Szent Lélek

Címkézve: ,

Ennek a témakörnek tartalma 42 hozzászólás, 9 résztvevő. Utolsó frissítés:  Ida 9 éve telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #290
     Thea 
    Adminisztrátor

    “Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.” – Apostolok cselekedetei 1:8

    #291
     Aaron 
    Moderátor

    Szia Tanítvány!

    Megmondom őszintén nem tudom 100%-ra, úgyhogy nem szeretnék hülyeséget mondani. Szerintem nem is igazán a Lélek volt azokon a ruhadarabokon, hanem azok hite akik megérintették, megmozdították a Szent Lelket ott helyben ahol voltak. Ez majdnem olyan mint a római százados esete, aki azt mondta Jézusnak, hogy ne fárassza magát, csak mondja ki a szót és a szolgája meggyógyul. A lélekben nincsen se távolság, se idő. Igazából a korlátokat mi szabjuk magunknak, „mert az Istennél semmi sem lehetetlen”. Ezt persze az Ő Igéje szabta keretek közt értem. A római századosnak például azért volt olyan nagy hite, mert ÉRTETTE, mit jelent hatalommal bírni. Semmi baj nincs a gondolkodással és az érteni akarással, ha azt nem testi elméjűségben tesszük, hanem lelki elméjűségben. Pál ruhadarabja valószínűleg csak egy kis „segédeszköz” volt a hitük erősítéséhez. Ha értjük mi zajlik a lélekviágban, erre talán nincs is nagyon szükség. Ezért gyógyított Péter árnyéka is. Ott sem volt közvetlen érintés. Habár olyan tanítást is hallottam, hogy az nem Péter árnyéka volt, hanem inkább, hogy annyira tele volt a Szent Lélekkel, hogy gyakorlatilag sugárzott belőle. Ezt persze nem tudom, azért is nem szeretnék valamit tárgyilagosan állítani. A lényeg, hogy valaki hite, valahogyan aktiválja a Szent Lelket. Vagy a gyógyítóé, vagy a betegé, vagy egy kicsit mind a kettő. Igazából ezek az én találgatásaim, én is mostanában kezdtem ezzel komolyabban foglalkozni, úgyhogy nagyon sok személyes tapasztalatom nincsen, és még mindig sok minden van amit nem értek. Például az egyik híres gyógyító a század elejéről, John G. Lake és egy kollegája csinált egyszer egy olyat, hogy egy afrikai faluban megjelent több ezer ember, hogy gyógyítsák meg őket. Ők meg annyira kimerültek voltak, hogy úgy gondolták ezt nem tudják megcsinálni. Erre fogták magukat, odamentek a falu közepén egy nagy póznához amihez a lovakat kötötték, „feltöltötték” Szent Lélekkel és azt mondták aki megérinti az meggyógyul. Meg is gyógyult mind az a több ezer ember. Ez a történet most lehet, hogy néhány embernél a varázslás és a mágia határát súrolja, de nem tudom, szerintem nem. Azt hiszem a lényeg nem abban van, hogy mit csináltak, hanem hogy az emberek engedelmeskedtek annak amit az Isten embere mondott nekik. Ez majdnem ugyanaz, mint amikor Mózes felemelte a bronz kígyót és azt mondta, hogy aki ránéz az meggyógyul, és így is lett. Vagy amikor Jézus azt mondta a bénának, hogy nyújtsa ki a kezét. A béna nyilván nem tudta kinyújtani a kezét, de ha az Isten embere azt mondta, akkor biztosan menni fog. Ha az ember arra ráveszi magát, hogy engedelmeskedjen, az annak a jele, hogy van legalább egy pici hite. Visszatérve a póznára, nem tudom, hogy tényleg benne volt-e a Szent Lélek. De annál aki hittel megérintette, biztosan dolgozott a Lélek. Valahogy így képzelem el Pál kötényeit is. Egy nagyon érdekes tény, hogy azok is akik hosszú évek óta gyógyítanak, doktrinában egy picit eltérnek egymástól. Működik nekik, mindegyiknek a maga módján, és egy kicsit másképp magyarázzák. Ez azt jelenti szerintem, hogy még ők is tanulják. Van aki azt mondja, hogy nincs sablon módszer, hanem az működik amiben hiszel. (Persze az közös, hogy Jézus nevének engedelmeskedik a betegség.)
    Én személy szerint kb. egy éve kezdtem el ezzel komolyabban foglalkozni, és történt néhány bátorító eredmény. Volt, hogy rögtön az ima után meggyógyult az illető, vagy elmúlt a fájdalom. Persze több olyan is amikor csak kicsit javult, vagy semmi nem változott. Ahogy írtam fent is, a Lélek ajándékainak használata tanulható, és a legjobb tanító az Ige után a tapasztalat.
    Ezt a példát meg majdnem el is felejtettem amit az Ida említett Elizeus csontjairól. Azt nem tudjuk persze biztosan, hogy a Szent Lélek előtte is meg utána is benne volt, de amikor a halott megérintette akkor biztosan igen.

    #292
     Aaron 
    Moderátor

    Még valamit hozzá szeretnék fűzni a témához ami látszólag ellent mondhat annak amit az előbb írtam, de egy érdekes tény. Ez az Ószövetségből van, és most nem propagálni szeretném az ószövetségei rituálékat, mert tudom, hogy az Újszövetségen keresztül egy feljebbvaló szövetségünk van az Úrral. Ez csak mint KONCEPCIÓ érdekes.
    2. Mózes 29-ben az áldozatokról ad instrukciókat az Úr, és azt mondja:
    36
    És naponként készíts bűnáldozati tulkot engesztelésül, és tisztítsd meg az oltárt, mikor engesztelő áldozatot végzesz rajta, és kend meg azt, hogy megszenteltessék.
    37
    Hét napon tégy engesztelő áldozatot az oltáron; és szenteld meg azt, hogy felette igen szentséges legyen az oltár. Valami illeti az oltárt, szent legyen.
    Tehát az a tény, hogy Mózes felkeni az oltárt, megszenteltté teszi, és ami megérinti az oltárt az szentté válik.
    Ami pedig még érdekesebb, hogy nem az Úr szenteli meg, hanem azt mondja Mózesnek: TE kend meg, és TE szenteld meg!

    #293
     Aaron 
    Moderátor

    Kedves Tanítvány!

    Ha Ádám eldönthette, hogy beleharap az almába vagy nem, ha Ádám eldönthette , hogy megpecsételi az emberiség sorsát évezredekre vagy nem, akkor Ida eldöntheti, hogy áldást vagy átkot tesz egy ruhadarabba? A kérdés jellege miatt kérlek, hogy igennel vagy nemmel válaszolj. Túl sokan nem értik mekkora hatalma van az emberi akaratanak, és hogy Isten mennyire tiszteletben tartja ezt.

    #294
     Aaron 
    Moderátor

    Szia Tanítvány!

    Először is elnézést szeretnék kérni, egy kicsit provokatívra sikerült az előző hozzászólásom. Ma reggel már meg is bántam, hogy így fogalmaztam, úgyhogy ne haragudj.

    A lényeg amit ki szerettem volna hozni az az, hogy a szabad akaratoddal te döntöd el, hogy áldasz, vagy átkozol. (Jakab 3:10 Ugyanabból a szájból jő ki áldás és átok. Atyámfiai, nem kellene ezeknek így lenni!)

    A másik pedig Mózes példája az oltár megszentelésével, amit már fent is említettem. Tehát egy tárgyat meg lehet szentelni. Sőt máshol azt is mondja Isten Mózesnek, hogy a szertartási edényeknek is adjon kenetet, tehát szentelje meg. Abban továbbra sem vagyok teljesen biztos, hogy ez a lélekvilágban hogyan jeleníti meg magát. Ez alatt azt értem, hogy nem tudom, hogy a Szent Lélek rászáll-e egy tárgyra. Abban viszont biztos vagyok, hogy az itteni fizikai világban végzett tetteink és kimondott szavaink megmozdítanak lelki erőket, ha ezek hittel párosulnak.

    Márk 11:23
    Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy amit mond, megtörténik, meg lesz néki, amit mondott.

    #295
     Névtelen

    Szia Tanítvány!

    Írod:
    “Ez egyrészt fura, mintha a fetisizmushoz lenne köze….. másrészt pedig ijesztő, mert ezek alapján ha átkot tesz valaki egy ruhadarabra, vagy tárgyra, akkor az is hat….lsd. woodoo… és hasonlók… olyan, mit a mágia, varázslás, ráolvasás…”

    Igen, ez így van :..ijesztő, mert ezek alapján ha átkot tesz valaki egy ruhadarabra, vagy tárgyra, akkor az ..! Emlékezz Bálám se mondhatott átkot Izraelre! Isten nem engedte neki!( Mint ahogyan nekünk is az a parancs, hogy áldjuk azokat, akik minket átkoznak!) Ha az átok nem lenne valós szellemi valóság, akkor Isten nem állította volna meg Bálámot se! Minek?!
    Azután még gondold meg, Izraelnek is mit mondott Isten: megátkozom, aki téged átkoz, megáldom, aki téged áld! Meg:… előtökbe adtam áldást és átkot….! Meg:….átkozott legyen, aki fán függ…! stb. A Föld is átkozott Ádám bűne miatt. Az egyiptomi varázslók ( a sötétség erejével) is minden csodát megtudtak tenni, amit Mózes ( a Szent Lélekével)! Ezért (is, többek között) nem tudott hinni a Fáraó Mózesnek! És az Antikrisztus, meg a hamis Próféta is ezért fogja tudni becsapni az embereket.

    “Szóval, ha más lett volna az imátok tartalma, akkor az is hatott volna?”

    Remélhetőleg nem ( már ha átokra gondolsz) , mert az is meg van írva, hogy : …és nem fog az átok Jákóbon, s a varázslás Izraelen…”( gondolom, azzal te is egyetértesz, hogy miután beoltattunk a szelid olajfába, ezért ez ránk is vonatkozik!)
    Meg az is, hogy:… az ok nélkül mondott átok, visszaszáll arra, aki mondta…”
    Viszont meggyőződésem, hogy nem hiába parancsolja Úr Jézus, hogy áldjunk, és ne átkozzunk! Mivel, ha keresztények vagyunk, és feltételezhetően úgy is élünk, akkor annak, aki átkoz bennünket ( most hitetlenekre gondolok), nincs rá oka, és Krisztus vére megvéd bennünket azoktól! Viszont, valószínű, hogy a mi átkunk már “célt érne”, de úgye, nekünk nem az xy-on elvesztése a célunk!

    (De őszintén szólva, hallottam olyat is, hogy (ez főleg) Afrikában, de valószínüleg másutt is, hogy a sámánok, boszorkánydoktorok, stb, rendesen átkozzák a keresztényeket, a misszionáriusokat, evangélistákat (is), és olykor van belőle galiba. Szellemi lenyomás, fizikai fájdalmak, betegségek, stb. Amelyek, célzott imádságok által megszünnek, megszabadul tőle az illető! Vagyis, hiszek azokban az előbb említett igeversekben, de nem gondolom, hogy nem próbálkoznak a Sátán és a szolgái! Amit, mint Jóbnál, esetleg enged Isten próbaképpen, vagy még talán akkor, ha van valami nem tiszta, “sötét” dolog az életünkben.)

    Mondod:
    “Főleg, hogy ez a hölgy nem is hitt a dolgoban…sőt! egyenesen félt tőle!”

    Értelek, de mi a pulóver leendő gazdájáért imádkoztunk, Ő reá kértük a szabadítást, (azt kértük, hogy szabadítsa őt meg a félelemtől). Egyébbként Ő hitt a Szent Lélek kersztségben, ( hiszen bibliai alapokon álló, újjászületett keresztényről van szó, és a Férje előtte pár hónappal töltekezett be) de olyan módon, mint a “hagyományos” egyházakban, hogy csak úgy elhisszük, hogy megvagyunk keresztelve Szent Lélekkel, de az nem jár nyelvekenszólással, stb, tehát ajándékok, “jelek” nélkül), Őt áldottuk meg. ( Az persze igaz, hogy a pulóveren volt a kezünk! )
    Azt is gondold végig. amit Aaron is írt, és ha meggondolod, hogy az Ószövetségi papoknak is le kellett venniük a ruháikat, mielőtt elhagyták a szentélyt! Mert szent lett a ruhájuk is, és nem mehettek a köznép közé abban, hogy meg ne szenteljék azokat! Pl, most nem erre az igeversekre gondoltam, de ez is mutatja:
    2 Móz. 29,21
    Azután végy a vérből, mely az oltáron van, és a kenetnek olajából, és hintsd Áronra és az ő RUHÁIRA, s vele együtt az ő fiaira és az ő fiainak RUHÁIRA, hogy SZENT LEGYEN Ő ÉS AZ Ő RUHÁI, s vele együtt az ő fiai és az ő fiainak ruhái.
    2 Móz. 30,29
    Így szenteld meg azokat, hogy szentségek szentségévé legyenek: Valami illeti azokat, szent legyen.
    Vagy, emlékezz rá, a Sinai hegyhez se lehetett közelíteni se Izrael népének! Aki odament, ember vagy állat, az meghalt.
    A Frigyládához se érhetett hozzá mindenki!
    2 Móz. 29,34
    Ha pedig valami megmarad az avatási húsból vagy a kenyérből reggelig, tűzzel égesd meg a maradékot; meg ne egyék, mert szent az.
    2 Móz. 29,37
    Hét napon tégy engesztelő áldozatot az oltáron; és szenteld meg azt, hogy felette igen szentséges legyen az oltár. Valami illeti az oltárt, szent legyen.

    Csel. 19,11
    És nem közönséges csodákat cselekszik vala az Isten Pál keze által:
    Csel. 19,12
    Annyira, hogy a betegekhez is elvivék az ő testéről a keszkenőket, vagy kötényeket, és eltávozának azoktól a betegségek, és a gonosz lelkek kimenének belőlök.(Károli)

    ApCs 19,11
    Az Isten Pál kezén át hatalmának nem mindennapi jeleit is adta,
    ApCs 19,12
    úgyhogy az elerőtlenültek Pál testéről a keszkenőket és a kötényeket is elvitték, mire elhagyták őket a betegségek, a rossz szellemek is kimentek [belőlük].(Csia )

    ApCsel 19,11
    Sőt rendkívüli csodákat (hatóerőket) tett az Isten a Pál kezei által,
    ApCsel 19,12
    úgy, hogy a betegekre (gyengélkedőkre) is elvitték a testéről (puszta bőréről) a keszkenőket vagy kötényeket és elhagyták őket a betegségek (nyavalyák) és a gonosz szellemek kimentek belőlük. ( Vida )

    ApCsel 19,11
    Isten rendkivüli csodákat is művelt Pál útján.
    ApCsel 19,12
    Még kendőit és kötényét is levették róla, és mikor betegekre terítették, a betegség elhagyta azokat s a gonosz lelkek is kiszálltak belőlük.(Békés-Dalos)

    Írod:
    “Szóval ez nekem nem összeegyeztethető a Bibliával….”

    Szerintem valószinüleg,mi több mindenen “megbotránkozunk”, mint kellene. Ezek szellemi igazságok, amiket szerintem még nem teljesen látunk tisztán! Ha imádkozunk, könyörgünk, böjtölünk, valakiért, akkor “áldást” mondunk rá (és ez a parancs ), és az élete menetére gyakorlunk hatást az imánkkal ! Ha valaki beteg, és megkenik a gyülekezet vénei olajjal, és imádkoznak érte, akkor meggyógyúl a beteg, és ha bűnt követett volna is el, megbocsáttatik néki! stb. Ha a sámán, vagy varázsló “gyógyit”, nem a Szent Lélek erejével, hanem az ördögével , “hókusz-pókusszal”, akkor okkult a dolog, és azok a gyógyulások átmeneti jellegüek!
    A Sátán csak halottakat nem tud feltámasztani. Valószínüleg minden más csodára képes Ő is. A különbség, hogy Isten cselekszik valakin keresztül, a Jézus nevében, vagy nem !
    És mint írva van, olykor csak a szellemi gyümölcseikről ismerhetjük fel, hogy akin keresztűl a csodák történnek, melyik oldalról “jött”. Mert még Krisztus szolgáit is tudja “hamísítani”.

    #910
     Edua 
    Felhasználó

    Kedves Ida,nem tartod lehetségesnek,hogy nem a pullover,hanem az illetőért elmondott ima használt?Esetleg maga az ima hatásos lett volna pullover nélkül is?

    #911
     Névtelen

    Kedves Edua!

    De, lehetséges! Csak akkor, ott azok az igeversek voltak előttünk a testvérnővel, akivel imádkoztunk ez ügyben, ahol az apostolok ruháit is széthordták….. Meg Valószínűleg te is olvastad Müller György életéről írt könyvet. Abban is szó van arról, hogy tapasztalat szerint, a megáldott ruhadarabok áldást közvetítenek! Van egyébként ilyen tapasztalat manapság is !Továbbá, gondolj a szenteltvízre is, amelyet a katolikusok használnak. De inkább azt mondanám, hogy nem tudom…! ( Tudod, ez az igevers is, hogy “….kenjék meg olajjal, és imádkozzanak érte…”! ….???? Az olaj is meg van előtte áldva!)

    #1002
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Edua!

    ““Közvetlen környezetemben történt meg, hogy minden előzmény nélkül, – “Julinak azért kérem meg a kezét, mert az Úr kijelentette, hogy ő lesz a feleségem.” ”
    Ezt most jó,vagy rossz példaként hoztad fel?”

    Sajnos rossz példára. Néhány hónap múlva rájöttek, hogy egy rossz házasság nem a Szent Szellemtől van. És ha akkor elválnak, az még mindig a “kisebbik bűn” lett volna.
    Szégyelték beismerni a tévedéseiket, főleg a “nagy karizmákkal” rendelkező gyülekezet előtt. Vagy egy-két évig együtt is maradtak. Sajnos ez a néhány év a testi-lelki lepusztulásukhoz vezetett.
    Komoly “késdobálózások, másik tulajdonának ellopása, saját lakásából való kidobása/kilakoltatása, és nem utolsó sorban a gyülekezet megbotránkoztatása után váltak el, és váltak földönfutókká.

    De tudok példát hozni áldott, és valóban a Szent Szellemtől kijelentett házasságra is, de erre sajnos csak egyet.
    Egyik nőtestvér a másik függetlenségben élő testvérnőnek kijelentette, hogy egy év múlva férjhez fog menni.
    Ez azért is hangzott viccesnek, mert az illetőnek egyáltalán nem voltak ilyen ambíciói, másrészt azért is mert a prófécia meghatározta a leendő férj kritériumait, ami egy az egyben abszurdumnak hangzott.
    Ráadásul még a közelünkben sem volt olyan személy, akire ez ráillett volna, vagy gondolhattunk volna a “leendő férjként”.
    A próféciát hallgató társaság 1 hétig ezen nevetett …
    Akinek pedig szólt, az 1 hét múltán, már úgy el is felejtette az egészet mint egy viccet.
    Ez a két testvérnő egy évig nem látta egymást, a köztük lévő fizikai távolság miatt.
    Egy év múlva a templomi “esküvői szertartáson” találkoztak, “véletlenszerűen”, ahol a testvérnő megveregette az “új asszony” vállát, és mondta, hogy erről szólt a prófécia…
    A legabszurdabbnak tűnő részletek is beigazolódtak. Sőt a férfi is csak a prófécia elhangzása után került a gyülekezethez és jó házasság lett belőle.

    Szeretettel: Erika

    #1003
     Thea 
    Adminisztrátor

    Szia Erika!
    Szerintem fontos megtalálni az egyensúlyt ebben a kérdésben. Isten akaratának a keresése egy állandó folyamat a keresztény éltében és az Ige sok útmutatást ad rá és több módja van, de az első mindig az Ige, amit a Szent Lélek útmutatásával tudunk csak teljes mértékben megérteni.

    Szerintem arra is vigyázni kell, hogy a bozóttüzek miatti félelem eredményeként nehogy úgy járjunk, hogy tűz nélkül maradunk. Egyes egyházakkal pontosan ez történt, így templomaik olyanok, mint a kihűlt kályhák. Lehet, hogy szépek, de másra nem jók.

    “Bízzál az ÚRban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj! Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet.” Példabeszédek 3:5-6

    Sokszor talán az a baj, hogy az embernek már van egy terve és azt akarja jóváhagyatni Istennel, ahelyett, hogy Isten akaratát keresné. Merünk-e aláírni egy biankó szerződést? 🙂

    #1004
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Thea!

    Köszönöm a megfogalmazásodat. “az első mindig az Ige, amit a Szent Lélek útmutatásával tudunk csak teljes mértékben megérteni.”

    Én is ugyan ezt próbálom hangsúlyossá tenni. Ezért is éreztem úgy, hogy az előző választ még a “cikk alatt” fogalmazzam meg, mert sajnos nagyon sokan úgy érzik, hogy “mindenre elég” a Szent Lélek, és ez mellé már nem is annyira fontos az Ige.
    Pedig egyik a másik nélkül erősen hiányos.
    “Jó” esetben csak hiányos” és pedig az Isten kijelentésének megértése terén.
    “Rossz” esetben pedig hamis útra vezet.

    Az egy áldott dolog, ha egy Testvérben van “karizma” “ajándék,” – feltéve, ha az Istentől kapott ajándékot jól használja.
    A “karizma” első áldásai közé kell tartozni, hogy felismerjük annak helyes alkalmazását.

    Szeretettel: Erika

    #1005
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    És amit még kifelejtettem, és szintén nagyon fontos, ha az Istentől kapott karizmáinkat tudjuk helyesen használni, akkor az általad említett “tűzet” sem olthatja ki senki.
    Az Isten nagyságának meglátása, felismerése, egyre inkább sarkall bennünket a további megismerésére, a Néki való engedelmességre, szolgálatára, Tőle kapott ajándékainknak megfelelően.
    (Ez egyben a személyes tapasztalatom is.)

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 43

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account