A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1506
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!

    Mi alapján azonosítod Jahvét Szét-tel? Megkérdezhetem, milyen forrásból dolgozol? A gondolatmenetedhez hasonlókkal az elmúlt időszakban többfelől is találkoztam, és keresem a forrást, hátha van neve a gondolatirányzatnak vagy esetleg van egy csoportosulás, ami képviseli, és a megfelelő anyagokat összegyűjti?

    Namost… A népek kiirtása rosszul hangzik főleg manapság. De két dolog van, ami sokat jelent, ha figyelembe veszed.

    Az egyikhez messziről közelítek (bocsásd meg, ha ezekkel már tisztában vagy, de fontosnak érzem egyeztetnünk a fogalmainkat). A Biblia Istene, aki a Biblia szerint megteremtette a világmindenséget (tehát “mindenható”), eredetileg az embert a barátjává, gyermekévé teremtette, szóval szoros kapcsolatban, és erre törekszik azóta is – a Biblia szerint. Viszont a mérleg másik oldalán az szerepel, hogy egy éles határt tart jó és rossz között (ezt pontosan definiálta is, amikor szükséges volt), és így jön képbe a “bűn” fogalma. Ő maga állást foglalt a jó mellett, és szigorúan elhatárolódott (-ik) a rossztól.
    Az embert is alapból teljesen jónak teremtette, de kezébe adta a választás lehetőségét, miközben a rossztól való elhatárolódása továbbra is fennáll, tehát ha az ember ragaszkodik a rosszhoz, akkor szükségszerűen az embertől is elhatárolódik. Abban látszik, hogy továbbra is törekszik a szoros kapcsolatra, hogy sosem vetett véget azonnal az embernek, amikor a rossz mellett döntött, hanem várt és közben szólongatta, figyelmeztette, emlékeztette, hogy mi volt, és mi várható – ez gyakorlatilag a lelkiismeret, és a várakozási idő a “kegyelmi idő”, ami tart valameddig, és amikor vége, akkor jön a büntetés, a bosszúállás – ha az ember hűségesen vagy ha tetszik, makacsul kitart a rossz mellett. A büntetés pedig a halál először testileg, végül lelkileg (szellemileg) – így válik tehát részévé az ember annak, hogy Isten elhatárolódik a rossztól.
    Istennek fontos tulajdonsága, hogy következetes és hogy állandó – a Biblia szerint. Tehát ez, amit itt leírtam általánosságban, minden bibliai történetben így volt – és én úgy látom, hogy van azóta is (de ez mindegy most). Annak, aki visszafordul a rossztól Isten felé, az kap kegyelmet, és Istennel újraépülhet az a szoros kapcsolat, ami a teremtéskor volt – és egyébként minden egyes ember teremtésekor van, tehát gyerekkorban! És ide szeretnék kilyukadni: a halál (testi halál) nem feltétlenül rossz dolog! Annak kell tőle félnie, aki makacsul ragaszkodik a rosszhoz. (A “megtérés” kifejezést az egyszerű fordítású Biblia úgy mondja, hogy megváltoztatni a gondolkodást és az életvitelt.)

    A másik, amit érdemes számba venni, az az, hogy a kánaáni népek vallása a Baál-kultusz volt. A mitológiája tele van fajtalansággal és vérfertőzéssel, így nem csoda, ha a követői is benne vannak nyakig… kultikus prostitúció, homoszexualitás, pedofília, állatokkal fajtalankodás, stb-stb., tehát érzékeled az “erkölcsi magaslatokat”… Istennek pedig, különösen az egyiptomi kivonulás óta komoly híre volt, mindenki tudta, hogy ki az a Jahve és hogy ki az ő népe… tehát a lelkiismeretük erőteljesen szólongatva volt. Nem sok ember volt, aki valóban meg is fordult Isten felé, de egy konkrét példa: “a parázna Ráháb” Jerikóban: ő Jézus családfájában is szerepel a Máté 1. szerint, de ha Te Jézust inkább máshogy származtatod, akkor is: Ráháb kiemelt helyen szerepel, mert Dávid királynak is ugyanazok a felmenői :), de végül ő is meghalt, mint ahogy végül minden ember (testileg). (A tényleges büntetés a lelki halál, a kénkővel égő tó – a Biblia szerint.)
    Tehát megtérhettek volna, de kitartóan nem tették meg, és lehetett számítani a következményre. Ha megnézed a valaha volt birodalmakat, megfigyelheted, hogy az erkölcsi züllés magaspontján omlott össze mind… És azt a mondást biztosan ismered, hogy a történelmet vérrel írják. (Ezalapján, tudva, hogy Isten következetes, a mi világunknál is lehet rá hamarosan számítani, és akkor még nem is említettem a vonatkozó próféciákat – de nem is akarom most).

    Szóval ő Jehova a Biblia szerint, és én benne hiszek, rá épül a világképem, azért is, mert igazolódni látom.

    Jehováról még annyi kimaradt, hogy a Biblia úgy mondja, hogy a bűn büntetése a halál minden esetben, de a kegyelemnek, teljes amnesztiának mégis van létjogosultsága: azért, mert Jézus volt az, aki vállalta a valaha volt és leendő bűnökért a halált minden emberre vonatkozóan (pl. Római levél 6.23.), erre pedig csak úgy lehet jogosultsága, ha ő egy bűntelen ember – és ez pedig csak úgy lehetséges, hogy ő maga Isten (vagyis a teljes “jó”-halmaz) – logikusan. Azt írja a Biblia, hogy Jézust erre nem kényszerítette senki, és abban nyilvánul meg a hatalmas nagy szeretete, hogy önként vállalta a halált az emberekért, és már akkor, amikor még remekül elpancsoltunk a fertőben.

    Írod, hogy a kereszténység misztériumvallás. Nos, ez megint megér egy regényt. Erről most csak annyit említek, hogy a katolicizmus nem azonos halmaz a keresztyénséggel! Sőt továbbmegyek: a keresztyénség (benne a különböző egyházak, felekezetek) mint szervezet, nem azonos azok halmazával, akik Isten szerint is azok (tehát tényleg megtértek)…
    A katolicizmus valóban misztériumvallás (tele pogány eredetű elemekkel, még rosszabb: pénzimádattal, hatalmaskodással, megtévesztéssel, stb. erkölcsi zülléssel, ráadásul politikai szerepe van, és egy követ fújnak). De tudok benne valóban Istenhez megtért csoportokról, tehát nem helyes általánosítani. A vallásos cselekedetekhez nem feltétlenül szükséges a megváltozott gondolkodás és életvitel. De nevezzük most “keresztyénségnek” az embereknek azt a csoportját, akik megtértek.
    A keresztyénség romlása egyébként onnantól kezdődött, amikor államvallássá vált. Azóta is: ha elnyomásban van, legnagyobbrészt csak olyanok alkotják, akik valóban visszatértek Istenhez, mivel vállalják az ezzel járó, jó esetben kirekesztést, de valószínűbb az üldözést, szenvedést, halált, akiknek mindez megéri.

    Nos, én úgy látom, úgy van ez a dolog, hogy:
    A Biblia szerint a rossz megtestesítője, Isten ellenlábasa: Isten egyik volt angyala – mivel teremtmény, ő nem mindenható. Ő, a Sátán, a Gonosz, a Hazugság atyja, “aki emberölő volt kezdettől fogva”… stb. Nem Istennel egyenrangú, tehát Istent nem győzheti le, de Isten még nem vetett neki véget, szerepe van ebben a világan. Istent nem győzheti le, de belerondíthat az Isten és ember szoros kapcsolatába – ez az egyetlen lehetősége Istennel szemben: így az embert a rosszra csábította, és akadályozza, nehezíti a visszatérést – hazugsággal/megtévesztéssel, további bűnökre csábítással vagy kényszerítéssel – erre számtalan módszere van. Nevezzük most azok csoportját, akik tudatosan nem tértek meg Istenhez, “okkultistáknak”. A “keresztyénség” és az “okkultizmus” a két véglet, a kettő közötti szürke részben szoktak az embereke úgy nyilatkozni, hogy “én nem öltem meg senkit”, “jó ember vagyok” és ehhez hasonló (vannak őszintébbek is), de valójában, illetve a Biblia szerint, Isten “a szívek és a vesék vizsgálója”, tehát ő látja hogy valójában kiben mi is van, és igazából nincs szürke rész.

    Szóval én azt látom, hogy az okkultizmus szimbólumai (és nemcsak a szimbólumai) megjelennek a különböző népeknél a történelemben és napjainkban egyaránt. A zsidó vallásban is ott van (a Dávid-csillag) – de nem a kezdetektől, mert nem Isten adta nekik -, a keresztyénségben is megjelenik, a katolikusoknál is. Manapság a mi kultúránkban a reklámokban, logókban (pl. katasztrófavédelem), szinte mindenhová beszivárog. Szerintem ez a magyarázata a propaganda-istentiszteleteknek is, meg annak, hogy a keresztyénség lejáratódik (lejáratja saját magát, de rá is segítenek).
    Nagy a zűrzavar és egyre fokozódik, ezért teljesen megértem az álláspontodat.

    Ne haragudj, hogy ilyen hosszú lett…
    .

    #1507
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty! Nincs csoportosulás. A kutatások alapján, amelyeket olyan tudósok végeztek, akik még a vatikáni könyvtár anyagaihoz is hozzáfértek. Régészeti, antropológiai, genetikai és egyéb rendelkezésre álló tudomány alapján. Az olyan szerzők alapján, mint például Sztrabon, Platon, Hérodotosz, Berosszosz és sokan mások, akiknek a fennmaradt kéziratait még ismerni lehet. Ma már nem lehet befogni azoknak a tudósoknak a száját, akik képesek eredeti nyelven elolvasni ezeket az írásokat és még szintetizálni is tudnak, ami azután már egyáltalán nem nehéz.

    Vége annak az időnek, amikor az ilyen tudományos műveket máglyára vethette az uralkodó egyház szerzőivel együtt. 😀 Egyetlen akadálya van annak, hogy ez mindenkihez eljusson, amit az évszázadok alatt fenyegetésekkel elértek az úgynevezett történelmi egyházak. Az emberek “tudni nem akarása”. Az emberek hinni akarnak mindenáron. Valahogy megtetszett nekik ez a mese és attól boldogok, ha semmi erőfeszítést nem kell tenni a tudás megszerzésére. Kitaláltak nekik valami elképesztő lehetetlenséget egy-egy zsinaton, aztán leírták, hogy aki nem azt hirdette, az halállal lakolt. Pedig az igazi Jézus is szerethető és szeret bennünket, nem csak az a történetében megcsonkított, átlátszó hazugságokkal megmásított Jézus. Néha fáj nekem, amikor olyasmivel sértegetik, hogy ő Jehova fia, pedig állandóan bizonyítja, hogy nem az. Azért jött, hogy legyőzze a káosz istenét a szamár fejű Szétet és megmutassa az ő szerető Atyját az embereknek, az igazi Teremtő Istent.

    Nem csak a keresztényekkel tették ezt, nem csak náluk pusztították el csaknem a teljes ókori irodalmat. A zsidóknál ugyanez a helyzet, de náluk vannak becsületes tudósok, akik ma is ki mernek állni az igazság mellett. Például Shlomo Sand történész professzor, Israel Finkelstein professzor, a telavivi egyetem régészeti intézetének az igazgatója, David Ussishkin professzor, a tel-avivi egyetem régésze, Samuel Noah Kramer sumerológia elismert professzora, Zecharia Sitchin és még sokan mások. Ők mindannyian zsidók, de volt bátorságuk nyiltan kimondani, hogy az Ószövetség története egy, az ókori népek vallásaiból összelopkodott történet.

    Ez utóbbit még maga a pápa is kimondta: “Novena Allo Spirito Santo per il Concilio Ecumenico Vaticano II” 1962. július 1. XXIII János pápa.

    Rengeteg forrás van, eredeti bizonyítékokkal. Ősi több ezer éves agyagtáblák, olyan tekercsek, amelyeknek a szövegei még Jézus idejében születtek…

    Nincs itt semmiféle csoport, csak olyan emberek, akik nem tűrik az agymosást és azt sem, hogy papok mondják meg nekik mit gondoljanak, amikor a Bibliát olvassák. Ők aztán egy idő után késztetést éreznek a sok butaság olvastán, hogy beszéljenek. Egyfajta sugallat ez, mint amikor nem hajtottam ki az útra és abban a percben elszáguldott mellettem egy autó, vagy, amikor te nem tettél tojást a sütibe. 😀 Lehet, hogy a bigottabb hívőknek ez csoportnak tűnik, mert amikor egy tudós leír valamit, azt nem lehet kifordítva előadni, mert például Sztrabon kéziratait nem lehet utólag meghamisítani. Azaz, csak ugyanazt mondhatjuk, nem hazudozhatunk, mindenre kézzelfogható bizonyíték van. Ez a tudomány alapja.

    Egyenlőre ennyire van most időm, majd később folytatom.

    Szofi

    #1508
     Szofi 
    Felhasználó

    Most van egy kis időm folytatni az előző hozzászólásomat.

    Mit szeretnél, mit mondhatnék azokra az idézetekre a Bibliából, amelyekkel folytattad előzőleg? Írjam azt, hogy igen, ez van a Bibliában, vagy azt hogy nem ez van? Mit szeretnél bizonyítani a Bibliában írtakkal kapcsolatban a Bibliában írtakról? 😮

    Valahol egy másik blogban azt írták erre (talán épp Erikának válaszolva), hogy az ilyen bizonyíték olyan, mintha Péter Gábor leveleivel igazolnád, hogy mennyire igaza volt Rákosinak. 😀

    Ezért aztán folytatnám egy másik bátor zsidó tudóssal, aki ráadásul egy ismert rabbi, Elio Toaff római főrabbi fia Ariel Toaff történészprofesszor írt. Erről egy képet is csatolok, hogy lásd kik voltak azok, akik a művelt kánaánitákról az állították, hogy azért kellett őket kiírtani Jahve parancsára, mert gonoszok voltak, csecsemőket áldoztak. Íme Ariel Toaff könyvének borítója, a könyv magyar címe: Vérhúsvétok. (Ezek a rítuálék a zsidók által zsidó vér kiontásával a megváltás kiprovokálása, megsürgetése érdekében történtek.) Reménykedem abban, hogy ez már csak a múltidő…

    Vérhúsvétok

    Gondolj bele, ők írták a Bibliát, a farizeus maszoréták.

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1510
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!

    Nem bizonyítani szerettem volna. A mondandómat inkább védőbeszédnek nevezném. Nem próbálom védeni a keresztyénséget, sem a zsidóságot (sem az ókorit, sem a mostanit), mert nem tudom. Viszont azt, hogy Jehovát Széttel azonosítod, egy komoly vád vele szemben. A kánaiániak kiirtását említetted. Arra gondoltam, hogy a fő oka annak, hogy Jehovát különbözőképpen ítéljük meg, az az, hogy különböző erkölcsi (? – lehet hogy van megfelelőbb szó) rendszer szerint tesszük ezt. Azért írtam le ilyen hosszan, mert nem tudom, mennyi információd van, és egyébként is nem árt, ha közel azonosak a fogalmaink. És azért írtam le, amit leírtam, mert szerettem volna, ha meglátod, hogy a halál csak annak számára rossz dolog, aki valóban rá is szolgált a büntetésre. (A Magyar Törvények szerint is a pedofília, a fajtalanság, a prostitúció, a vérfertőzés… komolyan büntetendő, és maga a halálbüntetés is csak nemrég óta nem divat, ha a teljes történelmet nézzük. Az értéktárgyak elkérése viszont nem erkölcsi kérdés, az ajándékozás mégcsak nem is adóköteles Mo.-n. Az egyiptomiak egyébként is odaadták, mert azt írja a szöveg, hogy Isten jóindulatot támasztott bennük.) Aki pedig akkor a kánaániak közül nem érdemelt büntetést, annak a test halála életet jelentett, örökké tartót, nem is kicsit jó életet, mert megmenekült pl. a nemi erőszaktól… nem tudod, mit csinált az az anya a gyerekével az ágyban (nem biztos, hogy aludtak) – mert vedd figyelembe, hogy a Baál-kultusz hívei voltak. Arról pedig írtam, hogy a lelkiismeretük szólongatva volt nagyon nagy valószínűséggel, de nem törődtek vele. Hiába voltak akármilyen műveltek és fejlett kultúrájúak, mert ez nem erkölcsi kérdés.

    Írtad, hogy a Bibliát a farizeus maszoréták írták. Én úgy tudom, hogy csak az ószövetségi iratokat (most így mondom) gondozták, ezek íródtak héberül, ennél volt kérdéses a pontozás problémája. Az Újszövetséget görögül és arámul írták, úgy tudom, hogy ezekhez az iratokhoz nem nyúltak, viszont találhatók bennük visszautalások az Ószövetségre – nem is kevés – és egy jelentős része magától Jézustól. Sőt, a Máté evangéliuma kifejezetten úgy íródott, hogy a próféciákon keresztül bizonyítja be, hogy Jézus a Messiás. A másik, ami még hitelesíti a fennmaradt Ószövetséget, a Holt-tengeri tekercsek, ezekhez se nyúltak. És mindez pedig azt jelenti, hogy a Biblia (Ó-és Újszöv. együtt) egységes és erősen koherens, ezenfelül hiteles. A kanonizáció lényegét én ott látom, hogy a gnoszticizmus hatásától mentsék az Isten szavát.

    Az egyetemi tanulmányaim óta úgy gondolom, hogy a tudományt az alakítja, aki pénzeli. Alábecsülöd a szabadkőművesség befolyását, ha azt hiszed, hogy minden kutatás az igazszág és valóság kiderítéséről szól. Én a természettudományokban vagyok jobban otthon, régészettel nem foglalkoztam különösebben. Azt látom, hogy az evolúció-elméletnek és a ráépülő paradigmának (mint a teremtés-elmélet alternatívája és az ateizmus alapja) leáldozóban van. Ez, amit Te felvázoltál, talán alkalmas lehet utódául, nem tudom. De ha – és Te is így látod, hogy – a szabadkőművesség a Bibliát használja forgatókönyvül, akkor esélyes, hogy ez lesz a utóda, annál is inkább, hogy a globalizáció is ott tart, ahol tart, és összeérnének a szálak: Jehova lesz beállítva a rossz megtestesítőjeként, a jó pedig a Sátán, és az antiKrisztus pedig a szerethető, az imádatra méltó. (Remélem, tévedek, és ne haragudj, mert fájni fog: szerintem ők azok, akit Te “igazi Teremtő Istennek” és “igazi Jézusnak” neveztél – helycserés támadás a “jó” és a “rossz” oldalon.) A globalizált világ tetején pedig ki is lehetne a legalkalmasabb személy, mint ez a “Jézus”? Mi is lehetne a legalkalmasabb világvallás, mint az okkultizmus, ami egyesíti az egyiptomiak hitét, a védákat, a manicherizmust, a buddhizmust és minden keleti vallást és mindent, amit Jehova ellenez? Ebben az esetben viszont valószínű, hogy a keresztyének megtorlást “érdemelnek” majd, már most is érezhető a gyűlöletszítás a világban, mint ahogy az okkult különféle válfajai terjedése is látható. Biztos olvastad a cikket (http://idokjelei.hu/2015/01/open-doors-erosodik-a-keresztenyuldozes/), hogy a legüldözöttebb vallás a keresztyénség. Ha ez így lesz, akkor ez is bizonyítja a Biblia igazát, és a próféciák megintcsak beteljesülnek.

    Igaz, hogy nem ismerem azt, akit Te “igazi Jézusnak” nevezel, csak a sejtésemet írtam le, és beillett a kirakómba. Mit kell róla tudni? “Jézus üzenetei” alatt mit értettél (mint legerősebb bizonyítékok)? Hogyan lehet az, hogy Jehova létező személy volt, mi lett vele? Biztos vagy benne, hogy Szét nem a Sátánnal hozható összefüggésbe azon a fennmaradt ábrázoláson?

    #1511
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Megpróbálok most rövidebben írni, hogy ne fárasszalak le. 🙂

    “Jehovát Széttel azonosítod” – Nem én, csak elhiszem azoknak a valláskutatóknak, akik ismerik Izisz – Ozirisz – Seth – Hórusz misztériumot.

    Az értéktárgyak elkérése viszont nem erkölcsi kérdés, az ajándékozás mégcsak nem is adóköteles – olyan aranyosan tudsz érvelni. Biztos még nem olyan régen végezted el azt a bizonyos természettudományi egyetemet… – Nem ajándékba kérték, hanem KÖLCSÖN! Milyen isten az, aki megtéveszti a teremtményeit, a másikat meg csalárdságra tanítja? Ne függeszd fel az erkölcsi érzékedet, gondolj Jézusra. Keress egyetlen mondatot tőle, amelyben hasonló csalásra és tolvajlásra buzdít.

    Nem tudom mit akarsz a halállal. Én sem félek a haláltól és nekem ehhez nem kell Jehova. Amit meg arról írtál, hogy a káldeusok mit csináltak (csinálhattak!?) a csecsemőikkel, az egészen gyalázatos, nem is tudom miként fordul ilyen meg egy keresztény ember fejében, vagy bármilyen ember fejében! Mi minden lehet ott, nem szeretnék belelátni, brrrr… Egészen biztos, hogy nem te találtad ki, valaki súgta neked, ezért aztán erre inkább nem is mondok semmit.

    Baál kultusz! Mit tudsz Baálról? Mit tudsz a kultuszáról? Semmit, mert egy olyan lény hazudta, amelyik lopásra és gyilkolásra uszította a kiválasztott népét. Még fiatal vagy, majd ha rájössz, hogy már megint hiába várjátok a Messiást – aki majd kipusztítja a kiválasztottak összes ellenségét, téged is (!) – akkor majd lesz időd olvasni és megtudod kicsoda is volt BAÁL.

    Igen, igazad van, a maszoréták csak az Ószövetséget dolgozták át az alakulgató keresztény egyház kérésére. Persze nagyon “becsületesen”, mert fontos volt nekik Jézus igaz története, nehogy valami félreértés legyen… Képzeld el, olyan szorgalmasan huzigálták ki az árulkodó részeket az Ószövetségből, hogy még a Hanukát is törölték belőle, de erről még a keresztények is tudnak, mert úgy láttam, hogy az un. Isten Egyházának Gyülekezete is írt róla.

    “a Máté evangéliuma kifejezetten úgy íródott, hogy a próféciákon keresztül bizonyítja be, hogy Jézus a Messiás” – Drága, Pötty! Te komolyan nem tudod, hogy időszámításunk után évszázadokig nem volt Biblia? Nem volt sem Máté, sem Márk, sem Lukács, sem János evangéliuma? Szent Ireneus volt az első, akinek mindaz az írás a kezében volt, amiből ezt a 4 evangéliumot összehozták, de nem csak ennyi írás volt, hanem több száz Jézus misztériumához kötődő dokumentum keringett a kis keresztény gyülekezetekben. Ireneus id. 130-200 között élt. Márkionnak, a gnosztikus keresztény bölcsnek volt egy könyve, ami Szíriából származott és szamáriai nyelven íródott. Szent Ireneus ezekből a dokumentumokból összerendezve, néhány passzust átírva alkotta meg az evangéliumokat. Például Lukács evangéliumának nevezte el azt, amit Markiontól megszerzett és átírt. A Palesztinában működő gnosztikus-zsidó ebioniták könyvét nevezték el Máté evangéliumának, Valentinosz gyülekezete rendelkezett eredetileg János Evangéliumával, míg a legrégibb dokumentum, amiből a Márk evangéliuma lett, az alexandriai keresztények birtokában volt. Valentinoszról, aki Ciprus szigetén élt id. 160 körül, most azt írja a katolikus lexikon, hogy “gnosztikus tévtanító”. Arra azért jó volt nekik, hogy a később János evangéliumának elnevezett dokumentumot megszerezzék a “tévtanítótól”.

    Ezeket nem a kisujjamból szoptam ki. Majd ha egyszer ráérsz és az igazság is érdekel, nem csak a hazugság, akkor majd olvasd el például Salamon Reinach, Orfeusz című könyvét. Ha a hited igazi, mély, akkor nem kell félned elolvasni, mert megvéd attól a hited, hogy sikeresen kísértsen meg a Sátán a tudással. 😀

    Egyébként is, egy egyetemet végzett fiatal nő remélem nem hiszi azt, mint amit a hírek hozzászólásánál olvastam, amikor valaki naivan megkérdezte, hogy miként maradt életbe Jónás a cet gyomrába. Azt a zseniális válaszolt kapta szegény, hogy biztosan olyan fajta cet volt, ami oxigénnel lélegzik… 😀

    A különböző tekercsekről meg jobb ha nem beszélnek a hívő keresztények. Ajánlom neked olvasd el az Amerikában élő és publikáló újságíró Kuliffay Hannát, hogy mi is történt ezekkel a tekercsekkel. Nem részletezem, de azokból, amit nem tudtak eldugni Rockefeller gyűjteményében és a Vatikán könyvtárában sok részlet kiszivárgott. Nem csodálom, hogy nem tudsz róluk, ezeket nem hirdetik a templomban.

    Kedves Pötty! Ne izgulj, a buddhizmus, hinduizmus, zen és egyéb keleti filozófia soha az életben nem lesz összeboronálva a zsidó, a muzulmán és a keresztény egyházzal, hacsak mindegy szálig ki nem irtják őket a “Koponya és Csontok” nevű titkos társaság tervei szerint. Most nagyon dolgoznak azon, hogy a három ábrahámi vallásból egyet csináljanak. Sajnos ez a weboldal is egy eszköz ehhez, talán ez a szimpatikus Thea nem is tudja. Legalábbis reménykedem ebben. Tudod az ISIS nem ok nélkül a keresztényeket és a muzulmánokat lövi halomra Közel-Keleten. Fáj a szívem értük, főleg ahogy látom, hogy Jézus más hívei csak állnak, néznek, hallgatnak.

    Még annyit mondanék, hogy olyan mosolyogtató, amikor tiltakoztok, amikor a vatikáni katolicizmust egy lapon említem más keresztényekkel. Én csak azokat említem egy lapon, akik azt hiszik, hogy a Szent könyvük az égből szállt alá és nem az itt-ott még gyilkosságokat is elkövető, hazug és hataloméhes, erkölcstelen bagázs hordta össze. Bárcsak tudnád kik voltak ezek. Persze, őszinte képet a Katolikus lexikonból soha nem fogsz kapni.

    Még Jehováról annyit, hogy valóságos hús-vér entitásként azért gondolok rá, mert az Ótestamentumban mindenütt úgy írnak róla, mint akinek keze, lába, feje, szája, hangja van. Világít, dörög, repül a fejük felett, diktálja a hegyen az írást Mózesnek, stb. Mi lett vele, nem tudom. Annyit “tudok” illetve Homérosz (i.e 8. században élt) írta egy helyen, hogy a mezopotámiai zikkuratok tetején még az ő idejében is isten vagy istenek szálltak alá, ott töltötték az időt és csak egyetlen földi nő látogathatta meg őket, akit saját maguk választottak ki. Mondhatod erre, hogy csak mítosz, de emlékeztetnélek arra, hogy az Iliászról is ezt mondták, amíg Schliemann ki nem ásta Tróját.

    Azt is olvastam másutt, hogy ezek az istenek i.e. 560 körül elmentek. Csillagászatban lejegyeztek ebben az időben egy rendkívüli napfogyatkozást. Ekkor jött vissza, vagy ekörül a babiloni fogságból Ezsdrás, aki az írnokaival megírta, majd kihirdette a Tórát. Ezsdrás is megérne egy “misét”. Leírja Ezsdrás könyvében, ahogy kapott egy pohár rózsaszínű folyadékot, amit meg kellett innia. Azt követően “elméje megnyílt” és tudott mindent, ami volt és ami lesz….

    Szeretettel: Szofi

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1513
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!

    Csak, hogy pontosítsam: a “kölcsön” szót csak a Káldi-Neovulgata fordításban találtam. Még a héber Bibliában sem szerepel, de a Károli kifejezetten arról híres, hogy szó szerinti fordítás, és nem kölcsönt ír (2Móz.3:21-22 és 12:35-36)…
    Jahve ellen ez a vád gyenge lábakon áll.

    Versus Baál-kultusz. A Biblia diszkréten elhallgatja, hogy mit is takar, annyira hogy mikor utánanéztem hirtelen a google-n, felfordult a gyomrom. Csak a mitológiájáról olvastam egy rövid szöveget, ahol gyorsan végigszaladt a történeten, ami másról sem szólt, mint förtelmes szexuális kapcsolatteremtésről és -tartásról. A családon belüli gyermekek nemi erőszakával éppenséggel a Baál apja és maga Baál, tehát a főistenség volt említve. Én meg csak jó paraszti logikával kikövetkeztettem, hogy ha a kultusz mitológiája ilyen, akkor valószínűleg a hívei, követői követik is ebben. Ezek után Baálról nekem ennyi elég, Jahve javára +1 pont (vagy inkább max. pont). Kérlek, ne függeszd fel az erkölcsi érzékedet.

    A földönkívüli entitásokról, akiket említettél, szól ez (de Jahve nem tartozik közéjük): http://idokjelei.hu/2014/02/negyedik-tipusu-megtevesztesek-a-foldonkivuliek-leleplezese/
    0:51:46-tól van egy rész, ahol kiderül, hogy Jézus és ezek ellenségek. És itt Jézus Krisztusról (Messiásról), vagyis Jahve Fiáról van szó.

    Írod, hogy “soha az életben nem lesz összeboronálva a zsidó, a muzulmán és a keresztény egyházzal, hacsak mindegy szálig ki nem irtják őket a “Koponya és Csontok” nevű titkos társaság tervei szerint. Most nagyon dolgoznak azon, hogy a három ábrahámi vallásból egyet csináljanak.”
    Tehát azt mondod, hogy Ferenc pápa a “Koponya és Csontok” tagja? Attól, hogy ő nyit a muzulmánok felé, lehet, hogy a szervezetet össze tudják eszkábálni, de soha nem fog eggyé válni, mert ha ez tényleg megvalósul valaha, akkor az is biztos, hogy földalatti egyházak fognak létrejönni, mint a kommunizmusban (egy olvasmány, nem túl hosszú: http://www.hajnalcsillag.net/files/wumbrand-megkinozvakrisztusert.pdf )

    Az Isten Egyháza Gyülekezetét is pont nekem említed, mert a vezetőjükkel, Póli Pállal (Antenor) volt nagyon hosszú és kimerítő vitám valahol ezen az oldalon, és világossá vált többünk számára, hogy ő sem az, akinek mondja magát, nem Istennek (Jahve) dolgozik, vagyis nem keresztyén a szó szoros értelmében, mégha annak is mondja magát (vagyis megtéveszt, félrevezet).

    Ha jól látom, ezek a kutatások, amiket lehet, hogy végtelen hosszan is tudnál sorolni, szintén szabadkőműves érdekeltségűek, ezért nem kell elolvasnom, hogy tudjam, mire akar kilyukadni. De nem is érdekelnek meghamisított álkutatások, azt publikálnak, amit akarnak, a kiadó is a sajátjuk, az egyetem/tudományos akadémia is, a média is, így szépen el lehet adni mindent, csak jól nézzen ki, hogy a közember torkán lemenjen. Kedves Szofi! A “titkos tudás” (okkult) bűvöletében ringat Téged ez a “Jézus”, ugyabban, mint Évát az Éden-kertben, “Elhitte, hogy a gyümölcsök bölccsé teszik — ezért leszakított egyet, és megette.”, Te is: “csak elhiszem azoknak a valláskutatóknak, akik…” Ironikus. Harsányan virít az igazság, Te pedig nem veszed észre (vagy nem akarod)(vagy Te is szolgálsz bizonyos érdekeket). Én Jehovát nem most ismertem meg, hanem több évtizede. Számtalanszor bizonyította már nekem, hogy igaz, amit mond, és rábízhatom az életemet is, és ha mindenki a világon (a “tudománnyal” az élen) azt szajkózza, hogy a Biblia hiteltelen, Jahve gonosz, Jézus Nimród fia, a Sátán démonai pedig az ember érdekét szolgálják, amikor megszállnak valakit, én akkor is már ismerem annyira az én Atyámat, hogy már csak érzelmi alapon is, de nem csak! ragaszkodjam hozzá az életem utolsó leheletéig. A Biblia olyan használati utasítása az életnek, hogy ha a világ a feje tetejére áll, akkor is jól használható. Viccesen hangzik, de még egy mostanában divatba jövő növénytermesztési technológia is le van benne írva, hogy a szabadkőművesek forgatókönyvét ne említsem. A család-modellje szuper jól működik! Cserébe volt szerencsém pedagógiát és pszichológiát is tanulni, így ilyen téren is vannak felismeréseim… pl. Anna Freud elmélete hasonló kaliberű, mint ami itt a Baál-témánál felmerült (talán ez elárul valamit az édesapjáról, Sigmund Freudról, de erről nem illik beszélni), mindegy szóval segít besorolni…
    Én most is csak annyit látok, hogy Jahve és a Biblia zseniális.

    #1514
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Szofi!

    Napok óta figyelem Pöttyel folyó beszélgetéseteket. Nagyon megérintette a szívemet az, hogy Jézusról beszélgettek és Istenről és ennyire eltérő állásponton vagytok, mégis milyen szeretettel kommunikáljátok ezt egymás felé.
    Az utolsó idők egyik legjellemzőbb ténye, hogy a jó rossznak, a rossz pedig jónak lesz beállítva.

    Annyira sokszor eszembe jutottál még napközben is, az én hitem Pöttyével egyezik, de nem tudtam volna érdemben hozzászólni a beszélgetésetekhez, mert nem rendelkezem annyi tárgyi tudással a különböző “istenek” területén és vallástörténetben sem vagyok annyira jártas.
    45 éves vagyok és csak 5 éve hívtam be Jézust a szívembe. Előtte a buddhizmust (mert hittem a szeretet erejében) illetve a magam által megszerzett tudást tartottam “követendő példának”. Nem akartam soha semmilyen egyházhoz vagy szervezethez tartozni, mert nem hiszem, hogy ember által irányított “bármi” igazságos lehet,mindig kerestem az igazságot és a szeretetet. Egyszer valaki azt mondta, hogy Isten a szeretet. Ezen meglepődtem. Nagyon vágytam szeretetre. Te, hogy vagy ezzel Szofi? A te életed tökéletes a szeretetben?
    Tudom, hogy ésszel nem lehet Istent megtalálni. De kell, hogy az ember a keresésé közben észrevegye, hogy az elméletében hol vannak hézagok. Pl.Az én esetemben egyetlen “megvilágosodott” tanító sem tudta megmondani, hogy hányszor kell leszületni és hogyan lehet elérni a megvilágosodást. Ezt nekem sántított. Miért nem adja át a tudást ha tényleg tudja és állítólag ez a vallás a szeretetről szól, a szeretet pedig önzetlen, inkább ad, mint elvesz, hogy lehet az, hogy ők nem eszerint járnak el?
    Ekkor “véletlenül” (nincsenek véletlenek, a véletlenek Isten tökéletes tervének megnyilvánulásai) találkoztam egy amerikai misszionáriussal, aki elmondta, hogy Jézus az út az élet az Igazság, és ha behívom a szívembe, örök életem lesz a Mennyben. Ő majd megismertet az igazsággal. Csak olvassam az Igét. Azt sem tudtam mi az. Ekkor elmondta, hogy a Károli Biblia leghitelesebb. Mivel kihangsúlyozta, hogy ez egy személyes kapcsolat köztem és közte, nem kell sehova belépnem, megtettem. Képzeld el, hogy az első, amit elolvastam a Bibliából a Jelenések könyve volt. Állítólag azt a legnehezebb értelmezni, számomra viszont olyan volt, hogy szinte minden egyes szava egy puzzle darab volt, ami hiányzott az én kirakósomból és végre megértettem az Igazságot. Természetesen ez nem az én “okosságomon” múlt, mert az nem vagyok, hanem hit által engedtem, hogy Jézus elvezessen az Igazságra. Az ő Szent Lelke vezet el minket az Igazságra, ember nem tud.

    Nagyon megdöbbentem pár nap múlva, amikor az evangéliumokat kezdtem olvasni, az alábbi Ige versen:
    Mt 24,5
    Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.
    Lk 21,8
    Ő pedig monda: Meglássátok, hogy el ne hitessenek benneteket: mert sokan jőnek el az én nevemben, kik ezt mondják: Én vagyok; és: Az idő elközelgett; ne menjetek azért utánok.
    Ezt nem tudtam megérteni, hogy ez, hogy lehet? Tudtam, hogy az ördög mennyire aljas és manipulatív. Sajnos én először a sötét oldalt ismertem meg. (ebbe most nem megyek bele, de ha érdekel szívesen megosztom veled, most nem ez a lényeg) Az elhitetés nagymestere, de azt gondoltam, hogy soha nem használná Jézus nevét, hiszen gyűlöli…
    Ezt a videót 1-2 napja “véletlenül” 🙂 találtam és rögtön te jutottál eszembe. Ma éjjel meg fél kettőkor felébredtem és megint rád gondoltam. Az jutott eszembe, hogy vajon te miért elégszel meg annyival, hogy nem tudod mi lett az Ószövetség Istenével? Hiszen keresed a válaszokat, nem?
    Tudom, hogy Isten nagyon szeret téged, és nem rajtam múlik, hogy mi lesz a te életeddel, de úgy érzem, hogy, amit a szívemre tesz veled kapcsolatban azt meg kell tennem. Szeretnék együtt lenni veled a Mennyben és szeretném, ha megtapasztalnád, hogy Isten mennyire szeret téged.
    Remélem ez a videó segítségedre lesz az Igazság keresésben:
    http://www.youtube.com/watch?v=YZ_h7sSRp0A
    Isten áldjon!
    Szeretettel,
    Anikó

    #1515
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Haladj csak a te választott utadon tovább, minden jót kívánok neked hozzá.

    Szeretettel, Szofi

    #1516
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Anikó!

    Bocsáss meg nekem, hogy nem nézem meg a videódat. Elég nekem ez az egyetlen kép rögtön az elején. Ismerem az egyházak és az államok, azaz minden hatalmi rendszer agymosó technikáját. Neked is csak azt tudom mondani, mint Pöttynek. Mindenkinek kitűzte a Teremtő Atya (természetesen nem az általatok képzelt antropomorf lény) az útját, de a szabad akaratot meghagyta nekünk, azért, mert szereti és tiszteli a saját teremtményeit. A választást rájuk bízta. Ugyanúgy szereti a kis busmant, mint a perui hegylakókat és a tibeti buddhistákat. Nem emberi, összetákolt könyvek határozzák meg, hogy melyik a helyes út, ezt mindenki biztosan tudja azok közül, akik már átlépték a határt az élet és halál mezsgyéjén. A tudás viszont fontos még az Égben is, mert azért vagyunk testben, hogy töltsük hasznosan az időt, amíg itt vagyunk.

    Azok a szervezett egyházatyák, akik szándékosan, fenyegetésekkel tartják butaságban az emberiséget, megtapasztalhatták és megtapasztalhatják majd tetteik következményeit, mert minden cselekedetüknek saját magukra visszaható következménye van.

    Járd te is a magad választotta utat, sok szerencsét hozzá, de ne nagyon várd a Messiást, mert ugyan eljön majd a káosz istene, a ti Jehovátok, de nem lesz örömöd benne, mert nem Isten, hanem az emberi szabad akarat szabadítja ránk.

    Üdvözlettel: Szofi

    Ja, és ne izgulj, nem én vagyok a Sátán… 😀

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1518
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Szofi!

    Nem izgultam egy percig sem 🙂 Tudom, hogy te nem a sátán vagy (vele már találkoztam, a képed alapján nincs egyezés 🙂 de ha maga lennél a sátán, az sem zavarna, mert nincs hatalma felettem. Viszont feletted ő uralkodik jelenleg. Azt hittem keresed az Igazságot. Te is érzed az általad képviselt hitvilág ellentmondásait, de valamiért neked így jó, nem akarsz a dolgok végére járni. Véleményt alkotsz egy filmről, amit meg sem néztél.
    Szomorú, hogy a legtöbb ember a könnyelműsége és felületessége miatt fog elveszni.

    Imádkozom érted!
    Isten áldjon!
    Anikó

    #1519
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!

    Hanuka a Bibliában: Ezsdrás könyve 6:16. Jézus feljárt erre az ünnepre Jeruzsálembe: János ev. 10:22.

    Még annyit hadd mondjak, hogy sajnos úgy tűnik, a hazugság-gépzet jól működik és a demagógia áldozata vagy (mivel “hiszel” benne). A végén nem a Sátán nyer, rossz oldalt választasz!

    Én is imádkozom Érted az én Istenemhez!
    Köszönöm a beszélgetést!
    Pötty

    #1525
     Szofi 
    Felhasználó

    Köszönöm az aggódást, tudom, hogy őszintén hiszitek, hogy rászolgáltam. Én nem aggódom értetek, mert addig, amíg nem ártotok másnak és nektek így jó minden ahogy van, addig nincs semmi gond. A keresztények pedig nem ártanak a más vallásúaknak, csak saját maguknak. Őket áldozati báránynak szánta az úr, Jehova.

    Én nem erőszakoskodom, hogy úgy gondolkodjatok, mint én, de beszélgetésünk végén – amit én is köszönök – még mutatnék egy sok-sok évezredet átívelő szimbólumot. Fogjátok fel, úgy mint egy találós kérdést és amikor ráértek, már csak szórakozásból is próbáljátok megfejteni mit is jelent ez a szimbólum?

    Erről a szimbólumról van szó: http://1.1.1.1/bmi/farm1.static.flickr.com/21/27444751_4e6e74f447.jpg

    Berosszosz műveiből ismert félig hal félig emberi lények, akik a Perzsa öbölben az embereket tanították meg a a művelődés elemeire; nyelvre és írásra, földművelésre. A tengerből jöttek és oda is mentek vissza dolguk végeztével. Az emberek irtóztak tőlük, de egyúttal tisztelték is őket. Létük a távoli történelmi időkbe vezet…

    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSt7sqVW27R41brtfiUXYXFwxxEFT_kNO4epwHKSAOv9bVSqrW7uQ

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Thea.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Thea. Indok: linkek korrigálása
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Thea.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Thea.
12 bejegyzés megtekintése - 49-60 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account