Nagyfigyelmeztetés

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 68 hozzászólás, 9 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #463
     Dávid 
    Felhasználó

    Szia Ida! (ezt kint is odaírtam az egyik cikkhez)
    Azt az üzenetek sohasem írták, hogy mi angyalokat kérjünk, hogy azok segítsenek. Jézustól és Szűz Máriától jönnek az üzenetek soha nem volt írva, hogy mi angyalokat kérjünk vagy mennyei seregeket, de Mihály arkangyalt kérik a keresztények, hogy segítse őket a sátán elleni harcban! itt nincs szó semmi fajta Mária imádatról, Szűz Mária közben jár értünk ennyi a lényeg
    Az hogy sok hamis próféta támad, arról annyit mondok, ha ezek az üzenetek a gonosztól jönnének, akkor kérné őket a gonosz, hogy menjenek gyónni? Én megváltoztam a jobb irányba, mert elkerülöm a halálos bűnöket, ez nem arról szól, hogy itt most mi rátukmáljuk, ezt a nagyfigyelmeztetést mindenkire és aki nem hiszi el az elvész, ilyenről szó sincs. Bevallom én sokat nem forgattam a szentírást és nem is tudok belőle még idézni sem. Annyi a lényeg aki ezeket olvassa annak segít megváltozni! Gyónásról meg annyit, hogy nálunk katolikusoknál nagy szerepe van a gyónásnak mi nem protestánsok vagyunk, akik megbeszélik a bűneiket Istennel elmondják neki és ennyi az egész, sokan pedig katolikusok lettek, mert félnek, hogy nincs gyónás. Írtad, hogy újjá kell születni, azt értem, de megtérni egy egész életen át tartó folyamat nem úgy van egyszer újjászülettél vagy megtértél ki hogy hívja, mert a sátán mindig ott lesz és el akar buktatni.

    A másik része ennek soha nem voltak írva, hogy ilyen jó lesz nekünk vagy olyan, most nem tudom pontosan idézni és nem akarom bemásolni, de “sokan lesznek azok akik nem hallgatnak az igazságra, mert viszket a fülük” ebből az következik, hogy olyanokat akarnak majd hallani ami megnyugtató és nekik tetszik. Az üzenetekben soha nem az van írva, hogy üljetek nyugodtan és minden rendben lesz! mindenkiért kell imádkozni magunkért is. Szó van benne háborúkról az is le volt írva, hogy nagyon sok embert megfognak ölni és LEFEJEZNI, mint ahogy a szentírásban is írva van. Itt nincs szent imádat vagy angyalok imádata egyedül Szent Mihály főangyalt kérik, de nem imádják nem imádunk semmiféle szenteket, kérni és imádni nem ugyan az. A katolikusok fegyvere az ima! a sátán annak örül ha nem imádkozunk. Az imán keresztül beszélgetünk Istennel ha mondhatom így. Szerintem ha hülyeség lenne, akkor nem segítene, a sátán ajánlana mindenféle ajándékokat meg ilyen olyan kincseket meg ez meg az. Ez nem egy szektás hülyeség! Szó sem lenne ilyenekről, hogy mennyország és Jézus. Olyan szöveg lenne azokban az üzentekben amit szerintem, csak az nem venne észre aki annyira nincs tisztában a dolgokkal! Minket nem érdekel semmi buddhizmus meg new age asztrál sík és még sok más hülyeség nincsenek Ufók sem mert azok is ördögök. Ti nem imádkozzátok a rózsafüzért? az nem Mária imádat, csak őt kérjük, hogy járjon értünk közben Jézusnál ennyi! Én nem haragszom meg senkire sem nyugodtan írjatok bármit is.
    Üdv Dávid.

    #464
     Dávid 
    Felhasználó

    Szia Ida!
    Azt az üzenetek sohasem írták, hogy mi angyalokat kérjünk, hogy azok segítsenek. Jézustól és Szűz Máriától jönnek az üzenetek soha nem volt írva, hogy mi angyalokat kérjünk vagy mennyei seregeket, de Mihály arkangyalt kérik a keresztények, hogy segítse őket a sátán elleni harcban! itt nincs szó semmi fajta Mária imádatról, Szűz Mária közben jár értünk ennyi a lényeg
    Az hogy sok hamis próféta támad, arról annyit mondok, ha ezek az üzenetek a gonosztól jönnének, akkor kérné őket a gonosz, hogy menjenek gyónni? Én megváltoztam a jobb irányba, mert elkerülöm a halálos bűnöket, ez nem arról szól, hogy itt most mi rátukmáljuk, ezt a nagyfigyelmeztetést mindenkire és aki nem hiszi el az elvész, ilyenről szó sincs. Bevallom én sokat nem forgattam a szentírást és nem is tudok belőle még idézni sem. Annyi a lényeg aki ezeket olvassa annak segít megváltozni! Gyónásról meg annyit, hogy nálunk katolikusoknál nagy szerepe van a gyónásnak mi nem protestánsok vagyunk, akik megbeszélik a bűneiket Istennel elmondják neki és ennyi az egész, sokan pedig katolikusok lettek, mert félnek, hogy nincs gyónás. Írtad, hogy újjá kell születni, azt értem, de megtérni egy egész életen át tartó folyamat nem úgy van egyszer újjászülettél vagy megtértél ki hogy hívja, mert a sátán mindig ott lesz és el akar buktatni.

    A másik része ennek soha nem voltak írva, hogy ilyen jó lesz nekünk vagy olyan, most nem tudom pontosan idézni és nem akarom bemásolni, de “sokan lesznek azok akik nem hallgatnak az igazságra, mert viszket a fülük” ebből az következik, hogy olyanokat akarnak majd hallani ami megnyugtató és nekik tetszik. Az üzenetekben soha nem az van írva, hogy üljetek nyugodtan és minden rendben lesz! mindenkiért kell imádkozni magunkért is. Szó van benne háborúkról az is le volt írva, hogy nagyon sok embert megfognak ölni és LEFEJEZNI, mint ahogy a szentírásban is írva van. Itt nincs szent imádat vagy angyalok imádata egyedül Szent Mihály főangyalt kérik, de nem imádják nem imádunk semmiféle szenteket, kérni és imádni nem ugyan az. A katolikusok fegyvere az ima! a sátán annak örül ha nem imádkozunk. Az imán keresztül beszélgetünk Istennel ha mondhatom így. Szerintem ha hülyeség lenne, akkor nem segítene, a sátán ajánlana mindenféle ajándékokat meg ilyen olyan kincseket meg ez meg az. Ez nem egy szektás hülyeség! Szó sem lenne ilyenekről, hogy mennyország és Jézus. Olyan szöveg lenne azokban az üzentekben amit szerintem, csak az nem venne észre aki annyira nincs tisztában a dolgokkal! Minket nem érdekel semmi buddhizmus meg new age asztrál sík és még sok más hülyeség nincsenek Ufók sem mert azok is ördögök. Ti nem imádkozzátok a rózsafüzért? az nem Mária imádat, csak őt kérjük, hogy járjon értünk közben Jézusnál ennyi! Én nem haragszom meg senkire sem nyugodtan írjatok bármit is.
    Üdv Dávid.

    #465
     Dávid 
    Felhasználó

    Sziasztok!
    Mint ahogy már kint is mondtam az egyik cikk alatt üzenetek sohasem arról szóltak, hogy mi angyalokhoz vagy mennyei seregekhez imádkozzunk. Nincs szó Mária imádatról sem. Szűz Máriát azért kérjük, hogy legyen közbenjárónk Jézusnál, tehát az hogy kérni vagy imádni nem ugyan az. Angyalok közül Szent Mihály Arkangyalt kérjük, hogy segítsen minket és védelmezzen meg a gonosztól! A megtérés nem is egy életen át tartó folyamat nem azt mondom, hogy megtértem és kész a sátán ugyan ott lesz minden nap és meg el akar buktatni. Továbbá arról sem volt szó, hogy nekünk akik ezeket az üzeneteket olvassuk milyen jó lesz és minden kincseket és stb vagy ilyen badarságokat fogunk kapni! Szó van benne háborúkról, hogy nagyon sok papot és keresztényt meg fognak ölni több milliót LEFEJEZNI, mint ahogy a szentírásban van írva. Isten miért nem lehetne haragos? ti úgy gondoljátok, hogy annyi jó ember van a világon? vagy olyan könnyű a mennybe jutni? nem éppen a mi életünkben nagyon fontos a gyónás, mi nem protestánsok vagyunk, akik megbeszélik bűneiket Istennel és ezzel el van intézve! Szentlelket is lehet kérni mint ahogy írjátok, de a szentlélek nem válogathat? gondoljátok, hogy egy olyan emberek aki nem tudom milyen bűnökben van és olvassa ezeket az üzeneteket, de nem változik meg nem megy gyónni és nem tartja be a parancsolatokat arra kiárad a szentlélek? Soha nem arról volt szó, hogy üljünk ölbe tett kézzel és minden jó lesz, imádkozni kell minden emberért és magunkért is! Az ima a keresztény fegyvere! Ne gondoljátok, sokszor én is félvárról vettem a dolgokat és azt hittem ami teszek minden nap másokért vagy imádkozom az majd elég és a végén beláttam, hogy nem különbözöm senkitől sem, olyan vagyok mint a világ. Én megváltoztam már sokadjára mondom nekem segítenek az üzentek, mindenki maga döntse el és minden megegyezik a szentírással! Magatoknak nem gyárthatok a legjobb belátásotok szerint próféciákat a jelenések könyvét nem fogjátok megérteni sok dolgot, csak akkor mikor már benne vagytok! Lehet bárki akár milyen Biblia ismerő tudhatsz belőle bármennyit idézni nem sokat ér. Tehát mondom nincs Mária imádat mert csak kérjük őt! Szenteket is kérünk nem imádjuk őket pl: Szent Antal. De ilyeneket, hogy mennyei seregeket kérni meg angyalokat imádni ilyen nincs. Van rózsafüzérből is 100 fajta. Én kitartok az üzenetek mellett ha hülyeség lenne azt azért ne gondoljátok, hogy nem lehetne észre venni tele lenne asztrológia baromságokkal meg asztrál sík, mert valakik ebben hisznek. Én így látom, remélem nem bántottam meg senkit egy kicsit vissza vehetnék, de sajnos ez az igazság a fene tudta, hogy ilyen nehéz lesz és még azon kellesz filozofálni, hogy ki áll a jó oldalon, ki van megtévesztve.

    Minden jót Dávid.

    #472
     Thea 
    Adminisztrátor

    Ne haragudj Dávid, elkerülte a figyelmemet. Most már fent vannak. A három üzenet közül melyiket hagyjam fent, mert nagyjából megegyeznek?

    #473
     Dávid 
    Felhasználó

    Na akkor leírom megint, tehát az üzenetek nem arról szólnak, hogy mi angyalokhoz meg mennyei seregekhez imádkozzunk erről szó sincs legalább is én ilyet nem olvastam. Nincs nálunk Mária imádat, Szűz Mária közben jár értünk Jézusnál de nem imádjuk Szűz Máriát csak KÉRJÜK és a kettő nem ugyan az. Nincs angyal imádat sem, Szent Mihályt szoktuk kérni a sátán elleni harcban, hogy védelmezzen bennünket a gonosztól, mert bármikor elbukhatunk, de ez sem imádat nem hajbókolunk szobrok előtt sem a templomban nincs térdeplő előttük, mint ahogy valaki írta egyik cikknél, lehet, hogy van egy pár katolikus templomban, de arról én nem tehetek. Ez nem egy bevett szokás nálunk, hogy mi szenteket kérünk. A szentlelket lehet kérni, mint ahogy írjátok, de egy olyan emberre aki halálos bűnben van és tegyük fel ezeket az üzeneteket olvassa és nem veszi komolyan arra miért áradna ki a szentlélek? a szentlélek nem tehet megkülönböztetés, hogy kinek nyíljon fel a szeme az igazságra? Itt a kulcsszó a változás én változtam, arról már nem tehetek, hogy aki olvassa az nem,bennem fel is ébresztette azt a vágyat, hogy meg kell változni és az üzenetek segítettek! Attól, hogy a Bibliát olvasom és kutatom a jelenések könyvét, attól még nem leszek okosabb és hiába akarok próféciákat megfejteni, mert nem tudok és nem is fogok tudni, ti is láthatjátok, hogy évekig tartó Biblia vagy ige tanulmányozással sem juttok előre én azt látom, hogy tőlem itt sokkal okosabbak vannak, de a jelenések könyvét magatok nem fogjátok megfejteni évekig tart valamelyik és lehet, hogy csak akkor fogod valamelyiket megérteni, amikor már benne leszel. Annyi közös, hogy az üzenetek is arról szólnak, hogy valami nem jól van a végidőkben élünk ezt látjuk. Isten miért nem lehet haragos? vagy Jézus miért fenyegetőzik meg ezekben az üzenetekben? nem lenne rá meg az oka? mikor a saját nyája nem hallgat rá vak az igazságra és ugyan úgy keresztények milliói halálos bűnben vannak és halnak meg vagy abortusz és stb.. Nem minden természeti katasztrófát a HAARP-nak kell tulajdonítani földrengéseket tornádok stb.. Isten nem büntethet minket természeti katasztrófákkal? Tudjuk, hogy lesznek földrengések járványok stb itt is ott is nemzet-nemzet ellen ország-ország ellen támad az üzenetek ugyan erről szólnak, de minden késleltetve van, mert az ima segít nem minden teljesül be egy hét alatt.
    Továbbá ha a gonosztól jönnének az üzenetek, akkor kérne minket a sátán, hogy imádkozunk? mikor a keresztények fegyvere az imádkozás! Soha nem volt írva, hogy üljünk ölbe tett kézzel és szánkba repül a sült galamb, felelősek vagyunk másokért magunkért is ezért kell sokat imádkozni nem olyan könnyű bejutni a mennyek országába. Azt szokták mondani, hogy egy protestánsnak könnyű élni, de nehéz meghalni! ezzel nem akarom őket támadni, de ez az igazság. Annyi van írva az üzenetekben, hogy lesznek olyanok akik a mennyben szentek lesznek, de azért mert itt tettek érte, mint ahogy Thea is írta, hogy a földi jó tetteinknek is meg lesz a mennyországban a jutalma. Nagyon sokat kell tenni azért, hogy az ember igaz keresztény legyen, én nem érzem, hogy az üzenetek miatt én a Bibliát hanyagolnám! A szakadásnak be kell következnie, de az már megtörtént egy olyan formában is hogy az emberek nagy többsége nem jár az utóbbi két vagy nem tudom hány évben templomba, akiket én ismerek ez is lehet egy formája a hitehagyásnak nem csak az lehet érteni, akik majd elszakadnak az igaz hittől.

    #474
     Dávid 
    Felhasználó

    most már így akkor maradjon mind szerintem bocsi, hogy sokat írtam 🙂

    #475
     Bodolur 
    Felhasználó

    Tisztelt Dávid!

    Ajánlom figyelmedbe az alábbi igeverseket:

    Jn. 14:6.

    “Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.”

    I. Tim. 2:5-6.

    “Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,
    Aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében.”

    Zsid. 9:15.

    “És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő (Jézus), hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.”

    Zsid. 12:24.

    “És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.”

    Sehol nem találtam olyat, hogy Mária, Mihály, vagy bárki más közbenjárhatna bárkiért.
    Egyedül Krisztus az, aki megteheti, mert ő bemutatta az áldozatot értünk, és mert ő egy az Atyával, tehát Isten, amiképpen Mária, Mihály, és más angyalok, vagy “szentek” nem…
    Mit mond az első parancsolat?
    “Ne legyenek néked idegen isteneid énelőttem”
    Márpedig ha máshoz imádkozol az Atyán kívül (Hozzá is ajánlatos Krisztuson keresztül, hivatkozva az áldozatára), az azt a másik személyt, angyalt, akármit egy szintre emeli Istennel, tehát egy idegen istenhez imádkozol. Máriának nem az a dolga, hogy közbenjárjon érted. Ő csatlakozott a szentek sokaságához, Mihály pedig Isten egyik angyala, akinek a feladatai Izrael térségében előremozdítani Isten terveinek végrehajtását. Ezért segített annak az angyalnak, akinek 21 napig tartott átverekednie magát az ellenségen (nem földi ellenségeken, hanem Persia fejedelemsége (egy olyan lény, aki a Sátánnal együtt bukott, és az a feladata, hogy az Ördög munkáját előremozdítsa a rá bízott térségben (Perzsiában)) tartóztatta fel, vele kellett harcolnia, illetve az ő “katonáival”), hogy elvigye az Úr üzenetét.

    (Ez mellesleg azt is bizonyítja, hogy a Sátán és a vele bukott angyalok, és fejedelemségek nincsenek még letaszítva a Földre (a Pokolra meg végképp), hanem az úgynevezett 2. égben (Isten lakhelye a 3. ég) lakoznak. Ahogy Jób könyve is bizonyítja ugyanezt, ahol azt olvashatjuk, hogy felment az Ördög az Úrhoz és arról, hogy Jóbot kárhoztassa, és az is elhangzik, hogy körös-körül járta a Földet. Ha a Pokolban lenne, ezt nem tehetné meg az pedig egyértelmű, hogy ha az általa irányított fejedelemségek még nem a Föld szintjén vannak, akkor Ő, aki felettük áll, szintén nem lehet. A Jelenések könyvében olvashatjuk, hogy az utolsó időkben lesz csak levettetve, amikor már az Antikrisztus is megjelenik a földön. A Pokolba meg csak azután.)

    A lényeg, hogy senki sem járhat közbe értünk, csakis egyedül Jézus.
    Ha találsz a Bibliában (nem a mások által kitalált tanításokban és nem a Makkabeusok könyvében, amely sok dolognak ellent mond az Igével szemben), ezzel szemben álló igét, akkor mutasd meg, kérlek.
    Tehát azt javasolnám, hogy amikor imádkozol, akkor a Krisztus közbenjárásával tedd, az Ő kiontott vére az egyedüli, amit az Atya elfogad értünk, hogy üdvösségünk legyen, hogy bocsánatot nyerjünk, hogy meggyógyuljunk, stb…
    És megkérlek, hogy ha néhol fellengzősnek érzed is az írásomat, ne vedd annak, mert nem úgy írtam, csak nem tudtam jobban megfogalmazni.

    Remélem, tudtam segíteni!
    N.

    #476
     Névtelen

    Kedves Dávid!

    írod:
    ” A szentlelket lehet kérni, mint ahogy írjátok, de egy olyan emberre aki halálos bűnben van és tegyük fel ezeket az üzeneteket olvassa és nem veszi komolyan arra miért áradna ki a szentlélek? a szentlélek nem tehet megkülönböztetés, hogy kinek nyíljon fel a szeme az igazságra?”

    A megtérés a kulcsszó! Ha megtérsz, elfogadod Isten kegyelmét, és befogadod Jézust a szívedbe, és életed urává teszed Őt, akkor bűnbocsánatban részesűlsz (bűnbánat, bűnvallás után, bármit is tettél azelőtt! Ha megtérsz, eljön rád a bűnbánat lelke ( én így hívom), és valóban, teljes szívedből bánni és síratni fogod bűneidet)! Újjászületsz a Szent Lélek által, és ekkor az a lepel, amely a Szentírást takarja a hitetlenek, ill meg nem tértek számára ( mert az csak megtérés után, Krisztusban hull le) , lehull a szemeidről, és látni fogsz! Érteni fogod az Igét! Ha kéred az Atyától, Szent Lélekkel is megkeresztel!

    írod:
    ” Itt a kulcsszó a változás én változtam, arról már nem tehetek, hogy aki olvassa az nem,bennem fel is ébresztette azt a vágyat, hogy meg kell változni”

    Megintcsak a megtérés segít! Bennünket úgy fogad el Isten, ahogyan vagyunk. Mivel a kegyelem, a bűnbocsánat, a megváltás ingyen kegyelemből van! Semmit nem ér a magunk megjobbításának az igyekezete, mert semmi olyan elégséges jót nem tudunk felmutatni Istennek, ami neki megfelelne! Neki kizárólag az Úr Jézus Krisztus felel meg,és az Ő helyettesítő áldozata, ezért van az, hogy annyi a dolgunk, hogy ezt a kegyelmet elfogadjuk! ( Mond el Jézusnak, hogy akarod az üdvösséget, elfogadod az áldozatát, és köszönöd, hogy meghalt érted! Kérd, hogy jöjjön a szívedbe lakni, és legyen az életed ura! És köszönd meg Istennek is, hogy érted adta áldozatúl, és hogy megmentett Ő általa téged! Ez a mi dolgunk! A többi, az ima és az Igeolvasás, és a továbbiakban a Szent Lélek vezetésében járni!)

    írod:
    ” és az üzenetek segítettek! Attól, hogy a Bibliát olvasom és kutatom a jelenések könyvét, attól még nem leszek okosabb és hiába akarok próféciákat megfejteni, mert nem tudok és nem is fogok tudni, ti is láthatjátok, hogy évekig tartó Biblia vagy ige tanulmányozással sem juttok előre én azt látom, ”

    De mi előrébb jutottunk ( ki mennyire), de nem abban van a lényeg, hogy ismerjük a próféciákat, hanem, hogy személyesen ismerjük Istent, és ismerjük Jézust! Hidd el, ez minden ismeretnél többet ér! Mert abban van az örökélet, és nem a próféciák ismeretében! Ráadásúl tudjuk azt, hogy minden ismeretet megkapunk a maga idéjében, amikor szükségünk van arra!

    Békesség!

    #477
     Névtelen

    Kedves Dávid!

    írod:
    “Én így látom, remélem nem bántottam meg senkit egy kicsit vissza vehetnék, de sajnos ez az igazság a fene tudta, hogy ilyen nehéz lesz és még azon kellesz filozofálni, hogy ki áll a jó oldalon, ki van megtévesztve.”

    Nem kell visszavenned, szívesen beszélgetünk veled (is) ezekről a dolgokról! De téged az Atya vonz már az Úr Jézushoz, ezért a megtéréssel kezd!

    Békesség!

    #478
     Névtelen

    Kedves Dávid!

    írod:
    “Szerintem ha hülyeség lenne, akkor nem segítene, a sátán ajánlana mindenféle ajándékokat meg ilyen olyan kincseket meg ez meg az. Ez nem egy szektás hülyeség! Szó sem lenne ilyenekről, hogy mennyország és Jézus. Olyan szöveg lenne azokban az üzentekben amit szerintem, csak az nem venne észre aki annyira nincs tisztában a dolgokkal!”

    A Jelenések könyvében is meg van írva, hogy “és ehíteti az egész világot”! Gondolod, hogy mindenki bedőlne neki, ha átlátszó hazugságokat mondana?! ( Vajjon honnan tudta szerinted Pál apostol, hogy abban a lányban, aki egyébként igazat beszélt, milyen szellem van? Hogy az az üzenet, nem Istentől ered?!:Csel. 16,16 Lőn pedig, hogy mikor mentünk a könyörgésre, egy szolgálóleányka jöve előnkbe, kiben jövendőmondásnak lelke vala, ki az ő urainak nagy hasznot hajta jövendőmondásával.
    Csel. 16,17 Ez követvén Pált és minket, kiált vala, mondván: Ezek az emberek a magasságos Istennek szolgái, kik néktek az idvességnek útját hirdetik.
    Csel. 16,18 Ezt pedig több napon át mívelte. Pál azonban megbosszankodván, és hátrafordulván, mondá a léleknek: Parancsolom néked a Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle. És kiméne abban az órában.

    #479
     Dávid 
    Felhasználó

    Szia Ida!
    Sokat kell még tanulnom ez nehéz minden irányból

    #480
     Dávid 
    Felhasználó

    Értem mit mondasz Ida, de akkor a megtérés ennyi, hogy Jézust elfogadom üdvözítőmnek és beengedem a szívembe, de attól még ugyan úgy ott lesznek a nehézségek minden nap, hogyan vigyem át a szentlélek vezetését a mindennapokba főleg ilyen napokban, én 19 vagyok szóval tudod milyenek a fiatalok, főleg a mai. Ha pedig nem vagy olyan, mint a világ egy kirekesztett társaságban labdába sem rúghatsz, ahol kitaszított vagy.

12 bejegyzés megtekintése - 13-24 / 69

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account