Elragadtatás

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 78 hozzászólás, 11 résztvevő. Utolsó frissítés:  Evangeline 8 éve, 11 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #596
     Xenia 
    Felhasználó

    Az ezer évhez: az is egy magyarázat, amit te mondasz, de számomra még nem teljesen egyértelmű a dolog, szeretném jobban beleásni magam a témába. (az előző hozzászólásomban a belinkelt anyag ezer év magyarázatával abszolút nem értek egyet, csak a pre-trib eredete miatt linkeltem be, illetve azon kívül is van egy-két hasznos dolog benne).

    #597
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Milyen Biblia fordítást használsz?, és a netről letölthető-e?
    Ha igen, legyél kedves belinkelni, hogy honnét, vagy hol olvasható ez a fordítás.
    Köszönöm.

    Szeretettel: Erika

    #598
     Névtelen

    Kedves Erika!

    Számomra ez a legszuperebb oldal, itt jó néhány fordítás megtalálható:

    http://biblia.jezusert.com/

    Be kell regisztrálnod, Erec küldeni fog egy kódot, és azzal tudsz majd belépni!
    Az is jó még ebben a rendszerben, hogy azt az oldalt is amelyikre kíváncsi vagy, megtudod nézni a többi fordításban is, anélkül, hogy újra meg kellene keresned, azokat az Igeverseket! Spec, most nem tudom, hogy melyik fordításra gondolsz, de megkeresem mindjárt!

    Szeretettel : Ida

    #599
     Névtelen

    Kedves Erika!

    Szerintem a 2006-os egyszerű fordításból idéztem az igeverseket.

    Szeretettel: Ida

    #600
     Névtelen

    Kedves Xenia!

    Természetesen nem mondtam, hogy ne ásd bele te is magadat, csak azért írtam ki ezeket, mert az én érdeklődésemet is felkeltetted , ill Sharky is ezzel a témával foglalkozik most! Nem megbántani akartalak vele!

    #602
     Névtelen

    Kedves Xenia!

    írod:
    “az előző hozzászólásomban a belinkelt anyag ezer év magyarázatával abszolút nem értek egyet, csak a pre-trib eredete miatt linkeltem be, illetve azon kívül is van egy-két hasznos dolog benne).”

    Eléggé komolytalan a számomra, ha egy olyan ember beszél tévtanításról, aki még azt se látja, ami feketén-fehéren le van írva a Bibliában! Mármint a cikk íróról beszélek!

    De azért ( bár már leírtam az igeverseket, amelyek nekem az elragadtatás valóságáról szólnak), kiváncsi vagyok rá, hogy ezekett a verseket, te hogyan magyarázod:
    Jel. 12,1 És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az ő fejében tizenkét csillagból korona;
    Jel. 12,2 A ki terhes vala, és akarván szűlni, kiált vala, és kínlódik vala a szűlésben.
    Jel. 12,3 Láttaték más jel is az égben, és ímé vala egy nagy veres sárkány, a kinek hét feje vala és tíz szarva, és az ő fejeiben hét korona;
    Jel. 12,4 És a farka utána vonszá az ég csillagainak harmadrészét, és a földre veté azokat; és álla az a sárkány a szűlő asszony elé, hogy mikor szűl, annak fiát megegye.
    Jel. 12,5 És szűle fiú-magzatot, a ki vasvesszővel legeltet minden nemzetet; és ragadtaték annak fia Istenhez és az ő királyiszékéhez.
    Jel. 12,6 Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt ezer kétszáz hatvan napig.

    #604
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Köszönöm a válaszodat, és ezt hol lehet elérni?

    Köszi: Erika

    #605
     Névtelen

    Kedves Erika!

    Nem értem mit kérdezel?! Az egy link, amire, ha rákattintasz, behozza az oldalt.

    Felül, a az “Info” alatti sorban, van egy ” regisztráció: itt ” kiírás. Ha rákattintasz, regisztrálhatsz.
    Utána, ha beléptél, akkor a baloldali részen( oszlopban) a “Fordítások” alatt, lehet választani, hogy milyen fordítást szeretnél ( itt található az is, amiből idéztem).Kattints a kis lefelé mutató nyílra, és akkor kinyílik az ablak.
    Ha már megvan, akkor kattints rá amelyiket akarod.
    Ha kiválasztottad, amelyiket akarod, akkor megjelenik a ” Biblia könyvei” felírat. Ott megkeresed, amelyiket szeretnéd olvasni.
    Ha kifejezésre akarsz rákeresni ( tehát, hogy mondjuk, mely igeversek tartalmazzák a “szeretet” szót), akkor, a “keresés: ?” -nél is megteheted, de én inkább beszoktam írni az igeversekben szereplő egyik szót a “Kifejezés: ?” ablakba. Ha több szót akarsz beírni, Pl “babiloni fogságtól”, akkor (“babiloni+fogságtól”) a szavak közé “+ “jelet kell tenned.
    (Én pl a Károli fordítást szoktam használni , azt ismerem a leginkább, abból jutnak eszembe az igeversek. Ezért én, ha keresni akarok valamit, akkor alapból abba rakom, és úgy keresem az akart igeverset, majd utána, ha megtaláltam, akkor állítom át a “Fordításokban:” másikra, másikakra!

    Nem tudom, ezt kérdezted?

    Szívesen: Ida

    Szólj, ha valamiben segíthetek !

    #607
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Megtaláltam, és nagyon szépen köszönöm.

    Szeretettel: Erika

    #603
     Xenia 
    Felhasználó

    Kedves Ida,
    Az előző hozzászólásom még a Zolihoz intézettnek lenne a vége, csak lemaradt, bocs hogy nem voltam egyértelmű. Természetesen nem bántasz meg azzal, hogyha hozzászólsz a témához, erre való a fórum, de Theával értek egyet, hogy beszélgetni, megvitatni akkor lehet témákat, ha ugyanaz a célunk, hogy jobban megértsük az Igét. Ha kijelentésekre hivatkozunk, hogy “nekem kijelentette az Úr, tehát így van, neked meg még nem”, akkor nincs mit megbeszélni. Én úgy látom, hogy a próféciákat kutatásra adta az Úr, nem kijelenti, hogy hogy kell értenünk, és a tévedés jogát mindannyiunk számára fenntartom 🙂 Tudok Szent Szellemmel betöltött emberről, aki nyomorúság előtti elragadtatásban hisz, és Szent Szellemmel betöltött emberről, aki a nyomorúság utáni elragadtatást vallja. Képzeld el, ha mind a ketten a Szent Szellemre hivatkoznak, hogy Ő jelentette ki nekik, akkor vajon nem a Szent Szellemet káromolják-e? Nézd meg Dánielt, ő kutatta a próféciákat, megértette belőlük (nem kijelentés alapján!) hogy eljött az idő Izrael népe visszatérésének, és kiáltott az Úrhoz, hogy váltsa valóra, amit ígért, ezek után kapott kijelentést, próféciát kapott az Úrtól, aminek egy részét nem is értette, és az Úr nem magyarázta el neki.
    A te ezer év magyarázatod elég távol áll tőlem, mivel újabb duplázást jelent, nemcsak Jézus jön 2x vissza, hanem már a föld is 2x pusztul el és 2x teremt újat Isten, ez már egy kicsit sok…
    A cikkhez annyit, hogy akár mást is belinkelhettem volna, mert csak az előelragadtatás eredetét akartam belinkelni, és ezt adta ki google az elsők között. Más forrásokat is meg lehet nézni nyugodtan, itt a lényeg az, hogy ez egy teljesen újkeletű dolog (19. század), az apostolok sem vallották az előelragadtatást.
    A Jelenések 12-ről: szerintem bárki bárhogy is értelmezi ezt a részt, az egyértelmű, hogy az elragadtatásról nem szólhat. A fiú (aki természetesen Jézus) ragadtatik el Istenhez, az asszony NEM ragadtatik el, hanem itt marad a földön, a pusztában.
    Én úgy látom, hogy az asszony Izraelt jelképezi, a fiú pedig Jézust. Amikor az Antikrisztus felállítja a pusztító utálatosságot, Jézus utasítása szerint azok, akik Judeában lesznek, fussanak a hegyekbe. Tudjuk, hogy a pusztító utálatosság felállítása után 3 és fél év lesz még, ezalatt Isten védelmet nyújt a zsidóknak (a maradéknak, akiknek nem árthat a sátán, bármennyire is akar).
    “Megharagudott a sárkány az asszonyra, és elment, hogy hadat indítson a többiek ellen, akik az asszony utódai közül valók, akik megtartják az Isten parancsait, akiknél megvan a Jézus bizonyságtétele, és odaállt a tenger fövenyére.”
    Ezek pedig mi vagyunk, a szellemi Izrael (Ábrahám hitbeli utódai), nálunk van meg Jézus bizonyságtétele. És ekkor kezdődik meg a keresztyénüldözés, a fenevad bélyege stb.

    #610
     Névtelen

    Kedves Xenia!

    írod:
    ” Ha kijelentésekre hivatkozunk, hogy “nekem kijelentette az Úr, tehát így van, neked meg még nem”, akkor nincs mit megbeszélni.”

    Amit Theának írtam ezzel kapcsolatosan, az áll az Ige szerint. A Szent Lélek akkor jelent ki nekünk dolgokat, amikor Ő akarja, és amit Ő nem jelent ki nekünk, azt soha nem fogjuk megtudni. ( Azokból , a nem a Szent Lélek által értelmezett Igemagyarázatokból lesznek azután a félrevezető tanítások. És ezért nem tudja mindenki megérteni az Igét, mert a saját értelmére támaszkodik azok magyarázatával kapcsolatban. Ján. 16,13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, ELVEZÉREL majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és A BEKÖVETKEZENDŐKET MEGJELENTI NÉKTEK.

    Azzal kapcsolatosan pedig, hogy : “nekem kijelentette az Úr, tehát így van, neked meg még nem”, akkor nincs mit megbeszélni.”: én azért szoktam olvasni keresztény tanításokat, ill hallgatni igehirdetéseket, prédikációkat, mert vannak, amik nekem nincsenek még kijelentve, de a másik testvérnek igen! És, ha azt látom az Ige alapján, hogy “..tényleg…!”, akkor én elfogadom azt, és nem sértődök meg azon, hogy azt valaki másnak, és nekem csak rajta keresztül jelentette ki a Szent Lélek! )

    írod:
    “Én úgy látom, hogy a próféciákat kutatásra adta az Úr, nem kijelenti, hogy hogy kell értenünk, és a tévedés jogát mindannyiunk számára fenntartom 🙂 ”

    Én továbbra is azt mondom, hogy ahogyan a Szent Lélek adta a próféciákat is anno, ugyanúgy csak a Szent Lélek az aki felfedheti azok titkait!
    5 Móz. 29,29 A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a KINYILATKOZTATOTT DOLGOK pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, ….
    Dán. 2,47 Szóla a király Dánielnek, és monda: Bizonynyal a ti Istenetek, ő az isteneknek Istene, és a királyoknak ura és A TITKOK MEGJELENTŐJE, hogy te is megjelenthetted ezt a titkot!
    Dán. 5,12 Mivelhogy Dánielben, a kit a király Baltazárnak nevezett, nagyobb lélek, tudomány és értelem, álmoknak magyarázata és titkok megjelentése és rejtélyek megfejtése találtatott. Most azért hivattassék elő Dániel, és ő megjelenti az értelmet. Ján. 16,13
    De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.
    Ján. 14,26 Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

    Ha emberi értelem, nyomozódás útján érthetőek lennének, akkor ( azt se írták volna, hogy “pecsételd be”, ill ne “pecsételd be”…stb) és felesleges is lett volna, mert akkor, ha az ember elég időt fordít ezek tanulmányozására, akkor azok érthetőek lettek volna már régóta.

    írod:
    ” Tudok Szent Szellemmel betöltött emberről, aki nyomorúság előtti elragadtatásban hisz, és Szent Szellemmel betöltött emberről, aki a nyomorúság utáni elragadtatást vallja. Képzeld el, ha mind a ketten a Szent Szellemre hivatkoznak, hogy Ő jelentette ki nekik, akkor vajon nem a Szent Szellemet káromolják-e?”

    Így van, erről beszéltem Theának is, hogy nem “káromlásról”, hanem tévedésről van szó. Én nem tartom PL a történelmi egyházaktól se direktnek, hogy azok a tanítóik, akik magyarázták pl a Jel könyvét, nem értették, és különböző dolgokat hoztak össze. De azt tudjuk, hogy 5 fajta magyarázat nem lehet igaz. Arról pedig, hogy az apostolok tanították-e az elragadtatást, ugye én csak azt mondhatom, hogy igen, mert az Igéből azt láthatjuk. Én nem emberi tanítások alapján fogadok el valamit, hanem az Ige alapján, ha én is azt látom. És ezt se “tanították” nekem!

    Arról pedig, hogy csak 200 éve van ez a “tan” ( és erre hivatkozik egy csomó újjászületett keresztény is, vagyis , hogy “addig” nem tanították, erre azt tudom mondani, hogy : az evangélium szerint élő, újjászületett keresztényeket addig “egyházilag” irtották, üldözték ( még Luther is a máglya híve volt számukra (is)!),tehát, azt, hogy ők mit hittek az elragadtatással kapcsolatban, mit tanítottak, azt spec, én nem tudom biztosra! Az pedig, hogy a “hivatalos egyház” mit tanított, az nekem annyira sokat nem jelent,( amikor még Luthert is eretneknek kiáltották ki ( ill náluk Luther “volt” a “bűn embere”, az Anti-Krisztus), csak azért, mert a Szent Lélek (!!!) által azt a világosságot kapta, hogy hitből, hit által, kegyelemből igazulunk meg, ahogyan az az Igében írva van! ) ! De látom, hogy másoknak ez az érv, érv. ( Ahogyan sokan abban a tanításban is hisznek, hogy a zsidók csak az Úr visszajövetele után lehetnének Izraelben, és a “pusztát” jönne vissza megvédeni” az Úr! És mind ezt a Biblia ellenében is állítják, és terjesztik! Na meg még mondhatnánk egy csomó hasonló dolgot. )

    írod:
    “A te ezer év magyarázatod elég távol áll tőlem, mivel újabb duplázást jelent, nemcsak Jézus jön 2x vissza, hanem már a föld is 2x pusztul el és 2x teremt újat Isten, ez már egy kicsit sok…”
    ??????
    Szerintem vagy én nem írtam le elég értelmesen, vagy te nem olvastad el elég figyelmesen ezt a dolgot, de én ilyen h…get nem írtam! Az Igeversek vannak “duplázva”, nem a föld pusztulása! Ahogyan 2 db gógi háborúról olvashatunk, és azok két különböző eseményt takarnak, ugyanúgy van azokkal az Igeversekkel is, amiket beidéztem az “Úr napjáról” ( az igeversek alatt található hivatkozásokat raktam be, de újra átolvasva őket, már láttam, hogy nem ugyan arról az eseményről van szó bennük, még akkor se, ha mindkettő az “Úr napjáról” szól!)! Két különböző eseményt takarnak, és nagyságrendekkel különböznek egymástól “intenzitásban”! A millennium eleji “új ég, és új föld”, az csak a jelenlegi helyreállítását jelenti, míg a mill végi, az egy új teremtést! ( Ahogyan a trombitaszók se ugyanazt az eseményt takarják!)Jézus kétségtelenül erre a földre fog eljönni, és ezen a földön fog uralkodni 1000 évig ( jó sok igevers van erre!) És ezért, ez ( Mát. 24,29 Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek )nem azt jelenti, amit a 2 Pét. 3,10. Ez nem azt jelenti, hogy 1000 évig, a felrobbant világűrben száguldó földön lesz a millennium! Ez az igevers jelenti, hogy megsemmisül a világegyetem : 2 Pét. 3,10 Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek. Jel. 20,11 És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.
    Mert itt lesz az “új ég, és új föld teremtve.
    Ez a 2 Pét. 3,10, már az utolsó ítélet előtt, az utolsó gógi háború végén történik!
    Ahogyan pl a Kr.u. 70-ben történt háború, a millenniumot bevezető armageddoni háború előképe volt csak “kicsiben”!

    írod:
    “A cikkhez annyit, hogy akár mást is belinkelhettem volna, mert csak az előelragadtatás eredetét akartam belinkelni, és ezt adta ki google az elsők között. Más forrásokat is meg lehet nézni nyugodtan, itt a lényeg az, hogy ez egy teljesen újkeletű dolog (19. század), az apostolok sem vallották az előelragadtatást.”

    Vettem már akkor is Xenia, amikor leírtad! Csak enyhén “kiütött”, amikor olyan valaki “tévtanítózik”, aki nem annyira látja még azt se, ami nem annyira “bepecsételt”! Arról pedig, hogy új keletű , már leírtam a véleményem. Csak még annyit hozzá, hogy a reformáció alatt, és után is voltak nagy-nagy világossággal rendelkező tanítók, és tanítványok, de én nem hasonlítanám azt az ébredést, az azt követővel össze. Illetve, nagyságrendekkel nagyobb világosságot kaptak az Igéből az utánuk jövők! ( Ami nem is csodálható, hiszen addigra a Biblia már rendelkezésére állt az embereknek!)

    írod:
    “A Jelenések 12-ről: szerintem bárki bárhogy is értelmezi ezt a részt, az egyértelmű, hogy az elragadtatásról nem szólhat. A fiú (aki természetesen Jézus) ragadtatik el Istenhez, az asszony NEM ragadtatik el, hanem itt marad a földön, a pusztában.”

    A Jelenések könyve, egy prófétai könyv, mint te is tudod, és nem történelem könyv ! Arról szól, “amiknek meg kell lenniök”, és nem arról, hogy “mik történtek”! Jézus ekkor, amikor ez íródott, már több mint 50 éve feltámadt! Miért lenne az utolsó 3 és fél év elején ez a jel az égen?! Az asszony pedig 1260 napig lesz a pusztában! A Sátán akkor lesz levetve, amikor a “fiú-magzat” ragadtaték Istenhez! Ekkor: Jel. 12,10 És hallék nagy szózatot az égben, a mely ezt mondja vala: MOST LETT MEG AZ IDVESSÉG ÉS AZ ERŐ, és a mi Istenünknek országa, és az ő Krisztusának hatalma; mert a mi atyánkfiainak vádolója levettetett, ki vádolja vala őket éjjel és nappal a mi Istenünk előtt.
    ÉS ŐK (A FIÚ-MAGZAT) legyőzték azt a Bárány véréért, és az ő bizonyságtételöknek beszédéért; és az ő életöket nem kímélték mind halálig.
    Annakokáért örüljetek egek és a kik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van.
    Mikor azért látta a sárkány, hogy ő levettetett a földre, kergetni kezdé az asszonyt, a ki a fiút szűlte.

    1260 NAPIG! A Nagy nyomorúság ideje alatt!
    Ha a “fiú-magzat” Jézus lenne, akkor az egész jelenések könyve már múlt időben íródhatott volna, hiszen miután a menybe ment a mi Urunk, akkor a Sátánnak ( akinek akkor kellett volna levettetnie a menyből) már csak 3 és fél éve lett volna tombolni! És akkor már az összes “jajnak” régen vége lett volna! És annak a versnek se lenne értelme ebben az esetben, hogy : “ÉS ŐK legyőzték azt a Bárány véréért, és az ő bizonyságtételöknek beszédéért; és az ő életöket nem kímélték mind halálig. “, mert akkor csak azokról lehetne szó, akik abban a 3 és fél évben keresztények voltak…!

    írod:
    “Megharagudott a sárkány az asszonyra, és elment, hogy hadat indítson a többiek ellen, akik az asszony utódai közül valók, akik megtartják az Isten parancsait, akiknél megvan a Jézus bizonyságtétele, és odaállt a tenger fövenyére.”
    Ezek pedig mi vagyunk, a szellemi Izrael (Ábrahám hitbeli utódai), nálunk van meg Jézus bizonyságtétele. És ekkor kezdődik meg a keresztyénüldözés, a fenevad bélyege stb.”

    Igen, ezzel egyetértek, csak a többivel nem! A keresztényüldözés pedig még előtte elkezdődik, ill tart Jézus ideje óta, csak a helyszínek változnak.

    De igazán sajnálom, hogy beleszóltam a beszélgetésetekbe! Kérlek ne haragudj!

    #601
     viktória 
    Felhasználó

    Köszönöm a válaszodat kedves Ida. Hinni valamiben, pl. mint Te vagy Ti Jézusban, az Ő tanításaiban az jó, van valami hit bennetek az élet nehézségei esetén vagy épp a boldogság idején. Nagyon sok értelmes és hasznos útmutatás van a Bibliában az élettel kapcsolatban.

    Bár én magam is olvastam, de nem tudnám idézni. Valahogy az élet törvénye, melyet Teremtőnk adott, itt van bennem, a lelkemben.

    Sajnos minden tiszteletem ellenére, mind azok alapján amit én megtapasztaltam” a valóságon felüli világból, s amit megérteni tudtam XX.szd-i tudásommal, azt kell mondjam, hogy a hajdan élt tanítók, próféták fennmaradt emlékei nem mindenben felelnek meg a igazságnak.

    Igazságot keresitek….az igazságnak ezernyi arca van, mindig olyan aki épp kiejti száján e szót.

    Én valóban szembesültem az Igazzal. Kezdem a szent lélekkel. Mit nevezhetünk szentnek? A Teremtőket. A Föld két fantasztikus és csodálatos LELKÉT.
    Nincs mennyország, nincs alvilág, nincsenek angyalok és nem lesz újraszületés, nincsenek tébláboló holt lelkek a Közelünkben.

    Újraszületik az élet egyszer? – remélhetőleg, de nem itt a Földön, hanem egy életre alkalmas bolygónk és nagyon- nagyon sokára…. ahhoz meg kell halnia a Földnek, ismét holt anyaggá kell válnia, hogy a szent-LELKE kiszakadhasson és elzúghasson életet alkotni ismét.

    tudjátok minden vallás történet tulajdonképpen nagyon szép legyen az a zsidó vagy hindu, keresztény, vagy épp indiánok hite, mert mind azt mutatja Nekünk a XXI. szd emberének, hogy mióta élet van a Földön, az ember mindig kereste az igazságot — Miért van és Ki által az élet. Egy-egy ember különleges képességgel született s ha észre vette gyakorolta, használta- mint Jézus is gyógyított, tanított, erőt adott a rómaik által nyomorgatott zsidó népnek.

    De tudjátok az ember mindig olyan volt ma is és régen is, hogy ahhoz, hogy rád figyeljenek illuzionista mutatványokat is be kellett csempészni, mert a tömegember hajlamos mindent elhinni, ami csodákat mutat vagy ígér.– Nincs másképp ma se.

    Tény, hogy az egyik Teremtő időről időre megközelített egy-egy embert aki képességek birtokában volt, de azért mert segíteni akart, de mivel szólani nem képes igy csak képi sugallatokkal próbált mesélni, figyelmeztetni valami veszélyre vagy tanítani. Elég félelmetes a jelenése, én is frászt kaptam tőle ismételten akaratom ellenére- de minden alkalommal vagy az életemet mentette mag vagy terelgetett, hogy megérthessek dolgokat és ne féljek a képességeimtől.

    A Földi életet egyébként összességében, mind két teremtő figyelmeztetni szokta és olyan embereknek jelenítik meg magukat e Hírvivők akiknek képességük is van meglátni és gyakorolják e képességet. Csak egy probléma volt ezzel régen, hogy még a mai tudással is nehéz megérteni, több év tapasztalata kell ahhoz, hogy az ember összerakja -e jelzéseket.

    elmondok egyet pl.Tudjátok, hogy az amerikai indiánoknál az a szokás, hogy a halottaikat magas cölöpökre épített helyre fektetik 1-2-napra- a hitük szerint eljön a lélekért az isteni szellemló a lélek könnyebben ül fel a hátára, annak a hatalmas szellem kinézetű lónak.

    ez onnan eredhetett, hogy valamikor a Teremtők valamelyike figyelmeztette az indiánokat vagy is élt közöttük olyan ember aki képes volt elhagyni lelkével a testét, (De elképzelhető nem értette mit él át)és meglátni, meghallani e Hírvivő lónak a figyelmeztetését. Vagy is megtörténhetett valamikor, hogy egy indián törzsi varázsló megpillantotta valamelyik Hírvivő lovat, és mivel épp akkor halt meg talán egy ember közülük, azt gondolhatta, hogy a holt lelkéért jöhetett az a Ló.–attól kezdve építik a magas állványzatokat, mert fennmaradt a varázsló rendelkezése.

    De sajnos ez nem igy van- és több mint valószínű, hogy utána következő időben nagyon nagy katasztrófa sújtotta azt a területet, és sok indián halhatott meg. Ha az isteni Szellem küldte a lovat ami Fehér volt, akkor kintről érhette a csapás azt a földrészt. Ha Fekete lovak vágtattak, akkor viszont földrengés, vagy tűzhányó pusztította azt a területet.

    A kínaiaknál is volt aki látta az egyiket,-s azóta van a hitükben a holtak szelleme, amely koromfekete, s izzó vörös.

    Az ember közül nagyon ritkán adott e képesség. Bár azt gondolom, hogy ha valaki átélte a klinikai halál állapotát, akkor a visszarántott testbe megtért lélek nem képes olyan erősen kötődni- tehát bizonyos önfegyelemmel és akarással, képessé válhat kilépni lélekkel a testéből.

    Csak éhezéssel nem szabad soha, mint azt a fény-szektások teszik időnként—aztán meghibbannak, elméjük megbetegszik- Sajnos itt hibázott Jézus is!! és ez okozta valójában a halálát. A pusztai éhezés, hogy Istennel beszélni tudjon, hogy segítse a zsidó népet.
    Az isteni Jelenés előtte állt megjelent és kirántotta az Ő lelkét, de ő akkor már nem volt képes megérteni- paranoiásan ördögnek hitte a Fehér csodálatosnak mondható Jelenést.

    Szóval az igazságnak több oldala is van

12 bejegyzés megtekintése - 25-36 / 79

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account