Inspiráló idézetek

Címkézve: ,

Ennek a témakörnek tartalma 11 hozzászólás, 4 résztvevő. Utolsó frissítés:  juz3r 7 éve telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #172
     Thea 
    Adminisztrátor

    “Mert az Isten szeretet.” – I. János 4:8

    Gyűjtsünk minél több pozitív, felemelő, hitépítő idézetet együtt!

    “Továbbá, Atyámfiai, a mik csak igazak, a mik csak tisztességesek, a mik csak igazságosak, a mik csak tiszták, a mik csak kedvesek, a mik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok.” – Filippibeliek 4:8

    #173
     Thea 
    Adminisztrátor

    A szeretet olyan nyelv, amit a süketek is hallanak, olyan tánc, amire a mozgásra képtelenek is táncolhatnak és olyan naplemente, amit a vakok is láthatnak.

    #174
     Thea 
    Adminisztrátor

    He drew a circle that shut me out —
    Heretic, rebel, a thing to flout.
    But Love and I had the wit to win:
    We drew a circle that took him in.

    Kört rajzolt és kizárt engem.
    “Eretnek, lázadó, eredj innen!”
    Én és a szeretet azonban
    Új kört húztunk és mellénk őt is bevontuk.

    – Edwin Markham

    #183
     Thea 
    Adminisztrátor

    Mi a megbocsátás?
    Egy kisfiú a következőképpen fogalmazta meg: “Az az illat, amit a virágok adnak, ha rájuk lépünk.”

    #184
     Thea 
    Adminisztrátor

    “Uram, segíts könnyebben megváltoznom, amikor nincs igazam, és segíts, hogy könnyebb legyen együtt élni velem, amikor igazam van.”

    #212
     Pataki Imre 
    Felhasználó

    “Nem az a Krisztusi szeretet, amire az ember is képes!

    Az, az emberi szeretet, és teljesen alkalmatlan minden szolgálatra.

    Csak Krisztus személyes jelenléte, és munkája az,

    ami olyan szeretetet képes árasztani,

    mely valóban Krisztushoz vezeti a másikat!

    A többi csak utánzat, s emberre néz, nem Krisztusra.”

    #223
     Pataki Imre 
    Felhasználó

    A pozitív gondolkodás Isten szerinti életvitel nélkül nem képes reményt adni a világméretű és magánéleti válságok idején.

    #225
     Lili 
    Felhasználó

    Ne mond az Istennek, hogy mekkora a problémád, Hanem mond a problémádnak-hogy mekkora Istened van ! /?/ ” Az emberek szeretik az Isten dolgát maguk elvégezni, és a saját munkájukat Istennel elvégeztetni ” /Gyökössy Bandi bácsi/

    #247
     Thea 
    Adminisztrátor

    Minél több ismerettel rendelkezel a Biblián kívül, annál többet látsz a Bibliában. Miért? Mert felfedezed a Biblia és az élet más területei közötti összefüggéseket, tehát az általános intelligencia fejlesztése gazdagítja az életünket és segít a Biblia tanulmányozásában és a lelki fejlődésben. – J.P. Moreland (1948)

    #350
     Thea 
    Adminisztrátor

    „Nem tudom megmondani, hol kezdődik, és hol végződik Isten, de hitemet jobban kifejezhetem, ha azt mondom, hogy Isten kezdetének nincs vége.”
    – André Gide (1869-1951)

    #525
     Thea 
    Adminisztrátor

    “Bátorság, amikor nem félsz segítséget kérni”

    A Facebook oldalunkon sok képes idézetet találtok…

    #6892
     juz3r 
    Felhasználó

    Isaac Newton: Amit én, itt a csillagok alatt Istenből látok, elég ahhoz, hogy higgyek abban az Istenben, aki a csillagok fölött van, s akit nem látok.

    J. Kepler: Mielőtt elhagynám az asztalt, ahol kutatásaimat végeztem, nincs már más hátra, kezemet s szememet az égre emelni és buzgósággal minden világosság szerzőjéhez küldeni alázatos, hálás imámat.

    Werner Siemens: Minél mélyebben hatolunk a természet erőinek birodalmában, annál inkább fokozódik csodálatunk az iránt, Akinek a világ elrendezésében felénk sugárzó végtelen bölcsessége áthatja az egész teremtést.

    Vörösmarty Mihály: A természet örök könyvét forgatni ne szűnjél, Benne az Istennek képe leírva vagyon.

    XXIII. János pápa: Isten azért engedi az árnyékot, hogy a fény ragyogása annál inkább érvényre jusson.

    Joris-Karl Huysmans: Amikor húszéves voltam, kezdtem kételkedni Istenben; harmincéves koromban tagadtam, ma ott térdelek a karácsonyi jászol előtt, amelyben megszületett a világ legnagyobb Igazsága.

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account