Isten keresése

Ennek a témakörnek tartalma 20 hozzászólás, 7 résztvevő. Utolsó frissítés:  Edua 9 éve, 10 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #955
     Edua 
    Felhasználó

    Kedves Dávid,Bátorításul:

    LÁBNYOMOK A HOMOKBAN
    A történet egy férfiről szól, aki azt álmodta, hogy elérkezett élete végéhez. Visszatekintve úgy látta életét, mint egy tengerparti sétát Jézussal. Ahogy visszatekintett az életére, két pár lábnyomot látott a homokban az út java részén – az egyik az övé, a másik Jézusé. Észrevette azonban, hogy élete útján sokszor csupán egy pár lábnyom volt a homokban. Azt is felfedezte, hogy ezek az útszakaszok voltak élete legnehezebb, legszomorúbb időszakai.

    Ez nem hagyta nyugodni a férfit, és megkérdezte felőle az Urat:

    – Uram, Te azt ígérted, hogy soha nem maradsz el tőlem, sem el nem hagysz engem. Azt mondtad, hogy ha egyszer úgy döntök, hogy követlek Téged, Te velem jössz végig az úton. De most, ahogy visszatekintek életemre, a legnehezebb időszakokban csak egy pár lábnyomot látok. Nem tudom megérteni, miért van az, hogy amikor a legnagyobb szükségem lett volna Rád, éppen akkor hagytál magamra!

    Jézus így válaszolt:

    – Fiam, szeretném, ha tudnád, hogy szeretlek téged, és sosem hagynálak el. Nézd csak meg még egyszer azokat a lábnyomokat: A nehézségeid és szenvedéseid idején enyémek voltak azok a lábnyomok. Én hordoztalak téged.

    Bizonyosak lehetünk benne, hogy amikor az élet nehéz időszakain megyünk keresztül, Isten mindig velünk van. Soha ne kételkedj a jelenlétében, akkor sem, ha az adott pillanatban nem érzed vagy látod Őt. Ő megtartja szavát: „Nem maradok el tőled, sem el nem hagylak téged” (Zsid 13,5).

    #957
     Névtelen

    Kedves Dávid!

    Még egy kis adalék:

    Szabályszerűen – személyre szabott pályán
    This entry was posted on 2014/06/02, in John Saunders, Watchman Nee and tagged futás, jutalom. Bookmark the permalink. Hozzászólás
    Részlet John Saunders The God Of Preparation (A Felkészítés Istene) című könyvéből:

    Előszó

    Az élő Isten a felkészítés Istene. Örökkévaló céljai kibontakozását nem bízza a véletlenre. A legjelentéktelenebbnek tűnő részletet is kidolgozta, és gondoskodott a Gyülekezetét érintő minden követelményéről.

    Ami elmondható Isten gyülekezetéről, mint egészről, elmondható újjászületett gyermekeiről is, mint egyénekről. Az Úr személyre szabott pályát állított fel minden egyes hívő számára, és ez a pálya egy versenypálya. Az a tény, hogy ez egy pálya, azt jelenti, hogy pontosan úgy kell megfutnunk, ahogyan azt az Úr lefektette számunkra. Ha nem ezt tesszük, diszkvalifikálnak – kizárnak – a versenyből. Ha szeretnénk Pállal együtt elmondani, hogy „futásomat elvégeztem” (2Tim. 4,7), akkor a versenypályánkon nem lehet kanyarokat levágni, szakaszokat kihagyni és akadályokat kikerülni.

    Miután elmondtuk mindezt, azt is el kell mondanunk, hogy személyes pályánkat úgy tervezték, hogy azt lehetetlen legyen saját erőnkből végigfutni. Pályánkat úgy tervezték, hogy saját erőnk, saját forrásaink – önmagunk végére jussunk. Ezt a pályát befejezni és ezt a pályát végig futni csak egy másik Élet ereje által lehetséges, amely a Szent Szellemből ered. Isten kész arra, hogy elvégezzen bennünk minden felkészítő munkát, hogy biztosan végig fussuk a pályát, és nemcsak hogy végig fussuk, hanem hogy jól fussuk meg. Ó, bárcsak azt hallanánk Attól, Aki a forrása mindannak, amire szükségünk van a célba jutáshoz: „Jól vagyon!”

    (forrás: John Saunders: The God of Preparation, 1999)

    “Ha pedig küzd is valaki, nem koronáztatik meg, ha nem szabályszerűen küzd” (2Tim. 2:5.)
    Ki merne az atlétika versenypályán meghúzott vonalon kívül lépni? Mindenkinek a megjelölt vonalon belül kell futnia. Ez a 2Tim. 2 jelentése, amely azt mondja, hogy “ha küzd is valaki, nem koronáztatik meg, ha nem szabályszerűen küzd”, vagyis a szabályoknak megfelelően. Milyen szomorú, hogy sok hívő lelkesen fut, mégis nem a szerint a pálya szerint futnak, amit Isten jelölt ki. Saját buzgóságunk, fáradozásunk és tevékenységünk nem helyettesítheti Isten szabályát és akaratát. Isten akaratán kívül futni veszteséghez vezet. Mivel az Úr jelölte ki előttünk a pályát, azon kell futnunk, mielőtt számíthatnánk a jutalom elnyerésére. (Watchman Nee)
    forrás: http://www.c-f-p.com/

    Szabályszerűen – személyre szabott pályán

    #958
     Névtelen

    Kedves Dávid!

    Még ez is előrevisz, és nagyon jó tanítás:

    http://keskenyut.files.wordpress.com/2013/10/j-c-ryle-legyetek-szentek.pdf

    Itt pedig lehet még “mazsolázni”:

    Az Úr csodásan működik

    #965
     legkisebbatyafi 
    Felhasználó

    Kedves Thea
    Köszönöm a segítséget a fórumba való belépéshez.

    #966
     Xenia 
    Felhasználó

    Kedves Dávid! Úgy látom, nagyon sok hasznos segítséget kaptál már. Én is csak egy-két gyakorlati tanácsot szeretnék adni: ahogy a többiek is mondták, a Biblia olvasása és az imádság az egyik kulcsdolog, így tudjuk a kapcsolatunkat építeni az Úrral és így tud ő is átformálni minket, ha időt töltünk az ő jelenlétében. A Bibliát amikor olvasod, próbálj az üzenetre figyelni, hogy mit értesz meg belőle, ne azzal foglalkozz, ami esetleg nem világos, idővel egyre többet fogsz megérteni. Én úgy szoktam kezdeni a napot, hogy kérem Istent, adjon valami útmutatást arra a napra. Van úgy, hogy egyetlen igeverset olvasok el csak, mert már az szól hozzám, van úgy, hogy hosszabb részeket is.
    Az imádságra is jó, ha külön kijelölsz időt, de egyébként napközben is bármikor szólhatsz az Úrhoz, akár utazás, munka közben is (gondolatban). A nap végén érdemes végiggondolnod a napodat, hogy hogyan telt el, az Úrral átbeszélni, hálát adni azokért a dolgokért, amikben megsegített, és a segítségét kérni azokban, amik még javításra szorulnak. És nem kell görcsölni, tényleg meg fogod tapasztalni, hogy az Úr munkálja a változást az életedben. Ő már elkezdte benned a munkát, és nem hagy magadra.
    Isten számára a legfontosabb a hűség, ne nagy dolgokat próbálj meg elérni, hanem abban hűséges lenni, amit Isten rád bízott. Ha tanulsz, ha dolgozol, úgy végezd, hogy mindezt Isten dicsőségére, próbáld meg a legjobb tudásod szerint, mint aki Istennek végzi mindezt. A családi és az emberekkel való kapcsolatodban is a szeretet vezéreljen, ne saját magadat akard érvényesíteni. Ha az Úrral együtt csinálod, látni fogod a változást, és megtapasztalod azt is, hogy igazi örömöt kapsz, nem egy elviselhetetlen tehernek érzed az Úr követését. Mert az ő igája gyönyörűséges és az ő terhe könnyű 🙂
    A bemerítkezésről: Érdemes ezzel kapcsolatban is elolvasnod, hogy mit ír erről a Biblia, főleg az Apostolok Cselekedeteiben találsz rá példákat. Engem csecsemőkorban megkereszteltek, később mégis bemerítkeztem, mert rájöttem, hogy a csecsemőkori keresztség nem az én döntésem volt. A bemerítkezés arról szól, hogy felismertük a bűneinket, Isten bocsánatát kérjük, az Ő megtisztító erejére bízzuk magunkat. Ezt egy csecsemő nem tudja megtenni, ő nem tudja felismerni a bűneit és bűnbánatot tartani. Fontos, hogy felismerd a bemerítkezés jelentőségét, ez a te döntésed kell, hogy legyen, egyfajta elköteleződést jelent részedről az Úr mellett. Olyan ez, mint mondjuk az eljegyzés – vannak kultúrák, ahol a szülők döntenek gyermekeik eljegyzéséről már csecsemőkorukban, de azért az az igazi, amikor a két fél felnőttként, saját maga hozza meg a döntést, úgy, hogy megismerte és megszerette a másikat 😉

    #999
     rba 
    Felhasználó

    Sziasztok
    Bevallom,nehezen tudtam eldönteni ,melyik indított fórumhoz szóljak hozzá…sokat olvastalak benneteket , és sok témát érintettetek . Úgy döntöttem az Isten keresése témakörnél kezdem, mert minden más megértése azzal kezdődik, hogy valaki azt érzi szeretne közeledni Istenhez, és ezért elkezd keresni, kutatni…

    Keresünk, kutatunk…A legfontosabb nekem az volt amikor megértettem miért is adta Isten nekünk a Szentírást. Isten azt szeretné, ha az emberek keresnék őt, és megismernék róla az igazságot.

    Cselekedetek 17:24–27. Az Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, mivel ő égnek és földnek Ura, kézzel készített templomokban nem lakik, 25 sem emberi kezek nem szolgálják ki őt, mintha szüksége volna bármire is, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet+ és mindent. 26 És e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak a föld egész színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakásának megállapított határait,27 hogy keressék az Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem.” ….
    Éppen ezért sokat kutattam az egyedüli igaz forrásban a Bibliában.…meglepően fedeztem fel, hogy elkezd összeállni minden ….a világ állapotának megértése mint egy puzzle darabjai…lassan minden a helyére kerül.

    Előttem szólók vázolták az „idők jeleit „…Érdekes módon minden prófécia arra szolgál, hogy megmutassa , hol tartunk az idők áramlatában…Olyan mint amikor elszeretnél jutni valahova, egy meghatározott városba és ezért követed a mérföldköveket….A mérföldkövek között nincs leírva minden apró részlet…Így van ez az idők áramlatával is…Ha visszanézünk látjuk a próféciákat és azok teljesedését…látjuk a napjainkban teljesedő próféciákat…be tudjuk azonosítani éppen hol tartunk…

    És abban ugy látom mindannyian egyetértünk ,kevés prófécia van már hátra aminek teljesedni kell…

    Kutatásaim során rádöbbentem arra ,hogy a Biblia fő témájának a megértése mindennél fontosabb. Ha megértjük a Biblia fő üzenetének a mondanivalóját akkor fény derül sok sok itt a fórumokon is felvetett kérdésre … csakhogy néhányat említsek….milyen szerepe volt a zsidóknak régen…és most…. érthető lesz Jézus szerepe…és lehet haladni tovább az időben…igaz kereszténység, hamis kereszténység… érthető lesz jelenlegi világunk állapota… átlátható a világuralomra törő elit mostani ténykedése….és megtudhatjuk milyen események állnak előttünk.

    Számtalanszor bebizonyosodott, hogy legtöbbször nem az a járható út amelyiken a tömeg halad…Illetve „járhatónak tűnik „de rossz irányba visz . És örülök amikor olyan emberekről hallok mint ti, akik az árral szemben úsztok, akárcsak én…

    Dániel próféciáit több helyen is emlegettétek a fórumokon…Többek között „a végső időről”is ír , hogy akkor „nagyobbá lesz a tudás”(Dániel 12:4, 10).

    Dániel 12 :4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig.+ Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”
    De… nem érti meg mindenki .

    Dániel 12: 10 „Sokan majd megtisztítják, megfehérítik magukat, és meg lesznek finomítva. A gonoszok pedig bizony gonoszul fognak cselekedni, és egyetlen gonosz sem fogja megérteni; de aki éleslátású lesz, az megérti.”

    Számtalanszor bebizonyosodott, hogy legtöbbször nem az a járható út amelyiken a tömeg halad…Illetve „járhatónak tünik „de rossz irányba visz . És örülök amikor olyan emberekről hallok mint ti, akik az árral szemben úsztok, akárcsak én…

    Minden összefügg mindennel …hát további sikeres kutatást, pásztázást az egyre bővülő ismeretben,hiszen létfontosságú az ismeret szerzés …a következő kulcsfontosságú írásszöveg fényében.

    „Az jelenti az örök életet, hogy ismeretet fogadjanak magukba rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról” (János 17:3).

    Szerintetek mit gondol Isten mindarról az igazságtalanságról ami most a világban zajlik ?

    Szeretettel
    További szép napot.

    #1000
     legkisebbatyafi 
    Felhasználó

    “Tehát, ti gazdagok,sírjatok és jajgassatok a bekövetkező nyomorúságaitok miatt!
    Gazdagságotok megrothadt,ruháitokat megrágta a moly,aranyotok és ezüstötök megrozsdásodott,és rozsdája ellenetek tanúskodik,és megemészti testeteket,mint a tűz.
    Kincseket gyűjtöttetek még az utolsó napokban is.
    Íme,a földjeiteket learató munkások bére,amelyet visszatartottatok,égre kiált,és az aratók panasza eljutott a Seregek Urának a fülébe.
    Dőzsöltetek a földön és tobzódtatok,hízlaltátok a szíveteket,mint az áldozati állat levágásának napján.Elítéltétek,megöltétek az igazat,s ő nem állt ellen nektek.”
    Jak.5.1.-6.

    #1001
     Edua 
    Felhasználó

    Kedves rba!
    “Szerintetek mit gondol Isten mindarról az igazságtalanságról ami most a világban zajlik ? ”
    Szerinten ezt:
    “hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.”2Pt 3,9

8 bejegyzés megtekintése - 13-20 / 20

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account