Modernkori Izrael

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 35 hozzászólás, 6 résztvevő. Utolsó frissítés:  Manci 9 éve, 8 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1263
     Marci 
    Felhasználó

    Kedves Thea!

    Egy csak egy nagyon kis rész amit itt a fórumon leírtam. Egy igét azonban szeretnék megosztani, mert én még nem hallottam, hogy valaki erről beszélt vagy írt volna. Ez a palesztinok jövőjéről szól.

    Zak. 9.5
    Meglátja ezt Askalon és megretten; GÁZA is és igen bánkódik; Ekron is, mert megszégyenült reménységében. Mert kivész a király GÁZÁBÓL, és Askalon lakatlan marad.
    Zak. 9.6
    Asdódban pedig idegenek laknak, és A FILISZTEUSOK KEVÉLYSÉGÉT MEGTÖRÖM.
    Zak. 9.7
    KIVONSZOM A VÉRT SZÁJUKBÓL és útálatosságaikat fogaik közül, ÉS Ő IS A MI ISTENÜNKÉ MARAD; ÉS OLYAN LESZ, MINT EGY FEJEDELEM JÚDÁBAN, Ekron pedig, mint a Jebuzeus.
    Zak. 9.8
    És tábort járok házam körül, mint a sereg ellen, az ide-oda kóborlók ellen, és nem megy át többé rajtok a sarczoló, mert most szemmel tartom őt.
    Zak. 9.9
    Örülj nagyon, Sionnak leánya, örvendezz, Jeruzsálem leánya! ÍMÉ, JÖN NÉKED A TE KIRÁLYOD; IGAZ ÉS SZABADÍTÓ Ő; SZEGÉNY ÉS SZAMÁRHÁTON ÜLŐ, AZAZ NŐSTÉNYSZAMÁRNAK VEMHÉN.
    Zak. 9.10
    És kivesztem a szekeret Efraimból és a lovat Jeruzsálemből, KIVESZTEM A HARCZI KÉZÍVET IS, ÉS BÉKESSÉGET HIRDET A POGÁNYOKNAK; ÉS URALKODIK TENGERTŐL TENGERIG, ÉS A FOLYAMTÓL A FÖLD HATÁRÁIG.

    7. vers azt mondja hogy az Úré lesznek, vagyis megtérnek Jézus vissza jövetelekor, ahogy Izrael maradéka is, a filiszteusok maradéka is. (A két tanú jel 11. szolgálata nem tudom milyen hatással lesz a filiszteusokra.) A filiszteusok fejedelemség lesz Júdában! Tehát a modern Izraelben azoknak lelkiismeretes embereknek van igazuk, aki a megbékélést és a két állam megoldást szorgalmazzák! Peace Now és egyéb béke és a békét támogató vallásos szervezetek „Kiveszi a harci kézívet.” Tehát a háborúskodó népirtók vagy megtérnek, vagy elvesznek örökre. Ha pedig a palesztinok és a zsidók megtérnek Jézushoz, akkor bocsánatot kell kérni és megbánni minden egymás ellen elkövetett bűnt. Megengesztelni egymást és megbékélni. A jelenlegi izraeli politikát támogató keresztények nagyon megvannak tévesztve és nem tudom hol van a lelkiismeretük, mikor az ott folyó
    szörnyűségeket támogatják.

    #1264
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Marci!
    Köszönöm ezt is. Nem vettem észre ezt az ígéretet külön a palesztinokra.
    Ez valóban egy összetett kérdés, bár nem kéne, hogy az legyen.
    Azt pedig nyilván tudjuk, hogy a Béke Fejedelme a békét pártolja. Sajnos a próféciákból úgy tűnik azonban, hogy az első béke, még ha ideiglenes lesz is, valószínűleg az Antikrisztus műve lesz a közel-keleten.

    A palesztinok között amúgy már most is elég sok megtért keresztény van.

    A jelenlegi izraeli politikával kapcsolatban még egy érdekes dolog, hogy magában Izraelben is rendszeresek a tüntetések a zsidó lakosság körében a politikai vezetés ellen, csak erről nem sokat olvasni…

    #1265
     Manci 
    Felhasználó

    Kedves Hozzaszolok,

    Ennek a legutobbi levelnek a tukreben vetnem fel azt a kerdest, hogy vajon milyen visszhangot keltene, ha inditvanyoznank keresztenyi egyutterzesbol fakadoan az arvan maradt palasztin gyerekek es /uldozott/kereszteny csaladok javara egy gyujtest ?
    Illetve a visszhangtol fuggetlenul valoban meg tudnank-e valositani? Hogy tudhatnank biztosan hogy hozzajuk jut el?
    Milyen szep bizonysaga lenne ez nekik, hogy Isten igazsagos Isten es nem szemelyvalogato es minden nemzeteben kedves Elotte aki ot feli?

    Manci

    #1266
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Manci!

    Ha az Úr ilyesmit tett a szívedbe, szerintem megmutatja majd, hogy ezt hogyan tudod kivitelezni.

    Mivel éveken keresztül foglalkoztam ilyesmivel, néhány gondolatot megosztanék a témával kapcsolatban.

    Ha azt akarod, hogy a felajánlott segítség (a javaslatod esetében pénz) tényleg hatékony legyen és eljusson az érintettekhez, ahhoz személyes jelenlét szükséges. Ennek hiányában találni kell egy szervezetet, amin keresztül el lehet juttatni az adományokat a rászorulókhoz.

    A médiában nagyobb visszhangot kapó segélyakciók kevésbé hatékonyak, a hatékonyakról pedig csak azok fognak tudni, akiknek segítettél.

    Én az utóbbi módszerben hiszek és ezt gyakoroltam. Ez persze csak az én személyes tapasztalatom és véleményem. Minden helyzet más, és lehet, hogy az Úr mutat neked valami újat, amin keresztül mindkét célt (a fizikai segítséget és a gesztus jelentette támogatást is) meg tudod valósítani.

    #1267
     Névtelen

    Kedves Marci!

    Na erre mondtam, hogy nincs türelmem hozzá….!

    írod:
    “Tehát a modern Izraelben azoknak lelkiismeretes embereknek van igazuk, aki a megbékélést és a két állam megoldást szorgalmazzák! Peace Now és egyéb béke és a békét támogató vallásos szervezetek „Kiveszi a harci kézívet.” Tehát a háborúskodó népirtók vagy megtérnek, vagy elvesznek örökre. Ha pedig a palesztinok és a zsidók megtérnek Jézushoz, akkor bocsánatot kell kérni és megbánni minden egymás ellen elkövetett bűnt. Megengesztelni egymást és megbékélni. A jelenlegi izraeli politikát támogató keresztények nagyon megvannak tévesztve és nem tudom hol van a lelkiismeretük, mikor az ott folyó
    szörnyűségeket támogatják.”

    Senki nem mondta, hogy bármilyen erőszakot támogatna valaki, akármelyik részről is!( Sőt, az egész világon nem támogatjuk, mi keresztények az erőszakot! A világ legnagyobb részén pont olyan szörnyűségek folynak, vagy még nagyobbak is! De sajnos ezek lettek megírva, hogy ezek fognak történni az utolsó időkben…! ) Az egész itteni vita, csak arról szólt volna, hogy LEGÁLIS, VAGY ILLEGÁLIS IZRAEL ÁLLAM LÉTE ( most) , AZON A FÖLDÖN, AMELYET ISTEN NEKIK ÍGÉRT?! Hogy valóban csak akkor jöhetnek vissza Izrael földjére a zsidók, amikor már keresztényekké váltak? Hogy valóban az az ígéret-e nekik, hogy mind keresztény lesz , még ebben a korszakban, vagy nekik , mint zsidóknak más elhívásuk van, mint a keresztényeknek, akik elsősorban szellemi nép, és jelen korszakban az Isten “láthatatlan” országát képviselik a földön? (Mert azzal remélhetőleg egyetértünk, hogy az Eklézsia , a valódi, az többnyire láthatatlan, nem egy látható szervezetről van szó! Ill csak az eklézsia tagjainak a szent életén keresztül lehet látni…)
    De azzal senki nem vitatkozik, hogy ami ott folyik, azt nem kívánjuk senkinek! Viszont azt is meg kellene érteni, hogy valódi béke, és “harci kézív” kivevés, addig nem jön létre, ameddig a Messiás meg nem jelenik! Ugyanis ekkor fog a földön mindenki megtérni Istenhez, hiszen akkor fogják látni, hogy Jézus tényleg él, és Ő a Krisztus. És a béke is azért fog megteremtődni, mert a Sátán akkor már meg lesz kötözve, és az embereknek az Ő “bujtogatásával” nem kell küzdeniük…! Ráadásul az egész föld betelik az Úr ismeretével….! Ott már nem lesz szükség hitre ahhoz, hogy “higgyenek” Istenben .

    Addig vágtat a 4 lovas, és teszi amire hatalmat kaptak, és parancsot….! Mert: Dán. 9,26 A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, ÉS VÉGIG TART A HÁBORÚ, ELHATÁROZTATOTT A PUSZTULÁS.
    Dán 9,26 És a hatvankét hét után kivágatik a felkent, éspedig nincstelen; mind a várost, mind a szentélyt elpusztítja a fejedelem népe, aki jön, és vége lesz az özönben, és végig háború lesz, pusztításokra határozva.

    Még valamit! Aki nincs kegyelem alatt, az törvény alatt van! ( Akár a zsidók, a Törvény alatt, akár a pogányok a lelkiismereti törvényük alatt!) A törvény pedig azt mondja, hogy “szemet, szemért…”!

    #1268
     Névtelen

    Kedves Manci!

    Egyetértek Theával, hogy csak az a biztos, hogy odakerül, ahová szántad, ha magad adod oda! Bár, azért azt is hiszem, hogy ezt is rá lehet bízni az Úrra, hogy gondoskodjon a célba érésről!
    Én a magam részéről úgy kezdeném, hogy megpróbálnék valamilyen itteni egyházi, keresztényi kapcsolatot keresni, az ottani keresztényekkel, és azon az úton megpróbálni segíteni! Az ottani segítséget pedig rájuk lehet bízni!
    Itthon pedig lehet különböző egyházak honlapjaira, és keresztény blogokra írni, kérdezősködni az ismeretségről, ill a gyűjtés lehetőségéről, és a célba juttatás mikéntjéről.
    Persze ez csak egy ötlet.

    #1269
     Marci 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Semmi a személyedre vonatkozó célzatosság nem volt bennem, mikor ezt írtam. Nem feltételezek rólad semmi rossz szándékot. Vagy hogy ezt, vagy azt gondolnád. És semmivel sem szeretnélek megbántani. Keresztény közösségekre gondoltam, akik a háborút támogatják. Feltudnék sorolni egy néhányat, mellékelve a nyilatkozataikat. Szerintem a fórum nem alkalmas ilyen nagy és hosszú téma kezelésére. Ilyenkor van, hogy te azt hiszed, hogy én azt hiszem, azt gondolod hogy én azt gondolom, pedig nem, esete. Te se tudod kifejteni teljesen, miről mit gondolsz és én sem. (Elveszünk a részletekben.) Azután összevetni, kinek hol van igaza, hol nem. Bizonyitékokkal alátámasztva. Hogy az egészből egy tanulás, szélesebb látókör alakuljon ki, amiről gondolom az Idők Jelei célja. Az Úr áldjon!

    #1270
     Névtelen

    Kedves Marci!

    Nem bántottál meg semmivel, és személyemre való célzatosságra gondoltam! Ill, akkor nem is szóltam volna. Viszont én nem tudtam arról, hogy léteznek, létezhetnek háborút támogató keresztények, keresztény gyülekezetek…! ….Klassz! ( Köszi ezt az információt…!)

    Az Úr áldjon!

    #1271
     Manci 
    Felhasználó

    Kedves Ida, Thea!

    Koszonom a batorito hozzaszolasokat, mar egy jo ideje, hogy megrendultem azon, amilyen korulmenyek kozott elnek a palesztinok – egy dokumentum film lattan. Ezutan tudja az ember igazan csak ertekelni azt, hogy mi itt bekes hivo eletet elhetunk Magyarorszagon.
    Jo latni, hogy vegul is mindenki egyetert a haboru ellenessegben.
    En sem akarok megbantani senkit, inkabb csak a vita heveben tettem fel koltoi kerdeseket, nem tudvan, ki mit kepvisel valojaban.
    Blessings,
    Manci

    #1272
     Manci 
    Felhasználó

    Kedves Thea,

    Ha valoban van tapasztalatod az ilyen segelyezesek eljuttatasaban, szivesen fogadnek egy ket gyakorlatias tippet…
    Mint tudjuk, a kozhangulat Magyarorszagon olyan, hogy ha csak megemlitunk csekely dolgokat is /tenyeket/ pl a palesztinok javara, azonnal antiszemitizmussal belyegzik az embert, sajnos szemelyes tapasztalat folyton eppen /eloiteletektol hemzsego/ keresztenyek ezek.
    En meg nem lattam olyan gyulekezetet, csoportot aki a szendevo palesztinok erdekeit karolta volna fel vagy egyaltalan ember szamba vette volna oket. Ertuk valo imara buzditasra vagy kozbenjarasrol meg vegkepp senki nem predikal szoszekrol.
    Engem a megtert ottani keresztenyek sorsa erdekel.

    #1273
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Manci!

    Nehéz használható tanácsot adni, mert minden helyzet más. Hogy értsd, miről van szó leírok egy konkrét példát.

    Először is néhány egyedi eset kivételével nem dolgoztam együtt nagy szervezetekkel. Sokkal hatékonyabb, ha néhány egyformán gondolkozó keresztény összeáll egy konkrét projekt kedvéért.

    A példa: Van egy hölgy Magyarországon, aki csaknem 30 fogyatékos gyereket fogadott örökbe és nevel egyedül. Amikor szüksége volt ruhára, játékra a gyerekeknek, megkerestem/tünk néhány céget, akik már korábban is segítettek ilyesmivel és összegyűjtöttük a kért a dolgokat, majd az egyik barátom levitte neki személyesen.

    Ha a palesztinoknak akarsz segíteni, ahhoz kell valaki, aki ott van személyesen. Bár sok misszionáriust ismerek, Izrael környékén jelenleg senkit.

    Én azt tanácsolnám, hogy indulj el a legbiztosabb úton, ami az ima. Imádkozz vezetésért és azokért az emberekért, akiket az Úr a szívedre tett. Ne törődj azzal, hogy mit vagy mit nem prédikálnak a gyülekezetekben. Azonkívül Isten nem a számokat nézi, hanem azt, hogy te megteszed-e azt, amit tudsz.

    Imádkozhatsz azért is, hogy az Úr több ember szívét megérintse a kérdésben és több ember imádkozzon vagy akarjon fizikailag segíteni. Előbb utóbb rátalálsz a nyitott ajtóra, amin elindulhatsz.

    Sajnos én is tapasztaltam, hogy sok keresztény szeme elé, mintha egy fátyol került volna, ami Izraelt vagy a mai zsidóság kérdését illeti. Értük is imádkozz!

    Nem tudom, hogy megnézted-e az általam ajánlott Father of Lights (Világosság Atyja) című filmet, de ha nem, akkor ne hagyd ki. Ha megnézted, érteni fogod, hogy miért mondom. (http://klub.idokjelei.hu/forums/topic/vilagossag-atyja/)

    #1274
     Manci 
    Felhasználó

    Szia,

    Koszi, igazad van. Mar vagy feleve motoszkal bennem ez az otlet. De az iraki keresztenyek is borzalmas helyzetben vannak.
    Erdekes modon ertuk Putyin emelt szot….!
    Koszi megegyszer, megnezem a filmet

12 bejegyzés megtekintése - 25-36 / 36

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account