A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1641
     ÉVA 
    Felhasználó

    Ez nagyszerű! akkor születésnapod van ! 🙂

    Én is egy másikat – is – ünnepelek, az január 6-a és úgy sem vagyok már “kiskorú” mert múltam tizennyolc 😀

    Tudod, szerintem kivétel nélkül mindenkit össze kell törnie az Istennek… így volt Péterrel, nem? Megtagadta az Urat, háromszor és utána siratta hűtlenségét. Én is így vagyok még MINDIG elfog a könnyáradat, pedig néha azt hiszem, már elsírtam minden könnyem …

    Éppen ezért, az utolsó mondatod MEGINT szíven talált, mert nem mindegy, hogy a körülöttem lévők, család, stb mennyire vannak/lesznek közel a Megváltóhoz… úgyhogy, kérlek, imádkozz értünk! 🙂

    Esetleg valamilyen “keresztnév” idefér- e – a Tied – kedves Meggyőződött ? Üdvözlet, testvérként
    Éva

    U.i. Érdekelnek ám a részletek is 🙂

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- ÉVA.
    #1643
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Hát bizony, sokakkal így van ez!
    Nem értik, vagy nem akarják érteni a nehézségük miértjét, pedig csak egy mustármagnyi engedelmesség kell, legalábbis elszánni, elhatározni magunkat a vissza, vagy odaforduláshoz, mint a tékozló fiú.
    Luk 15:17 Ekkor aztán magába szállt, és ezt mondta: Az én apámnak milyen sok bérese bővölködik kenyérben, én pedig itt éhen halok.
    Luk 15:18 Felkerekedek azért, elmegyek apámhoz, és ezt mondom neki: Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened,
    Luk 15:19 és nem vagyok már méltó arra, hogy fiadnak nevezz; tégy engem olyanná, mint a béreseid közül egy.
    Én személy szerint mindenkiért imádkozom, hogy nyissa meg az Atyánk a szemüket látásra, fülüket hallásra, hogy meg értsék ezeket a dolgokat, mert a nehézség által csiszolja ki belőlünk az Atyánk a jót!
    És addig örüljünk, míg van nehézségünk, mert addig tudhatjuk, hogy az Atyánk csiszol általa bennünket és hálásnak kell lenni érte! 🙂
    1Thess 5:14 Kérünk titeket, testvéreim, hogy intsétek a rendetleneket, bátorítsátok a csüggedteket, gyámolítsátok az erőtleneket, legyetek türelmesek mindenkivel.
    1Thess 5:15 Vigyázzatok, hogy senki rosszért rosszal ne fizessen, hanem mindenkor jóra törekedjetek egymás iránt és mindenki iránt!
    1Thess 5:16 Mindenkor örüljetek!
    1Thess 5:17 Szüntelen imádkozzatok!
    1Thess 5:18 Mindenért hálát adjatok, mert ez Isten akarata Krisztus Jézusban számotokra.
    És ez az egész annyira egyszerű, mint az 1X1. Még teológiát sem kell hozzá végezni!
    Ismét magát igazolja ezzel a Mi Atyánk az igéjében, hogy:
    1Kor 1:26 Mert nézzétek csak a ti elhívatásotokat, testvéreim, hogy nem sokan vagytok bölcsek test szerint, nem sokan hatalmasok, nem sokan nemesek.
    1Kor 1:27 Hanem a világ bolondjait választotta ki magának Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ erőtleneit választotta ki magának Isten, hogy megszégyenítse az erőseket,
    1Kor 1:28 és a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse,
    1Kor 1:29 hogy senki ne dicsekedjék őelőtte.
    Így tehát én sem teszem, csak Áldom és Magasztalom és Dicsérem Őt és Fiát, a Megváltó Krisztust, az életem minden percében és imádkozom, hogy rátaláljanak az elrejtett igazságra azok, akik őt keresik! 🙂

    Üdvözlettel és szeretettel: Edit

    #1657
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Jó reggelt!
    A kovásztalan kenyér a bűnt szimbolizálja. A Megváltó Krisztus bűn nélkül élte az életét, ezért mondja, hogy egyétek az én testem, ami a kenyeret szimbolizálja, ami kovásztalan, azaz bűn nélküli, de az engedetlenek ezt nem értették, hanem megbotránkoztak rajta.
    Tehát minden napon úgy kellene éljünk, hogy bűn nélkül tudjuk venni a kenyeret és a bort, az Ő áldozatára emlékezve.
    Péter pedig sosem volt kőszikla, csak egy kődarab, amint a neve is ezt jelenti:
    G4074 Πέτρος (Petrosz)
    Petrosz = “kő(darab)”
    – Petrosz, Péter, a 12 apostol egyike
    G2786 Κηφα̑ς (Képhasz)
    Kéfás = “kő”
    – Kéfá (Kéfás), Péter Jézustól kapott neve

    A kijelentés, a felismerés az ami elhagyta a száját, az a kőszikla, vagyis a Krisztus, amire az Eklézsia épül.
    Máté 16:16 Simon Péter pedig így válaszolt: Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.
    Végül is mindegy hova jár az ember, mert mindegyik egyház, felekezet, gyülekezet egyetlen egy hatalmasságnak van a felügyelete alatt, ez az úgynevezett anyaszentegyház, a Nagy Babilon, vagyis föld utálatosságainak anyja.

    Jel 17:1 A hét angyal közül az egyik, akinél a hét pohár volt, hozzám jött, és azt mondta: Jöjj, és megmutatom neked a nagy parázna büntetését, aki a nagy víznél ül,
    Jel 17:2 akivel paráználkodtak a föld királyai, és paráznasága borától megrészegedtek a föld lakói.
    Jel 17:3 És lélekben elvitt engem egy pusztába, és láttam egy asszonyt ülni egy vörös fenevadon, amely tele volt káromló nevekkel, és amelynek hét feje és tíz szarva volt.
    Jel 17:4 Az asszony bíborba és skarlátba volt öltözve, arannyal, drágakővel és gyöngyökkel ékesítve, kezében pedig egy aranypohár volt, tele utálatosságokkal és paráznaságának tisztátalanságával,
    Jel 17:5 homlokára pedig fel volt írva egy titokzatos név: Nagy Babilon, a paráznáknak és a föld utálatosságainak anyja.
    Jel 17:6 És láttam, hogy az asszony részeg volt Jézus tanúinak és a szenteknek a vérétől, és amikor megláttam, nagyon elcsodálkoztam.
    Jel 17:7 Az angyal pedig azt mondta nekem: Miért csodálkozol? Én megmondom neked az asszony titkát és a fenevadét, amely őt hordozza, amelynek hét feje és tíz szarva van.

    És sajnos nem lesz menekvés azoknak, akik ezekben benne maradnak! Mindegy hova jár, az egyik kutya, a másik eb! A nagy paráznának a leánygyermekei!
    Nem véletlenül üldözték annak idején a Krisztus követőket, akiket földalatti keresztényeknek hívtak!
    Ki kell futni ezekből, ahogy az ige is mondja:
    Jel 18:2 Hatalmas hangon így kiáltott: Leomlott, leomlott a nagy Babilon, és ördögök lakhelyévé lett, minden tisztátalan lélek börtönévé, és minden tisztátalan és utálatos madár börtönévé.
    Jel 18:3 Mert paráznaságának borából ivott minden nép, és a föld királyai vele paráználkodtak, és a föld kereskedői fényűzésének erejéből meggazdagodtak.
    Jel 18:4 És hallottam egy másik hangot a mennyből, amely ezt mondta: Menjetek ki belőle, én népem, hogy ne legyetek részesek bűneiben, és csapásai ne érjenek titeket!
    Jel 18:5 Mert bűnei az égig hatottak, és Isten megemlékezett gonoszságairól.

    És igen, Préd 1:9 Ami volt, ugyanaz lesz ezután is, és ami történt, ugyanaz történik majd ezután is. Semmi új nincs a nap alatt.
    Préd 1:10 Van, amiről azt mondják: „Nézd, ez új dolog”, pedig már rég megvolt előttünk, ősidők óta.
    Préd 1:11 Nem emlékszünk a korábbiakra, ugyanúgy nem fognak emlékezni a most még eljövendő dolgokra azok sem, akik utánunk jönnek.

    Ezért hívogatja ki az Atya azokat, akiknek a lelke háborog, mert igazságtalanságot tapasztalnak és az igazságtalanságnak semmi keresni valója nincs az igazak között, vagyis az Eklézsiába, a kihívottak közösségébe.
    G1577 ἐκκλησία (ekklészia)
    1) gyűlés, népgyűlés
    2) egyház, gyülekezet (szó szerint: kihívottak közössége)

    Kihívottak azok akik a világ szellemkirályának (sátán) uralma alól azaz (a Nagy Babilonból) kijönnek és ez magába foglal mindent.
    Futni kell, menekülni és a szellemi pusztában megtisztulni, azoktól a mocskos démoni tanoktól, amik a sátán fogságában tartják az embereket évezredek óta és a jóhiszemű emberek azt hiszik, hogy Istentiszteletet cselekednek, de sajnos még sem.

    Máté 7:22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem tettünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?
    Máté 7:23 És akkor azt mondom nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők! 🙁

    Máté 22:14 Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak. 🙁

    Bocsánat kicsit hosszúra sikeredett!

    #1659
     ÉVA 
    Felhasználó

    Eszem ágában sincs a nagy Babilonhoz tartozni. A széthúzás sem kenyerem 🙂

    Áldott, aki az Úr nevében jön ! Semmilyen mocskos tanoknak nem vetem alá magam, tévedésben vagy, a Biblia ami … 🙂

    ennyi elég is, szeretettel gondolok Rád
    Éva

    #1660
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Edit, ez sincs ott ? “… és a pokol kapui nem vesznek erőt rajta” Máté 16.18.

    Különlegesnek tarthatod magad, hogy a sok egyház/felekezet közül EGYSZERŰEN mind, AZ “ÖSSZEST” elküldöd (bele, a “semmibe” hogy ne írjam magyarul hogy hová) mint “avatatlanokat a hitben” pedig, bizony, TRAGIKUSAN, mindenféle szörnyű bűn ÖVEZTE az egyház(ka)t kezdve a szakadásoktól, a kiátkozásokig 🙁

    vagyis, a pokol kapuiban járt … de AZ ÚR MEGŐRZI A NÉPÉT !

    az Úr népe EGY – ma és örökké ! Ámen ! Szeretettel
    Éva

    #1661
     Anikó 
    Kitiltott

    Szia drága Évi!

    Elolvastam a párbeszédeteket, hiszen tudod mennyire megérintett az elszántságod, hogy Jézust szolgálod. Csak a vallási részével nem tudok azonosulni.
    Edit írásából egy nagyon értékes új információt kaptam: Péter= kődarab
    “G4074 Πέτρος (Petrosz)
    Petrosz = “kő(darab)”
    – Petrosz, Péter, a 12 apostol egyike”

    Jézus a KŐSZIKLA, nem Péter. Az általad idézett rész: …..és a pokol kapui sem vesznek diadalmat, teljes egészében elolvasva pont nem támasztja alá azt, amit a katolikus egyház tanít Péterrel kapcsolatban. Ő is, akárcsak mi, egy kődarab 🙂 Péteren nem vesznek diadalt a pokol kapui, mint, ahogy rajtunk sem, akik megváltottak…

    Krisztus kell, hogy az alap legyen, az egyház pedig az összes megváltott ember, akik Krisztusban elhívottak, mint te is 🙂
    Mt 16,18
    De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én egyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

    Szeretettel,Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- Anikó.
    #1663
     ÉVA 
    Felhasználó

    Szia drága Anikó
    érdekes, Péter apostol levelei az Ige része … Szentlélektől sugalmazott, lám, kődarab.

    Ha valaki NEM ISMER valamit, ne mondjon véleményt. Ha, esetleg öt percet ! gondolkodna azon, egy icke picke empátiából akár, hogy mit jelent A VALÓS HIT az Írás alapján, mint már említettem, János 6 és még sok helyen.

    Ezt CSELEKEDJÉTEK az én emlékezetemre. Az én testem VALÓBAN étel, az én vérem VALÓBAN ITAL és ezt megfordítva, hiszen ez AZONOSSÁG:

    A KENYÉR VALÓBAN JÉZUS TESTE (Ő MAGA). Nem ismersz rá az Úrra, a végtelen, ember eszét meghaladó SZERETETÉRE ?! hogy megint kiszolgáltatja magát nekünk, hitetleneknek, és ismeretlen, sokaknak, mint volt akkor, az ő népének, kivéve, tanítványait …

    Ne akarjatok kioktatni, meg kődarabbá “változtatni” – ha egy mód van rá, azért, mert valaki(k)nek kőből van a szívük !

    Szeretettel (nem hiszem hogy ilyen vagy, Anikó, csak ezen a lapon ez a píszí 🙂

    Éva

    #1664
     Thea 
    Adminisztrátor

    Évi, senki sem bánja Pétert, éppen hogy nagyon vigasztaló látni, hogy halandósága és hibái ellenére, miután eljött a Szent Lélek és már nem ő, hanem az Úr lelke dolgozott rajta keresztül, milyen csodálatosan megváltozott.

    Az eklézsia alapja az Ige szerint nagyon egyértelmű:

    “Mert más alapot senki sem vethet a meglevőn kívül, amely a Jézus Krisztus.” I. Kor. 3:11

    Merd elhinni, hogy senki sem akar bántani. Beszélgetünk, mert szeretnénk tanulni és együtt értelmezni az Igét. Az egyet nem értés nem bántás.

    #1665
     ÉVA 
    Felhasználó

    Drága Thea
    ennél mélyebben húzódik a dolog. Hogy is mondanám, hogy nem az Úr Jézus a Fő?!

    Nem róla szól minden? DE az a mondat, az a jó néhány … ilyenkor NINCS a Bibliában. Most csavarjuk, így meg úgy, ha valaki azt mondja – protestáns, így történt – hogy MI VAGYUNK biblikusak katolikusok, általában (ami természetes) akkor az emberi vélekedés, ám itt folyhatott elképesztő “felvilágosító hadjárat” irányomban. Nincs időm finoman különbséget tenni beszélgetés, nézeteltérés vita és botrány között, pedig nagyon kellene, hozzáteszem, ha ilyen a szellemi felkészültség, vagyis “minden maradhat a régiben” és csak “nekem van problémám” akkor itt nincs nagy remény a MEGÉRTÉSRE.

    Miután EGYEDÜL én vagyok a fronton, SZEMBEN azzal, amit kijelentettél és nem lett visszavonva – hiszen Te viszed a lapot – hogy a katolikusok NEM IS KERESZTÉNYEK

    és Antenornak több, nagy tévedése is van, hogy mekkora, azt éppen szóvá tettem. Arpielnek írtam – igen, tudom, hogy ez “egy szellemi műhely”, nem válaszol, pedig éppen, megírtam Neki hogy nem a BANKBÓL űzte ki Jézus a kufárokat – MINT A LAPJÁN VAN (épp nem találom, de nem baj) hanem a templomból. DE erre sem jött válasz, ugye, van egy nemkívánatos személy, aki ahelyett, hogy hüledezne a szörnyűségeken, arra irányítja a figyelmet, hogy

    KÉSZEN legyünk … Az nem szokott megoldás lenni, ha maszatolunk. Nem véletlenül írok MINDIG más “egyházhoz” tartozókról, akik nagymestereim 🙂

    Bármilyen mondatba bele lehet kötni, bármilyen szempontból. Éppen néztem, egy alkalommal egy katolikus csoportot, milyen boldogok, nem “zavartatják magukat” protestánsokkal, másokkal … nem hordják hátukon a kiközösítettség keresztjét… (és milyen tévedés-tartalmakkal: ez fáj nekem!)

    Van egy nagyon lényeges szempont, vagyis, történet: Gábor KÖNNYES SZEMMEL kérdezte ki is a “mi”?! Ez a nagy kérdés. Akkor, amikor szó volt arról, hogy összejövünk …
    Azt is kérdezte valaki: “ki az a Gábor” “csak egy ember” … igen, aki meg mert SZÓLALNI …

    Ahelyett, hogy összeszaladnánk, és elgondolnátok, hogy VOLT itt emberek sorának megbántása, nem véletlenül nem jönnek. Lehet tovább jópofizni és beszélni sekélyen, a lap él – ÉS MARAD? – azon a szinten, ahol

    csak szerettem volna, ha ennél sokkal mélyebben és jobban. Nem “reklámozok” hanem VISSZAUTASÍTOM AMIT VISSZA KELL azért, hogy észre térjen aki nagyot téved. Egyébként már el is lettem “melegebb égtájakra” küldve … nem vette senki észre ?

    Ölelés
    Éva

    #1666
     ÉVA 
    Felhasználó

    Most visszanéztem megint az elejére: “senki nem bántja Pétert” … “nem ő” DE igen, ő, megtérve már akkor, amikor könnyekre fakadt, mikor Jézus HÁROMSZOR KÉRDEZTE MEG TŐLE, HOGY SZERETSZ ENGEM? Jézus válasza: “legeltesd juhaimat” – ez Pünkösd előtt volt. Tessék szíves lenni ismerni a Bibliát. 🙂

    Határozott averzió – idegenkedés, majd’ utálkozás illeti Pétert, a kat.egyházért, Máriát, az Úr Édesanyját … tudom én … még a MÁSHONNAN, ÉS A BIBLIÁBÓL HOZOTT ÉRVEK SEM érnek semmit.

    Nem értitek? engem kilel a hideg a hierarchiától, hogy mi nem tudtuk ezt másként csinálni? Ha a pápa “nyilatkozik” stb. és egy sor dologtól DE ott van Jézus, valóságban, ez a helyzet !

    Imádom az Urat, szerelmes vagyok 🙂 mit tegyek ? ezen nem lehet változtatni 🙂

    #1667
     Thea 
    Adminisztrátor

    Évi mindannyian tévedünk bizonyos dolgokban. Nagyon találóan mondta egy testvér, hogy azon a napon, amikor majd ki-ki az Úr előtt áll, senkinek sem fogja azt mondani, hogy “A te teológiád tökéletes volt”. Én alig várom, hogy megtudhassam ezeket és ne csak tükör által homályosan, hanem színről színre láthassak. 🙂

    És nem, nem vettem észre.

    “Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van.” I. Sámuel 16:7

    #1668
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Kedves Éva!
    Ne haragudj, de eszem ágában sem volt se téged, se senki mást megbántani, csak leírtam mind azt, amit látok és széthúzni sem szeretnék senkit és semmit.
    Én egy bolond senki vagyok, valószínű azért, mert eltört az állkapcsom és sérült a fejem! 🙂

    De ahogy írtam már, mindig is utáltam a papokat, meg a templomokat és minden ezzel kapcsolatos dolgot, de amikor a balesetem után egyre erőteljesebben változott az életem, csak kapkodtam a fejemet.
    És ami történt az maradandót alkotott, mert ugyan összetört az Atyánk, de be is kötözte a sebeimet és meggyógyított.
    A Biblia pontosan leírja a dolgokat és nem kell hozzá nagy tudás, hogy értelmezze az ember, legfőképpen akkor, ha meggyőződése van afelől, hogy van valaki, akiben bízhat, mert Ő nem ember, hogy hazudjék.

    Hála Istennek, engem nem fertőzött meg a babiloni okkultizmus, ami sajnos évezredek óta fertőz sokakat és ezt saját megtapasztalásom, nem átvett szöveg, mert a Nikolaiták uralkodása, Bálám pénzért való prédikálása és Jézabell varázslása jelen van mindenhol.

    Láttam és elég is volt az a kicsi, a kufárságtól elkezdve, a ferdített tanításig minden megtalálható, mint a Krisztus idejében.
    És ezt nem lehet szó nélkül hagyni, ugyan úgy, mint akkor.

    Mert meg van írva: Préd 3:14 Tudom, hogy amit Isten cselekszik, az örökké megáll, ahhoz nincs mit hozzáadni, és abból nincs mit elvenni. Isten azért cselekszi ezt így, hogy féljék őt.
    Préd 3:15 Ami most történik, már régtől megvan, és ami következik, az is már régen megvolt; és Isten visszahozza, ami elmúlt.
    Préd 3:16 Ezenfelül azt is láttam a nap alatt, hogy az ítélet helyén hamisság és az igazság helyén gonoszság van.
    Préd 3:17 De azt mondtam magamban: az igazat és a hazugot egyaránt megítéli Isten. Mert ő szabja meg minden dolognak és minden tevékenységnek az idejét.

    Az én hitem (bizalmam, meggyőződésem) nem emberek bölcsességéből és tanításából ered, hanem az életemben történt bizonyságok azok, amik eljuttattak ide..
    És ezt ember nem írhatja felül.
    Megkövezhetsz érte ha akarsz, de a saját megtapasztalásomat nem lehet megdönteni.
    G4102 πίστις (pisztisz)
    1) bizalom
    2) meggyőződés, bizonyosság; bizonyíték
    3) hit
    4) hűség
    5) megbízhatóság
    6) hitelesség; hitel
    7) ígéret; biztosíték, kezesség; szerződés
    8) megbízás; rábízott holmi, letét
    9) oltalom; fennhatóság

    Róm 9:16 Azért tehát nem azé, aki akarja, nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.

    Én is szeretettel gondolok rád. Üdv: Edit

12 bejegyzés megtekintése - 73-84 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account