A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1490
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    “Vételeztem” a válaszodat. Ma akartam válaszolni rá, (de éjszakás lévén, végkimerülésemben sikeresen végig aludtam a napot, 😀 ezért kis türelmedet kérem még.

    Szeretettel: Erika

    #1491
     Pötty 
    Felhasználó

    Nos… írod: “A zsidóságban a fiataloknak ma is azt tanítják, hogy Jézus nem volt zsidó. Gondolod, hogy ők rosszul tudják?”

    Teljesen logikus, hogy ezt tanítják, mert Jézust a saját korában sem tartották annak, aminek ő maga mondta magát. Ez azóta is így van, valahol mindig betámadják. Csak egy példa a sok közül a János ev. 8. rész egésze, de most kiemelek egy momentumot: “42 Jézus így válaszolt: „Ha Isten lenne az atyátok, szeretnétek és elfogadnátok engem, mert én Istentől jöttem. Nem magamtól jöttem, ő küldött el engem. 43 Miért nem értitek, amit mondok? Mert nem fogadjátok el a tanításomat! 44 A ti atyátok a Gonosz, ti pedig örömmel megteszitek, amit ő kíván. Ő kezdettől fogva gyilkos volt, és soha nem állt az igazság oldalán, mert nincs is benne semmi igazság. Amikor hazudik, akkor mutatja meg a valódi természetét: hogy hazug, és ő a hazugságok forrása.
    45 Ezzel ellentétben én az igazat mondom, de ti nem hisztek nekem. 46 Kicsoda vádolhatna engem bűnnel közületek? Ha pedig igazat mondok, miért nem hisztek nekem? 47 Aki Istentől származik, az elfogadja, amit Isten mond. Ti azért nem fogadjátok el, mert nem Istentől származtok!” /EFO/

    A zsidóságban több irányzat van, de ha a haszidokra gondolsz, ők a farizeusok ma… Ránézésre pedig az Asher család is valami hasonló blokkba sorolható, és nem értem, mire gondolhatsz, mi érdekük fűzte volna őket ahhoz, hogy Jézus zsidó származását bizonyítsák, mert ezzel eggyel közelebb lettek volna ahhoz, hogy Jézus valóban a Messiás. Ha ezt elfogadták volna, akkor ők keresztyének lettek volna. Nem voltak azok, vagy rosszul tudom. A zsidók közül egyedül a zsidó-keresztyének fogadják el Jézust Messiásnak, Isten Fiának, Dávid fiának, stb., aminek a próféciák, Ő maga, és az időben utána következő tanúságtevők állítják, azonosítják. Másoktól nem is várható el, hogy Jézusról bizonyságot tegyenek. Igazságból egy van, hazugságból számtalan. A gnosztikus irodalom nem véletlenül jött létre. A kabbalizmus az okkultizmus egy válfaja. A Talmud az Isten Igéjének (az Ószövetségnek) a “betűzgetése” – a Biblia azt írja: “6 Igen, ő tett alkalmassá minket, hogy az Új Szövetség szolgái legyünk — vagyis a Szent Szellemet szolgáljuk, nem pedig a Törvény betűjét! Az írott Törvény ugyanis megöl, a Szent Szellem pedig életet ad.” /II. Korinthus 3., EFO/ (Más szóval: “Hiszen a betű öl, a Lélek pedig éltet.” ÚFO/
    Jézus véleménye a farizeusokról a Máté 23-ban: https://www.biblegateway.com/passage/?version=ERV-HU&search=M%C3%A1t%C3%A9%2023
    “4 Szigorú szabályokat állítanak föl, és ráerőltetik az emberekre. Ugyanakkor ők maguk meg sem próbálják követni ezeket.”

    Tehát Jézus nem Nimród fia, hanem Dávid fia (2SÁm.7.12 “Ha majd letelik az időd, és pihenni térsz őseidhez, fölemelem majd utódodat, aki a te véredből származik, és szilárddá teszem az ő királyságát. 13Ő épít házat nevem tiszteletére, én pedig megerősítem királyi trónját örökre. 14Atyja leszek, és ő a fiam lesz.”), Ábrahám fia (“áldást nyer általad, meg utódod által a föld minden nemzetsége.”1Móz 28.14), ő a Messiás:
    Ézs. 53.:

    “1Ki hitte volna el, amit hallottunk, ki előtt volt nyilvánvaló az ÚR hatalma? 2Mint vesszőszál, sarjadt ki előttünk, mint gyökér a szikkadt földből. Nem volt neki szép alakja, amiben gyönyörködhettünk volna, sem olyan külseje, amiért kedvelhettük volna. 3Megvetett volt, és emberektől elhagyatott, fájdalmak férfia, betegség ismerője. Eltakartuk arcunkat előle, megvetett volt, nem törődtünk vele. 4Pedig a mi betegségeinket viselte, a mi fájdalmainkat hordozta. Mi meg azt gondoltuk, hogy Isten csapása sújtotta és kínozta. 5Pedig a mi vétkeink miatt kapott sebeket, bűneink miatt törték össze. Ő bűnhődött, hogy nekünk békességünk legyen, az ő sebei árán gyógyultunk meg. 6Mindnyájan tévelyegtünk, mint a juhok, mindenki a maga útját járta. De az ÚR őt sújtotta mindnyájunk bűnéért. 7Amikor kínozták, alázatos maradt, száját sem nyitotta ki. Mint a bárány, ha vágóhídra viszik, vagy mint a juh, mely némán tűri, hogy nyírják, ő sem nyitotta ki száját. 8Fogság és ítélet nélkül hurcolták el, de kortársai közül ki törődött azzal, hogy amikor kiirtják a földön élők közül, népe vétke miatt éri a büntetés?! 9A bűnösök közt adtak sírt neki, a gazdagok közé jutott halála után, bár nem követett el gonoszságot, és nem beszélt álnokul. 10Az ÚR akarata volt az, hogy betegség törje össze. De ha fel is áldozta magát jóvátételül, mégis meglátja utódait, sokáig él. Az ÚR akarata célhoz jut vele. 11Lelki gyötrelmeitől megszabadulva látja őket, és megelégedett lesz. Igaz szolgám sokakat tesz igazzá ismeretével, és ő hordozza bűneiket. 12Ezért a nagyok között adok neki részt, a hatalmasokkal együtt részesül zsákmányban, hiszen önként ment a halálba, hagyta, hogy a bűnösök közé sorolják, pedig sokak vétkét vállalta magára, és közbenjárt a bűnösökért.”

    És van még milliónyi bizonyíték. (Akár a saját életemből is, mivel ma is él, és az én kis szánalmas életemmel is törődik valamiért…)

    #1492
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika!
    Nem sürgős, nyugodtan aludj sokat, pihend ki magad!

    Kedves Szofi!
    Még arra szeretnék rákérdezni, hogy Jézusnak pontosan milyen üzeneteire utaltál?

    #1493
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Idő hiányában most csak erre az utolsó kérdésedre válaszolok. Én nem csak a korai egyházatyák által kiválogatott írásokat ismerem, mert a Bibliában egy teljes egészében meghamisított képet festenek le Jézusról. Én a Qumránban és Nagy Hammadiban felbukkanó, majd a Vatikán által eltüntetett és itt-ott felbukkanó részleteket is megismertem.

    Közhely, hogy a tudás hatalom, de a nem tudás: elveszítése a saját akaratunknak és alávetése egy torz és az emberek lelkét gúzsba kötő manipulációnak. Itt olyan sokszor emlegetik, hogy már évszázadokkal ezelőtt megírta a Biblia… stb. Még csak fel sem merül bennük, hogy a szabadkőművesség ezt úgy használja, mint egy film forgatókönyvét és a sok tudatlan ember ettől teljesen elalél és reszketve várja a próféciák beteljesülését. Azt hiszik, hogy ők nem ismerik a Bibliát? Azt hiszik, hogy Jézus nem ismerte a zsidók vallását, nem olvasta el a Tórát?! Mit gondolnak vajon miért jött be Jézus szamárháton? Miért lettek ettől oly dühösek a farizeusok?… Jézus nem csak a Tórát ismerte, de az egyiptomiak hitét is, a védákat is, a manicheizmust is, Buddhát és minden keleti vallást. Sokkal több volt ő, mint amit a Biblia szeretne elhitetni róla. Ezért ráz ki a hideg, amikor azt állítják róla, hogy a gyilkos, vérengző, bosszúálló Jehovát nevezte Atyjának… Brrrrr…

    A többit majd este.

    Üdv: Szofi

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1495
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Tökéletesen igaz az, hogy a POGÁNYOK között már régen is voltak olyan emberek, akik ismerték és tisztelték Izráel Istenét. (Vagy akár a Niniveiek, akik megtértek Istenhez Jónás küldetése nyomán…)
    Amikor még „csak ennyit” látunk „első ránézésre”, azt is tudnunk kell, hogy a kegyelemből, ekkor még „csak a jéghegy csúcsát” látjuk.
    Az is igaz, hogy az Örökkévaló Isten igazságos és kegyelmes, ezért ezeket a pogányokat sem hagyja „veszni”, hanem „ott lesznek az UTOLSÓ NAPON, az életre feltámadottak között.”

    Bár ennek a feltámadásnak szigorú RENDJE VAN!

    Csel. 26, 23 Hogy a Krisztusnak szenvedni kell, hogy mint a halottak feltámadásából ELSŐ, világosságot fog hirdetni e népnek és a pogányoknak.
    —————————————————————————————————-
    Jel. 20, 2 És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, aki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre,
    20, 3 És veté őt a mélységbe, és bezárá azt és bepecsételé ő felette, hogy többé el ne hitesse a népeket, míg betelik az ezer esztendő; azután el kell néki oldoztatni egy kevés időre.
    20, 4 És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, akiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és akik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.
    20, 5 A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.

    1. Tessz. 4, 14 Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten is előhozza azokat, akik elaludtak, a JÉZUS ÁLTAL Ő VELE EGYÜTT.
    4, 15 Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak.
    4, 16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és FELTÁMADNAK ELŐSZÖR, AKIK MEGHALTAK VOLT A KRISZTUSBAN;
    4, 17 (Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.)

    Az ELSŐ FELTÁMADÁS CSAK a Krisztusban elhunytakra vonatkozik !!!
    Azokra, akik megtértek, befogadták Jézus Krisztust, egészen a kereszthalálától kezdődő közel 2.000 év alatt, valamint az antikrisztusi kor (ok) mártír halottjaira vonatkozik.
    Nem csak az eljövendő 7 éves antikrisztusi kor, hanem az évezredek alatt lezajlott keresztényüldözések mártírjaira is értendő.

    Jel. 20, 6 Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.
    —————————————————————————————————-
    – De akkor MI VAN?, és MI LESZ? a Krisztus kereszthalála előtt „KEGYELEMBE FOGADOTT” de meghalt emberekkel???
    – Egyáltalán, KIK TARTOZNAK IDE ???

    Kezdjük azzal, kik tartoznak ebbe a kategóriába:
    1/a. Ószövetségi szentek: akik „Istennel jártak” még mielőtt az Úr Izraelt létrehozta volna. Pl Noé, a szövetségkötés legeleje: 1.Mózes 6:18, és 1. Mózes 9:9 !!!
    1/b. Noéval kötött szövetségnek „ŐS magvai”: Ábrahámmal, Izsákkal, Jákobbal megerősített szövetség résztvevői.
    1/c. A „megsokasított” Izráel nemzetsége, akikkel Isten ismét megerősítette a szövetségét.

    2. Mind azok a POGÁNYOK, akikkel Isten nem kötött szövetséget, de ezek a pogányok mégis ismerték, és tisztelték Izráelnek Istenét. (Azok, akiket Te is említesz a pogányok közül.)

    – Mért fontos szétválasztanunk a két fő „kategóriát” az Ószövetségi, az az Krisztus előtt korból?
    — Mert Isten maga is szétválasztja, különbséget tesz közöttük !!!
    Ámos 3:1 Halljátok meg e beszédet, melyet az Úr szól TI FELŐLETEK, IZRÁEL FIAI; mindama nemzetség felől, amelyet felhoztam Égyiptom földéről, ezt mondván:
    2 CSAK TITEKET VÁLASZTOTTALAK MAGAMNAK E FÖLDNEK MINDEN NEMZETSÉGEI KÖZÜL; azért büntetlek meg titeket minden gonoszságtokért.

    — Jézus Krisztus viszont az Ószövetségi kort választotta szét az Újszövetségi kortól, méghozzá a Golgota Keresztjén, akkor, amikor azt mondta a „bűnbánó latornak:”
    Luk. 23,42 És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!
    23,43 És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban.
    Jézus „ezt a latort” már a MAGÁÉNAK VALLOTTA !!!

    — Aztán Jézus kereszthalálával történt MÉG VALAMI ! – amiről nem prédikálnak a földi egyházak, – már csak azért sem, mert NEM TUDJÁK HOVA TENNI !?
    Sőt, Igei szinten, szinte ismeretlen ez az Ige, – pedig benne van a Bibliába:
    Mt. 27,50 Jézus pedig ismét nagy fenszóval kiáltván, kiadá lelkét.
    27,51 És ímé a templom kárpítja fölétől aljáig ketté hasada; és a föld megindula, és a kősziklák megrepedezének;
    27,52 És SÍROK MEGNYÍLÁNAK, és sok ELHÚNYT SZENTNEK TESTE FÖLTÁMADA.
    27,53 És KIJÖVÉN A SÍROKBÓL, a Jézus föltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelenének.

    Akkor most mi is történt?
    A „kegyelembe fogadott” Ószövetségi szentek (1/a-c. –ig) MÁR! feltámadtak Jézus kereszthalála után.
    Azok, akikről a Biblia azt írja, hogy „CSAK TITEKET VÁLASZTOTTALAK MAGAMNAK E FÖLDNEK MINDEN NEMZETSÉGEI KÖZÜL …”
    —————————————————————————————————-
    És akkor mi lesz a „kegyes” POGÁNYOKKAL, akik Izrael Istenét tisztelték, vagy éppen megtértek, – na nem Jézushoz, mert akkor még nem lehetett, hanem csak – a bűneikből, mint Ninive is?
    Jónás 3,5 A niniveiek pedig hivének Istenben, és bőjtöt hirdetének, és nagyjaiktól fogva kicsinyeikig zsákba öltözének.

    Luk. 11,32 Ninive férfiai az ítéletkor együtt támadnak majd fel E NEMZETSÉGGEL, és kárhoztatják EZT: mivelhogy ők megtértek a Jónás prédikálására; és ÍMÉ NAGYOBB VAN ITT JÓNÁSNÁL.

    – Kit nevez Lukács „E NEMZETSÉGNEK”?
    Azokat, akik Jézus Krisztus szavára és evangéliumára nem tértek meg!
    Más szóval, a Jézus kereszthalála óta, máig is élő, megtéretlen embereket. (Zsidókat és pogányokat.)
    Csel. 13,46 Akkor Pál és Barnabás nagy bátorsággal szólva mondának: Szükséges volt, hogy először néktek hirdettessék az Isten ígéje; de mivelhogy ti megvetitek azt, és nem tartjátok méltóknak magatokat az örök életre, ímé a pogányokhoz fordulunk.

    Luk. 11,30 Mert miképen Jónás jelül volt a Ninivebelieknek, azonképpen lesz az embernek Fia is e nemzetségnek.

    — És mi lesz a „sorsuk” azoknak az embereknek, akik elvetették a Krisztus kegyelmét?
    János 12:48 Aki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, aki őt kárhoztassa: a beszéd, amelyet szólottam, az kárhoztatja azt az UTOLSÓ NAPON.

    — Úgy tűnik „Ninive férfiai” (és a „kegyes” pogányok) is csak az ÍTÉLETKOR, az UTOLSÓ NAPON FOGNAK FELTÁMADNI:
    Mt. 12,41 Ninive férfiai az ÍTÉLETKOR együtt támadnak majd fel ezzel a nemzetséggel, és kárhoztatják ezt: mivelhogy ők megtértek a Jónás prédikálására; és ímé nagyobb van itt Jónásnál.

    János 6:44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, AKI ELKÜLDÖTT ENGEM; én pedig feltámasztom azt az UTOLSÓ NAPON.

    — De akkor valami még mindig nincs rendben !!!
    Akik a Krisztusban haltak meg, azoknak részük van az első feltámadásban, és ez nem az „utolsó napon van.”
    A „kegyes pogányok,” pedig, hogyan is térhettek volna meg Jézus Krisztushoz, hiszen Dárius és társai korábban meghaltak, mint, hogy Jézus Krisztus megszületett. Akkor hogyan és miért kellett volna befogadniuk Jézust és megtérniük hozzá?!
    1. Pét. 4,6 Mert azért hirdettetett az evangyéliom a HOLTAKNAK IS, hogy megítéltessenek emberek szerint testben, de éljenek Isten szerint lélekben.
    1. Pét. 3,19 A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,

    — És az Isten kegyelme és igazsága, mennyire felülmúlhatatlan, az abban látszik meg, hogy „nem csak a kegyes pogányokra” terjed ki a kegyelem, hanem a „régi idők” engedetlenjei is megkapják „utólagosan” a megtérés LEHETŐSÉGÉT: (Élnek-e vele, vagy sem, az rajtuk múlik …)

    1. Pét. 3,20 A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által;

    Szeretettel: Erika

    #1496
     Szofi 
    Felhasználó

    Hát kedves Pötty, az előbb nagyon felületes voltam, mert siettem és azt hittem válaszolnom kell erre a hosszú hozzászólásodra, de most, hogy egy kicsit figyelmesebben olvastalak, rájöttem, hogy itt nincs mit mondani. Én nem vitatkozom a Bibliával és a hittel sem. Nekem nem kell “hinnem” úgy mint neked, mert én abban hiszek, amit tudok. Aminek az ellenkezője az igaz, abban én nem hiszek, de te csak higgyél nyugodtan, ha ez boldoggá tesz.

    Tudod, amikor én is elkezdtem keresni valamit túl a matérián, mert éreztem, hogy az nem lehet a teljes életünk, akkor természetesen először én is a Bibliához fordultam, pechemre időrendi sorrendben, azaz az Ószövetséggel kezdtem. Röviden: elborzasztott, amit ott olvastam.

    Ezért aztán elképedve láttam vasárnap délelőttönként hitgyüliseket, ahogy mint a zombik, hipnózisban csüngöttek a nyökögő, dadogó szónok, Németh Sándor szavain. Azért sokszor meghallgattam őket, igyekeztem empátiával érteni. No mindegy, nem sorolom az utamat, nincs értelme. A lényeg az, hogy engem nem németsándorok, vatikáni maffiózók tanítottak a transzcendencia befogadására, én a történelemre is kíváncsi voltam, ami aközben is zajlott, mialatt Mózes össze-vissza vándorolt egy zsebkendőnyi területen.

    Vegyél már elő egy földgömböt és nézd már meg mekkora a Föld és milyen cseppnyi az a terület ahol a Tóra törzsi istensége vezetgette kiválasztott népét. Milyen isten az, aki nem ismert semmi mást, mint Egyiptomtól Mezopotámiáig terjedő területet és annak népeit?

    Néha nehezen tudom megállni, hogy ne mosolyogtasson meg egy-egy csacsiság, amit oly magabiztosan másoltok ide, mint tanulságot, például: “Hiszen a betű öl, a Lélek pedig éltet.” . Hát igen, nem ártana mindjárt alkalmazni saját magatokra is.

    Ez is gyakori “bizonyíték”, hogy ilyeneket írnak, hogy Jézust behívtam az életembe, meg ez tőled: “Akár a saját életemből is, mivel ma is él, és az én kis szánalmas életemmel is törődik valamiért…”

    Ilyenkor képtelenség egy normális választ kicsikarni belőletek, hogy mégis hogy kell ezt érteni? Csak huzamosabb könyörgés után írtok valami választ, amiben úgyszintén nincs egyetlen önálló gondolat sem. Ilyenkor jön a litánia a szeretetről meg egyéb se füle se farka prédikáció, amit lefordítva emberi hangra egyetlen szóval elintézhető: humanizmus. Ehhez nincs szükség arra, hogy agyműtétet hajtasson végre magán az ember. Humanista anélkül is lehet bárki, hogy hagyja magát birkává változtatni.

    Tudod, ha legalább halvány fogalmatok lenne arról, hogy rakták össze a Bibliát (ti kanonizációnak hívjátok), vagy ismernétek azokat, akik ezt a vallást összeboronálták a zsidók vallásával, vagy legalább sejtésetek lenne arról a bizonyos szamárról, amin Jézus beszamaragolt… vagy tudnátok, hogy miért is mondta a pápa, hogy a keresztény vallás misztérium vallás, vagy, vagy, vagy…

    Boldog tudatlanság. Igaza volt Jézusnak, ti olyanok vagytok, mint a gyermek…

    Még csak annyit, – ahhoz képest, hogy nem akartam válaszolni, elég hosszúra sikerült a hozzászólásom, elnézést érte – hogy már sok millióan köszönhetik az orvostudománynak, hogy megismerhették annak a létezésnek az első rövidke idejét, amikor a test itt marad, ebben a világban, a lelkünk pedig megkezdi útját. Az a csodálatos, szerető egyén, aki ott fogad, bizonyára nem Jahve. Ő, aki vár ránk, nem kérte még egyetlen esetben sem számon a Biblia ismeretét. (Én csak azokról az esetekről beszélek, amelyeket nem propaganda-istentiszteleteken adnak elő pokollal, meg bűnhődéssel).

    Jézus nem büntetéssel és pokollal fenyeget, ő azt mondta, hogy nincs bűnös ember, csak tudatlan, akit nem büntetni kell, hanem tanítani.

    Így hagyd magad rábeszélni arra a Jehovára, akinek kiválasztott népét a helyes útra vezetni jött Jézus a szamár hátán és nem azért, hogy elfogadja a népek gyilkosát a Teremtő Atyjának.

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1499
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!

    Köszönöm, hogy leírtad. Több mindennel egyetértek.
    Megint egyeztetnék Veled, hogy jól értelek-e:

    Egyrészt zavar Téged Jahve, aki egyén és nép szintjén is időnként “megálljt parancsol”, és véget vet a tobzódásnak (finoman szólva).
    Ha nem tévedek, a gondolatmenetednek egyik ágaként olyan kérdések szerepelnek, amik úgy kezdődnek, hogy “milyen az az Isten, aki…” pl. gyermekeket hagy meghalni vagy még rosszabb, szenvedni…, aki hagyja az erőszakosságot ennyire elfajulni…, aki olyanra teremti meg a világot, hogy megadja a lehetőséget a rosszra is… stb, ehhez hasonlók? (Nyilván nem pont ezek, még eddig nem beszélgettünk.)
    Ha jól veszem az adást: zavar a bűn, de főleg a büntetés és ítélet, a halál és a pokol, kiváltképp, hogy kilátásba helyezi? Következésképpen Jahve a “rossz isten” a rossz oldal, a bűn nem létezik vagy nem úgy, a büntetés pedig emiatt értelmét veszti, egyébként is a Biblia hiteltelen a válogatások, buherálások miatt… Mondd, ha nem stimmel.
    Megkockáztatom: nem mindenható, mert csak a zsidóság istensége… Esetleg: nem létezik… Bár azt hiszem, a valóságos létezését nem vonod kétségbe, de lehet, hogy tévedek.

    Ami engem illet, vannak átéléseim nap mint nap, figyelemmel kíséri a kis jelentéktelen dolgaimat: olyan szinten, mint pl.: “tegyél bele még egy tojást”. Ennél az esetnél konkrétan tudom, hogy okoskodtam, és nem tettem bele, aztán megláttam, hogy tényleg kellett volna. Volt, amikor hallgattam rá, és jó lett az életem, sőt nagyon jó, de a személyes életemről így nyílt fórumon nem szívesen beszélek.
    Azt is tudom, hogy a fórumozásom sem a saját szórakozásomból van, sokszor púp a hátamra. De nem magam miatt teszem, hanem kényszerít belülről, mert itt a földön háború van, összefeszülnek az erők, harc van a lelkekért. Nem beszélt engem rá senki semmire, főleg nem a jezsuita pápa vagy a logója alapján gondolom, hogy szabadkőműves hit gyüli…
    És nem szeretnék az ellenséged lenni. A kritikát általában jól tűröm, nem kell kímélned. Érdekel az igazság.

    #1500
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika!

    “A „kegyes pogányok,” pedig, hogyan is térhettek volna meg Jézus Krisztushoz, hiszen Dárius és társai korábban meghaltak, mint, hogy Jézus Krisztus megszületett.”

    Igaz az Isten Igéje?
    Ján. ev. 1: “Kezdetben volt az Ige,[a] aki Istennel együtt volt, és maga is Isten volt. 2 Az Ige kezdetben együtt volt Istennel. 3 Minden az Ige által jött létre, nélküle egyetlen teremtmény sem keletkezett.”
    Hát így. Mert Istent nem korlátozza az idő.
    Az 1Pétert pedig olvasd az egyszerű fordításból. Ott nem fogod úgy gondolni, hogy a haláluk után kapták a lehetőséget a megtérésre. Sőt, kérlek, olvasd el elejétől a végéig az egész egyszerű fordítást, de előbb tegyél félre mindent, amit eddig gondoltál, és hagyd, hogy azt mondja Neked az Ige, amit mondani akar. Meg fogod látni, mennyire egyszerű maga az üzenet, nem olyan komplikált, mint, ahogy itt látszik.

    #1501
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Tanácsodnak megfelelően előszedtem az “Egyszerű FOrdítást” is, és megnéztem a különbséget a Károli fordítással szemben:

    EFO: 1. Pét. 4,6
    Mert az ÖRÖMÜZENETET még azoknak is hirdették, AKIK MÁR RÉGEN MEGHALTAK, hogy SZELLEMBEN élhessenek, ahogyan Isten is él. Ezeket a régi embereket is meg fogja Isten ítélni annak megfelelően, amit életükben tettek, akárcsak a többieket.

    Mi értelme lett volna UTÓLAG hirdetni Krisztus „örömüzenetét” azoknak, akik „MÁR RÉGEN MEGHALTAK” ha ítéletük az ELMÚLT életük cselekedetei alapján lesz „megmérve”?
    Mitől „örömüzenet” az egy – “volt” bűnös embernek,- hogy bűneid alapján leszel elítélve, mert amíg éltél, addig nem volt módod befogadni Jézus Krisztust, és ez által elfogadni Krisztus kegyelmét?

    Az általam idézett Károli fordítás ettől kicsit „többet” mond:
    Károli: 1. Pét. 4,6
    Mert azért hirdettetett az evangyéliom a holtaknak is, hogy MEGÍTÉLTESSENEK EMBEREK SZERINT TESTBEN, de éljenek Isten szerint lélekben.

    – Mit jelent megítéltetni emberek szerint testben?
    „MERT A BŰN ZSOLDJA A HALÁL;” Hát „ezen az ítéleten” ezek a „szellemek” már éppen túlestek …
    – És mit jelent, hogy éljenek Isten szerint lélekben?
    „az Isten kegyelmi ajándéka pedig ÖRÖK ÉLET a mi URUNK Krisztus JézusBAN” !!! (Róma 6:23)
    Hát ez történt itt, a „holtak országában” !!!! …

    EFO: 1.Pét. 3:19
    Krisztus a Szent Szellem erejével elment azokhoz a SZELLEMEKHEZ, akik a „BÖRTÖNBEN” raboskodtak, és BESZÉLT HOZZÁJUK.

    – Azt, hogy valamikor Jézus kora előtt élő, de idővel meghalt lelkekről van szó, a „SZELLEMEK” kifejezés is megerősíti, valamint a „BÖRTÖN” szó is, ami a „halál börtönét” jelenti.
    – Ezek azok a „szellemek”, akik Jézust csak a „halál börtönében” ismerhették meg, mert JÉZUS a halál börtönében KERESTE FEL ŐKET, és itt hirdette az örömüzenetet számukra. BESZÉLT HOZZÁJUK !

    — Itt az örömüzenet MÁR nem szólhat arról, hogy a „hit cselekedetek nélkül halott” !!! …

    — Ekkor már az örömüzenet CSAK ARRÓL szólhat, „HA elfogadsz engem, mint Jézust a Krisztust Uradnak és személyes megváltódnak, AKKOR örök élettel ajándékozlak meg”
    Ez már valóban ÖRÖMÜZENET azoknak, akik HISZNEK Jézusnak … , és ELFOGADJÁK …

    – A “teremtés kezdetén élő Igéhez” sem szabad kötni az eseményeket, mert ahhoz Jézusnak előbb meg kellett halni, hogy a “váltságáldozatára” nézve adhasson bárkinek is örök életet.
    17,3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, ÉS AKIT ELKÜLDTÉL, a Jézus Krisztust. (János 17:3)
    4,10 Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és ELKÜLDTE AZ Ő FIÁT engesztelő ÁLDOZATUL a mi bűneinkért. (1. János 4:10)

    Amíg Jézus nem adta életét értünk ÁLDOZATUL, addig nem volt HITELES BŰNBOCSÁNAT.
    A Jézus előtti időkben élő emberiség ezért nem ismerhette sem Jézust, úgy mint a KRISZTUST, sem az “örömüzenetet” és ezért kellett Jézusnak a “holtak országában” ezt – utólag – elmondani.

    Szeretettel: Erika

    #1502
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Tőlem se hagyd magad letéríteni a saját utadról, de olyan kedvesen válaszoltál, hogy szándékommal ellentétben mégis írok az alábbi felvetéseidre.

    1.) Jahve, aki egyén és nép szintjén is időnként “megálljt parancsol”, és véget vet a tobzódásnak (finoman szólva). Hát tényleg csak nagyon finoman szólva, mert én azért egy kicsit erőteljesebben fejezném ki magam. Jahve Józsuának elrendeli a kánaániták kiirtását, még a csecsszopókat se hagyhatták életben! Elrendeli, hogy éjszaka, álmukban támadjanak rájuk… Szerinted erre a cselekedetre megfelelő az a kifejezés, amit használtál?

    Az a legtragikusabb, hogy francia régészek 1928-ban feltárták a kánaániták lerombolt településeit. A legyilkolt emberek csontvázai közt olyan helyzetben is találtak a romok alatt, csontvázat ahol egy nő és egy csecsemő csontja volt feltűzve egyetlen kardra. Az épületek magas kultúrájú népre vallanak, emeletes épülettel és folyó vízre utaló csőrendszerrel voltak ellátva. Ők voltak a Biblia szerinti “gonoszok”, akiket azért kellett legyilkolni, mert állítólag csecsemőt áldoztak… Ezért aztán a zsidók törzsi istene rögtön segített is nekik kiirtani a csecsemőket. Tudod erre mondják, hogy ha hazudsz, olyant hazudj, amit legalább magad is elhiszed.

    2.) “milyen az az Isten, aki…” pl. gyermekeket hagy meghalni vagy még rosszabb, szenvedni…,
    – vagy ami még annál is rosszabb: medvével széttépetni gyermekeket, amiért azok kigúnyolták Elizeus prófétát.

    Az is remek momentum, amikor a kiválasztott népére ráparancsol, hogy kérjék el a szomszédaik arany eszközeit ékszereit és vigyék magukkal az ígéret földjére. Micsoda erkölcsi magaslatok…

    Igen létező személy volt, de közel sem a világ teremtője. Ő egy teremtett világba érkezett meg és elég alantas istenség lehetett. A zsidók nem ábrázolhatják őt, de pechükre egyetlen ábrázolás mégis fennmaradt, egy szamár fejű, piros szemű lényé. Szamár fejjel egyedül Szét istennek volt, aki Ozirisz testvére volt, megölte és SZÉT-tépte Oziriszt, de Ozirisz felesége Izisz megszülte Hóruszt, akit sólyomfejjel ábrázolnak és Hórusz felnőve felveszi a harcot a gonosz, rettegett Széttel a káosz istenével.

    Ez egy eredeti egyiptomi szobor a szamárfejű Szétről, Hóruszról és Oziriszről

    Izisz és a kis Hórusz

    Talán már említettem, hogy a kereszténység egy misztériumvallás, ami az én értelmezésemből ennek ellenére nem azt jelenti, hogy Jézus nem létezett a valóságban is, csak éppen nem zsidó volt. Az ő érkezését a perzsa zoroasztriánusok várták, mert jövetelének időpontját és helyét Zarathustra az asztrológia segítségével meghatározta, a három ajándék is erre vall, amit vittek neki. Nézz utána, ha nem hiszed, a zsidóknál semmit sem jelentett a mirha és a tömjén. Az arany, az igen, az jöhetett minden mennyiségben… Már kicsi koromban feltűnt nekem ez a momentum, hiszen úgy tudtam, hogy a Dalai lámát választják ki így, három tárggyal.

    Visszatérve a kánaánitákhoz. A maradék kevés kánaánita átadta helyét Jahve kiválasztott népének és ott élt tovább, azon a tájon, amelyről a farizeusok azt mondták, hogy “mi jó jöhet Galileából?”. A legújabb kutatások szerint a kánaániták Mezopotámiából, Sumerból származhattak.

    3.)Ami engem illet, vannak átéléseim nap mint nap, figyelemmel kíséri a kis jelentéktelen dolgaimat: olyan szinten, mint pl.: “tegyél bele még egy tojást”. – nekem is vannak ilyen átéléseim, de ennél a kedves “tojásos” esetnél azért egy kicsit fajsúlyosabbak. Én már megtanultam, hogy ilyenkor nem az eszemre hallgatok, hanem arra a hangra, amire nem lehet nem figyelni. Többször az életemet mentette meg, egészen közvetlenül, a másodperc tört része alatt.

    Rengeteg sok mindent tudnék még írni, de hát ez nem az a műfaj, amit az ember órákig olvasgat.

    Köszönöm, hogy eddig is megtetted, üdvözlettel: Szofi

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1504
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika, írtam Neked privát üzenetet.

    #1505
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    OK. köszi, mindjárt megnézem.

12 bejegyzés megtekintése - 37-48 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account