A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1535
     Szofi 
    Felhasználó

    folytatás az előző hozzászólásból:

    Ez itt egy neo-asszír agyagtábla a halemberről, akit Oannesnek hívtak. Berosszosz szerint többen voltak és időszámítás előtt 500-600-ban még élt közülük egy az emberek között. Berosszosz káldeus származású görög író volt i.e. 340 körül: Oannes

    Ez itt egy érdekes kép a pápa süvegéről: pápai süveg

    Ez a szobor egy Közép-Amerikai emlék, ami az olmék időkből származik. Ő a bennszülöttek Tollaskígyója, aki elhozta számukra a tudást és tanította őket ugyanarra, amire Oannes a félig hal félig ember-szerű teremtmény Mezopotámia területén az ottani lakosokat. Az olmék civilizáció időszámításunk előtt 1100 évvel bukkantak fel Mezoamerikában, érdekességük még a negroid vonásokkal rendelkező, földbe ásott monumentális szoborfejek.

    Tollaskígyó

    Ezeken az agyagtáblákon szintén az emberiség tanítói láthatók. Ők azok a szárnyas géniuszok, égi lények, akiket ti nefilimeknek, vagy démonoknak hívtok.

    Nimród

    Ez a szobor pedig Sopronban van a Karmelita templom és a Pálos kolostor bejárata között: Mária karján a kis Jézussal

    Ez pedig a legősibb, Törökországban a Göbekli tepe:

    Göbekli tepe

    12 000 éves! (Hol volt akkor még Mózes… 😀 )

    Szeretettel: Szofi

    #1537
     Szofi 
    Felhasználó

    szimbólum

    Ez az a bizonyos szimbólum ami minden szereplő a kezében tart illetve a Göbekli tepe esetén a feltárt kőfalon látható.

    Remélem most már sikerült minden képet megmutatnom. Sajnos csak darabokban ment át. A lényeg, ez a szimbólum időszámítás előtt 10 000 -től egészen a magyar pilisi pálosatyákig tartó időt öleli fel, napjainkig, legkevesebb 12 000 évet. A zsidók hite szerint kb. 5120-at írunk, Jahve akkor teremtette a világot…

    Remélve, hogy most már sikerül átküldenem ezt az utolsó részt, üdvözlettel: Szofi

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi. Indok: Időközben átment az előző hsz
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1541
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Szofi!

    Nem aggódom miattad, csak féltelek. De tudom, hogy Isten szava igaz és minden bekövetkezett és be fog következni, ami az Igében meg van írva. Minden egy tökéletes terv része, hogy a gyermekeit visszavezesse magához. Jahve a szeretet.
    Megrendül a szívem minden egyes alkalommal, amikor ilyen emberrel találkozom, mint te. Te is Isten gyermeke vagy én is. Még soha nem találkoztunk, de nekem olyan mintha a testvérem lennél, hiszen egy az Apukánk, csak Te még nem ismerted meg. Nem tudom, hogy mikor szerzett a szíved ilyen mély sebeket, hogy már nem is keresed a szeretetet, hanem hagyod, hogy a harag uralja le az életedet. Haragszol Jahvera, akit csak tanításokból ismersz. Ez a harag valójában keserűségből ered. Bizonyára valaki nagyon megbánthatott. A sebzett szív megkeményedik, még ha látszólag kedves is marad az emberi cselekedet kifelé, de az csak a látszat. Az Úr a szívek vizsgálója, Ő tudja, hogy mi történt az életetben, aminek következtében “nem akarsz az igazságról hallani”.
    Ezek a leletek, amiket fent csatoltál, ahogy írtad is, a nefilimek. Mi a bizonyíték, hogy 12ezer évesek? Miért azt hiszed el? Kent Hovind tudományosan bizonyította, a föld életkorát. A föld 6ezer évesnél fiatalabb. Én neki hiszek. Mi ketten egymást az igazságról soha nem fogjuk tudni meggyőzni. Az igazság nem ész érveken alapul, hanem bizonyosságon.

    Próbálj meg a legbelső hangra hallgatni, mert Isten mindig szól hozzánk, csak minél távolabb kerülünk tőle, annál rosszabbul halljuk Őt és felerősödnek azok a hangok, amelyek Tőle próbálnak minél messzebb vinni, mert ez az ellenség célja.
    Ef 6,12
    Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, A GONOSZSÁG LELKEI ELLEN, melyek a magasságban vannak.
    Szofi a Te lelkedért is folyik a harc.

    Imádkozom Érted továbbra is!
    Szeretettel,
    Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Anikó.
    #1543
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!
    A fenti leletek kormeghatározása C-izotópos vizsgálattal történt?
    Nem árt egy kicsit utánanézni, milyen is a C-izotópos mérés “pontossága”, de szerintem gond az egésznek a validálhatósága főleg azért, mert nincs, nem létezhet referencia-minta… mindegy. (Ha nem is vagyok olyan népszerű ezzel a bizonyos természettudományi egyetememmel, azért egy-két tudásanyagnak hasznát veszem időnként).
    Pl. ugyanannak a mamut leletnek két darabjáról kimutatták, hogy az egyik darab 29 500 éves, a másik 44 000. (ír hivatkozást: Troy L. Pewe Quaternary Stratigraphic Nomenclature in Ungglaciated Central Alaska, Geological Survey Professional Paper 862 (U.S. Gov. printing offic, 1975., 30. p. – Kent Hovind előadásaiban a Föld kora c. előadás 352. dia, itt: http://www.zimanyi.hu/hovindDosszie.html)
    Hovind amúgy egy érdekes figura, érzékeny pontokat érint az előadásaiban. Mutat érdekes leleteket, pl. dinoszaurusz ábrázolásokat emberrel harc közben meg dinoszaurusznyomot emberlábnyommal együtt megkövülve (miközben ugyebár sokmillió éve kihaltak…), függőlegesen megkövült fatörzseket: több földtörténeti rétegen keresztül “beágyazva”, és még több ilyen problémás leletet. Az előadásai a közember számára készültek, de ahol kell, ott hivatkozik dokumentációra, majd meglátod, ha érdekel.
    http://www.teremtes.com/letoltesek.php
    http://www.kenthovindblog.com/

    #1547
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Nem tudom milyen módszerrel állapították meg a korát, én sem vagyok régész, vagy geológus. Annyit tudok, hogy nem csak C-izotópos módszer van. A földből előkerült leleteknél azt a réteget nézik, amelyből előkerült. A kiemelkedő ősi épületeknél például azt a réteget, ami rárakódott. Például Dél-Amerikában volt olyan építmény, amelynek a korát abból állapították meg, hogy lemérték a rárakódott guano vastagságát.

    Nyugodt lehetsz, hogy nagyon meggondolják a tudósok, hogy ki merjék-e mondani, hogy 12 ezer éves. A Boszniában talált piramis 30 000 éves korát késhegyig menő vita után fogadták csak el.

    A dinoszauruszoknak az emberrel való ábrázolása a tudósok és a határtudományok harca egymással. Ott a tudomány kezd lépéshátrányban lenni. Sajnos a mainstream tudomány úgy viselkedik, mint a vallásos ortodixia.

    Jean-François Champollionnak nem ment könnyen az engedélyek megszerzése az egyiptomi a hireoglifák vizsgálatához. Meg kellett ígérnie, hogy nem hoz nyilvánosságra semmit a bíboros engedélye nélkül és különösen nem a leletek koráról…

    Tudod a mai napig így megy ez. Nagy hatalma van a Vatikánnak, sokkal nagyobb, mint azt a keresztény emberek hiszik.

    Szeretettel: Szofi

    #1548
     Pötty 
    Felhasználó

    Színjáték.

    #1572
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!
    Nem nagyon szeretnék beleszólni az itteni diskurzusba, a téma nem is ez viszont FELTŰNIK kedves Szofi hogy csupa kő-kő … például ez engem nem érdekel, nincs is látómezőben.
    Azt veszem észre, már régen is, hogy a “nem igaz, ez sem igaz” vonalon haladsz AHELYETT hogy azt néznéd, mi az igaz.
    Az igazság útján igen sokan szinte UGYANARRA JÁRTAK és nem “ködösítette a fejüket” a Vatikán PEDIG KATOLIKUSOK VOLTAK – és vagyok én újra, holott az állam anno de még egyházam is üldözött (kb. mint Iványi Gábort annak idején).
    Így nem lehet eredményre jutni, az ez sem igaz, meg az sem … Mondok neveket, katolikusokat: Dr. Dienes Valéria, matematikus és mozdulat-művészet stílus megalkotója (Orkesztika) http://www.mozdulatmuveszet.hu/studio/ Szerb Antal, aki gimnazista korában komolyan gondolkozott azon hogy szerzetes lesz, Edith Stein, filozófus, aki belépett a kármelita rendbe viszont nem engedelmeskedett a pápának, aki Svájcba menekítette volna a haláltábor elől … Radnóti … sorolhatnám!
    Szó sincs arról, hogy BÁRMIT a Vatikán tölt a fejünkbe, sőt 🙂
    Amikor Kis Terézt szentté és egyházdoktorrá avatta, aki 24 évesen meghalt tüdőbajban, a tanítása a legeslegegyszerűbb SZERETET volt. “Legyek a kis Jézus labdája” az önátadásban … Ez a szeretet ami tanít a Katolikus Egyházban! azt, hogy ki fogadja meg, meg ki nem, az egészen más kérdés !

    Sajnos, a “mi nem igaz” felfedezése, és ezt sorozatban, KACAGVA ezen majd a kövek felé fordulva egy idő után oda vezet, hogy már azt sem tudják, ki az Isten … az elhitetés kora video alatt írtam,mert valaki beküldte és megnéztem: szegény Golenya Ágnes – is – össze-vissza beszél, ráadásul, a LÉNYEGET, hogy Isten SZERETET, megfordítva értelmezi az “ellenségeskedést vetek közéd és az asszony ivadéka közé” még a Paradicsomkertben elhangzott mondattal, úgy hogy az Isten MEGOSZTÓ, bosszúálló …

    Hogy ez mekkora tévedés 🙁 Olvasd, Ábrahám történetét. Már nem tudott volna gyereket nemzeni, és előbb nem volt gyermeke. Isten adott egy fiút. És egyszer az Úr azt mondta neki: add ezt a fiad nekem, áldozd fel (sosem áldoztak embert). És Ábrahám HŰ VOLT, hitt az Úrnak, és mindent megtett még az utolsó mozdulatig! Amikor a fiú megkötözve feküdt – Izsák – a rőzsén és Ábrahám emelte a kést, egy angyal szólt: Ne tovább!

    Izsák feláldozása volt az előkép akit az Úr nem engedett megölni de Ábrahám hűségéért áldotta népét: ugyanis a SAJÁT Fiát ellenben nem kímélte … Jézus LE TUDOTT VOLNA JÖNNI A KERESZTRŐL hiszen Isten ! De nem tette meg, miértünk ! Mert nekünk – minden elromlik, észreveszed talán, borzalmak borzalma a világ – nincs módunk egy másik “rendszerben” már jóvá tenni,olyat mi nem tudunk kreálni, így nincs módunk – nem lenne Jézus Krisztus kereszthalálán kívül – bejutni az örök életbe, mert ELRONTOTTUK az elején.

    Elrontottuk, mert Ádám-Éva nem hitt az Úr igaz szavában – és azóta minden ember alapjáraton elrontja, hiszen ez a következmény: “az értelem elhomályosult, és az akarat rosszra hajló lett”. Ezt nem tudjuk “visszacsinálni”: ez így van.

    Csak Ő Maga TUDTA “visszafordítani” vagyis JÓVÁ TENNI azzal, hogy saját magát – a Fiát – büntette meg HELYETTÜNK ! elképesztő az a szeretet, ahogyan az Isten szeret minket !

    Az ellenségeskedés ?! hát éppen, a gonosznak a legyőzése az “ellnségeskedés” u.i. az ördöggel SZEMBEN, nemhogy “Ő megosztó, ellenségeskedő” AHOGY MOSTANÁBAN MAGYARÁZZÁK vagyis: gonosz lenne ?! És itt van a CSERE, hogy addig-addig nem igaz “ez sem, meg más sem” míg teljesen megfordul, mi az igaz, és mi nem. KI A JÓ ÉS KI NEM, VAGYIS, ISTEN nem jó 🙁 hanem “gonosz” hiszen – olvassuk – “ellenségeskedést vet” …

    Ezért, ahogy az embernek csak annyit kellett volna TUDNI a Paradicsomkertben hogy Isten MINDENT neki adott, és örök életük van, mégis, elhitte a csábítótól, hogy “nem halsz meg”! Az Úr itt nem “büntetést” szabott ki, hanem “mindössze” azt, amit előre is mondott. Ha eszel erről a fáról, meghalsz! És így is lett volna, és így is VAN ha Jézusban nem öltött volna testet a második isteni Személy és nem szenvedte volna végig azt a büntetést, ami nekünk jár,járt volna immár, a halál.

    A feltámadással, melynek sok bizonyítéka van, előre mutatta az utat az örök életbe.

    Ezért “mindössze” el kell fogadni azt, hogy Jézus értünk meghalt, és elvenni ajándékozó, átszúrt kezéből mint EGYEDÜLI üdvözítő ajándékot ! https://www.youtube.com/watch?v=vCILfjBqBA0
    ————————————————————

    Kit érdekel, hogy milyen fél-emberek voltak, meg égi járművek egyiptomi köveken megörökítve. A SAJÁT SORSUNK érdekel, az, hogy mivel háláljuk meg a szeretet-ajándékot, Jézus kereszthalálát, és ezzel a megbocsátást !? Aki nem tudja hogy ez milyen öröm … azt nagyon-nagyon tudom/tudjuk sajnálni meg imádkozni azért, hogy a “ködfelhő” elússzon a gondolatai körül, és ne MÁSSAL FOGLALKOZZON hogy ki van elhitetve,mert sajnos, bizony, esetleg ő van nagyon 🙁 hanem figyeljen oda, hogy ki-mindenki volt keresztény, és milyen életet éltek. Hősi életeket 🙂 abban a biztos tudatban lettek mártírok – és leszünk majd mi – hogy mindez semmi, szinte meghálálhatatlan Isten szeretetéhez képest!

    Isten áldjon és vezessen ! Szeretettel
    Éva

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 2 hónapja telt el- ÉVA.
    #1574
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Szofi azzal még kiegészítem, arra való felvetésedre, hogy a keresztények “szeretnek szenvedni” amit máskor a szemünkre vetettél: ezért küldtem Dienes Valéria életművéből az Orkesztikát … és néhány olyan nevet, akiket egészen biztos, hogy “nem vert át a Vatikán” 🙂

    Ha azt a gyerekdalt meghallgatod,amit az előbb küldtem, talán megérted a “szenvedés szeretetét” amit a feszületekkel ábrázolunk bár a protestánsok az egyszerű keresztet teszik templomaikba, mert Jézus feltámadt a halálból, szerintük nincs “létjogosultsága” a kereszten függő Úrnak. De nézd csak ezt http://vjm.hu/vilag/ezer-tonnas-szimbolum-a-hegyteton-rio-de-janeiro/8164/ egyetlen véletlen sincs ugye? pl. hogy a rómaiak kitalálták ezt a borzalmas kivégzési módot!? Hogy kitárt karral, a szeretet jelével szenvedte el így Jézus a kínhalált … miértünk!

    Még annyit: a hatalom kérdést is megoldotta Jézus amikor a(z utolsó) vacsora előtt vizet öntve a mosdótálba lehajolva mosni kezdte tanítványai lábát, majd az eléje kötött kendővel megtörölte (nem is engedte rögtön Péter … szabadkozott). “Aki közületek nagy akar lenni legyen a többiek szolgája” – “példát adtam” mondta és bemutatta ezzel…

    Ugye, jó lenne ha a “miniszterek” – a szolgák – nem bársonyszékben ülnének, nem ezt jelentené “miniszternek” lenni, hanem a rábízottakat SZOLGÁLNI …

    U.i. Ábrahámmal végül majdnem illik az írásom a témába 😀 Olvasd a Bibliát ! Először – sokak szerint így helyes – az Újszövetséget, János evangéliummal kezdve … Isten áldjon !

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 2 hónapja telt el- ÉVA.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 2 hónapja telt el- ÉVA.
    #1586
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!

    Egy érdekes, elgondolkodtató információ:

    JÉZUS név jelentése: “JAHVE a szabadító, üdvözítő”.

    #1638
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    A mai kereszténység messze áll a szenvedéstől, nem is ismerik ezt a fogalmat! Ahogy a prófétáknak, a Megváltó Krisztusnak és az apostoloknak szenvedni kellett, úgy kell mindenkinek szenvedni, aki ezt az utat választja. Hogy is gondolhatja bárki azt, hogy ez az út szenvedés nélkül végig járható? Márk 13:13 Mindenki szemében gyűlöletesek lesztek, de aki mindvégig kitart, az üdvözül. Tűzön (megpróbáltatásokon) kell keresztül mennünk, míg eljutunk a célba. Hiszen az ige is azt mondja, hogy: Jel 3:18 Azt tanácsolom neked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy, és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne látszódjék ki szégyenteljes mezítelenséged, és szemgyógyító írral kend be a szemedet, hogy láss.
    Jel 3:19 Akiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: Légy buzgó tehát, és térj meg!
    És a Megváltó Krisztusnak soha sem volt kijelentve a neve, hiszen ez is meg van írva, hogy:
    Jel 19:11 És láttam a megnyílt eget, és íme, egy fehér ló, és aki azon ült, annak neve Hű és Igaz, aki igazságosan ítél és harcol,
    Jel 19:12 és a szeme olyan, mint a tűzláng, és a fején sok korona volt, és a neve volt rá felírva, amelyet senki sem tud, csak ő maga,
    Jel 19:13 és vérbe mártott ruhába volt öltöztetve, és így hívták őt: Isten Igéje.
    Jézus jelentése Óhéberül: G2424 ̓Ιησου̑ς (iészúsz)
    Jehósua = “az Úr a szabadulás, a menekülés, az üdvösség”
    A Krisztusé pedig: G5547 Χριστός (Khrisztosz)
    Krisztus = “felkent”
    – felkent, a Messiás, Jézus címe
    G1694 ̓Εμμανουήλ (emmanúél)
    Immanúél = “velünk (van) Isten”
    – Immánúél, a Messiás egyik neve
    És bizony a hatalom kérdést is megoldotta, de nem egy miniszterre kell itt asszociálni, hanem az egyházak, gyülekezetek, felekezetek vezetőire! Akikre a hívők már úgy tekintenek, mint az Istenre. 🙁 Pedig a Megváltó pontosan ezért halt meg, hogy ne emberek által, hanem Ő általa, mert Ő az Út, az Igazság és az Élet. Senki se mehet az Atyához, csak is Ő általa. Ján 14:6

    #1639
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Meggyőződött bizony minden szavaddal egyetértek. JÓ hogy a szenvedéssel kezded, és a hatalom egész másmilyenségével fejezed be. Kívánom, juss el az Úr színe látására hogy az igazságot amiről meggyőződtél, Őbenne szemléld és imádd örökké!

    #1640
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Kedves Éva!
    Köszönöm a jó kívánságot.
    Ma van pontosan nyolc éve, hogy egy baleset által mondhatom azt, hogy újjászülettem (megváltozott a gondolkodás módom).
    Sajnos egyike vagyok azoknak az embereknek a sok közül, akiknek össze kellett törni az életét (és szó szerint) az Atyának ahhoz, hogy újjá tudja teremteni, formálni.
    És elmondhatom azt, amit Péternek mondott a Megváltó Krisztus, hogy:
    Máté 16:17 Jézus pedig azt mondta neki: Boldog vagy, Simon, Jóna fia, mert ezt nem test és vér jelentette ki neked, hanem az én mennyei Atyám.
    És amit Pál apostol mondott a Korhintusbeliekhez írt 2. levelében:
    2Kor 7:10 Mert az Isten szerint való szomorúság megbánhatatlan megtérést szerez az üdvösségre, a világ szerint való szomorúság pedig halált szerez.

12 bejegyzés megtekintése - 61-72 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account