A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1469
     Szofi 
    Felhasználó

    “Nincs, nem is lehet kapcsolatunk a Menyei Anyaszentegyházzal zsidó gyökerek nélkül, mert ez a Ház CSAK a zsidóké Jézus Krisztusban, és a zsidó tulajdonos(ok) hív(nak) be bennünket pogányokat.”

    Ez egyszerűen rettenetes, mit érez az ilyen szavakat hallván az a Jézus, aki hitetek szerint ott ül az ATYA (!) jobbján. Milyen hatásos volt az a pár száz éves agymosás… Nagyon nagyon szomorú ilyent olvasni egy magyar embertől, aki még a Biblia szerint is, a Talmud szerint is, a zsidók szerint is Nimród fiainak véréből származik, nem Ábraháméból, annak a két vallásnak az őséből (judaista és iszlám), amely a Földön egyedüliként hirdeti a mai napig, hogy gyilkoljon a más népek alsóbbrendűek és nyugodtan le lehet őket gyilkolni.

    Jézust közéjük építeni a legnagyobb istenkáromlás volt, amiért azok, akik ezt tették az emberiséggel, meg fognak bűnhődni!

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1471
     Szofi 
    Felhasználó

    “Nincs, nem is lehet kapcsolatunk a Menyei Anyaszentegyházzal zsidó gyökerek nélkül, mert ez a Ház CSAK a zsidóké Jézus Krisztusban, és a zsidó tulajdonos(ok) hív(nak) be bennünket pogányokat.”

    Ez egyszerűen rettenetes, mit érez az ilyen szavakat hallván az a Jézus, aki hitetek szerint ott ül az ATYA (!) jobbján. Milyen hatásos volt az a pár száz éves agymosás… Nagyon nagyon szomorú ilyent olvasni egy magyar embertől, aki még a Biblia szerint is, a Talmud szerint is, a zsidók szerint is Nimród fiainak véréből származik, nem Ábraháméból, annak a két vallásnak az őséből (judaista és iszlám), amely a Földön egyedüliként hirdeti a mai napig, hogy más népek alsóbbrendűek és nyugodtan le lehet őket gyilkolni.

    Jézust közéjük építeni a legnagyobb istenkáromlás volt, amiért azok, akik ezt tették az emberiséggel, meg fognak bűnhődni!

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1473
     Pötty 
    Felhasználó

    Üdv Szofi, köszönöm a hozzászólást!

    Szerinted Jézus is Nimród utóda?

    #1474
     Pötty 
    Felhasználó

    Erika, egyébként én előbb nevezném ezt a mostani testet és világot virtuálisnak, mint azt, amit várunk.

    #1475
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Előkerültem.
    Volt egy olyan kérdésed, hogy milyen Istentiszteleteket hallgatok:
    Református vagyok, és amikor a lehetőségem engedi, – sajnos ritkán – akkor református Istentiszteletekre járok. Szeretem az ottani Igehirdetést is, mert arról szól, hogy Isten, különböző Igéit hogyan éljük meg a saját életünkre nézve.

    Igazából pedig magam is elsősorban a Bibliát olvasom, csak nem egészen úgy, ahogy Te, – „és hagyom, hogy úgy váljon belsővé, ahogy van.” –
    Én imádságos lélekkel olvasom, kérem Istent, hogy világosítsa meg az értelmét is annak, amit elolvasok. Sokszor kérdéseket teszek fel, és Tőle kérem el a választ, vagy összefüggéseket, és az értelmet is, hogy megértsem.

    „Nézd, ha egy kifejezésnek ilyen hosszú a magyarázata, akkor célszerűbb egy olyat használni, amit magyarázat nélkül is mindenki, még az utca embere is egyből megért – követve Jézus példáját.”
    12,4 Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a VÉGSŐ IDŐIG: TUDAKOZZÁK MAJD SOKAN, ÉS NAGYOBBÁ LESZ A TUDÁS.
    Dániel 12,4
    12 Még sok mondani valóm van hozzátok, DE MOST EL NEM HORDOZHATJÁTOK.
    13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, ELVEZÉREL MAJD TITEKET MINDEN IGAZSÁGRA. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a BEKÖVETKEZENDŐKET MEGJELENTI NÉKTEK.
    János 16:12-13

    A fenti idézetekből kitűnik, hogy azért nem ilyen egyszerű a képlet:
    Ahhoz, hogy a VÉGSŐ IDŐKBEN megértsük Jézus szavait (és a Biblia kijelentéseit) több minden kell hozzá:
    – A BIBLIÁBÓL („Írás”) kell tudakozódnunk ahhoz, hogy több értelemre eljussunk.
    – Jézusnak is lett volna még mit mondania, de AZ A KOR még nem érthette volna meg, mert a „végső időre” szólt volna a mondanivalója.
    – A Szent Lélek lesz az, aki a Bibliában megjövendölt események ÉRTELMÉT a VÉGSŐ IDŐKBEN MEGVILÁGOSÍTJA a számunkra.
    Tehát mást jelent a Bibliát olvasni, és mást jelent a Bibliát megérteni! Ahhoz pedig, hogy meg is értsük, amit olvasunk, az összefüggéseknek a magyarázata szükséges.

    – „Csak ne rám áldozd az időt, amit a családoddal vagy akár alvással is tölthetnél… „
    Krisztus az életét áldozta értünk. Én pedig az időmet Istenért és Krisztusért …
    Ettől függetlenül, nagyon köszönöm, hogy gondolsz rám.

    Neked is és Családodnak is áldott ünnepeket kívánok. Ünnepek után folytatjuk.

    Szeretettel: Erika

    #1476
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Ui:
    “Erika, egyébként én előbb nevezném ezt a mostani testet és világot virtuálisnak, mint azt, amit várunk.”

    Jól mondod! Ebben a virtuális világban kapott ígéretünket fogjuk tudni beváltani abban a világban, amely el fog jönni, ami egyben az eredeti is.

    Még egyszer szeretettel: Erika 😀

    #1477
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika!
    A megértést nagyban segíti, ha mai nyelvezetű szöveget olvasol és nem ómagyart. Nem szándékozom a Károli fordítást bírálni vagy rangsorolni, de az TÉNY, hogy nem a Biblia nem érthető. Amikor az Egyszerű Fordítást (EFO) elkezdtem olvasni, olyan igékre, amiket nagyon jól ismertem, volt egy elképzelésem, hogy mit is takarhat, de ekkor rá kellett döbbennem, hogy “ez ezt jelenti!!! és ez ilyen egyszerű!!!” A református fordítást (Magyar Bibliatársulat) is előveszem, mert ezt tanultam korábban, és néha a Károlit is, hogy lássam, van, amikor Csia Lajost (őt nagyon tisztelem, nagytudású nyelvész és lelkész, és főleg Isten nagyon hasznos embere). Ha szeretném érteni, akkor EFO.

    Az előszóban ezt írják a szerzők:
    “Meggyőződésünk szerint a jó fordítás hatékonyan közvetíti az eredeti szöveg szerzőjének a gondolatait, szándékát s üzenetét. Sőt ugyanolyan természetesen és egyszerűen szól a mai olvasóhoz, mint ahogy a maga korában a szerző a saját kortársaihoz. A hűséges fordítás nemcsak a megfelelő kifejezések alkalmazását jelenti. Arra törekedtünk, hogy az eredeti szöveg üzenetét, értelmét fogalmazzuk meg a mai magyar nyelv eszközeivel, és közérthető formában. Azt akarjuk, hogy a mai olvasóra is ugyanolyan hatással legyen, mint az eredeti szöveg a korabeli közönségre: ugyanazt az érdeklődést keltse fel, ugyanúgy hordozza a mondanivaló súlyát és jelentőségét, mint több ezer évvel ezelőtt.
    Bár a hatékony kommunikáció fontos számunkra, nem szorítja háttérbe a pontosság és hűség követelményét. A pontosság azonban nem az eredeti nyelvtani formákhoz való merev ragaszkodásként értelmezzük, hanem az eredeti gondolatokhoz akartunk hűségesek maradni. … A Biblia eredeti nyelveinek alapján készült.”
    Nekem nagyon szimpatikus.

    Itt megtalálod online: https://www.biblegateway.com/versions/Hungarian-Bible-Easy-to-Read-Version-ERV-HU/

    Áldott ünnepet Nektek is!

    #1478
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Hálásan megköszönöm a linket. Eddig is olvastam idézeteket a EFO-ból, és számomra is szimpatikus volt a nyelvezete, de eddig még nem sikerült az egész fordításhoz hozzájutnom.
    A linked nyomán viszont sikerült rátalálnom az összes könyvre. Még egyszer nagyon köszönöm.
    Sok féle fordítást begyűjtöttem már, ha valamit tüzetesebben vizsgálok, akkor majd minden fordításból elolvasom az odavonatkozó részt.
    Tény és való, hogy az emberi megértést sokban segíti egy jó fordítás is, de saját tapasztalatom alapján az Isten értelmezése szerinti megértést a Szent Lélek tudja csak megmutatni.
    Sokszor voltam úgy, hogy valaminek a „mély” összefüggését nem értettem. Aztán máskor, nem sok idő elteltével, amikor valami mást kerestem, Isten elém hozott vagy olyan Igét, amire egyáltalán nem emlékeztem, hogy van ilyen is, vagy olyat, amit – akár előtte már jól ismertem – de az adott pillanatban gyúlt bennem fény, hogy egy adott kérdés összefüggésére itt és most kaptam meg a választ …
    Nem tudom jól kifejezni magam, de megpróbálom:
    Egy adott Ige, amit ismertem korábban is, a „megvilágosítás után” mást, már TÖBBET jelentett, mint ennek előtte, egyszerű olvasáskor. Ekkor gondolatok árasztották el az elmémet, és ami végig futott rajta, arra az Igéből is rákerestem, hogy lehetséges-e ez, és megdöbbenve csodálkoztam rá, a „gondolatmenetet” megerősítő Igére, amelyet a kereső program kiadott. Voltak olyan helyzetek, ahol a fejembe végig futott gondolatok (- amelyeket előtte még én magam sem ismertem -) „sokadik” lépcsőjére is rámutatott a kereső által kapott Ige, a szövegkörnyezetével együtt.
    Volt olyan is, hogy valamit leírtam. Elolvasás után „megkritizáltam magam”, hogy ezt honnét is veszem, tényleg így van ez? Rákerestem, és akkor vált TUDATOSSÁ bennem, hogy igen, tényleg így van …
    („Ki kétkedőn boncolja őt, Annak választ nem ád, De a hívő előtt az Úr, Megfejti önmagát.”
    Az Úr csodásan működik – egyik legszebb református énekünk, – kérlek, olvasd el.
    http://csecsy.hu/konyvek/enekeskonyv/az_ur_csodasan_mukodik )
    Hiszem és vallom, hogy Bibliát olvasni is más (függetlenül a fordításoktól), mint az olvasottakat megérteni a Szent Lélek által. A kettő közötti összefüggést abban látom, ha valaki sokat olvassa a Bibliát, az első időkben csak azt érti meg, amit betű szerint elolvasott, de a további olvasások folyamán az olvasottak értelmét a Szent Lélek világosítja meg.
    ————————————————————————————

    2014-12-22-01:27 – i hozzászólásodból idézek:
    – „Az ígéret a BÉKÉRE vonatkozik és a ROMOLHATATLANSÁGRA. Az ország már létezik, CSAK A FÖLDRE NEM JÖTT MÉG EL EGYETEMESEN.”

    A mondat első részét nagyon jól megfogalmaztad, – de szerintem,Te sem tudatosan.
    „ROMOLHATATLANSÁG” azt jelenti, hogy a „FELTÁMADOTT” „romolhatatlan testben” jelenlévőre.
    Romolhatatlan testben csak Jézus Krisztus 1.000 éves BÉKE királyság MEGKEZDÉSÉNEK IDEJÉTŐL FOGUNK eljönni. Az Ő Szentjei Jézus Krisztussal „romolhatatlan” – feltámadott – testben – fognak élni az (első) Földön.

    Míg a „balga szüzek” is ugyan ott, de az általunk is jól ismert EMBERI testben.
    És a Királyság idején EMBERI testben élő emberek számára is, még lesz halál, de nem úgy, mint a kegyelmi korszak idején élő emberiség számára … (most még van párnapos csecsemő halál is!)
    65,20 Nem lesz OTT többé csupán néhány napot ért gyermek, sem vén ember, aki napjait be nem töltötte volna, mert az IFJÚ SZÁZ ESZTENDŐS KORÁBAN HAL MEG és a bűnös száz esztendős korában átkoztatik meg.
    65,22 Nem úgy építnek, hogy más lakjék benne; nem úgy plántálnak, hogy más egye a gyümölcsöt, mert mint a fáké, oly HOSSZÚ LESZ NÉPEM ÉLETE, és kezeik munkáját ELHASZNÁLJÁK VÁLASZTOTTAIM.
    65,25 A farkas és bárány együtt legelnek, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik, és a kígyónak por lesz az ő kenyere. NEM ÁRTANAK ÉS NEM PUSZTÍTANAK SEHOL SZENTSÉGEMNEK HEGYÉN; így szól az Úr.(Ésaiás 65:20,22,25)
    ————————————————————————————————-

    – „Az ÁLLAMPOLGÁRSÁGOT MEGKAPTUK MÁR ITT, tekintve, hogy a törvényei vonatkoznak ránk, kvázi felruház jogokkal és kötelezettségekkel.”

    Igen, az állampolgárságot már megkaptuk, de a megjelenésre jogosító ROMOLHATATLAN TESTET még NEM!

    15,54 MIKOR pedig ez a romlandó test ROMOLHATATLANSÁGBA ÖLTÖZIK, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra. (1. Korinthus 15:54)
    3,27 Mert akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, KRISZTUST ÖLTÖZTÉTEK FEL. (Galata 3:27)

    Krisztushoz való megtérésünk után, még a FIZIKAI TESTÜNK meghal, tehát s MEGTÉRÉSÜNK NEM AZONOS testünk romolhatatlanságba való öltözésével.
    3,5 AKI GYŐZ, az FEHÉR RUHÁKBA ÖLTÖZIK; és nem törlöm ki annak nevét az élet könyvéből, és vallást teszek annak nevéről az én Atyám előtt és az ő angyalai előtt. (Jelenések 3,5)
    Ahhoz, hogy eljussunk a GYŐZELEMIG, Krisztusban kell tudni letenni a „földi, emberi ÉLETÜNKET” és csak EZ UTÁN kaphatjuk meg a „romolhatatlan testet” azaz a „fehér ruhát”.
    És ahogy Te is írtad, Krisztus Királyságának állampolgárságát megkaptuk előre, – már e földi testben – de romolhatatlan testben csak akkor válhatunk a részeseivé, amikor Krisztus megkezdi a Királyságát ITT A FÖLDÖN.

    (Miért? MOST éppen hol van?
    „..harmadnapon feltámadt a halottak közül, felment a mennybe, ott ül a mindenható Atya Isten jobbján; onnét jön el ítélni élőket és holtakat.” Részlet a református apostoli hitvallásból.
    Ami kimaradt ebből a hitvallásból, az, hogy onnét jön el SZENTJEIVEL, ítélni élőket és holtakat.
    A kegyelmi korszak hívő emberei számára pedig elküldte a Vigasztaló Szent Lelket, aki elvezet bennünket minden ismeretre. János 16:7-13)
    ————————————————————————————–

    – „Ugyanígy nincs különbség az állampolgárság (az országhoz tartozás) létében és lehetőségében sem most, sem akkor, sem a Békeország idején:”
    DE IGEN! VAN KÜLÖNBSÉG!

    Egy országnak akkor is az állampolgára lehetek, ha pillanatnyilag „külföldön” TARTÓZKODOM helyileg.
    Amikor Krisztus Királysága megkezdődik itt a Földön, (Ez lesz az igazi és valóságos BÉKE ORSZÁG) akkor már VALÓSÁGOSAN IS Krisztus országában fogunk ÉLNI !!! Nem csak „állampolgárai” leszünk, hanem HONPOLGÁRAI is !!!
    ————————————————————————————–

    -„ Ezért amit korábban próbáltál hangsúlyozni, nem állhatja meg a helyét. A levezetés korrekt, de a végkövetkeztetés NEM! Vagyis ez, írod:
    “Ez az áldás az Ezékiel 37:16-os versével, valamint az 1. Mózes 48: 16 versével együtt, bizonyságot tesz arról, hogy az EGÉSZ HÁZ A ZSIDÓKÉ!!!”
    A Földön kétféle „emberi mag” van, BÚZA és a KONKOLY. (Harmadik nincs !!!)

    BÚZA:
    Azt az „ember magot” amelyiket Isten (érdemeinktől függetlenül) magáénak vall, annak az IZRAEL nevet adta.
    Ennek a NÉVNEK a jelentése ISTEN TULAJDONA !!!
    (Ebben a névben nem a származás dominál, hanem a cselekedet, a szív !)

    Miért?
    Mert ezt az „emberi magot” Isten maga „nemesítette” és nevelte fel!
    Az „Ősmag” Ábrahám, Izsák, Jákob. E három ember népes leszármazottai közé Sátán is elvetette a maga „konkolyát.” Ezért mondja Jézus az egyébként zsidó farizeusoknak, hogy Sátán a ti atyátok.
    Más megfogalmazásban ezzel azt mondja, hogy „Isten Tulajdona között laktok, de ettől még nem vagytok Isten tulajdonai, hanem SÁTÁN TULAJDONA”

    Egyszülött FIÁT is a Saját Tulajdonai közé küldte el, – és nem véletlen, hogy nem a Világ Fiai közé tette le! Ha mezőgazdasági értelemben gazdálkodni akarsz egy földterületen, akkor azt előbb elő kell készíteni a vetésre. Szántani, vetni, gazolni, öntözni. Ahol a művelésre „megközelíthetetlen őserdő” van, teli gazzal, ott nem fog felnőni a vetemény …

    Isten is ezért tisztított meg a földön egy kicsike „tisztást” Izrael néven, hogy a „veteménye” fel tudjon nőni és teremni. Ezért született meg Jézus zsidóként, a Dávidnak Házából.
    Jézus ENNEK A HÁZNAK A SZEGLETKÖVE !!!
    118,22 A kő amelyet az építők megvetettek, szegeletkővé lett! (118 Zsoltár)
    16,18 … és ezen a kősziklán építem fel AZ ÉN ANYASZENTEGYHÁZAMAT, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.
    Tagadhatatlan, hogy az Anyaszentegyháznak a letett „Szegletköve” is zsidó, (Jézus Krisztusban).
    A „Ház” pedig a „Szegletkőre” épül. Azért a „zsidóknak” kellett ezt felépíteni, mert Jézus őket tette az építkezés munkálataira alkalmassá. (A pogányoknak ekkor még nem volt kapcsolatuk, sem az Atyával, sem Jézus Krisztussal.) Amikor a Ház már teljesen készvolt a pogányok fogadására is, Péter a Szent Lélek által akkor hívta csak be az első pogány megtérőt, Kornéliusz és háza népe személyében.
    22,22 S az ő vállára adom a Dávid házának kulcsát, és amit megnyit, senki be nem zárja, és amit bezár, nem nyitja meg senki; (Ésaiás 22:22)

    „Dávid házának” szegletköve már akkor letétetett, amikor Jézus megszületett. Élete folyamán a zsidótörvényeket betartotta, tanította. Sosem tagadta meg, sem zsidó származását, sem a zsidótörvényeket. (Máté 16:18)
    5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, HANEM INKÁBB, HOGY BETÖLTSEM. (Máté 5:17)

    És mi az, amit Ésaiás 22:22 alapján „megnyit, senki be nem zárja,”?
    Jézus, aki a Dávid Házának „szegletköve”, és erre a szegletkőre építi fel az anyaszentegyházát, melynek ajtaját megnyitja a pogányok előtt is, és senki be nem zárja.
    (Mekkora szerencsénk van, hogy a „kulcs Jézusnál van”, mert a zsidó – keresztény (goj) féltékenykedés, irigykedések közepette, máskülönben már régen bezáródott volna előttünk az üdvösség ajtaja.)

    Az Atya és Jézus Krisztus is azt mondja, hogy akik ezen az „ajtón bemennek”
    9,26 És lészen, hogy azon a helyen, ahol ez mondatott nékik: Ti nem vagytok az én népem, ott az élő Isten fiainak fognak hívatni. (Róma 9:26)
    Ezért fognak a Jézus Krisztusban megtértek is Izráel nevéről neveztetni.

    Tudom, hogy hosszúra sikerültem, de engedj meg még egy gondolatot:
    A világban 2 féle ember él: Búza és a Konkoly.
    Mit is jelent ez?
    Az emberi lelkek 2 különböző TULAJDONOSÁT, ami erősen ki fog rajzolódni az antikrisztusi időben.

    1.- Az „ELPECSÉTELTEK száma” az ISTEN TULAJDONA:
    És HALLÁM a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az IZRÁEL FIAINAK minden NEMZETSÉGÉBŐL elpecsételve. (Jel. 7:4)
    Mit jelent ez? Azt, hogy az Isten pecsétjével rendelkező emberekre, Sátán nem teheti rá a „patáját,” és nem is árthat nekik.

    – Az elpecsételés nem terjed ki a keresztényekre? NEM ! (két okból sem.)
    ELSŐ:
    15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: Aki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.
    15,27 De ti is bizonyságot tesztek; mert KEZDETTŐL FOGVA ÉN VELEM VAGYTOK. (János ev. 15:5,27)
    A keresztényeknek élő kapcsolatuk van az Úr Jézussal, olyan, mint amilyen szőlőtő és a szőlővessző között van.
    MÁSODIK:
    7,9 Azután LÁTÁM, és ímé egy nagy sokaság, amelyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a KIRÁLYI SZÉK ELŐTT és a Bárány előtt állnak vala, FEHÉR RUHÁKBA ÖLTÖZVE, és az ő kezeikben pálmaágak;
    Míg János apostol az elpecsételtek számát csak hallja, addig a Krisztus sokaságát már LÁTJA, mert már a Királyi szék és a Bárány előtt vannak, – ellentétben az elpecsételtekkel, akiknek még csak ez után kell megérkezniük ide.

    Az „elpecsételtek” ugyanis azért kaptak ISTEN TULAJDONA pecsétet a homlokukra, mert ekkor „még nincs élő kapcsolatuk Krisztussal” – de majd lesz az 1260 nap végére, a 2 Tanúbizonyság által.
    Ezért addig, maga az Atya jelent be rájuk TULAJDONJOGOT Sátánnal szemben.

    2.- A „fenevad bélyegét hordozók” az SÁTÁN TULAJDONA:
    14,9 És harmadik angyal is követé azokat, mondván nagy szóval: Ha valaki imádja a fenevadat és annak képét, és bélyegét felveszi vagy homlokára vagy kezére,
    14,10 Az is iszik az Isten haragjának borából, amely elegyítetlenül töltetett az ő haragjának poharába: és kínoztatik tűzzel és kénkővel a szent angyalok előtt és a Bárány előtt;
    14,11 És az ő kínlódásuknak füstje felmegy ÖRÖKKÖN ÖRÖKKÉ; és nem lesz nyugalmuk éjjel és nappal, akik imádják a fenevadat és annak képét, és ha valaki az ő nevének bélyegét felveszi.

    Ez esetben pedig Sátán jelenti be TULAJDONJOGÁT a „fenevad bélyegét hordozó lelkekre” Istennel szemben. Ez azt is jelenti, hogy akik a fenevad bélyegét hordozzák, azok elvesztették a lehetőséget arra, hogy Isten kiszabadíthassa őket Sátán tulajdonából.

    Szeretettel: Erika

    #1483
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika!

    A végidők témába én most nem mennék bele.

    Írod, hogy: “(A pogányoknak ekkor még nem volt kapcsolatuk, sem az Atyával, sem Jézus Krisztussal.) Amikor a Ház már teljesen készvolt a pogányok fogadására is, Péter a Szent Lélek által akkor hívta csak be az első pogány megtérőt, Kornéliusz és háza népe személyében.”

    Valamiért mostanában a gondolataimat, olvasmányaimat, Igéket úgy vezeti elém a Szent Lélek, hogy újra és újra azt kell meglátnom, hogy az Úr Jézus kereszthalála előtti idő semmiben nem különbözik az utáni idővel: előtte is ugyanúgy megismerhették Istent, az igazságait, és megtérésre jutottak, sőt, Jézus időben későbbi halála őket is megmentette a kárhozattól – éppúgy, mint most. Egyáltalán nem Kornéliusz volt az első.
    Most karácsony környékén a “napkeleti bölcsek” kapcsán jutottam el erre. Bibliaolvasásomban/-tanulmányomban a fogságba vitel környékén tartottam, ott feltűnt a perzsa uralkodók istenfélelme (lásd: Ézs.41:25, Cirusz perzsa királyról ír: “…aki már keleten is tisztelte nevemet” Egy másik: Dáriusz rendelete, miután Dániel az oroszlánokkal éjszakázott egy színtiszta hitvallás: “„Kívánom, hogy békességetek bőséges legyen!26 Királyi rendelettel megparancsolom birodalmam minden alattvalójának, hogy tisztelje és félje Dániel Istenét!Mert ő az Élő Isten,az Örökkévaló!Királysága örökre megmarad,és uralmának soha nem lesz vége!27 Ő az, aki megment és megszabadít, jeleket és csodákat tesz égen és földön!Ő mentette meg Dánielt is az oroszlánok karma közül.” Dán.6.) Ezek után most el kezdtem olvasni egy könyvet: Dr. Szebeni Olivér Bibliai kortörténetét, és ha minden igaz, abban találtam rá, hogy a napkeleti bölcsek perzsa mágusok (bölcsek, varázslók) voltak (vagy lehettek). Mindenesetre követték a csillagot, és többet tudtak Jézusról, mint maga a zsidók akkori királya…
    Mt.2.:”azt kérdezték: „Hol van az a kisgyermek, aki a zsidók királyának született? Ugyanis láttuk feltűnni a csillagát keleten — és eljöttünk, hogy imádjuk őt.” 3(…) 4 Heródes emiatt összehívott minden főpapot és törvénytanítót, és megkérdezte tőlük, hol kell megszületnie a Messiásnak.” mert ő ezt nem tudta! (Mentségére legyen mondva, nem zsidó volt, hanem edómi.) Az ütött fejbe először, hogy “A ZSIDÓK KIRÁLYÁT” keresték, és nem az Izraelt leigázó római császárhoz mentek behódolni. Nem Izrael akkori királyához mentek behódolni, Heródeshez. Nem derogált nekik egy barlangistállóba menni egy közember Mária és József fia előtt leborulni, behódolni, királyként tisztelni. Ők, akik a saját hazájukban gondolom elismert valakik a szerepük miatt – igazolja ezt, hogy gazdagok voltak, tudtak királyhoz méltó ajándékokkal tisztelegni. Pontosan tudták, hogy kit kerestek! És most rájöttem, honnan tudták ennyire biztosan: mert ha tényleg perzsák voltak (és “bölcsek” mint szakma), az a minimum, hogy a saját történelmüket ismerték, tehát ismerték Ciruszt és Dáriusz fent említett rendeletét, hallottak a zsidókról, akiket a Mindenható véd és vezet (mást nem, Ahasvérós szintén perzsa királynál látták, akinek a zsidó Eszter volt a felesége, és az ő történetük végén “A birodalom egyéb népei közül pedig sokan csatlakoztak a zsidókhoz és vallásukhoz, mert tisztelték őket, és féltek tőlük.” Esz.8.17. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nemzsidó ószövetségi emberek kezébe került az Isten Igéje. Gondolod, hogy nem tért meg közülük senki?)… Mostmár azt gondolom, hogy a bölcsek jobban utánanéztek a zsidóknak, elolvasták az akkor elérhető szent iratokat, és megértették azt, amit az akkori zsidók nem fogtak fel belőlük: A Messiásnak akkor, ott és pont úgy kellett megszületnie! És mivel ő az Isten fia, ezért odamennek és a port csókolják a lábai előtt (ez a legmélyebb hódolat, ez a legmegalázóbb helyzet volt az ókorban). Megismerték belőle Istent, és bíztak benne annyira, hogy vállaltak egy több hónapos utazást egy rövid momentumért. És bíztak benne annyira, hogy nem tévesztette meg őket a látszat (a büdös istálló és a közemberi társadalmi szint). És Isten odaVEZETTE őket, ők pedig követték, nem kételkedtek! És ez Jézus kereszthalála előtt! A Szent Lélek kitöltetése előtt! Nincs kétségem afelől, hogy Cirusz, Dáriusz és a bölcsek ott lesznek majd a végén a győztes oldalon, és ott lesznek “a Perzsa Birodalom egyéb népei közül is sokan”, Melkisédek, Ruth, Ráháb, a szír Naámán, a kapernaumi százados, a samáriai asszony, a kánaáni asszony és még sokan mások – és hogy ők Ábrahám magva, a zsidók háza, és “a Mennyei Anyaszentegyház” tagjai, mint mindenki, aki hit által veti bizalmát Istenbe, ők lesznek (vagy már azok) a megszámlálhatatlan sokaság a nagy nyomorúságból. Mert a zsidók áldozatai semmik voltak, egyedül Jézus kereszthálára tekintettel fogadta el őket Isten bűnért való engesztelő áldozatul, így ezek az emberek is Jézus kereszthalálára tekintettel kaphattak kegyelmet ugyanúgy! (Annyi, hogy az engesztelőáldozatok segítik Jézus áldozatának a megértését, ez egy a rengeteg párhuzam közül.) Erre kellett eljutnia Péternek, amikor Kornéliuszhoz küldte el az Úr, hogy ez VAN (nem pedig lett), vagyis meg kellett szabadulnia a régi rossz beidegződésétől, ami a rossz, téves, farizeusi, nacionalista tanítás következménye volt.

    Lásd meg, Erika, hogy Isten számára az idő, mint olyan, nem létezik. És lásd meg, hogy a zsidóknak ebben nem volt szerepük, esetleg közvetve (tehát szerepük volt, érdemük semmi), de Isten az, aki építi az Ő Királyságát, nem a zsidók. A legtöbb dolgot, amit írtál, el tudom fogadni, Kornéliuszt és a zsidók házát kivéve. Mert ha meg tudnád érteni és el tudnád fogadni, amit én próbálok itt mondani, akkor látnád, hogy egyenként igazságokat mondasz, de hirtelen megváltozna az egész összességében.

    #1485
     Szofi 
    Felhasználó

    Kedves Pötty! Még ünnepek előtt kérdezted tőlem, hogy szerintem Nimród Jézus rokona-e. Mivel eddig nem láttam itt a hozzászólásaidat, ezért nem válaszoltam. Nem is az számít itt, hogy szerintem hogy van ez, hiszen most a zsidókról van szó és ők azok, akik szerint: „A szózat megszólalt és ezt mondá: Te gonosz, te gonosznak fia, az istentelen Nimród fiának fia, aki az ő uralkodása alatt az egész világot ellenem lázította!”Pesachim 94/a

    Ő a zsidók közé küldetett, de nem azért, mert zsidó volt. Hova küldik az orvost? Az egészségesek, vagy a betegek közé?

    A napkeleti bölcsek miért mentek volna egy zsidóhoz? Miért vittek volna egy zsidó kisfiúnak tömjént meg mirhát? Ugyan, aki nem akar látni, az nem lát.

    Jobb volna a világ, ha sikeres lett volna a küldetése és nem ez a kalmárszellem terjedt volna el, ahol a pénz az Isten, semmi más. Most nem kellene várni a “világvégét” itt izgatottan, hogy Jézus eljöjjön, megmentsen 144 000-et a zsidók közül és a többit, aki hisz benne.

    Valami rejtélyes okból a keresztény egyházatyák olyan rabbinikus ferdítés szerinti Ószövetséget fogadtak el, amit éppen azok a farizeusok alkottak meg, akiket Jézus olyannyira elítélt. Én nem is értem, a keresztényeknek tilos megtudni, miként verte át őket egy talmudista rabbinikus csapat akkor, amikor a Tórát fordítgatta görögre, meg vissza, az ősi héber írásokban a hiányzó magánhangzókat saját szájíz szerint pótolta – mivel a héberben is, úgy mint a magyarban, csak mássalhangzók voltak. Legalább annak érdemes utánaolvasni, hogy kik voltak a maszoréták és hogy lehet az, hogy olyan anyagból fordítottak, amelyik több száz évvel fiatalabb, mint a Septuaginta. Qumránban és az ősi keresztény hagyományokat követő kopt és más felekezeteknél a Septuagintát követték, Jézus is ezt ismerte. Miért is kellett megváltoztatni?

    Annyira igyekeztek a maszoréták eltüntetni mindent, ami nem volt a szájuk íze szerint, hogy még a legkedvencebb ünnepüket is eltüntették az Ótestamentumból, a Hanukát… 😀

    Isten szavának hiszik azt, amit olyan judaista szekta másolgatott, fordítgatott, ferdítgetett, amelyet Jézus elítélt, a farizeusok szektája. Az egy dolog, hogy a sok korai egyházatyát átverték, mert sokkal okosabbak voltak náluk. Bár volt néhány, aki vitába szállt velük, például Origenes. Na persze őt aztán később eretneknek nyilvánították.

    Visszatérve Nimródra. A Biblia szerint: “Nagy vadász volt az Úr előtt. Uralma kezdetben kiterjedt Bábelre, Erekre, Akkádra és Sineár (Sumer) földjén minden városra. Erről a földről indult ki Asszurba és megépítette Ninivét, Rechobot, Kalachot és Rezent, Ninive és Kalach között” – de nem csak a Bibliában, hanem sok más nép és vallás szent könyveiben is feltűnik. A mi gesztáinkban is szerepel, például Kézainál: : „A vízözön után a kétszázegyedik évben, az óriás Ménrót, a Jáfet véréből származó Thana fia, okulva a múlt veszedelmén, egész rokonságával együtt egy torony építésébe kezdett”.”Ménrót, az óriás, a nyelvek összezavarásának kezdete után Eviláth földjére költözött, mely vidéket ez idő tájt Perzsiának neveztek, s ott feleségétől, Enethtől két fia született, Hunor és Magor.”

    A Képes Krónika Álmos nemzetségét visszavezeti Nimródig: „ez Hunor, ez Nimród, ez Thana, ez Jáfet, ez Noé fia volt.”

    Ábrahám és Nimród ellenfelek voltak és a zsidó mitológia szerint megküzdöttek egymással és természetesen Ábrahám győzött… 😀

    Számtalan bizonyíték van arra, hogy Jehovának semmi köze Jézushoz, nagyon sokáig, egészen a Kalkedoni zsinatig (451) nem tudták ezt lenyomni az egyházatyák torkán. Képzeld el, hogy 420 évvel a keresztre feszítés után döntötték el, hogy Jehova egyenlő a Jézus szerető Atyjával! Micsoda istenkáromlás. Sajnálom ezt a sok megvezetett embert. De legalább boldogok 😀 Mit is mond Jézus? Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa.

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- Szofi.
    #1488
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Szofi!
    Csak hogy biztos legyek, jól értem-e: azt állítod tehát, hogy Jézus nem volt zsidó, hanem Nimród leszármazottja?
    Közben hivatkozol a Babiloni Talmudra, de említed még a Képes Krónikát és “számtalan bizonyítékot”, és azt mondod, hogy a talmudista rabbi maszoréták el akarták tüntetni ennek nyomait? Jól értem?
    Ne haragudj meg, hogy ilyen nehézfejű vagyok.

    #1489
     Szofi 
    Felhasználó

    Igen, jól érted, Jézus nem Sémtől és nem Hámtól származik, hanem abból a népből, amit a jáfeti vérvonalon lehet levezetni, nem volt szemita. Ezernyi bizonyíték van erre. A zsidóságban a fiataloknak ma is azt tanítják, hogy Jézus nem volt zsidó. Gondolod, hogy ők rosszul tudják? Jézus üzenetei a legerősebb bizonyítékok, pedig mindent elkövettek a korai keresztény egyházatyák, hogy átverjék az utókort és ehhez a maszoréták is lelkesen hozzájárultak. Kihasználták, hogy így az uralkodó kereszténység farvizén átevezhetnek a jövőbe és beteljesíthetik törzsi istenségük ígéretét.

    Ehhez asszisztál itt teljes erővel Erika. Hát lelke rajta…

12 bejegyzés megtekintése - 25-36 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account