Egyházak

Címkézve: ,

Ennek a témakörnek tartalma 3 hozzászólás, 3 résztvevő. Utolsó frissítés:  Koe Paal 7 éve, 6 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1889
     Sz.Csaba 
    Felhasználó

    Sziasztok!
    Csaba vagyok és új fórumtag.
    1. kérdésem az lenne, hogy melyik felekezetet ajánljátok – ha számít ez -? Vagy mit nem?
    Járok már ugyan gyülekezetbe de még nem köteleztem el magam. A másik pedig, hogy melyik egyház a “jó egyház”? Szal melyiknek helyes a teológiája? Csak mert sokan szidják egyik-másikat és megy az egymásra mutogatás e téren! Minden egyház saját magát vallja persze jónak.
    Ti hova tartoztok?
    Már eddig az alábbiakkal találkoztam:
    Görög kat., Római kat.
    Református, evangélikus
    Baptista, adventista
    pünkösd, metodista
    Mormon, Nazarénusok
    Jehovák, Hit gyülekezet
    Unitárius, Golgota
    … csak amiről tudok.

    Kösz!

    #1890
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Csaba! Sokan nem járnak itt gyülekezetbe, és így tulajdonképpen ez a lap a gyülekezet 🙂
    Én először sürgősen kizárnék azok közül – és szerintem sokan lesznek így – amiket felsoroltál: a mormonokat, a Jehova tanúit, az Unitárius Egyházat (?) mert ez utóbbi tagadja, hogy az Úr Jézus Isten Fia, tagadja a Szentlelket is 🙁

    Sok felekezet egy nagy megtérés hatására jött létre, mely után, sajnos, szembekerült az egyházi fősodorral (pl. pünkösdiek, metodisták).

    Egyes felekezetek, a XX.századi – vagy előbbi – ébredésből születtek, a Szentlélek kiáradásával: ezért is van annyi kis gyülekezet, pl. a Golgota … aztán, néha ellaposodik, ugyanolyan jeleket mutat, mint a “többi” ahol a vezetők állapota NEM Jézus példáját követi: aki köztetek nagy akar lenni, legyen a többi szolgája…

    Az első kérdés, hogy mennyire vagy elkötelezve, az Úr Jézushoz! Mert nehéz idők jönnek, a hitünket meg kell vallani és lehet, hogy az életünket kérik cserébe!

    Én katolikus vagyok, de úgy, hogy húsz évig a csalódások miatt képtelen voltam templomba menni majd csodák hatására, Isten Gondviselése visszavezetett: előbb is tudtam, hogy azon múlik “a Katolikus Egyházzal való találkozás”, hogy kivel találkozol: szent emberrel, vagy csak egy hivatalnokkal 🙁 Ki az, aki “nem állja el az utat” – mint a vak vezetők, ahogy áll az evangéliumban – a kereső emberek előtt, az Isten Országába?!

    Sokan ugyanis elállják az utat … Én inkább kinyitnám neked az ajtót: meg vagyok arról győződve, hogy Isten NEM HAGYTA MAGÁRA az Egyházat másfélezer évig, egészen, ameddig a reformáció nem “segített rajta”!

    Sokan azt mondják – adventisták és mások, pl. Hit Gyülekezete de itt is többen ezen a lapon – hogy az Antikrisztus egyháza, pedig NEM : mivel a legnagyobb a világon, és ott készül egy HAMIS egység, az Antikrisztus máshova nem is tehetné majd a “székhelyét” (hogy közben lenyelje a többi felekezetet is)! DE ez nem most van csak közeledik! Én ezt így gondolom, katolikusként, és TUDOM
    hogy Isten bőséges kegyelme itt ÁRAD annak aki éhezi és szomjazza az igazságot! Jézus itt építette a fundamentumot, melyen a pokol kapui sem vesznek erőt 🙂 alleluja! … pedig igen sokszor ott volt a kapuban …

    Jézus azt mondta a hegyi beszédben: “boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot mert eltelnek vele” 🙂

    Ezért biztatlak, hogy akard megismerni, “evezz a mélyre” és örülj már most, hogy az Úr meg fogja MUTATNI neked Önmagát 🙂

    Isten áldjon ezen az úton és vezessen! Testvéri szeretettel
    Éva

    #1891
     Sz.Csaba 
    Felhasználó

    lgen úgy tapasztalom, hogy protestánsba is van rossz egyház. De alapvetően jobban tetszik egy református v. baptista istentisztelet és egyetértek a reformokkal is. Amúgy katolikusnak “születtem”.
    Eddig jártam khatolikosz gyülekezetbe de egy ideje baptistába járok. Úgyhogy volt elképzelésem csak gondoltam több ember több válasz több vélemény nagyobb rálátás. 🙂

    #6858
     Koe Paal 
    Felhasználó

    Minden gyülekezetben vannak hívők. Ezt úgy értem, hogy egy gyülekezet életére előbb-utóbb rányomja bélyegét a dogmák követése, ami az Ige közös értelmezéséből alakul ki, de emberi szokássá válik. Sok ilyen dogmával lehet találkozni mindegyikben, sok gyakorlata és némelyik értlmezése is tévútra vihet, de ha az Írás a mérce, és nem a dogma körül kialakult tekintély, akkor nem lehet nagy gond.
    Így bármelyik gyülekezetet javasolhatnám, bár tényleg vannak olyanok (mondjuk az utóbbi 200 év alatt alakultak), amelyeket én pl. nem látogatnám, mert nagyon nagy az esélye, hogy teljesen félrevezetne.
    A voks nálam is a református-evangélikus vonal mellett van.

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account