Megváltás

Ennek a témakörnek tartalma 85 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Rekuczi 9 éve, 8 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1053
     Névtelen

    Kedves Rékuczi!

    “Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Számomra ez elég feltétel nélkülinek hangzik, ”

    Igen, ez szerintem is “teljesen feltétel nélkülinek” hangzik…!

    De, igazad van, nem fogunk tudni egyértelmen lenni ezekben a dolgokban sem, de sebaj…!

    Maradok továbbra is szeretettel: Ida

    #1054
     Rekuczi 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Csak, hogy pontosan értsük egymást, Isten szeretetére értettem, hogy feltétel nélküli, nem a megváltásra.

    Szeretettel:
    Réka

    #1055
     Névtelen

    Kedves Réka!

    írod:
    “Csak, hogy pontosan értsük egymást, Isten szeretetére értettem, hogy feltétel nélküli, nem a megváltásra.”

    Nem tudom kedves Réka, lehet hogy arra érted Isten feltétel nélküli szeretetét, hogy “…aki hozzám jön, azt semmi képpen ki nem vetem….”?! Vagyis, hogy aki Krisztushoz megy megváltásért , segítségül híván az ő nevét, azt elfogadja ?! Hogy nem kell “megdolgozni” a megváltásért, és az Isten előtti megigazulásért, mert az a Krisztusban ingyen kegyelemből van ?! És, hogy akin egyszer könyörült az Isten, azon azután is könyörülni fog, ha alázatos szívvel , bűnbánóan megy hozzá, a Krisztusban….?!

    Mert egyébként az Ige ezt írja (amit már Edua is idézett!):

    Ján. 14,21 A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; AKI PEDIG ENGEM SZERET, AZT SZERETI AZ ÉN ATYÁM, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.
    Ján. 14,23 Felele Jézus és monda néki: Ha VALAKI SZERET ENGEM, megtartja az én beszédemet: és AZ ÉN ATYÁM SZERETI AZT, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

    Mint láthatjuk, itt pontosan arról van szó, hogy Isten Jézust , az Ő fiát szereti! És onnantól, már csak azokat, akik benne vannak, maradnak, és szeretik Őt!
    Ezért is kell mindent az Ő nevében kérnünk, mert minden amit nekünk adhat, az Krisztusban helyeztetett. És kizárólag csak ott, Őbenne érhető el a számunkra!
    Persze nem azt jelenti, hogy nem szereti Isten a többi embert , mint teremtményét, de kizárólag bennünket, mint gyermekeit, mint fiait, és leányait, ha a Krisztus Jézusban maradunk! A többi emberen, akik nem hisznek, a haragja marad rajtuk! Ha nem így lenne, akkor nem tudna ítéletet tartania, és akkor nem lenne az odaírva, hogy ” …és megítéltetnek a cselekedeteik szerint….!” Aki a jót cselekedte az az örök életre megy, aki a gonoszt, az örök kárhozatra….!
    És a Krisztus ítélőszékénél is lesz még különbségtétel, mert lesznek olyanok, akiknek az lesz mondva, hogy “távozzatok tőlem….”(Mát. 7,21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.Mát. 7,23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. )!

    Ján. 16,23 És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától AZ ÉN NEVEMBEN, megadja néktek.
    Ján. 16,24 Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától AZ ÉN NEVEMBEN: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.
    

    Ján. 16,26 Azon a napon az én nevemben kértek majd: és nem mondom néktek, hogy én kérni fogom az Atyát ti érettetek;
    Ján. 16,27 Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem, és elhittétek, hogy én az Istentől jöttem ki.

    És itt van néhány igevers, amely arról szól, hogy bizony el kell fogadnunk a fenyítést, a tisztogatást, és istenfélelemmel kell lennünk, mert különben el is bukhatunk….! Mert sajnos nem mindenki győz…!

    Ján. 15,1 Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.
    Ján. 15,2 Minden szőlővesszőt, a mely én bennem gyümölcsöt nem terem, LEMETSZ; mindazt pedig, a mely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.
    Ján. 15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.
    Ján. 15,6 Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket ÉS TŰZRE VETTETIK, és megégnek.
    ján. 15,7 Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek.
    Ján. 15,8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.

    2 Móz. 20,6 De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

    Vagyis többek között azért is kell a valódi, Ige szerinti evangéliumot hirdetni, mert “más evangélium, más Jézus, más Lélek….”!

    Szeretettel:
    Ida

    #1057
     Rekuczi 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Köszönöm a kimerítő választ. Feltennék neked pár kérdést:
    Isten ideküldte a Földre az Ő Szeretett Fiát, hogy meghaljon értünk?
    Jézus mindenkiért meghalt?
    Bárki aki elfogadja, részesülhet a kegyelméből és a megváltásból?
    Az én válaszom mindhárom kérdésre igen és az én olvasatomban ez a feltétel nélküli szeretet.
    Végezetül, szerintem itt mindannyian azon vagyunk, hogy a valódi Ige szerinti evangéliumot hirdessük. Előfordulhat, hogy bizonyos pontokban nem értünk egyet, de azt hiszem ez normális. Különbözőek vagyunk, más háttérrel, más gyülekezetekből, más gondolatokkal, problémákkal stb. Az a véleményem , hogy ez csak színesebbé, érdekesebbé teszi ezt a csoportot. Minden bántó szándék nélkül mondom, talán neked is könnyebb lenne, ha ehhez így állnál hozzá, ahelyett a teher helyett, amit úgy látom magadra mértél, hogy mindenkit helyre kell igazítanod és megmentened, ha más véleményen van mint te, nehogy letérjenek a helyes útról. Biztos vagyok benne, hogy a szeretet vezérel és ez dicséretes, viszont abban is, hogy itt mindannyian szeretjük Istent és Őt akarjuk követni. Persze, emberek vagyunk, így előfordulhat hogy rosszul látunk bizonyos dolgokat, de ezeket legalább időnként hagyd Istenre, bízd a Szent Lélekre, meg fogja mutatni nekünk az igazságot, ahogy neked is szokta 🙂
    Csodás, áldott hétvégét kívánok neked és a családodnak!
    Szeretettel:
    Réka

    #1058
     Névtelen

    Kedves Réka!

    Köszönöm a válaszod, és a jó tanácsokat is. Igazából én sem szeretném tovább folytatni a “vitát” (sőt elkezdeni se szerettem volna , hiszen csak egy kérdést tettem fel, amire még mindig nem válaszoltál)! És igen nagyon-nagyon sajnálom most már, hogy egyáltalán bármilyen kérdést, hozzászólást, vagy bármit tettem a hozzászólásodhoz, és ennyire elhúzódott ez a beszélgetés értelmetlenül. Hiszen még azt az egyszerű kérdést se tudtuk tisztázni, (és egy látáson lenni afelől) hogy magyarul mit jelent a feltételes mód, és hogy a Bibliában vannak-e olyanok! (Természetesen most már tudom, hogy szerinted nincs, de ezt nem tudtam eddig, ill azt gondoltam, hogy esetleg rá tudok világítani ezen látás ellenkezőjére, a Biblia alapján…! De azt is tudom már, hogy nem tudok…! )

    Bocsáss meg kérlek! Tényleg nagyon-nagyon sajnálom!

    Az eredeti kérdés egyébként ez volt : Hogy az Ige alapján elveszthető-e az üdvösség! ( és csak azért tettem fel, mert úgy jött le a hozzászólásodból, mintha nem tudnád, hogy a vita itt miről szólt!)

    De köszönöm! És újra csak bocsáss meg!

    Maradok szeretettel:

    Ida

    #1059
     Thea 
    Adminisztrátor

    Kívülről szemlélve ezt a párbeszédet egy nagyon rövid megjegyzést fűznék hozzá.

    Ida, azt írod: “csak egy kérdést tettem fel, amire még mindig nem válaszoltál”

    Amennyire nehezen érthetőek néha a hozzászólásaid, annyira egyszerű és félreérthetetlen választ írt Réka a kérdésedre:

    “Csak, hogy pontosan értsük egymást, Isten szeretetére értettem, hogy feltétel nélküli, nem a megváltásra.”

    A magam nevében pedig csak annyit, hogy egyetlen ember képes a feltétel nélküli szeretetre, ahogy János és Pál fejezeteket szánt ennek magyarázatára, ez pedig Jézus.
    A feltétel nélküli szeretet teszi lehetővé a kegyelemből, nem pedig cselekedetből való megváltást, hogy senki ne kérkedjék.

    És ha már itt tartunk, visszakanyarodnék a topik korábbi kérdéséhez. Megtagadható-e a megváltás? Persze, hogy megtagadható, de ettől még mindig nem veszítheted el. Ha egy bolt üzletpolitikája szerint nem vesz vissza árut, akkor te hiába viszed vissza, hiába hagyott ott az információs pultnál, hiába ásod el vagy dobod ki, tulajdonjogilag még mindig a tiéd.

    És ismét:
    “Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből.” János 10:28
    Nincs “kivéve ha”, “feltéve ha”, vagy egyéb kondíció.

    Minden Ige, amit ennek cáfolatára idéztetek, az emberi cselekedetek jutalmára vonatkozik és nem a megváltásra.

    Amúgy érdekességként megemlítem, hogy a megváltás elveszthetőségének tana a XVIII. századi örmény egyházból származik és ők terjesztették el.

    #1060
     Névtelen

    Kedves Thea!

    Az eredeti kérdés Rékához: 2014-06-26-12:36 #1045 VÁLASZ

    ” A Biblia szerint el tudjuk-e veszíteni az üdvösségünket?”

    De ezt most az utolsónál is leírtam, hogy mi volt az eredeti kérdés!

    írod:
    “A magam nevében pedig csak annyit, hogy egyetlen ember képes a feltétel nélküli szeretetre, ahogy János és Pál fejezeteket szánt ennek magyarázatára, ez pedig Jézus.
    A feltétel nélküli szeretet teszi lehetővé a kegyelemből, nem pedig cselekedetből való megváltást, hogy senki ne kérkedjék.”

    Feltétel nélkül csak Isten tud szeretni, ő pedig feltételekhez köti azt a Biblia szerint! Abban az esetben, amikor valahol ott található a szövegben az, hogy “HA”, onnantól már feltételes dologról van szó, olvasatomban…!
    Jézus pedig azt mondta, hogy …” ha engem szerettek, akkor tartsátok meg a parancsolataimat! Mert csak az szeret engem, aki azt megtartja….! És, aki engedelmeskedik, és megtartja az én parancsolataimat, az szeret engem, és azt az Atya is szereti…! De aki nem engedelmeskedik, az megvet engem, és azt az Atya is megveti….!

    írod:
    “És ha már itt tartunk, visszakanyarodnék a topik korábbi kérdéséhez. Megtagadható-e a megváltás? Persze, hogy megtagadható, de ettől még mindig nem veszítheted el. Ha egy bolt üzletpolitikája szerint nem vesz vissza árut, akkor te hiába viszed vissza, hiába hagyott ott az információs pultnál, hiába ásod el vagy dobod ki, tulajdonjogilag még mindig a tiéd.”

    Nem egészen értem Thea, hogy ezt mire alapozod! Milyen igeversekre? Szabad akaratunk van ( úgymond), és bármikor elhagyhatjuk az Urat! (Az csoda klassz lenne, ha még akkor se tudnál elkárhozni, ha akarnál…, csak azért mert egyszer “befogadtad” az Urat! Akkor tényleg be kellene vezetni újra az inkvizíciót, és mindenkit “megtérésre” kellene kényszeríteni! (De akkor nem is evangélistákra, és prédikátorokra lenne szükség Isten országának, hanem jó sok szadista férfire, ill nőre…! (Viszont akkor már értem, hogy miért ( milyen tanítás alapján) volt az inkvizíció….!)

    írod:
    “Amúgy érdekességként megemlítem, hogy a megváltás elveszthetőségének tana a XVIII. századi örmény egyházból származik és ők terjesztették el.”

    Pedig a reformáció előbb volt…., és azok közül se olvastam olyan tanítást, amelyik kényszerüdvözülésről beszél…! Nem tudom, de én sehol nem olvastam olyanról , hogy a megváltás elveszíthetetlen, akármit teszek….! Sőt…! Félelemmel és rettegéssel munkáljátok a ti üdvösségteket…!( Fil 2,12 Ennélfogva szeretteim, amint mindenkor engedelmeskedtetek, nem csupán jelenlétemben, hanem most, távollétemben még inkább, félelemmel és rettegéssel munkálkodjatok üdvösségeteken; Fil 2,12 Szeretett testvéreim, ti mindig engedelmesek voltatok, amikor közöttetek éltem. Most, hogy távol vagyok tõletek, még fontosabb, hogy engedelmeskedjetek. Tegyétek teljessé, és biztossá a megmeneküléseteket! Mindezt pedig Isten iránti teljes tisztelettel, sõt istenfélelemmel vigyétek véghez!)

    pl, azért itt se a feltétel nélküli, “mindenképpen üdvözülsz…”-ről van szó:

    Mát. 3,10 A fejsze pedig immár a fák gyökerére vettetett. Azért minden fa, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és tűzre vettetik.

    Mát. 7,19 Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

    Luk. 3,9 Immár pedig a fejsze is rávettetett a fák gyökerére: minden fa azért, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és a tűzre vettetik.

    Róm. 11,22 Tekintsd meg azért az Istennek kegyességét és keménységét: azok iránt a kik elestek, keménységét; irántad pedig a kegyességét, ha megmaradsz a kegyességben; ———-különben te is kivágatol.———–

    És még csak nem is arról, hogy csak a jutalmat veszíti el valaki…!

    #1061
     Thea 
    Adminisztrátor

    Ida, összekevered a fogalmakat. Isten irántunk való feltétel nélküli szeretetét (ahogy te is írod, erre csak ő képes), a mi korlátolt emberi szeretetünkkel iránta.

    A másik kérdést pedig arra alapozom, amit már többször leírtam. Mi megtagadhatjuk az Urat, de Ő nem fog elfordulni tőlünk, hiszen a szeretete nem a mi cselekedeteinktől függ.

    “Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,” Titus 3:5

    Kérdés: Amikor megtérsz és elfogadod Krisztus áldozatát a bűneidért, akkor szerinted az Ő vére melyik bűneidet mosta el? Szerinted szelektál, hogy ezeket eltörlöm, amazokat pedig nem?
    Ha elfordulsz Istentől, akkor Krisztusnak újra meg kell halnia ahhoz, hogy ismét megbocsásson neked, vagy már megtette egyszer s mindenkorra, minden ember minden bűnéért?
    Ráadásul a neved a “világ alapítása óta az élet könyvében van”. Ha elfordulsz Istentől, kiradírozza? 🙂

    A tűz, amit idézel, megint csak a cselekedeteink megítélésére való, aminek nincs köze a megváltáshoz, ahogy ezt Pál nagyon jól elmagyarázza:

    “11 Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
    12 Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
    13 Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
    14 Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
    15 Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.” I. Kor. 3:11-15

    Tehát a munkája ég meg, de ő ettől függetlenül megszabadul.

    Én csak imádkozni tudok, hogy egyszer teljes súlyoddal Isten szerető karjába tudd vetni magad, tudva, hogy elég erős ahhoz, hogy megtartson a te segítséged nélkül is, és megtapasztald “Isten minden értelmet meghalódó békességét”.
    Isten áldjon!

    Legrosszabb esetben is majd megbeszéljük a Bárány Menyegzőjén, ahol TUDOM, hogy találkozni fogunk. 🙂

    #1062
     Rekuczi 
    Felhasználó

    Kedves Ida!

    Ne aggódj, egyáltalán nem haragszom és nem haragudtam az előző hozzászólásom írásakor sem, így nincs is miért megbocsátanom 🙂
    Sajnálom, ha úgy tűnt, hogy nem válaszoltam a kérdésedre. Mentségemre szóljon, hogy azt hittem megtettem, de legutóbbi leveledből úgy látom, hogy valami mást vártál tőlem. A legkisebb mértékben sem akartalak ignorálni, vagy ilyesmi, csak kezdettől úgy tűnik, hogy a Biblia értelmezését tekintve elég sok különbség van köztünk. Ennek megfelelően úgy ítéltem meg, hogy csak parttalan vita kerekedne abból, ha válaszként “ellenidézeteket” írnék neked, ahogy néhányan előttem. Jogosan kérdezed erre, hogy akkor minek szóltam bele egyáltalán? Erős késztetést éreztem rá, hogy írjak és ha jobban magamba nézek, azt hiszem az volt a fő motivációm, hogy békét teremtsek.
    Remélem nem tartotok ezért nagyképűnek. Nem gondolom, hogy majd én leszek aki megmondja a frankót mindenkinek, csak mostanában mások véleményének meghallgatásával és tiszteletben tartásával kapcsolatban elég sok leckét tanított az Úr, pont azért mert hadi lábon állok/álltam vele… Így mostanra tényleg hiszem, hogy meg kel tanulnunk elfogadni: mindig vannak és lesznek is dolgok, amiket másképp látunk, pedig ugyanazt a Bibliát olvassuk. Hogy kinek van igaza 1-1 értelmezés tekintetében, 100%-osan csak a földi pályafutásunk befejeztével fog kiderülni, így bizony időnként csak el kell engednünk dolgokat.:)
    A lényeg inkább az amiben egyetértünk! Szeretjük az Urat és egymást, mint testvéreinket, illetve a legfőbb, hogy Ő mennyire szeret minket! Ez számomra egy annyira hihetetlenül csodálatos dolog, nincs semmi más ehhez fogható! Dicsérjük az Urat! 🙂

    Szeretettel:
    Réka

    #1063
     Rekuczi 
    Felhasználó

    Kedves Thea!

    Szívemből szóltál! 🙂
    Az utolsó előtti bekezdés a kedvencem:
    “Én csak imádkozni tudok, hogy egyszer teljes súlyoddal Isten szerető karjába tudd vetni magad, tudva, hogy elég erős ahhoz, hogy megtartson a te segítséged nélkül is, és megtapasztald “Isten minden értelmet meghalódó békességét”.”
    Pont ezt éreztem és én is imádkozom ezért!
    A Bárány Menyegzőjére megbeszélt találkozó pedig remek ötlet. Ott leszünk mind, nagyokat beszélgetünk és bulizunk! 😀

    Szeretettel:
    Réka

    #1064
     Névtelen

    Kedves Thea!

    Nem tudom, hogy miből gondolod, hogy összekeverem a fogalmakat?! Az evangéliumokból “idéztem”! Jézus szavait!

    ídézed:
    “Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,” Titus 3:5

    Igen, a megváltás , és a megigazulás, az újjászületés ingyen kegyelemből van, nem a törvény cselekedeteiből…! De ez csak az első lépés az úton! A megszentelődés egy folyamat, és azt csak folyamatosan , az Atya kezében formáltatva, szemlélve Krisztus ábrázatát: 2 Kor. 3,18 Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.

    írod:
    “Kérdés: Amikor megtérsz és elfogadod Krisztus áldozatát a bűneidért, akkor szerinted az Ő vére melyik bűneidet mosta el? Szerinted szelektál, hogy ezeket eltörlöm, amazokat pedig nem?”

    Zsid. 10,26 Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,
    Zsid. 10,27 Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, a mely megemészti az ellenszegülőket.

    Zsid 10,26 Mert ha szándékosan továbbra is vétkezünk, miután megismertük az igazságot, akkor nincs többé bûnért való áldozat, amely eltörölhetné bûneinket.
    Zsid 10,27 Nem marad más hátra, mint rettegve várni Isten ítéletére és haragjának pusztító tüzére, amely mindenkit elpusztít, aki ellenkezik vele.
    

    írod:
    “Ráadásul a neved a “világ alapítása óta az élet könyvében van”. Ha elfordulsz Istentől, kiradírozza? :)”

    Ha győzöl, akkor nem…!
    Jel. 3,5 A ki győz, az fehér ruhákba öltözik; és nem törlöm ki annak nevét az élet könyvéből, és vallást teszek annak nevéről az én Atyám előtt és az ő angyalai előtt.

    írod:
    “A tűz, amit idézel, megint csak a cselekedeteink megítélésére való, aminek nincs köze a megváltáshoz, ahogy ezt Pál nagyon jól elmagyarázza:”

    Nem amit én idéztem, az nem erről szól, ami itt található, amit te említesz!

    ídézed:
    “11 Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.”

    Igen, ez abban az esetben van, amikor megmaradsz a fundamentumon! Amikor megmaradsz hitben Krisztusban…! ( Csak pl nem azt a szolgálatot végzed, amelyet az Úr akart neked adni, hanem, amit te szeretnél csinálni….! A munkád odalesz, de te attól még megmenekülsz (üdvözülsz). )

    írod:
    “Én csak imádkozni tudok, hogy egyszer teljes súlyoddal Isten szerető karjába tudd vetni magad, tudva, hogy elég erős ahhoz, hogy megtartson a te segítséged nélkül is, és megtapasztald “Isten minden értelmet meghalódó békességét”.

    Drága Thea! Isten végzi bennünk mind az akarást, mind a munkálást…! Ha hagyjuk neki! De ezt csak Krisztusban tudja elvégezni bennünk! Ez a mi munkánk, hogy megmaradjunk Őbenne, és engedelmeskedjünk neki!

    De nem szelektálhatjuk az igeverseket , úgy, hogy olyan tanításokat kapjunk, amelyek tetszenek nekünk…! ( Illetve szabad akaratunk van ebben is, és szelektálhatunk, csak akkor nem ugyanaz jön ki az …!)

    írod:
    “A másik kérdést pedig arra alapozom, amit már többször leírtam. Mi megtagadhatjuk az Urat, de Ő nem fog elfordulni tőlünk, hiszen a szeretete nem a mi cselekedeteinktől függ.”

    2 Tim. 2,11 Igaz beszéd ez. Mert ha vele együtt meghaltunk, vele együtt fogunk élni is.
    2 Tim. 2,12 Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is: ha megtagadjuk, ő is megtagad minket;
    2 Tim. 2,13 Ha hitetlenkedünk, ő hű marad: ő magát meg nem tagadhatja.

    Luk. 12,9
    A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, megtagadtatik az Isten angyalai előtt.

    Téged is Isten áldjon meg!

    #1065
     Thea 
    Adminisztrátor

    A Zsidók 10-ben Pál pont azt magyarázza, amit én is próbáltam, hogy “többé nincs bűnökért való áldozat”, tehát egyetlen áldozat volt, ami az összes bűnödet eltörölte.
    Isten nem az időben él, neki mindegy, hogy a megtérés az életed idővonalán mikor történik.

    A 2. Timóteus 2:11-13 a szakértők szerint egy ősi himnusz része és nem a megváltásról beszél, hanem Isten elismeréséről. Akik hűtlenek elveszítik Isten elismerését. A mennyország nem lesz egyforma mindenki számára. És a lényeg a végén van: “Ha hitetlenkedünk, ő hű marad: ő magát meg nem tagadhatja.” Tehát a mi hitünktől függetlenül is megtart minket.

    Nagyon sajnálom, hogy nem beszélsz angolul, mert tudnék ajánlani neked egy nagyon alapos, átfogó könyvet a témában Charles F. Stanley-től. Ezt most főleg azért írom, mert folyton azt mondod azokra, akik másképp látják a dolgokat, mint te, hogy “szelektálnak”. Most mondjam én is ezt? Inkább nem, de azt azért megjegyzem, hogy érdemes megvizsgálni a szövegkörnyezetet és mindig azokból az Igékből kiindulni, amik egyértelműen a megváltásra vonatkoznak és Jézus mondta őket, hiszen Pál is ezeket próbálta részletesebben megmagyarázni, tehát nem mondhatnak ellent egymásnak.

    Áldott estét.

12 bejegyzés megtekintése - 61-72 / 86

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account