Elragadtatás

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 78 hozzászólás, 11 résztvevő. Utolsó frissítés:  Evangeline 8 éve, 11 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #74
     Gábor 
    Felhasználó

    Kitűnő műsor a http://www.trunews.com/Audio/m3u/6_21_12_thursday_trunews2.m3u – on az elragadtatásról.

    #110
     Richárd 
    Felhasználó

    Üdv.sajnos nemtudtam +nyitni. Esetleg megtalálhatom EXT hejett divx ; avi ; mkv ; wmv vagy mpg formátumban valahol?

    #111
     Thea 
    Adminisztrátor

    Ha IE-ben nyitod meg, lejátsza. Sajnos ezek csak ebben a formátumban vannak fent a neten.
    Itt van az összes adás: http://www.trunews.com/listen_now.htm
    Alternatív megoldásként le lehet tölteni. A fenti a június 21-i adás.

    #112
     Richárd 
    Felhasználó

    Thx (:

    #551
     Thea 
    Adminisztrátor

    Bár angolul van csak meg, ez az anyag nagyon alaposan végigmegy a legfontosabb területeken az elragadtatással kapcsolatban, bár néhány dolgot kicsit másképp gondolok: http://bibleprophecytalk.com/bpt-keeping-a-consistent-hermeneutic-with-the-rapture/

    #569
     Zoli 
    Felhasználó

    Kedves Thea,

    Elolvastam a fenti linket.

    1
    Erdekelne a velemenyed, hogy melyik reszekkel nem ertesz egyet?
    Nem szeretnem az idodet rabolni, csak a lenyeges pontok erdekelnek, ami eszedbe jut.

    2
    Amire itt sem kaptam valaszt az a kovetkezo:

    Mt 24,29-30a “Közvetlenül ama napok nyomorúsága után pedig a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok lehullanak az égről, és az egek tartóerői megrendülnek.
    És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen….

    Eszerint soha nem latott hatalmas jelek lesznek Jezus visszajovetele elott hivok es hitetlenek szeme lattara, ezzel szemben:

    38, 39es vers:
    Mert amiképpen azokban a napokban, az özönvíz előtt, ettek, ittak, házasodtak és férjhez mentek egészen addig a napig, amelyen Nóé bement a bárkába, és semmit sem sejtettek, míg el nem jött az özönvíz…

    es ugyanez a pelda Lot bacsival.
    Mindket esetben derult egbol jott a “meglepetes”, mig fent Jezus visszajovetele elott (itt az elragadtatas elott) hatalmas jelek lesznek.
    Itt vagy nem ugyanazon esemenyekrol van szo, vagy a fantaziam nem eleg nagy.
    Hmm szerinted?
    Elore is koszi
    Zoli

    #570
     Thea 
    Adminisztrátor

    Amit másképp gondolok az inkább a részletekkel kapcsolatos és ezeket úgyis meglátjuk, ahogy történnek.
    Néhány példa:
    1. “If this parallel continues we should expect to see the beginning of the wrath of God next in the seventh seal.”
    A Jelenések 8:1-2-ben olvasható 7. pecsét a nagy nyomorúság trombitáit indítja el szerintem.

    2. “The rapture takes place at an unknown time after the midpoint. It could be hours or it could be years.”

    Szerintem ez is tudható az Igéből. Az ide vonatkozó Podcastekből megtudhatod pontosan, hogy én hogyan gondolom. (Például: http://idokjelei.hu/2011/10/isten-haragja-end-time-info-podcast/)
    Ez csak néhány példa. Ugyanakkor nagyon tetszik az eleje, ahogy összehasonlítja a két álláspontot.

    Meglátjuk.

    A Noéval kapcsolatos kérdésre szerintem egyszerű a válasz.
    Én úgy gondolom, hogy Jézus itt azokra az emberekre utalt, és sajnos Noé idejében ez az ő családján kívül minden embert jelentett, akik nem hallgattak Isten figyelmeztetésére, amit Noén keresztül küldött.

    Éppen úgy, most, az utolsó időkben, azokat akik ismerik az Igét, nem érik majd váratlanul az események, csak azok “esznek isznak” mintha minden menne a rendes kerékvágásban, akik néznek, de nem látnak.
    “Menj el, Dániel, mert ezek az igék le vannak zárva, és le vannak pecsételve a végső időkig… és az istentelenek közül senki sem érti; de az értelmesek értik,” Dániel 12

    Ez már most is nagyon igaz. Sajnos a világ nagyrésze alszik és nemhogy a fontos eseményeket nem veszik észre, de azt se látják, hogy a világban egy harc folyik. Nem tudják miért vannak itt, nem hisznek Istenben. Számukra az élet evés ivás, házasodás. Amikor Jézus visszatér azt már látni fogják. Hiszen Jézus is azt mondja “egészen addig a napig…”, azon a napon már ők is látták, hogy tévedtek, de akkor már késő volt. Most is hasonlóképpen lesz. Amikor Jézus visszatér azt már az egész világ látni fogja, de akkor már késő lesz.

    #571
     Zoli 
    Felhasználó

    koszi a valaszt,
    1
    Nekem ezzel az a problemam, hogy Jezus szamtalanszor mondja hivoknek is, hogy varatlanul jon, mint pl ejszaka a tolvaj, es pl a podcastban is majd napra pontosan meg van hatarozva, hogy mikor lesz a varatlan esemeny.
    tenyleg meglatjuk valamelyik szemszogbol. 🙂
    2
    Egyetertek,hogy most egyszeri embereknek eszebe sem jut, hogy valami felsobb itelet kovetkezik, viszont ha vorosodik a hold stb, az atlag ember is betesz a nadragba, megdermednek a felelemtol, Noenel meg ugye “out of the blue” jott az egesz.
    Egyszer ez is kiderul. 🙂

    Tudom sokkal nehezebb osszeallitani egy konzisztens forgatokonyvet, mint megtalalni az ellentmondas.

    #572
     Thea 
    Adminisztrátor

    Ezt olvastad már: http://idokjelei.hu/2011/01/elragadtatas-a-nagy-nyomorusag-elott-vagy-utana/ ?
    Nagyon jól szemlélteti a “tolvaj kérdést”. 🙂

    (Megjegyzem még, hogy Jézus csak annyit mondott, hogy “sem az órát sem a napot” nem tudhatjuk, viszont a próféciák telis tele vannak pontos időszakokkal. Nyilván nem véletlenül.)
    Amúgy egy keresztény számára a legfontosabb, hogy akármikor is jön az Úr “munkában találjon”. Ráadásul nem tudhatjuk, hogy nekünk magunknak mikor van jelenésünk az Úr előtt. 🙂

    #573
     Xenia 
    Felhasználó

    Zoli,
    de a váratlanság az csak a hitetlenekre vonatkozik. Pál ezt írta a tesszalonikaiaknak:
    “Az időpontokról és alkalmakról pedig nem szükséges írnom nektek, testvéreim, mert ti magatok is jól tudjátok, hogy az Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj. Amikor azt mondják: Békesség és biztonság, akkor tör rájuk hirtelen a végső romlás, mint a fájdalom a várandós asszonyra; és nem fognak megmenekülni. Ti azonban, testvéreim, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvajként lephetne meg titeket. Hiszen valamennyien a világosság és a nappal fiai vagytok, nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé.” 1Tessz 5:1-5
    Aztán a második levelében a tesszalonikaiakhoz mégis jónak látta írni az időpontokról és alkalmakról, mert tudomására jutott, hogy más tanítás is kezd elterjedni:
    “Ami pedig a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelét és a hozzá való gyülekezésünket illeti, arra kérünk titeket, testvéreim, hogy ne veszítsétek el egyhamar józanságotokat, és ne rémítsen meg benneteket sem valamely lélektől származó kijelentés, sem a mi nevünkben elhangzó megnyilatkozás, sem valamiféle nekünk tulajdonított levél, mintha az Úr napja már közvetlenül itt volna. Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia.” 2Tesszalonika 2:1-3
    Megjegyzem, hogy a nagy nyomorúság előtti elragadtatás sokkal több ellentmondást tartalmaz, mint a későbbi időpont 😉
    Ami a hitetlenek hozzáállását illeti: nem fognak elgondolkodni és megtérni a csapások hatására sem:
    “A negyedik angyal is kiöntötte a poharát a napra, és megadatott neki, hogy gyötörje az embereket annak tűző sugarával; és az emberek gyötrődtek a nagy hőségben, és káromolták az Isten nevét, akinek hatalma van ezek fölött a csapások fölött, de nem tértek meg, hogy dicsőséget adjanak neki.” Jel 16:8-9

    #575
     Zoli 
    Felhasználó

    Sziasztok,
    Xenia: nem hinnem, hogy csak a hitetlenekre vonatkozik:
    Mt 24,42 ” Vigyázzatok tehát, mert nem tudjátok, hogy melyik órában jön el a ti Uratok!”
    Az mas kerdes, hogy nem tolvajkent lep meg, hanem megmentokent, de varatlan ….

    Thea: Haat oszinten szolva a “Feher Krisztian” tanulmany ha szabad igy mondani jobban kovetkezetes volt.
    Pl teljesen elfelejti megmagyarazni azt, hogy a Barany haragja elol a hivok kimenekulnek-e?
    Nekem szilard meggyozodesem, hogy igen, ahogy pl a podcastban erre kiternek.
    Egyreszt a Biblia explicit is mondja, meg eleg fura lenne ha a Jezus a menyasszonyat az eskuvo elott meg jol elverne.
    Azonkivul ugyveszi, hogy a hatodik pecsettel vege a vilagnak, ez sem igazan van igy.

    Sajnos sok hivatasos profecia szakaertovel az a problemam, hogy van egy forgatokonyvuk, vagy teologiajuk es, ha valami nem illik bele a rendszerbe, akkor is valahogy bele eroltetik.
    Azt ugye megse mondhatjak, hogy nem ertik. Lehet belul erzik, hogy vannak gyenge pontok, de inkabb meg van magyarazva. En nalam jobban bejon, ha bavallja valaki, hogy ezt vagy azt nem erti, mint mindenkeppen kimagyarazni, vagy az ellentmondo reszekrol hallgatni.
    Meg persze azert is van annyi magyarazat, mert nehez ellenorizni, utolag mar csak egy lesz. 🙂
    Es persze, ahogy kozeledunk ugy egyre inkabb bomlik ki az ige, de tanulhatunk is az osok hibaibol, hogy mindig az adott tortenelmi helyzetben lattak az esemenyeket.
    Sok minden tortenhet meg es tortenni is kell mire minden beteljesedik.
    Bocsanat, lehet nagyon kritikusra sikeredett, de szerintem ebben a profecia kerdeskorben inkabb ovatos vagyok.

    #576
     Thea 
    Adminisztrátor

    A cikket a “tolvaj kérdésre” küldtem válaszul, látható, hogy nem a végső idők teljes időrendjével foglalkozik, csupán egy tévhitet próbál eloszlatni.

    Az Isten haragja természetesen az elragadtatás után lesz, véleményem szerint a Bárány mennyegzőjével egy időben.

    Ha a részletekre vagy kíváncsi ezt a két cikket ajánlom:
    http://idokjelei.hu/2011/01/a-vegso-idok-14-pontja-1-resz/
    http://idokjelei.hu/2011/01/a-vegso-idok-14-pontja-2-resz/

    Illetve még egy podcast a témában: http://idokjelei.hu/2013/06/nightlight-radio-elotte-vagy-utana/

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 79

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account