A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1669
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Az Atya nem vár el az emberektől imádatot, csak szeretetet, tiszteletet és engedelmességet, de viszont van valaki aki azt szeretné, ha imádnák és szolgálnák és ez nem más, mint sátán, aki úrnak adja ki magát és elhiteti az embereket.
    Ahogy tette ezt akkor is és teszi ezt most is rejtetten!

    Ézs 14:13 Holott ezt mondtad szívedben: Az égbe megyek föl, Isten csillagai fölé helyezem trónomat, és az összegyülekezés hegyén telepszem meg, messze északon.
    Ézs 14:14 A magas felhők fölé megyek föl, és hasonló leszek a Magasságoshoz.

    Róm 11:4 De mit mond neki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, akik nem hajtottak térdet a Baálnak.
    Róm 11:5 Így tehát most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.

    H1168 בַּעַל (baʿal)
    Baál = „úr”
    – 1) névelővel: Baál, föníciai főisten a föníciaiak vagy a kánaániak legfőbb férfi istensége
    2) Rúben leszármazottja
    3) Saul nagybátyja
    4) város Simeon törzsi területén

    A Megváltó Krisztus, aki nem Úr (Baál), hanem elsősorban Felkent Megváltó, Szabadító, maga az Eklézsia, az 1000 éves királyságban pedig Királyunk és Főpapunk.
    Mert nem mindegy.
    Sajnos a sok revideálás végett egyre több a ferdítés Isten igéjében, de aki igazán Őt keresi, elvezeti minden igazságra azokat, akik keresik. 🙂

    Idővel rájön mindenki, csak késő lesz és ezért nem tehetjük meg azt, hogy hallgatunk róla.
    Ján 8:32 és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.

    #1670
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Évi!

    Nem tudom mit értesz az alatt, hogy nem ilyen vagyok.
    Hála Istennek a megtérésem óta élvezem azt a szabadságot, amit Isten Szentlelke biztosít számomra (is).
    Azért veszel mindent ennyire támadásnak, mert még nem vagy szabad az emberi tanításoktól.

    Sem ennek a lapnak a kedvéért, sem senkiért nem szólnék máshogy, mint amire a látásom megvan jelen pillanatban. Bizonyára nem tökéletes még, de egyszer az lesz, odaát…
    Hálás vagyok Theának., hogy ilyen szeretetben tudja “tartani ” ezt a lapot. Nem is fog megszűnni, csak ha lekapcsolják, mert, akiknek a szeretetre van fülük, maradnak. Tudod miért tudja ezt fenntartani? Mert csak az Úrra figyel és mindent az Ő dicsőségére tesz. Nem vesz fel semmilyen személyeskedést, pedig te is nem egyszer (legutóbb, az előző hozzászólásodban) a személyes hozzá állását kritizáltad és megítélted, hogy mit kellene tennie. Ő, pedig csak marad szeretetben. Szerintem ezt várja tőlünk Jézus.
    A tények makacs dolgok. Péter nem kőszikla a Biblia szerint. Isten nagyon szerette Pétert, annak “ellenére” hogy pl. a körülmetélkedést hirdette. Pont Péteren keresztül lehet megismerni, hogy mennyire szerető a mi Atyánk és “helyreigazít” minket, helyreállítja a kapcsolatot. Péternek is voltak nehézségei még a betöltekezés után is…
    Az én juhaim hallják az én szómat, mondja Jézus. Aki betöltekezett Szentlélekkel, azon az emberen keresztül (sőt nem betöltekezetteken keresztül is szól) Isten beszéde hallható az emberek számára, minél közelebb van valaki Jézushoz, annál “tisztább” ez a beszéd. A juhok, pedig hallják.
    MINDENKI, aki megváltott hatalmas tüzet érez a szívében, hogy elmondja az embereknek az IGAZSÁGOT.
    Jn 14,6
    Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

    Aki Jézust, mint egyetlen utat hirdeti és csak a Bibliát és a Szentlelket “hallgatja”, az a személy juhokat terelő pásztorrá válik maga is….
    Én ebben hiszek és abban, hogy élethosszig tart a tanulás 🙂
    Isten áldjon!
    Szeretettel,
    Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- Anikó.
    #1672
     ÉVA 
    Felhasználó

    Köszönöm a válaszokat, minden Bibliából írt mondattal egyetértek. Amit “megítélt” bárki, és ellenkező véleményen/oldalon vagyunk, az a dolgot, vagy személyeket “papokat” így, összevéve, összefűzve, nem ismeri. Áldást !

    Éva

    #1673
     ÉVA 
    Felhasználó

    Nem teológiai helyességről van szó, még egyszer visszatérek. Teológiai kérdés pl. az eleve elrendelés (predesztináció) és (hibásan) ezzel szembeállított szabad akarat kérdése, és még más hasonló ami “mindegy” hiszen cselekedeteinket és az Úrhoz való viszonyunkat nem befolyásolja. NA, MOST MÁR “ÚR” – kiderült, hogy … méghogy … utalok Edit fejtegetésére. És visszautasítom, hogy “mondhassak” úgy Urat, a Teremtőt, hogy nem kell “remegnem” ki hogy magyarázza (félre).

    Az nem mindegy, hogy itt a lapon kijelentve volt, hogy a katolikusok nem keresztények, hogy a Karácsonyt, Jézus születését “lopva” lehetett ünnepelni (azért a testvérek csak nem titkolták 🙂 )mert épp akkor volt pogány ünnep “ráhúzva” mint egy álarc (mintha álarc volna, ami nagy botrány) és vannak botrányok, amit egyáltalán nem vesz észre aki nem akarja.
    Más sem “akarja” észrevenni, de LÁTJA. Azért, mert Thea kislány, gyermek, még nem azt jelenti hogy ilyen súlyos témák között csendesen gyilkolják egymást az emberek – még egyszer mondom, hogy EGYETLEN EMBER “HALÁLA” SEM SZÁRADHAT pl. az én lelkemen (én nem bírnám ki). Egyetlen ember felé sem irányulhatnak a “menj innen, csinálj magadnak honlapot”. Csak azért, mert ki szeretnék tartani, hogy segítsek, hogy gazdagítsak, amit már egyesek meg is köszöntek, sőt, valakinek a hite tapasztalásba ment át 🙂 ámen, alleluja 🙂

    Én éppen a másét szeretném jobbá tenni.
    Most már a másét, eddig azt gondoltam, hogy itthon vagyok/lehetek, mert szívesen látnak.
    —————————-
    Más, mesélem. Valaki átnézett egy másik autóba ahogy mentünk, ahol a sofőr “érdekesen” vezetett, ő nézte, észrevette és mondta: életveszélyes, ez a nő nem a forgalmat nézi – ahol vagyunk – hanem sokkal előbbre! Nem azért, mintha nem kellene nézni az idők jeleit. Egyszer, néhányszor, DE folyamatosan, CSAK AZT miközben itt ahol élünk a következmény karambol, halálos balesetek.
    —————————————–
    Még egyszer: nem teológiáról van szó, hanem Jézusról. Sajnos, képtelenek vagytok más ember százszázalékosan biblikus gondolatára odafigyelni. Jézus nem azt fogja mondani, valóban, hogy kinek mennyire tévedett a “teológiája” (alkalomadtán jó kis maszatolás ez) hanem, azt fogja mondani:

    “ÉN VOLTAM”!

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- ÉVA.
    #1675
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Kedves Éva!
    Az egész Biblia szinte teológia magyarázat és én nem fejtegetek, vagy találgatok, hanem a Biblia felfedező programot használom, ami sokat segít és csak ajánlani tudom mindenkinek.
    És nem csak egy Biblia van, hanem amennyit én letöltök. Károli, Csia, Budai, Egyszerű, HUN., Vida, Káldi, KJV.
    A ÓGörög és Óhéber szótár is, rendelkezésre áll, ami jelentősen segít abban, hogy mit is akart Isten kijelenteni az igén keresztül és a kereszthivatkozás sem hátrány, hanem előny.
    Amit a kézi Bibliában nem is igazán lehet megtalálni, csak keveset, vagy ritkán.

    Nem áll szándékomban senkit sem elferdíteni az útjáról, mert aki akar utána néz, mint a Béreabeliek. és nem csak vakon elfogadja a dolgokat.

    Apcs 17:10 A testvérek pedig azonnal, még akkor éjjel elküldték Pált Szilásszal együtt Béreába, akik amikor megérkeztek, felkeresték a zsidók zsinagógáját.
    Apcs 17:11 Ezek pedig nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, úgyhogy az igét teljes készséggel befogadták, és mindennap kutatták az Írásokat, hogy valóban úgy vannak-e ezek.

    Itt megint csak magamból indulok ki,mert én így tettem.
    Elhittem mind azt, amit hallottam a kedves pásztortól, vagy lelkésztől, mert hát ki vagyok én, hogy megítéljem, hisz Isten embere biztos igazat mond és a Bibliát is csak megsétáltattam.

    De mind ezek elmúltak és a szemem is megnyílt és bizony látom azt, amit sokan sajnos nem.

    A karácsony és minden más ünnep utálatos Isten szemében.
    Ez is egyértelműen ki van jelentve, aki nem vak, annak látnia kell!!

    Ézs 1:12 Ha eljöttök, hogy színem előtt megjelenjetek, ki kívánja azt tőletek, hogy pitvaraimat tapossátok?
    Ézs 1:13 Ne hozzatok többé hazug ételáldozatot, a jó illattétel utálat előttem; újhold, szombat s ünnepre-felhívás: bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek.
    Ézs 1:14 Újholdaitokat és ünnepeiteket gyűlöli lelkem; terhemre vannak, elfáradtam viselni.

    Jer 7:17 Nem látod, mit cselekszenek Júda városaiban és Jeruzsálem utcáin?
    Jer 7:18 A fiak fát szedegetnek, az apák tüzet gyújtanak, az asszonyok pedig dagasztanak, hogy áldozati kalácsokat készítsenek az ég királynőjének, és italáldozatokat áldozzanak az idegen isteneknek, hogy fölingereljenek engem.

    Ámós 5:21 Gyűlölöm, megvetem a ti ünnepeiteket, és nem gyönyörködöm a ti összejöveteleitekben.
    Ámós 5:22 Még ha égőáldozatokkal áldoztok is nekem, sőt ételáldozataitokat sem kedvelem; kövér hálaáldozataitokra rá se tekintek.
    Ámós 5:23 Távoztasd el tőlem énekeid zaját, hárfáid pengését sem hallgathatom.

    És ezek ismeretében üdvözlöm önt szeretettel kedves Éva.

    #1676
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Edit
    soraidból – tudtommal itt így szokás beszélgetni – egyértelműen látszik a szándék. Ezért a szövegkörnyezetet hanyagolom is és a válaszokat természetesen, melyek hatalmasan változtatnának ezen. DE nem csak a szándék látszik, hanem az üzenet “belső világa” lelkisége

    mindezért jobbulást kívánok !

    #1677
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Önnek kedves Éva!

    Csak azért mert, olyan kedves hozzám, de én azért felebarátomként szeretem önt.

    Péld 11:9 Szájával rontja meg a képmutató a felebarátját, de az igazakat tudásuk megmenti.

    Máté 7:1 Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek!
    Máté 7:2 Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítélnek meg titeket is. És amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek nektek is.
    Máté 7:3 Miért nézed a szálkát a te atyádfia szemében, és nem látod a gerendát a magadéban?
    Máté 7:4 Vagy hogyan mondhatod a te atyádfiának: hadd vegyem ki szemedből a szálkát, amikor a te szemedben gerenda van?

    Gal 1:10 Mert most embereknek engedek vagy Istennek? Vagy embereknek igyekszem tetszeni? Mert ha még embereknek igyekeznék tetszeni, nem volnék Krisztus szolgája.

    Jak 3:13 Kicsoda bölcs és értelmes közöttetek? Helyes magatartásával mutassa meg tetteit, bölcs szelídséggel.
    Jak 3:14 Ha pedig keserű irigység és viszálykodás van a szívetekben, ne dicsekedjetek, és ne hazudjatok az igazság ellen.
    Jak 3:15 Ez a bölcsesség nem felülről jön, hanem földi, testi és ördögi.
    Jak 3:16 Mert ahol irigység és viszálykodás van, ott zűrzavar és minden gonosz tett is van.
    Jak 3:17 A felülről való bölcsesség pedig először is tiszta, azután békeszerető, méltányos, engedékeny, irgalommal és jó gyümölcsökkel teljes, nem részrehajló és nem képmutató.
    Jak 3:18 Az igazság gyümölcsének magvát pedig békességben vetik el a békességszerzőknek.

    Üdv: Edit

    #1679
     ÉVA 
    Felhasználó

    A zsidóság szerepéről nem lehet elég mélyen értekezni.

    #1686
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Anikó
    amit “vallási résznek” nevezel, azt nem ismered, ennyi az egész. Ha tudnád, és, ha ismernéd …
    Kezdek undorodni ettől ami itt folyik: már régen szelektálni kellett volna mit igen és mit nem (nem véletlen a rossz vélemény)!

    Nem fogok politizálni, és ilyen légkörben beszélgetni sem. Elég volt. Sokat tettem ide az asztalra, ám látom, “fel vagyok függesztve” stb.

    Nem látjátok, hogy már miről szól … ?! Pedig, azt hittem, a társaság, a “góc” nagyra hivatott … Ölelés, ima (tényleg 🙂 )
    Éva

    #1687
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Évi!

    Az Úrnál kicsit másképp működnek a dolgok…

    “Jaj, amikor jót mond rólatok minden ember, mert ugyanezt tették atyáik a hamis prófétákkal!” Lukács 6:26

    A többire már pár napja imádkozom, hogy mit írhatnék neked. A lényeg, hogy a hozzászólásaid egyre bántóbbak és ezt nem indokolhatod azzal, hogy mások nem értenek meg vagy nem értenek egyet veled.
    “A gonoszt jóval győzd meg.” Más szóval két gonoszból nem lesz jó.

    Szeretettel,
    Thea

    #1698
     ÉVA 
    Felhasználó

    Édes Thea
    írtam, hogy gyermeknek látlak, és ha az Úr is így lát, akkor persze az nagyon jó. DE “felnőtt” dolgot csinálsz gyermekként.
    Írtam Neked, hogy teljesen “beleélem” magam, a másiknak még a gondolatvilágába is … egy másik honlapon meg + privátban nagyon összeállt a kép, félelmetes.
    Senkinek a szeméből nem tisztünk kivenni sem szálkát, sem gerendát. Ha gerenda, úgysem látja 🙁
    Nem tudok – nem kell ? – már nem is akarok “birkózni” bizonyítani úgysem tudom sem másnak – hiszen épp, nagyon “eltájolásról van szó” – sem Neked. Érted? mert gyermek vagy. Előtted nincsenek az ellentmondások, stb. Nem látsz bele “a felnőttek” 🙂 világába – nekem ez nagyon kedves – írtam, mikor voltam ilyen. A tapasztalatok viszont nem “szennyesebbé” tesznek, csak … adnak egy látást. “Amikor gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy gondolkodtam … majd amikor férfivá lettem, elhagytam a gyermek szokásokat” ahogy Pál apostol írja.
    Nagy munka van előttünk, azt gondolom, és egyre jobban bántanak a cikkek címei/témái, a biztonság, meggyőződés hogy erről beszélni kell. Elvisz a feladattól. Tehát amikor a honlap “már nem keresztény” akkor a cikkekre figyelnék/figyeltem. És rájöttem, neeem …
    Van egy csomó ártatlan ember itt. És van egy pusztítás amit nem vesztek észre, Anikó, Te … amikor a mindennapiról írtam, ott is csak egyszerű moderálás kellett volna. Rögtön, ahogy felütötte a fejét az, ami nagyon-nagyon káros … Majd privátban folytatom.
    Ez itt nem az a terület, ahol a másik arcot kell odanyújtani, melyben a privi életben igen profi vagyok.Kimondottan szeretek megbocsátani, hiszen akkor fakad fel a szívünkből a Lélek 🙂
    Itt Jézusban való HITRŐL van szó és botrányról (még mindig nem írtam meg, hogy válik, miből és hogy … persze példákkal).
    RAJTAD áll, a Te lapod. Még meddig fogtok élénk eszmecserét folytatni arról, ami nem tartozik KÖZVETLENÜL a keresztény élethez ?!

    A magam részéről nagyon szeretném, ha sok éves munkád termőre fordulna. Tudod, ilyenek a gyümölcsfák … Őszinte testvérei szeretettel, barátsággal
    Éva

    #1699
     Thea 
    Adminisztrátor

    Mivel úgy gondolod, hogy “nem tisztünk a másik szeméből kivenni a szálkát vagy gerendát”, nem is fogom ezt tenni.
    A “gyerekes dolgok félretételével” kapcsolatban érdemes eljutni a fejezet végéig, a lényeghez, ami a szeretet. Inkább gondolj gyerekesnek, de maradjak meg a szeretetben, mint fordítva. Bár bizonyára mindkét irányban van hová fejlődnöm.

    A gyümölcsökről pedig annyit, hogy azért, mert te nem látod, még vannak, mégpedig bőségesen. Elég, ha az Úr látja.

12 bejegyzés megtekintése - 85-96 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account