Elragadtatás

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 78 hozzászólás, 11 résztvevő. Utolsó frissítés:  Evangeline 8 éve, 11 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #577
     Névtelen

    Szia Zoli!

    írod:
    “Sajnos sok hivatasos profecia szakaertovel az a problemam, hogy van egy forgatokonyvuk, vagy teologiajuk es, ha valami nem illik bele a rendszerbe, akkor is valahogy bele eroltetik.
    Azt ugye megse mondhatjak, hogy nem ertik. Lehet belul erzik, hogy vannak gyenge pontok, de inkabb meg van magyarazva.”

    De mondhatják, hogy nem értik, csak az a gond, hogy ők nem tudják , hogy nem értik! A legtöbb “Biblia magyarázó”, leül, és megpróbálja a saját értelméből kitalálni, hogy mit jelentenek a bibliai próféciák, ill maga az Ige mit jelenthet! Mit akart mondani Isten abban! Nem a Szent Lélek kijelentésére hagyatkoznak, hanem önmagukban bíznak. Ezért van az a sok ” ezt meg honnan szedted?!” szöveg. Én is többször összeszedtem már az elragadtatásról szóló Igeverseket, de nem “látják”, és ” hallják” szellemben azokat, nincs kijelentve a számukra a Szent Lélek által! Most már a meggyőződésem, hogy : Jel. 22,17
    És a LÉLEK és a MENYASSZONY (!!!!) ezt mondják: Jövel! És AKI HALLJA (!!! ) , ezt mondja: Jövel!…

    Persze nem akarok a dolgodba avatkozni, ha gondolod próbálkozhatsz magyarázatokkal, igeversek beidézésével, stb, de mindig ugyanazokat a válaszokat ( és linkeket ) fogod kapni. Ami persze valahol jó is , hiszen a hitünknek ( mindannyiunkénak) a Szent Lélek kijelentésén, kijelentésein kell alapulnia, ebben és a többi dologban is, és nem a mások “látásán, ill hallásán”. Szóval csak azt tudom mondani, hogy ők még nem kapták meg erről az eseményről a Szent Lélek kijelentését az Igéből!

    #578
     Thea 
    Adminisztrátor

    Ezt nagyon szomorúan olvasom Ida.
    Tulajdonképpen azt mondod, hogy aki nem úgy látja az eseményeket, mint te, az nem a Szent Lélek által kapta, amiben hisz.
    Számomra a nagy nyomorúság előtti elragadtatás nem egyeztethető össze az Igével, és rendkívül zavaros gondolatmeneteken alapul, de nem gondolom, hogy aki ebben hisz (legalábbis egy részük), azok szándékosan félremagyaráznák az Igét vagy nem keresnék a válaszokat a Szent Lélektől.

    Nincs két ember a világon, aki mindenről ugyanúgy vélekedne a világban és ez a Bibliával is így van. Ezek szerint csupán egyetlen embert vezethet a Szent Lélek, mert mindenki más valamiről másként vélekedik.

    Ebben kell egyetértenünk: Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

    Elragadtatni pedig mindenki ugyanakkor fog, akármiben hisz is.

    #579
     Névtelen

    Nem akartalak elszomorítani Thea!

    Bocs, hogy nem tudtam magam elég szeretetteljesen kifejezni, úgy, ahogyan szerettem volna ezt elmondani! Nem megbántani akartalak benneteket, és senkit se, hanem pont azt elmondani Zolinak, hogy nem tudatos félrevezetésről van szó!

    írod:
    “Számomra a nagy nyomorúság előtti elragadtatás nem egyeztethető össze az Igével, és rendkívül zavaros gondolatmeneteken alapul, de nem gondolom, hogy aki ebben hisz (legalábbis egy részük), azok szándékosan félremagyaráznák az Igét vagy nem keresnék a válaszokat a Szent Lélektől.”

    Bennünket pedig az tölt el csodálkozással, hogy , hogy nem “látjátok” az Igéből azt! Ezért mondtam, hogy nem kaptatok kijelentést róla a Szent Lélektől! Ez nem azt jelenti, hogy nem vagytok keresztények, vagy nem keresitek a választ a kérdésre, hanem egyszerűen azt, hogy nem látjátok, mert nem kaptátok meg a kijelentést róla! Egyébként senki önmagától semmit nem láthat meg az igei igazságokból, kizárólag a Szent Lélek kijelentésében! Tehát senki semmivel nem dicsekedhet, ill nincs miért elszomorodni se, mert azt mindig megkapjuk, ami az üdvösségünkhöz kell! ( Na meg a Szent Lélek ajándékai se egyformák.)

    írod:
    “Tulajdonképpen azt mondod, hogy aki nem úgy látja az eseményeket, mint te, az nem a Szent Lélek által kapta, amiben hisz.”

    Drága Thea, tudunk egyházakról is, ahol a híveknek a meggyőződése, hogy amit az egyházuk tanít, az abszolút igei, és a Szent Lélektől van! Ugyanakkor az Ige által vizsgálva nem az! Persze attól, hogy mi tudjuk, attól, ők még meg vannak győződve, hogy mi tévedünk. De ugyanakkor mi magunk is folyamatosan növekszünk az Úrban, és ismeretben, a Szent Lélek kijelentése által. Pl én magam is, mondhatom majdnem naponta , hogy rácsodálkozok dolgokra az Igéből, hogy ezt eddig hogy nem vettem észre, hogy nem láttam, értettem! ( Mert eddig nem volt kijelentve nekem! )Nem akarlak persze belevonni semmilyen vitába, de most nem jut más eszembe, mint pl az az Igevers, amelyben az utolsó ítéletnél, a cselekedetek általi megítélés lesz “kicsinyeknek, és nagyoknak”( az Ige szerint) . Mint láttad két ellentétes “álláspont” volt azzal kapcsolatosan is! Most, ha belegondolunk, mindkettő nem állhat meg igazságként. Tehát valamelyikünk nem jól látja a dolgot. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor az egyikünk az ördögtől van, vagy nem vezeti a Szent Lélek, hanem csak azt, hogy valamelyikünk, valamit kifelejtett, vagy nem jól értelmezett, mert valamiről még(!) nem kapott a Szent Lélektől kijelentést, az “egész képpel” kapcsolatosan! ( Mi emberek vagyunk, és hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ha már láttunk 3-4 libatollat, akkor az egész libát láttuk! Pedig tudjuk, hogy Isten Igéje kimeríthetetlen ismeret és tudás forrása, de azért még olykor beleesünk, beleeshetünk ebbe a csapdába!)

    írod:
    “Nincs két ember a világon, aki mindenről ugyanúgy vélekedne a világban és ez a Bibliával is így van. Ezek szerint csupán egyetlen embert vezethet a Szent Lélek, mert mindenki más valamiről másként vélekedik.”

    Drága Thea! A Szent Lélek az, aki elvezet bennünket minden igazságra! A Bibliával, Isten beszédével kapcsolatosan is. És előbb-utóbb mindannyian, akik Isten gyermekei vagyunk, és megmaradunk az Úr Jézus Krisztusba vetett hitünkben, és megmaradunk Őbenne, egy értelmen leszünk az abban kijelentett igazságot, igazságokat illetően. De ezen igazságok kijelentése a Szent Lélektől függ. Attól is, hogy hogyan, milyen tempóban tud bennünk munkálkodni, stb. Továbbá részint van bennünk az ismeret is, éppen azért, hogy szükségünk legyen egymásra. Mert a mennyben már tudni fogunk mindent ( valószínűleg), de itt még “tükör által, homályosan látunk”. És, ahogyan azt Pál apostol is mondta : “ha azt hisszük, hogy tudunk valamit, akkor az biztos, hogy még közel se tudjuk azt úgy, ahogyan azt kellene”. Én mindig így állok Isten beszédéhez, hogy annyira kimeríthetetlen, hogy jó esetben is csak még a “bokáig érő vízben” vagyunk!

    írod:
    “Ebben kell egyetértenünk: Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.”

    Ebben tudod, hogy teljesen egyetértünk!

    írod:
    “Elragadtatni pedig mindenki ugyanakkor fog, akármiben hisz is.”

    Igen, aki “készen” lesz. És azt is megbeszéltük már, hogy elragadtatás ide, vagy oda, lényeg, hogy mindig készen legyünk! És, ha az Úrban vagyunk, akkor készen vagyunk ( aktuálisan)! Ebben is egyetértünk! A többi pedig csak beszélgetés Isten Igéjéről!

    #580
     Xenia 
    Felhasználó

    Zoli,
    ezzel szerintem te is úgy vagy, hogy van egy keret, vagy kiindulópont, ahonnan vizsgálod a próféciákat, a te esetedben ez a nagy nyomorúság előtti elragadtatás. Mindent innen próbálsz vizsgálni. Nálam a kiindulópont éppen ellenkezőleg a nagy nyomorúság utáni elragadtatás, de ez a kiindulópont hosszas Bibliatanulmányozás eredménye. Olvastam sokféle magyarázatot, és egy időben én is az előelragadtatásban hittem, de láttam nagyon sok homályos pontot és érvelést, ezért nekiálltam és kigyűjtöttem az elragadtatásról / az Úr visszajöveteléről szóló igéket. Amikor ezeket együtt láttam, egyszerűen nem tudtam más következtetésre jutni, minthogy az idők, az események végén jön vissza az Úr, és az is leesett, hogy mennyire összecsengenek az igék, mennyire ugyanarról az eseményről beszélnek a próféták, Jézus és az apostolok. És persze még mindig vannak homályos pontok (pl. az nekem még nem tiszta, hogy a millennium ezen a földön lesz-e vagy új ég, új föld lesz már akkor), de a kiindulópont az világos.
    “eleg fura lenne ha a Jezus a menyasszonyat az eskuvo elott meg jol elverne.”
    Elverte Isten Izrael népét mielőtt kihozta őket Egyiptomból? Én úgy látom, hogy éppen így lesz a nagy nyomorúság idején: lesznek csapások az elején, amik a hívőket is érik, de aztán Isten elpecsételi az övéit, és nekik már nem ártanak azok a csapások. Ráadásul a fekélyek egyértelműen csak azokat érintik, akik felvették a fenevad bélyegét. Az üldözéseket pedig megígérte Jézus, hogy nem úszhatjuk meg, az nem Isten csapása, sőt kiváltság, ha szenvedhetünk Őérte.
    Figyelmedbe ajánlom az itt kigyűjtött igéket az elragadtatással kapcsolatban, érdemes együtt látni őket, mindenféle kommentár nélkül:
    http://utolsoidok.hupont.hu/2/jezus-eljovetele-elragadtatas-a-bibliaban
    Illetve még annyit, hogy a 2 Tesszalonika 2 kulcsfontosságú az elragadtatás időpontjának tekintetében. Engem nagyon nem elégített ki az az érvelés az előelragadtatás híveitől, amivel ezt az igerészt magyarázzák, tulajdonképpen ez indított el engem abban, hogy mélyebben utánajárjak. Kíváncsi vagyok, hogy te elfogadhatónak találod-e azt a szokásos érvelést, hogy a gyülekezet tartja vissza az antikrisztust.

    #581
     Zoli 
    Felhasználó

    Kedves Xenia,

    Igen van egy keret nalam is amibol kiindulok, de az valoszinu lazabb nalam, mint nalad vagy masoknal. En csak azt teszem be a “keretbe”, amirol nagy biztonsaggal meggyozodtem.
    Az elregadtatas nem tartozik bele. 🙂
    Ami beletartozik, az kb amikben nincs vita (leszamitva a profeciakat erosen maskent ertelmezoket pl:amillenarizmus):
    -7 ev
    antikrisztusi uralom, ami nem lesz vilagmeretu, mert akkor nem lennenek haboruk a 7ev alatt
    felenel a pusztito utalatossag beugrik a templomba
    Izrael torzsei megkerulnek (ez lehet korabban is)
    legkesobb a vegen elragadtatas
    -1000 ev, ahol uj testben leszunk
    -Satan elengedese (Gog-Magog)
    -Utolso itelet (nem a milyenk)
    -Uj eg uj fold, uj Jeruzsalem for ever

    Elragadtatas: Regen inkabb ugy gondoltam, hogy a 7 ev elott
    A teljesen a 7 ev utanit most se tudom elfogadni, mert:
    1
    Miert beszelunk elragadtatasrol, ha abban a pillanatban vissza is jovunk Jezussal
    2
    Isten a harag elol kiment, ezt sok helyen olvassuk. A 2 Tesszalonika is errol szol, hogy beparaztak a sok uldoztetes miatt, hogy itt van az UR Napja.
    Isten az oveit mindig kimentette az itelet alol.
    Igazad van, Egyiptomban az elso 3at meg bekaptak,de ott nem feltetlen volt minden Izraelita Isten felo es azok a csapasok nem is merhetok az eljovendokhoz.
    3
    Nem lesz varatlan, napra kiszamolhato

    Legkozelebb hozzam a kompromisszumos 7 ev kozbeni idopont all mindenkeppen a “harag” elott.
    Uldoztetes lesz es addig is lehet de nem Istentol, csak Isten engedelmevel.
    Nyilvan szemelyes okokbol erdekel ez mindannyiunkat, de siman lehet meg se erjuk ezeket.

    Milleneum: Szerintem ez a vilag lesz, csak Isten direktbe beavatkozik es megjavitja, de nem veglegesre.
    Pl: A ragadozok emesztorendszeret noveny evore, az emberek genetikajat felupgradeli ugy, hogy akar 1000 evig is elketyegjen stb. Ugyanakkor nem lesz vegervenyesen tokeletes, mert az embereket meg lehet ujra teveszteni az 1000 ev utan.
    Csapasok, igy halal is lesz, ha valaki nem lesz engedelmes (zak 14)
    Isten egyebkent direktbe mar ketszer beavatkozott ily modon csak negativ iranyba.
    1 A bunbe eses utan, (bogancs, koro, faradtsag, fajdalom)
    2 Noe utan (rovidebb elet, hus eves)

    #582
     Xenia 
    Felhasználó

    Kedves Zoli,
    a pontjaidhoz:
    1. Az elragadtatásnak az átváltozás a lényege, nem az, hogy utána egy nagy hűhó legyen, hogy jé, eltűntünk 🙂 Pál erről beszél, hogy ez fog történni az utolsó trombitaszóra, ez volt Istennek a titka amit rajta keresztül elárult nekünk, hogy nem mindannyian fogunk meghalni, hanem lesznek, akik elragadtatnak, tehát nem látnak halált:
    „Íme titkot mondok néktek. Mindnyájan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk, Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.”
    2. Vajon miért paráztak be, hogy itt van az Úr napja? Mi van azon paráznivaló, ha az elragadtatás előtte történik?
    3. Szerintem nem számolható ki napra, nem tudjuk pontosan, mikortól és meddig kellene számolni. A dánieli próféciákban is megvoltak az évek a Messiás megjelenéséig, mégsem tudta senki kiszámolni.
    A millenniumhoz:
    Az Ézsaiás 65 úgy írja, hogy új ég és új föld lesz, de asszem ezt már felvetettem a Millennium témakörben:
    “Mert én új eget és új földet teremtek, a régire nem is emlékeznek, senkinek sem jut eszébe. Ezért örvendjetek és vigadjatok mindörökké annak, amit teremtek. Mert Jeruzsálemet vigasságra teremtem, népét pedig örömre. Vigadozni fogok Jeruzsálemmel, és örvendezni népemmel. Nem hallatszik ott többé sírás és jajgatás hangja. Nem lesz ott olyan csecsemő, aki csak néhány napig él, sem öreg ember, aki magas kort nem ér. Mert a legfiatalabb is százéves korában hal meg, és aki nem ér meg száz évet, átkozottnak számít.”
    (ebben a témában még nem jutottam dűlőre)

    #583
     Zoli 
    Felhasználó

    Kedves Xenia,

    1
    Nem ertem igy miert titok? Mi mas tortenhetett volna veluk Jezus visszajovetelekor?
    A titok inkabb az, hogy a hitben meghaltakkal egyutt tortenik az atvaltozas.
    Vegulis az egesz felvezetes igy kezdodik (13. vers)
    2
    Azert paraztak be, mert azt hittek, hogy itt maradtak az haragra, pedig azt a tanitast kaptak, hogy a hard core reszt megusszak.
    3
    Mostantol kezdve nem szmolhato ki, de a templom elfoglalasa utan pont 3 es fel ev 42 honap 1260 nap. Lehet, hogy a napot nem lehet eltalalni, de ha nekem azt mondjak, hogy jovo marciusban jon vissza az nekem eleg pontos lenne.

    1000 ev: Valoszinu itt is az osszes igeverset egybe vetve kell nezni a kerdest. Mivel sok evilagi dologrol beszel – pl Izrael,Egyiptom, Oroszlan, Vipera, foldmuveles – nem lenne logikus ez alatt egy teljesen nullarol ujra teremtettre gondolni. Az a vilag annyira lecso, hogy ahhoz kepest uj lesz. Mintha egy oreg roncsautot felujitananak egy tip top autonak. Az vegulis a regi de uj is. En legalabbis igy ertelmezem. 🙂

    #585
     Névtelen

    Átnéztem újra azokat az igeverseket, ahol az új égről, és új földről van szó! Meg a világegyetem pusztulásáról! Úgy néz ki, hogy ez ugyanúgy, ahogyan a gógi háborúkkal van, hogy kétszer fordul elő az Igében, más- más alkalmakat jelölve, az “Úr Napja” is ilyen!

    Az az “Úr napja”, ami a mostani korszakot zárja, Urunk eljövetele, az a mostani földre történik. Hiszen az olajfák hegyére veti a lábait, a Sion lesz Zsolt. 48,3
    Szépen emelkedik az egész föld öröme, a Sion hegye, a szélső észak felé, a nagy királynak városa.Zsolt. 110,2 A te hatalmad pálczáját kinyújtja az Úr Sionból, mondván: Uralkodjál ellenségeid között! stb.

    A második “Úr Napja”, az 1000 éves királyság végén jön el, amikor ennek az első teremtésnek vége lesz.

    Jel 20,1 Ezután ismét láttam: egy angyal szállt le a Mennybõl. Kezében tartotta a feneketlen melység kulcsát és egy nagy láncot.
    Jel 20,2 Foglyul ejtette a Sárkányt (azt a Régi Kígyót, aki az Ördög vagy más néven a Sátán), és megkötözte a lánccal ezer évre.
    Jel 20,3 Azután ledobta a feneketlen melységbe, a lejáratot pedig bezárta és lepecsételte. Azért tette ezt, hogy a Sárkány ne tudja többé becsapni a népeket, amíg az ezer év le nem telik. Ezer év múlva majd egy kis idõre szabadon kell még engedni a Sárkányt.
    Jel 20,4 Azután láttam: trónokat, és azokat, akik rajtuk ültek. Ezek hatalmat kaptak, hogy ítéljenek. Láttam azoknak az embereknek a lelkeit, akiket lefejeztek a Jézusról való tanúskodásuk és Isten üzenetének hirdetése miatt. Ezek nem imádtak a Szörnyeteget, sem annak szobrát, és nem engedték a homlokukra vagy a kezükre tenni a Szörnyeteg jelét. Ezek az emberek feltámadtak, és ezer évig együtt uralkodtak Krisztussal. Ez az elsõ feltámadás.
    Jel 20,5 A többi halott meg nem támad fel, amíg le nem telik az ezer év.
    Jel 20,6 Áldottak és szentek azok, akik részt vesznek az elsõ feltámadásban! rajtuk nincs hatalma a második halálnak, hanem Isten és Krisztus papjai lesznek, és ezer évig együtt uralkodnak vele.
    Jel 20,7 Amikor eltelik az ezer év, kiengedik a Sátánt a börtönébõl.
    Jel 20,8 Õ pedig kimegy, hogy becsapja a világ összes népeit – Gógot és Magógot. Összegyûjti õket a háborúra, és annyian lesznek, mint a tenger partján a homokszemek.
    Jel 20,9 Összegyûlnek, végigvonulnak az egész Földön, és bekerítik Isten népének táborát és a várost, amelyet Isten szeret. De a Mennybõl tûz száll le, és elpusztítja a Sátán hadseregét.
    Jel 20,10 A Sátánt pedig, aki becsapta a népeket, bedobják a tûz-tóba, amelyben kén ég. Így a Sátán is oda kerül a Szörnyeteg és a Hamis Próféta mellé, és éjjel-nappal, örökkön-örökké kínozzák õket.
    Jel 20,11 Azután láttam: egy hatalmas, FEHÉR TRÓNT, és azt, AKI RAJTA ÜLT. ELŐLE ELFUTOTT A FÖLD ÉS AZ ÉG, ÉS NYOMTALANUL ELTÜNTEK.
    
    Jel 20,12 Majd láttam: a Trón elõtt halottak álltak, nagyok és kicsik. Majd könyveket nyitottak ki. Ítéletet hirdettek a halottak felett: mindenkinek a saját tettei alapján. Ezek a dolgok a könyvekben voltak feljegyezve. Azután kinyitottak egy másik könyvet is, az Élet Könyvét.
    Jel 20,13 A tenger kiadta a benne levõ halottakat, ugyanígy a Halál és a Hadész is kiadtak a náluk levõ halottakat. Minden egyes embert a tettei szerint ítéltek meg.
    Jel 20,14 Ezután a Halalt és a Hadészt is bedobtak a tûz-tóba. Ez a második halál: a tûz-tó.
    Jel 20,15 Ha valaki nem volt beírva az Élet Könyvébe, azt az embert is bedobtak a tûz-tóba.
    

    Jel. 21,1 EZUTÁN új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.
    Jel. 21,2 És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, a mely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony.
    Jel. 21,3 És hallék nagy szózatot, a mely ezt mondja vala az égből: Ímé az Isten sátora az emberekkel van, és velök lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velök, az ő Istenök.

    2Pt 3,1
    Szeretteim, ez már a második levem, amit nektek írok. Mindkettõt azért írtam, hogy emlékeztesselek titeket ezekre a dolgokra. Ezzel a helyes gondolkodásotokat akarom felébreszteni.
    
    2Pt 3,2 Emlékezzetek arra, amit régen a szent próféták mondtak! Jusson eszetekbe Urunk és Megváltónk parancsa, amit apostolaitok mondtak nektek.
    2Pt 3,3 Mindenekelõtt értsétek meg, hogy az utolsó napokban lesznek olyan emberek, akik csúfolódnak, és csak a saját kívánságukat követik.
    2Pt 3,4 Ezek azt mondják: „Jézus megígérte, hogy vissza fog jönni, igaz? De hol van? Mióta õseink meghaltak, minden ugyanúgy történik, mint a világ teremtésétõl kezdve.”
    2Pt 3,5 Mivel szándékosan nem akarnak emlékezni, ezért el van takarva elõlük, hogy az egek már régóta léteztek, és a Földet a vízbõl és a víz által formálta ki Isten – mindezt pedig a szava által tette.
    
    2Pt 3,6 Azután azt a régi világot vízzel árasztotta és pusztította el.
    2Pt 3,7 A MOSTANI EGEKET ÉS FÖLDET pedig ugyanez az isteni szó õrzi meg ADDIG, amíg egy napon tûz fogja elpusztítani. Ez ugyanazon a napon FOG MEGTÖRTÉNNI, AMIKOR az istentelen embereket ISTEN MEGÍTÉLI és elpusztítja.
    2Pt 3,8 Csak azt az egyet ne felejtsétek el, szeretett testvéreim, hogy az Úrnál egy nap annyi, mint ezer év, és ezer év, mint egy nap.
    2Pt 3,9 Az Úr nem késik el ígérete teljesítésével, bár vannak, akik ezt gondolják róla. Nem késik, hanem türelmesen vár ránk. Azért vár, mert nem akarja, hogy akár csak egyetlen ember is elvesszen. Ellenkezõleg, azt akarja, hogy mindenki megváltoztassa gondolkozását és életét.
    2Pt 3,10 Bizony, eljön az Úr Napja! Úgy fog megérkezni, mint a tolvaj. Akkor az egek recsegve-ropogva elmúlnak, az égitestek pedig elégnek és elpusztulnak. Tûzben ég majd el a Föld, és minden, ami rajta van.
    
    2Pt 3,11 Ha pedig mindezek így elpusztulnak, gondoljátok meg, hogyan éljetek! Szánjátok oda magatokat Istennek, és õt szolgáljátok!
    2Pt 3,12 Várva várjátok, sõt siettessétek Isten Napjának eljövetelét! Azon a Napon lángokban pusztulnak el az egek, és az égitestek szétolvadnak a hõségben.
    2Pt 3,13 Isten ígérete szerint azonban Új Eget és Új Földet várunk, ahol jóság, békesség és igazság fog uralkodni.
    
    2Pt 3,14 Szeretett testvéreim, mivel vágyva várjátok ezeket, minden erõtökkel azon igyekezzetek, hogy tisztán, bûntelenül és békességben találjon benneteket az Úr!

    Szóval szerintem ez az ami bennünket megzavarhat, hogy mind az Úr, mind Pál , mind Péter az utolsó ítéletről úgy beszél, mintha a keresztényekről ( a gyülekezetről)is szólna. Mintha azok is itt lennének még. Pedig ( persze , mivel akkor Krisztus itt lesz, ezért továbbra is lesznek hívők )azok a versek az emberekről szólnak, nem a gyülekezetről. De a tájékozódás az abban van, hogy “az Úrnál egy nap annyi, mint ezer év, és ezer év, mint egy nap.” ( Szerintem a Jelenések könyvében leírt menetrend az érthetőbb.)

    29. És a tizenkilencedik jubileum lezárultakor, a hetedik (év)hétben a hét hatodik évében Ádám meghalt, és a fiai eltemették a teremtetése földjében, és ő volt az első, akit eltemettek a földön.
    30. És hetven év híján ezer esztendős volt; mert ezer év annyi, mint egy nap a mennyekben, és emiatt van megírva a tudás fájával kapcsolatban: “amely napon eszel róla, akkor meghalsz”. Ezért nem töltötte be ANNAK A NAPNAK az éveit egészen, hanem meghalt, AMIG TARTOTT AZ A NAP.

    Mát. 24,3
    Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?
    

    #589
     viktória 
    Felhasználó

    Olvasva Titeket, amint elemzitek a próféciákat a végítélet napjaira vonatkozóan, felmerül bennem egy kérdés. Miért?

    –azért. hogy megérthessétek az írást, miben hittek régen az emberek, vagy
    –azért, mert ti magatok is hisztek benne és ismerni akarjátok az élet sorsát, ha eljő a vég?

    Szóval miért e bibliai elemzés?

    #590
     Zoli 
    Felhasználó

    Kedves Viktoria,

    Igen hiszunk benne. 🙂 Nem azert mert hobortosak vagyunk vagy sokat ittunk, hanem meggyozodtunk rola. A Biblia sok jovore vonatkozo igerete (proficak) mar beteljesedtek.
    Mar csak ezert is joggal feltetelezzuk, hogy a jovo beli profeciak is beteljesednek.
    Jezusrol nagyon sokat ir az Oszovetseg, ami Jezus korat sok 100 evvel megelozte, es beteljesedtek a rola szolo igeretek.
    Szeretettel Zoli

    #591
     Névtelen

    Kedves Viktória!

    Kérdezed:
    “–azért, mert ti magatok is hisztek benne és ismerni akarjátok az élet sorsát, ha eljő a vég?”

    Igen. De mi nem csak hiszünk benne, hanem tudjuk, hogy a Biblia Isten beszéde, és abban megtalálható minden információ, amelyre az embereknek bármikor, bármilyen témában szükségük lehet, ill, Isten akarata, és minden ami az üdvösségünkhöz szükséges! Ez a tudás a Bibliával kapcsolatosan, pedig abból származik, hogy kerestük az igazságot, és Isten kegyelméből megtaláltuk azt az Úr Jézus Krisztusban ( amely megtalálás mindenkinek adatik, aki az Igazságot keresi!) ! És miután megtértünk, és újjászülettünk, megnyíltak a szemeik a Biblia értelmének, az abban foglalt igazságoknak a meglátására, amely a Szent Lélek által történik. Ahogyan az újjászületés is. És általa lakozik bennünk mind Jézus, mind az Atya, a Teremtőnk! Vagyis a mi hitünk, nem emberek hitető beszédein alapul, hanem Istennek a kinyilatkoztatásán, önmagáról és az Ő Fiáról való bizonyságán önmagunkban , amelyet megint csak mindenkinek megad, aki keresi Őt, és keresi az igazságot! Erről beszélt neked Thea is, Xenia is, Zoli is, és én is!
    Vagyis, ha te is az igazságban akarsz hinni, akkor elég, ha Jézus nevét segítségül hívod!

    #595
     Xenia 
    Felhasználó

    Kedves Zoli,
    1. “Nem ertem igy miert titok? Mi mas tortenhetett volna veluk Jezus visszajovetelekor?”
    Azt nem tudom, hogy mit gondolnánk, ha nem lett volna ez számunkra kijelentve, de biztos vagyok benne, hogy egész variációi születnének mindenféle magyarázatnak. Gondolj csak arra, hogy Jézus jelentette ki, hogy nem lesz házasság a mennyben, addig nagy dilemmát okozott, hogy mi lesz azokkal, akik többször házasodtak. A szaducceusok éppen ezért nem is hittek a feltámadásban, mert egy csomó dolgot nem tudtak megmagyarázni.
    A titok akár azt is jelentheti, amit te mondasz, de semmiféleképpen nem a titkos menyasszonyrablásról szól 😉
    2. Azt a tanítást semmiképpen nem kaphatták, hogy megússzák a hard coret, mivel ez a titkos elragadtatás csak a 19. században terjedt el (ennek utánaolvashatsz sok helyen, pl. itt is: http://www.bethelministries.com/pretrib.htm), előtte senki nem vallotta ezt, az apostolok és a korai keresztyének meg főleg nem. Ők az antikrisztus megjelenését előjelnek tekintették, ami azt jelzi, hogy hamarosan jön az Úr vissza, erről szól a 2Tesszalonikából említett rész és erről beszél János is: “Gyermekeim, itt az utolsó óra, és amint hallottátok, hogy antikrisztus jön, most meg is jelent; mégpedig sok antikrisztus jelent meg: ebből tudjuk, hogy itt az utolsó óra.” 1János 2:18
    3. Jézus egyetlen eljöveteléről van szó végig az Újszövetségben, sehol nincs említve, hogy kétszer jönne vissza, és ha együtt látod az igéket, igencsak erőltetett elképzelésnek tűnik. Hogy csak egy pár igét említsek:
    “Miután ezt mondta, szemük láttára felemeltetett, és felhő takarta el őt a szemük elől. Amint távozása közben feszülten néztek az ég felé, íme, két férfi állt meg mellettük fehér ruhában, és ezt mondta: “Galileai férfiak, miért álltok itt az ég felé nézve? Ez a Jézus, aki felvitetett tőletek a mennybe, úgy jön el, ahogyan láttátok őt felmenni a mennybe.” Ezután visszatértek Jeruzsálembe az Olajfák hegyéről, amely Jeruzsálem közelében van egy szombatnapi járóföldre.”
    Vajon ez az ige miért cseng annyira egybe a zakariási igével?:
    „Ímé, eljön az Úrnak napja… minden népet ütközetre gyűjtök Jeruzsálemhez… És azon a napon az Olajfák Hegyére veti lábait, amely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik… Bizony eljő az Úr, az én Istenem, és minden szent vele. És úgy lesz azon a napon: Nem lesz világosság, a ragyogó testek összezsugorodnak.”
    Lehet, a tanítványok elfelejtették megkérdezni az angyalt, hogy éppen Jézus hanyadik eljövetelére utal 🙂
    Vagy amikor a tanítványok megkérdezik Jézust a Máté 24-ben:
    “Mondd meg nekünk: mikor lesz ez, és mi lesz a jele a te eljövetelednek és a világ végének?”
    Jézus így válaszol:
    “Mert ahogyan a villámlás keletről támad, és ellátszik nyugatig, úgy lesz az Emberfiának az eljövetele is.”
    “Közvetlenül ama napok nyomorúsága után pedig a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok lehullanak az égről, és az egek tartóerői megrendülnek. És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, akkor jajgat a föld minden népe, és meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel. És elküldi angyalait nagy harsonaszóval, és összegyűjtik az ő választottait a négy égtáj felől, az ég egyik sarkától a másik sarkáig.”
    “Ahogyan Nóé napjaiban történt, úgy lesz az Emberfia eljövetele is. Mert amiképpen azokban a napokban, az özönvíz előtt, ettek, ittak, házasodtak és férjhez mentek egészen addig a napig, amelyen Nóé bement a bárkába, és semmit sem sejtettek, míg el nem jött az özönvíz, és mindnyájukat el nem sodorta, úgy lesz az Emberfiának eljövetele is.”
    ” Ezért legyetek ti is készen, mert abban az órában jön el az Emberfia, amelyikben nem is gondoljátok!”
    A tanítványok azt kérdezték, hogy mi lesz a jele Jézus eljövetelének, Jézus felsorolta a jeleket, és hozzátette “így lesz az Emberfiának eljövetele”. Vajon miért felejtette el hozzáadni, hogy hanyadik eljövetele? Jézus ugyanarra a kérdésre válaszol, ugyanazt a kifejezést használja, a pretribeseknek mégsem okoz gondot ebbe kétféle eljövetelt belemagyarázni.
    Ha már azt elfogadjuk, hogy az igazak feltámadása és az elragadtatás egyszerre történik, akkor érdemes ezen az igén is elgondolkodni:
    “Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon.” János 6:44
    Vajon mit jelent az utolsó nap?
    A kiszámolhatósághoz: igazából szerintem a végső események fognak hirtelen bekövetkezni, akkor, amikor senki sem számít rá, mert békesség, biztonság van. Azt mondja a Biblia, hogy olyan lesz, mint a szülő asszony, amikor rájön a fájás. Tudja, hogy jön a szülés, de akkor már nincs menekvés. Erről szól a tíz szűz példázata is. Amikor felhangzik a kiáltás, hogy “Jön a vőlegény”, akkor ténylegesen még nem jelent meg, de akkor ocsúdnak fel mindannyian. És akkor már tudják, hogy rögtön itt lesz, de az öt bolond még reménykedik abban, hogy hátha lesz ideje olajat szerezni, mert nem volt felkészülve. Váratlanul érte őket a kiáltás, de nem azonnal jelent meg a vőlegény. Szerintem így lesz a végidőkben is, hogy amikor elkezdődnek az események, akkor ocsúdnak fel a keresztyének, és akkor derül ki, hogy kinek van olaja, kinek nincs, de addigra már igazából eldőlt minden, olajszerzésre már nem lesz idő.

12 bejegyzés megtekintése - 13-24 / 79

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account