Apacs: miért nem egyforma erőfeszítés mindenki számára hinni?

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 46 hozzászólás, 7 résztvevő. Utolsó frissítés:  apacs333 9 éve, 1 hónap telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1605
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Zsolt!

    Olyan cuki vagy:-) Nyugodtan mondhatod, hogy Anikó, nem akarok válaszolni. NINCS semmi gond.
    Mert ugye nem azt várod el tőlem, hogy elhiggyem, hogy egy ilyen mély érzésű, gondolkodó férfi gondolkodásra alkalmatlan lenne?! 😉
    Hacsak nem tudat módosult állapotban vagy, akkor értem, úgy nehéz az emlékekben kotorászni és még lehet, hogy fájdalmasabb is.
    Nem gondolok rád nehéz szívvel, ha nem válaszolsz.
    Amennyiben idő kell hozzá, türelmem az van (ez ügyben, mert egyébként vannak ezen a téren is komoly fejlődni valóim)
    Örülni fogok ha megteszed.

    Isten áldjon!
    Anikó

    #1606
     apacs333 
    Felhasználó

    Szia kedves Anikó!

    Elnézést,de ez egy elkapkodott irka-firka lesz,pedig valóban szeretem a megfelő szavakat begépelni,pedig sok időmbe telik.
    Paksi Endre erről is énekel:”ha vad egy gondolat,keresd meg a méltó szavakat”
    A vad kifejezést,behelyettesítheted a van szóra is.Az adott dal dühös mívolta miatt használta Endre szerintem a vad szót.
    Tényleg szeretne egyik énem részletesebb,kifelyezőbb levelet alkotni,de másik oldalam meg értette velem,minél sűrübben,”mélyebben beszélgetünk” annál inkább tolódik vágyott halálom.
    Nem akarok küzdeni ellene,csak hagyom magam sodródni az árral.
    Írod:”Azon tűnődtem, hogy vajon mikor harcoltál utoljára az életedben?”
    Dávid egyik üzijében valami ilyet kérdezett:Egyáltalán tudom-e,hogy mit akarok?
    Nem hiszek a csodákban,de……de azt hiszem fején találtátok a szeget.
    Függetlenül szüleim “tiszta” lelkétől,nincs talán egyetlen jó emlékem sem.Kinlódás volt persze némi tulzással minden nap.Szorongó típus vagyok,már egészen pici zsoltibaba korom óta :).
    Magyarul társaságban feszült,önfeledt-tetlen voltam,egyedül pedig unatkoztam.
    Lázadó jellem vagyok,a gyermekkori kötöttségeket is nagyon rühelltem,ezért nagyon vágytam,s irígyeltem a felnőtt kort.
    Harc,küzdés?Azt hiszem egyszer voltam erre hajlandó.Primitív kőműves vagyok,sajnos egom követeli,hogy azt is hozzáfüzzem,miszerint egyéni vállalkozóként.Így talán nem annyira szánalmas.Azt a három évnyi tanulást vettem komolyan,szerettem volna mindjobb kőműves lenni.
    Szeretek alkotni,ezért a szakmám egyben a hobbim is.
    Maga a szerelem hiányzik,de Dávid kérdése,megszüntette bennem a homokba dugott struccfej effektust.Ha rá is akadnák,szerencsétlen jellememen nem mindig tudna segíteni.
    Tehát csak egy megoldás létezik keserveim letevésére.
    Nem tudom hallottad-e Kormorántól – a megfeszített című albumot.
    Ritka kincs,sokat hallgatom.Bár mostanában,csak – az áruló című számot.
    “Meg kell tennem,másképp nem lehetett,
    meg kell tennem,velem a bűnöm megszületett”
    Álítólag az öngyilkosok automatice a pokolba végzik.
    Nem tudok hinni Istenben,tehát a sátánt is kitalácionak vélem.
    Ellenben,ha még is léteznének,s megmutatnák magukat,természetesen Istent választanám,még az imádnám állítást is megkockáztatom.sátánt utálom,gyülölöm.
    Nézd,fájó szívvel folytatom mondatom,de esetleges válaszoddal késlelteted szabadulásom,hosszabbítod “feleslegesen” szenvedett napjaim.
    Kérlek inkább segíts lelépnem.
    Van valami olyasmi a bibliában,Istentől,vagy Jézustól,hogy közületek a leggonoszabb ember is szereti,megérti,elfogadja gyermekét,gyermekének tetteit,hibáit.Én meg pláne,mondja valamelyikőjük.
    Magyarul az öngyilkosság nem lehet elfogadhatatlan,egy szerető Isten számára,persze tévedhetek,csak viszont akkor mégsincs benn akkora tolerancia,melyről “beszél”
    Na,kedves Anikó,sírig tartó hitet,pá-pá:).
    Ui.A wordpadon szoktam fogalmazni,s pár mondatonként,ha eszembe jut mentem,mert már volt rá precedens,hogy eltünt irományom,vagy közben leállt a gép.Most,hogy beléptem bemásolása okáért,láttam,hogy közben küldtél újabb üzenetet.
    Érdekes a gondolkodó férfi kapcsán vélt mondatod.Igen számtalan mondandóm lenne,csak pont a sokasága végett nehéz rangsorolni.És sajnálom,bár azt hiszem éssel nem kezdünk mondatot,de ez abszolúte nem érdekel.Tehát,és sajnálom,de többnek akarok látszani levelem által,mint aki vagyok,ezért sokat szoktam bíbelődni a begépelt szavakkal,bár lehet csak mint fentebb hivatkoztam Paksira,keresem a megfelelő szavakat.
    Ha van három perced,szerintem számodra is nagy élmény lesz:Ossian – többet ér mindennél.Ezt nem kétségek közt énekli,mint az egyetlent,tehát a hangszerelése is kellemes.pá-pá.

    #1607
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Zsolt!
    Nagyon örülök, hogy válaszoltál. Tudtam, hogy erős vagy, csak néha magad is elhiszed a „másik oldalad” hülyeségeit. Gondolkodtál már azon, hogy miért van két „oldalunk”, miért feszíti a legtöbb embert sokszor két ellentéte irányú érzés? Még Pál Apostol is ír róla, aki aztán „szemtől-szemben” találta magát Jézussal, még bele is vakult egy időre a „hóóóófehérésgbe” amit meglátott.
    Róma 7,18

    Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.

    Hát ilyenek vagyunk, mi emberek. Jézus nélkül semmi jóra nem vagyunk képesek, bármennyire is szeretnénk elhitetni magunkkal. Szerető Atyánk ezért döntött úgy, hogy megszabadít minket ettől a tehertől. Csak Jézussal megyünk valamire 🙂

    És képzeld, még ő is (Pál Apostol) kifejtette a Bibliában, hogy mennyivel szívesebben lenne már az Úrral. (tehát vágyta a halált, de tudta, hogy ha Isten még nem „veszi” magához, ez azt jelenti, hogy még dolga van itt a földön. Öngyilkosságról meg tudta, hogy bűn, mert a tízparancsolatban benne van a gyilkosság, ha saját testünket gyilkoljuk meg, az is gyilkosság, nem? Ami, a pokol kérdését illeti, hogy hova kerülnél, ha eldobnád az életed, egy nagyon érdekes párbeszédre akadtam a neten, becopyzom neked, szerintem Isten szeretetét és kegyelmét emberi ésszel fel sem lehet fogni:

    „Kedves János!

    Egy ismerősöm öngyilkos akart lenni, de nem sikerült neki. Ez az ismerősöm újjászületett kereszténynek vallja magát. Tényleg a pokolra jutott volna, ha meghal? Jelenleg arra törekszik, hogy helyreálljon Istennel a kapcsolata.

    Válaszát előre is köszönöm.
    Keresztény
    Válasz
    Kedves Keresztény!

    Sajnálom azt ami az ismerősöddel történt! A kérdésedre viszont nem egyszerű a válasz. Az, hogy tényleg újjászületett-e az akivel az eset történt csak valószínűsítem ,abból a tényből, hogy ez nem sikerült neki és továbbra is Isten felé fordul. Ez mindenképpen biztató és reménykeltő a jövőre nézve.

    Ugyanakkor a hátterét is meg kellene vizsgálni, hogy mi vezetett idáig, hogy ezt a lépést megtegye!

    Jézus Krisztus azt mondja, hogy a Sátán ez a bukott angyalfejedelem embergyilkos volt kezdettől fogva; (Jn. ev. 8:44). Vagyis célja az, hogy az embereket a pokolba és a kárhozatba döntse valamint földi életüket tönkretegye! Az öngyilkosok esetében két démoni fejedelemség az ún. Halál és Pokol szelleme az aki ezeket a folyamatokat mozgatja és irányítja. Ezért van az, hogy az öngyilkosok egy része démonikus befolyásoltság alá kerülnek és tettüket ennek hatására követik el. Valahol ezt még tetézi a generációs átok amelyre az utal, hogy az erőszakos családi halálesetek gyakoriak voltak;(1 Pét 1:18). Egyesek pedig okkult dolgokkal foglalkoztak vagy nyílt sátánizmussal ami szintén szellemi leterheltséghez, depresszióhoz végső esetben öngyilkosságba torkollik. Ha valaki ilyen háttérből érkezik meg a megtéréshez az vagy nehezen tud megtérni vagy megtérése után jelentkeznek a problémái. Ha egy gyülekezetben ahová megtért nem foglalkoznak vele és a problémájával akkor kísértésként a lehetőség megmarad sőt a jelek szerint az ismerősöd esetében a gyakorlati tettre is sor került.

    A Biblia szerint az öngyilkosság bűnnek számít mégpedig a gyilkosság kategóriájába sorolja mivel az ember ilyenkor saját magát pusztítja el;(2 Móz 20:13)!

    Az, hogy egy öngyilkos megtért újjászületett keresztény hová kerül a halála után a Biblia erről konkrét esetet nem közöl. Ilyen esetben alapelveket kell keresni amelyek közelebb vihetnek a megoldáshoz.

    Két kérdés feszül ilyenkor egymásnak. Az egyik, hogy aki megtért  az egyáltalán el tud-e követni ilyen súlyú bűnt Isten és maga ellen? A másik, hogy elveszíthető-e az üdvösség az öngyilkosság esetén?

    Véleményem szerint ha valaki megtértként követ el ilyen súlyú bűnt, akkor sem biztos, hogy elkárhozik, mivel Isten gyermeke volt! Isten szeretetétől semmi sem választhatja el még a saját rossz döntése sem. Az ilyen keresztények az alap miatt megmaradnak, de mint akik tűzön mennek át és megszégyenülnek Jézus Krisztus eljövetelekor;(1Kor 3:13, 1 Ján 2:28)! Pál is szeretett volna mielőbb Jézusnál lenni, de ezt a vágyát nem sürgette az öngyilkossággal! Hangsúlyozom, hogy végső soron Istennél van a válasz! Ugyanis az Írás azt is mondja, hogy az embergyilkosoknak nincs örök életük;(1 Ján 3:15, Jel 22:15). Ráadásul ez már a gyűlölet kapcsán is így van!

    Fontos, hogy az Istennel való kapcsolata valóban rendeződjön az ismerősödnek.

    Javaslataim és tanácsaim:
    1. Tegyen először is bűnvallást Isten előtt, hogy az életét amit Tőle  kapott el akarta dobni magától
    2. Kérje, hogy Jézus Krisztus vére fedezze be életében azokat a sebeket amik ezzel jártak és következményeként ott vannak az életében.
    3. Töltekezzen be Szent Szellemmel, hogy a kitakarított élete ne váljon ismét gonosz erők lakhelyévé; (Mt 12:45)!
    4. Vizsgálja meg az életét, hogy mi vezetett idáig és ha felismerte az okokat akkor azokat kezdje el felszámolni.
    5. Ha ez nem megy kérjen segítséget és szükség esetén szabadítószolgálatot. Valamikor a démoni kötelékek csak így távolíthatóak el.
    6. Olyan közösséget válasszon lelki otthonának ahol minden lehetősége megvan a bármikori segítségkérésre. És a növekedésére a hitéletben.
    7. Végül keresse Isten akaratát az életére, jövőjére nézve. Minden megváltott ember Isten céljait kell, hogy  szolgálja már itt a földön. Ennek a tudata értelmessé és boldoggá teszi az embert! „

    Igen, Drága Zsolt, az ördög ki akar nyírni! Írtad, hogy gyűlölöd, hát harcra fel!!!!

    Primitív kőműves jelzővel illetted magad…… Tudod, én közgazdászként végeztem, magas beosztásban dolgoztam, sok jó üzletet kötöttem, a cégem tulajdonosainak nagy örömére és a sérült önértékelésem „gyógyítgatására” De kérdés? Mit alkottam? SEMMIT! Nem teremtettem egy családnak egy szép otthont, ahol a munkám (két-kezi, nem a virtuális világ trükközései) eredményeként boldogabban élik az életüket. Hiszen, ha egy házat jó kőműves szakértelemmel készítik el az még generációk múlva is ház és otthon lesz… Akkor kettőnk közül kinek a munkája ér többet???? A tiéd. Ma már „várom”, hogy az Úr tegyen arra a helyre, ahol ő látni szeretni, ahol tényleg az embereknek lehetek a szolgálatára. A vágyam, hogy a munkám egyben a hobbim is legyen 🙂 ebben is te vagy a nyerő.

    A Kormorántól a Megfeszített, bocsánat, életemben nem hallottam még róla. Rákerestem. Mindenképpen meg fogom nézni. Az István a Király volt gyerek korom kedvence, hasonlónak tűnik. Nézd, mit találtam a youtub-on aláírásként, a film alatt:
    „Megbocsátom előre minden bűnötök. Nincs ember, kit ne szeretnék, nincs kit gyűlölök. Neked mondom, ki háromszor tagadsz, s Neked, ki elárulsz:
    A szeretet az embereké, a szeretet nem lehet áru… „

    A számon, amit küldtél, meg sírtam. Annyira gyönyörű. Igaz még egy kicsit kemény a zene, de már egy fokkal jobb 😉
    Isten áldjon!
    Vigyázz magadra,
    Anikó

    #1610
     Eszti 
    Felhasználó

    Szia Apacs!

    Elösször is ne ugy gondolkodj mint a vallásos emberek hogy mindenféfe dologgal ki kell érdemelni Isten kegyelmét mert ő már elvégezte helyettünk a kereszten. Nekünk csak hinni kell benne és követnünk a tanításait bíznunk kell benne. Azért nem tudod betartani a 10 parancsolatot mert bünős vagy mint mi mindanyian. követünk el hibákat de pont ezért jött el ő hogy ezt amit nem tudtunk megtartani azt ő bepotolja az ő saját áldozatával. Szóval semmi baj ha vétkezel. Bánd meg büneidet Istennek és hidd el ő meg fog bocsátani neked és új lappal indulhatsz az életutadon.

    ő nagyon szeret és mindig ott van veled. sosem hagy el.

    és inkább az ujszövetséget olvazsd mert az vonatkozik a leginkább ránk és érthető is.

    de ha szereted az ószövetséget akkor ajánlom a zsidók könyve és a példabeszédeket ami a bölcsességről szol. 🙂

    A job könyve szerintem nem a te témád. mert mág félreérted. Isten nem a jócselekedetei miatt büntette meg. hanem Jobb ugygondolta hogy olyan tökéletes mint Isten. ugyértem tiszta. És eezért az Úr leckét adtt neki alázatból. hogy rájöjön hogy ő nem tökéletesebb és tisztább Istennél.

    Egyépként a betegségek volt egy teszt ami megmutatta Jobb hitét. hogy alázkodni kell az Isten elött

    #1611
     apacs333 
    Felhasználó

    Szép napot kedves Anikó.
    Most,február 13.-án,kb.13 óra 50 perckor ért az öröm,mikor itt az oldalon láttam válaszod.
    Idáig az e-mail fiókom mindig jelezte,ha bárki küld üzenetet,ráadásul csatolta a levél tartalmát.
    Utolsó leveledről nem küldött infót,ezért abban voltam,hogy “szótfogadtál”,és nem reagáltál utolsó
    irományomra.Theának üzenetét jelezte postafiókom,ezért léptem be,és az előbb szembesültem leveleddel,melyet meg fogok válaszolni,de épp meglátogatott unokatesóm,illetve át kell gondolnom mondandómat,tehát per pillanat ennyi.
    Szentlélekkel áldott napot,szia,zsolt.

    #1612
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Zsolt!

    Én most tanúként állok eléd!
    Az oldalon Thea tett fel egy olyan videót, aminek az a címe: ‘A negyedik típusú megtévesztések.”

    1974-75 körül ezt személyesen is megéltem! – (a videóhoz nagyon hasonló körülmények között, – független attól, hogy a mai emberek ezt UFÓ jelenségnek nevezik – de ők valójában gonosz és szellemlények.)
    Megtapasztaltam, hogy létezik a szellemvilág!!!
    És ha létezik a szellemvilág, akkor LÉTEZIK AZ ISTEN IS, AKI ENGEM MEGSZABADÍTOTT TŐLÜK! Ugyan úgy, ahogy a videóban is van.
    (Ez a tapasztalatom olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy soha senki nem lesz képes elhitetni velem, hogy nincs Isten, hogy nincs Szabadító!!!)

    Azt is tudom, hogy “élő emberként” milyen iszonyatos volt ezeknek a lényeknek a fogságában lenni! (Hónapokig nem mertem a szobámba bemenni, és főleg nem ott aludni…)
    A SZABADÍTÓ pedig CSAK az ÉLŐ emberé!!!
    Ezért fontos az is, hogy ÉLETÜNK SORÁN be tudjuk fogadni Jézus Krisztust, hogy megtérjünk hozzá,és cselekedeteink által kövessük Őt, mert halálunk után erre már nem lesz lehetőségünk!!!

    Miért gondolod, hogy a halál egy “békés állapot?”
    A hústestnek egészen biztos, mert az elenyészik. De mi van a Lélekkel, amely egyébként is Isten ajándéka ?!
    Hogy számolsz el Isten előtt erről az ajándékáról?
    Azt mondod talán Istennek, hogy “eldobtam, mert nem ért semmit”?
    És mit válaszol erre Isten?, Mért nem úgy használtad, és miért nem arra, amire adtam. Ugyanis ez esetben “kincset” érhetett volna…

    És miért gondolod, hogy a halállal a Lelked megszabadulhat azoktól a szellemektől, amelyek jóval kisebb mértékben ugyan, de életed folyamán is testedben gyötörnek?
    És ha eldobod az Isten ajándékát, szerinted akkor várhatod-e, hogy Isten a Lelked után küldje egy kifejezhetetlen nagy szenvedésedbe a Szabadítót?
    Ez esetben azt ugyan várhatod az “ítéletnapig”. Akkor már elvesztél!!!
    DE MOST MÉG NEM !!! MOST MÉG LEHETŐSÉGED VAN A SZABADÍTÓ ELFOGADÁSÁRA !!! NE KÉSLEKEDJ, (“ma még lehet, ma még szabad …” http://www.tirek.hu/tartalom/mutat/napiige/2943/ )

    Szeretettel és Isten áldását kérve életedre: Erika

    #1613
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Szia Zsolt!

    Vételeztem a műszaki hibádat és az üzifalon írtam Theának.
    Ha vételezi az adást, akkor megcsinálja a kapcsolatot.

    Szia: Erika

    #1615
     apacs333 
    Felhasználó

    Szia Anikó!
    Az igazat nem akarom,merem megfogalmazni,hazugságot viszont szintén nem szeretnék írni.Persze könnyen adok tanácsot,míg a saját problémáimat nem tudom megoldani,de kérlek folyamatosan igyekezz hinni.Sajnos vannak egyének akik a hit nélkül elvesznek.
    Szép,vágyott életet,szia,zsolt.

    #1616
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Zsolt!

    “… de kérlek folyamatosan igyekezz hinni.”
    A hitünk is Isten ajándéka. Bárki elkérheti Istentől, aki igaz szívvel kéri.
    “Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;” Efézus 2:8

    Szeretettel: Erika

    #1617
     Anikó 
    Kitiltott

    Szia drága Zsolt!

    Az igazság szabaddá tesz, ne félj tőle.
    A hittel kapcsolatban, csatlakozom Erikához, megakadt a szemem a hozzászólásán…. 🙂 Mennyire igaz!
    Istentől kaptam én is minden hitemet, imáimban azt kértem, hogy húzzon közelebb magához és Ő megtette és megteszi veled is, ha kéred, mert nagyon fontos vagy neki, vár rád.

    Isten áldjon!
    Szeretettel,
    Anikó

    #1618
     apacs333 
    Felhasználó

    Szia kedves Anikó,Erika!
    “A hitünk is Isten ajándéka.”Biztos bennem van a hiba,de úgy érzem ,hogy tőlem sajnálja,illetve nem tart alkalmasnak,érdemlegesnek hogy feltétel nélküli hittel kényeztessen.Igaz Erika azt is hozzáfűzi,hogy igaz szívvel kell kérni.Sajnos ez tőlem hiányzik.Írtam már,bár nem biztos,hogy nektek,én nem tudok 100%-ig hinni,bármennyire szeretnék.Biztos én látom rosszul,de ,hogy várhetó el egy felnőttől,hogy csak úgy higgyen.Több száz ezer forintal tartoznak mind a mai napig,pedig higgyétek el,nagyon próbálták velem elhitetni,hogy megadják.Hihetetlen számotokra,de voltak páciensek kinél tudtam,hogy soha nem fogja megadni,de egyik oldalam nagyon szeretné ha valóban lenne Isten,és ezt az énemet nem érdekelte,hogy nem fogom kezeim közt érezni ama tízezreket,százezreket.Pedig higgyétek el,nagyon hitelesen ígérték visszaszolgáltatását.Sajna a puszta hit számomra kevés.Istenetek ezt várja el.Erre képtelen vagyok,számomra kell valami plusz.Oly sokszor hazudtam már életemben,magyarul a szavak csak szavak mint esetemben is lehetnek hazugok.Tettek alapján ítélek,bár ezek is lehetnek öncélúak.
    Anikó neked szerettem volna egy bővebb levelet fogalmazni,de…………
    “Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;”
    Tehát kepezdhetek én bárhogy,ha Istened nem tart méltónak kegyelmére,csinálhatok bármit,akkor sem leszek kegyes számára.Hát ezek után hogyan is búcsúzhatnék,Isten szeretete mindvégig kitartson veletek szemben.zsolt

    #1619
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Zsolt!

    Olvasd, hallgasd szeretettel:

    Jó éjszakát,
    Anikó

12 bejegyzés megtekintése - 25-36 / 46

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account