Szellemi harc

Ennek a témakörnek tartalma 19 hozzászólás, 6 résztvevő. Utolsó frissítés:  Aaron 9 éve, 1 hónap telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #822
     Thea 
    Adminisztrátor

    Szia Hanna!
    Annyit tennék hozzá a kérdéshez még, hogy a pozitív, segítő vagy közbenjáró ima nem kell, hogy “könyörgés”/esedezés legyen, annak a magyar nyelvben használt értelme szerint. Az Újtestamentumban erre nem látunk példát. A magyar fordítások szereplő “könyörgés” szó a héberben egyszerűen imát jelent.
    Érdemes végigolvasni azokat a részeket, ahol az apostolok imádkoznak különböző helyzetekben. És a hálaimáról se feledkezzünk meg. 🙂
    Az Efézus 3:14-21 például nagyon felemelő példa.

    #823
     lacika71 
    Felhasználó

    sziasztok!
    köszönöm válaszaitokat.Hát igen, az ember nem tudja mikor elég bölcs. Ha egy gyülekezeti vagy vallási vezetőt követ és engedelmeskedik ill. alárendeli magát a felettesének. A 118 zsoltárok egyértelműen írja, hogy jobb az Úrban bízni, mint emberekben reménykedni és jobb az Úrban bízni mint főemberekben reménykedni.
    Csak hát ha valaki egy közösséghez tartozik igyekszik beilleszkedni és hozzátenni a közös munkához. Aztán amíg halad együtt a többiekkel nem veszi észre hogy nem jó és nem Istennek tetsző dolgokat tesz.
    DE hálát adok a Teremtőmnek, hogy felnyitotta a fizikai és lelki szemeimet is. Amióta elszakadtam ettől a “mozgalomtól” azóta egyre tisztábban látom, hogy miben voltam benne. De még mindig vannak dolgok amiktől el kell szakadjak, többek között a szellemi harc, amiről beszélünk. Sajnálatos, hogy az igazán Istent kereső embereket megtévesztik(és ezt keresztények tömegével teszik, főleg a frissen megtértekkel), belerángatják olyan dolgokba, ami nem Istentől van és ezzel nehéz helyzetbe hozzák. Ők (a vezetők pedig azt mondják, hogy majd imádkozunk érted és családodért).
    Nem csodálkozom, hogy sok embernek ez a fajta kereszténység nem kell.
    Voltam egy országos szervezésű evangélizáción és az utca embereivel beszélgettem Istenről, a hitről, az életről. Az emberek többsége vágyódik Isten után és szeretné, ha megoldaná a problémájukat, de semmiféle valláshoz, gyülekezethez nem akarnak csatlakozni.
    Nekünk egyt kell tennünk, felekezettől függetlenül hirdetni kell az Igét, Isten Jóságát, kegyelmét és szeretetét.A többit pedig Ő fogja elvégezni az emberek szívében.
    Mégegyszer köszönöm a válaszotokat
    Isten áldása és békessége legyen veletek

    #824
     Névtelen

    Igen Lacika71, nekünk az Úr Jézus Krisztust kell hirdetnünk, nem felekezeteket!

    s Isten áldása és békessége legyen neked is, és családodnak is!

    #1682
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Lacika!
    Bár ez egy régi topik, de éppen a napokban olvastam egy könyvet a témában, ami elég egyértelműen tisztázza a dolgot. Ha vannak még benned kérdések, szívesen felveszem a fonalat, illetve ha értesz angolul, el tudom küldeni a könyvet is.

    #1683
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Kedves Aaron!
    El olvastam a hozzászólásodat és egyetértek sok dologban, de azzal, hogy Isten bennünk lakna, ezzel nem!
    Miből gondolod, hogy Isten a bűnös emberben akarna lakni, akik (szóban, gondolatban, cselekedetben percről percre vétkeznek?
    Mert ne mondd, hogy ez nem így van, sajnos. 🙁 A saját Fiában a Megváltó Krisztusba se ment bele, aki Szent, tiszta és igaz volt, csak reá szállt és beárnyékolta, ahogy tette ezt Sámuellel, Máriával, Péterrel is a hegyen és mindenkivel.

    1Sám 10:9 S amint megfordult, hogy Sámueltől eltávozzék, Isten megváltoztatta a szívét; és beteljesedtek rajta mindazok a jelek azon a napon.
    1Sám 10:10 Mert mikor odaértek a halomhoz, íme, próféták serege jött vele szembe, és Isten lelke reászállt, és velük együtt prófétált.

    Máté 3:16 És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és íme az egek megnyilatkozának neki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

    Luk 1:35 Az angyal így válaszolt: A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékol be téged, azért a születendőt is szentnek hívják, az Isten Fiának.

    Luk 9:33 És amikor azok eltávoztak, Péter azt mondta Jézusnak: Mester, jó nekünk itt lennünk, készítsünk azért három hajlékot, egyet neked, egyet Mózesnek és egyet Illésnek! De nem tudta, mit beszél.
    Luk 9:34 Miközben ezeket mondta, felhő támadt, és beárnyékolta őket, ők pedig megrettentek, amikor a felhőbe kerültek.
    Luk 9:35 És hang hallatszott a felhőből: Ez az én Fiam, az én választottam, reá hallgassatok.

    És démonok, meg ördögök sincsenek az emberekben!
    A mindenféle könyvek, amiket a kufárok árulnak, különböző tanítások hallgatása azok, amik őrületbe viszik az embereket, és már megőrülnek ettől a keszekuszaságtól, ami az elméjükben van, mert mindenhol mást hallanak, máshogyan.
    Tehát azok a tanok, amivel az embereket tanítják, ugyanis az Újszövetségi szómutatószótár szerint a démoni szónak szószerinti jelentése tanítás.

    Márk 5:1 És menének a tenger túlsó partjára, a gadarénusok földére.
    Márk 5:2 És amint a hajóból kiméne, azonnal elébe méne egy ember a sírboltokból, akiben tisztátalan lélek volt,
    Márk 5:3 Akinek lakása a sírboltokban vala; és már láncokkal sem bírta őt senki sem lekötni.
    Márk 5:4 Mert sokszor megkötözték őt béklyókkal és láncokkal, de ő a láncokat szétszaggatta, és a béklyókat összetörte, és senki sem tudta őt megfékezni.
    Márk 5:5 És éjjel és nappal mindig a hegyeken és a sírboltokban volt, kiáltozva és magát kövekkel vagdosva.
    Márk 5:6 Mikor pedig Jézust távolról meglátta, oda futamodék, és elébe borula,
    Márk 5:7 És fennhangon kiáltva monda: Mi közöm nekem te veled, Jézus, a magasságos Istennek Fia? Az Istenre kényszerítelek, ne kínozz engem.
    Márk 5:8 (Mert ezt mondja vala neki: Eredj ki, tisztátalan lélek, ez emberből.)
    Márk 5:9 És kérdezé tőle: Mi a neved? És felele, mondván: Légió a nevem, mert sokan vagyunk.
    Márk 5:10 És igen kéré őt, hogy ne küldje el őket arról a vidékről.
    Márk 5:11 Vala pedig ott a hegynél egy nagy disznónyáj, amely legel vala.
    Márk 5:12 És az ördögök kérik vala őt mindnyájan, mondván: Küldj minket a disznókba, hogy azokba menjünk be.
    Márk 5:13 És Jézus azonnal megengedé nekik. A tisztátalan lelkek pedig kijövén, bemenének a disznókba; és a nyáj a meredekről a tengerbe rohana. Valának pedig mintegy kétezren; és belefúlának a tengerbe.

    Légió jelentése Ógörögül: G3003 λεγιών (legión)
    – légió, a római hadsereg tíz cohorsból álló egysége (kb. 6000 fő + segédcsapatok)

    Ezzel azt akarja az ige mondani, hogy nem olyan sok ördög/démon volt benne, hiszen egy is elég lenne, hogy végezzen egy emberrel, hanem olyan hatalmas volt a tan bennük mint egy római hadsereg és ettől megőrültek, oly annyira, hogy belezavarták a disznókat a tengerbe!

    Üdvözlettel és szeretettel: Edit

    #1684
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kedves Edit!
    Nem tudom Aaron fog-e válaszolni a hozzászólásodra, lévén, hogy a topik elég régi, és ráadásul nem is kifejezetten a Szent Lélekről szól. Talán jobb helye lenne itt: http://klub.idokjelei.hu/forums/forum/biblia-hit/a-szent-lelek/

    Emellett szeretném ha tudnád, hogy ezt a kérdést már egy alkalommal megvitattuk a főoldalon (sajnos olyan stílusban, amit mindig kerülni próbálok) RevealHiddenReality-vel: http://idokjelei.hu/2013/04/jay-z-beyonce-es-tarsaik-az-okkult-szolgalataban/

    Nem tudom kell-e még ezt ragozni… szerintem eléggé körbejártuk a kérdést.

    #1685
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Kedves Thea!

    Köszönöm és bocsánat,de nem láttam ezt az oldalt.

    #1721
     Aaron 
    Moderátor

    Kedves Edit!
    A Thea javaslatára itt írtam egy választ:

    http://klub.idokjelei.hu/forums/topic/szent-lelek/page/3/

8 bejegyzés megtekintése - 13-20 / 20

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account