Elragadtatás

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 78 hozzászólás, 11 résztvevő. Utolsó frissítés:  Evangeline 8 éve, 11 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1562
     Thea 
    Adminisztrátor
    #1563
     Edua 
    Felhasználó

    Köszönöm Thea

    #1796
     Evangeline 
    Felhasználó

    Sziasztok!

    Az a kérdésem, hogy hogyan lehet összeegyeztetni azt a két dolgot; hogy egyrészt “Vigyázzatok tehát, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok!” (Mt. 25:13), másrészt, hogy a nagy nyomorúság 1260 napig tart, és akkor lesz az elragadtatás? Ez nem ellentmondás?

    #1797
     Zoli 
    Felhasználó

    Kedves Evangeline!

    Szerintem is az. Kérdésed jogos.
    Az én magyarázatom a következő:
    A nagy nyomorúság az AKt nem imádók üldöztetése: (Keresztények, Zsidók)
    Kezdete a 7év félideje. A vége viszont nem 1260 nap után lesz, mivel: “de a választottakért megrövidíttetnek azok a napok.” Ekkor kezdődik Jézus második eljövetele: feltámadás, elragadtatás, csapások(trombiták, majd a poharak). Az 1260 nap után jár le az AK ideje, ennyi adatott neki, de Jézus elöbb megjelenik és közben csapásokkal sújtja az AK birodalmát.(Bárány haragja) Lásd Jelenések 6, 6. pecsét.
    Ha részletesebben érdekel a téma, egy korábbi hozzászólásomban van egy link, ahol részletesen olvashatsz erről. Ha jól megy az angol, akkor a hivatkozásokat érdemes megnézni. Azok sokkal jobbak. 😉
    Ezt a részt különösen sokféle képpen magyarázzák. Biztosan itt is lesz más vélemény…
    GBU Zoli

    #1798
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Evangeline!

    Először is Isten hozott a fórumban. 🙂

    Szerintem a legegyszerűbb magyarázat, hogy nem fogjuk napra pontosan tudni a Nagy Nyomorúság kezdetét. Jézus pedig a napról és óráról beszélt, hogy azt nem fogjuk tudni, tehát ha néhány hetes vagy hónapos eltéréssel be tudjuk lőni, az nem mond ellent ennek.

    #1799
     Evangeline 
    Felhasználó

    Kedves Zoli!

    Köszi a választ. Erre még nem gondoltam, pedig tényleg ott van az igében, hogy megrövidíttetnek ezek a napok! Téged is Isten áldjon!

    #1800
     Evangeline 
    Felhasználó

    Kedves Thea!

    Köszi a köszöntést! 🙂

    Ezt egyébként én is így gondolom, ahogy Te, hogy nem véletlen, hogy Jézus a napról és az óráról beszél, nem pedig az évről vagy hónapról. Csak ez az 1260 nap kavart be nekem egy kicsit; de Zolinak igaza van, hogy végül is ezek megrövidíttetnek, és ezért nem fogjuk tudni pontosan. Köszi a választ!

7 bejegyzés megtekintése - 73-79 / 79

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account