A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1717
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Edit
    egyetértek, a vallás számomra az, amit az ember MOND. El sem tudod képzelni – Anikó sem, más sem – hogy ennek “gyakorlata” amiről írok, számomra mit jelent …

    Annak idején, 17 évesen kolostorba szerettem volna menni, mégpedig a “legszigorúbbakhoz” a kármelita rendbe, mert “senki nem kellett CSAK – MÉGHOGY CSAK – Isten” … és nem engedélyezte az állam (Mo-on nem volt kolostor, ilyen) aztán meg, a korrupt, megalkuvó egyházi vezetők “távolítottak el” az egyházi szolgálatból .. (miközben mindent elhagytam) DE ez mégis csodálatos !

    Húsz év után visszatérve, látom, ha “belül” maradtam volna, lehet, nem ismerném fel most a … majdnem azt írtam, írom mégis “hullafoltokat”: de, igen.

    Tudom, hogy ilyen “fussatok ki”-re szükség LESZ. Speciel senkinek nem engedelmeskedem, hogy azt mondjam, evolúció volt, stb. Nem is kell … DE a katolikus Egyház nyújtja nekem a szentséget és úgy látom, ahogy még soha. És úgy élem, ahogy szinte még soha (pedig, csak volt “valami maszat” ha apáca akartam lenni).

    Sok próféciát kapunk, és azok szerintem akkor érvényesek, ha MÁSHONNAN is ugyanazt, az megerősít. Jézus VISSZA FOGJA VONNI jelenlétét. Akkor már “nem is kell sehonnét” kifutni, mert nem is lesz ott. “… és feltétetik a pusztító utálatosság” !

    Inkább az fájjon nekünk, akik itt vagyunk, körülötte, hogy MEGINT EL FOGJÁK ÁRULNI… most még majd megírom a lapra is, hogy képes lesz az UTOLSÓ római pápa, és beül a harmadik templomba, ami addig felépül … brrr … iszonyat !

    Értetek már végre ?! 🙂 Ölelés, testvériségben
    Éva

    #1718
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Sajnos sokaknak fogja mondani:

    Máté 22:14 Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.
       Máté 22:15 Ekkor a farizeusok elmentek, és tanácsot tartottak, hogyan fogják meg őt beszédében.

    Vajon miért?
    Abból az 1-2 millió zsidóból is csak 12 olyat talált a Megváltó, aki tanítható volt és bizony sok időbe telt, míg megtisztultak a pusztába és eljutottak arra a szintre, hogy küldöttek legyenek ők is és általuk hangozzék tovább az igazság.
    Mindig is voltak, vannak és lesznek földalatti Krisztus követők, akiket gyűlöl a világ.

    2Tim 3:12 De mindazokat, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldözni fogják.
    13 A gonosz emberek pedig és az ámítók növekednek a rosszaságban, tévúton járnak, és tévútra vezetnek.
    14 De te maradj meg azokban, amiket tanultál, és amikről meggyőződtél, tudva, kiktől tanultad,
    15 mivelhogy gyermekségedtől fogva ismered a szent írásokat, amelyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által.
    16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
    17 hogy tökéletes, minden jó cselekedetre felkészített legyen Isten embere.

    És még azok is, akik azt hiszik, hogy Istentiszteletet cselekednek. 🙁

    27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, [és] szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

    Mert sajnos tisztelet a kivételnek csak a pénzt szeretik mindenhol, de ha segítségre lenne szüksége az embernek, akkor csak “IMÁDKOZZ” ez a válsz!

    Ja, ez saját megtapasztalásom volt és még sok ilyen embert ismerek, akiknek ezt a választ adták! 🙁

    #1719
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Edit
    az jó, hogy most “egy húron pendülünk” szinte minden, amit írtál, balzsam volt …

    ne ítéljünk meg másokat, hiszen amink van, az kegyelemből: legfőképpen a lelki és szellemi adományok ! Ezek a legértékesebbek … nem, mintha a nyomor szélén (majdnem, de így lesz nyilvánvaló a gondviselés, lehet, ezért is van 😀 )

    Szóval, nem irigylem azokat, akik láthatóan “elöl járnak” miközben hátul … elég kemény lesz az ítélet, nem irigylem …

    Én oda bújok Őhozzá, “tied vagyok, úgy ítélj meg” https://www.youtube.com/watch?v=ZKGvid9LswI

    #1722
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Nem teljesen pendülünk, de jó ez így!
    Számomra amit hirdetnek az egyházak, felekezetek, gyülekezetek, (és mindegy, hogy melyik) az a Megváltó korabeli farizeusokat, szaducceusokat és írástudókat jelenti.
    Ajánlanám neked a ZARÁNDOK ÚTJA című filmet, ami pont erről beszél.

    ?árk 9:38 János pedig felele neki, mondván: Mester, látánk valakit, aki a te neveddel ördögöket űz, aki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.
    39 Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, aki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.
    40 Mert aki nincs ellenünk, mellettünk van.

    Igen, amink van az kegyelemből van, de nem azért hogy megtartsuk magunknak, hanem, hogy tovább adjuk másoknak, még ha nem is tetszik ez sokaknak.
    Sajnos vakok és süketek az emberek és el vannak varázsolva, de majd lehullik a pikkely a szemükről, ha máskor nem is, majd akkor ha eljön a NAGY és CSODÁLATOS NAP!

    Üdvözlet és szeretet.
    Edit

    #1723
     ÉVA 
    Felhasználó

    Ámen !

    Ez akkora ámen,hogy nem is illik még írni.. mégis, hidd el, ‘a farizeusokat, szadduceusokat volt szerencsém … egészen közelről megtapasztalni DE már nincs rajtam hatalmuk 🙂

    Viszont, szeretettel – és remélem, odafönn, vagy, a NAGY NAPON találkozunk ! 🙂
    Éva

    #1724
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Évi!

    Nem mondtam ilyet, hogy téged nem fog Jézus megismerni. Miért kell magadra venned, ami nem az “inged”? Hiszel benne, hogy a megváltás hitből van, nem? Ebben már egyszer egyetértettünk 🙂

    Mihez kell az ostya? Nekem az a nagy kérdőjel, hogy én, hogyan tudhatok ennyit Isten dolgairól, ha életemben nem fogyasztottam “megszentelt ostyát” nem “tanított” pap, sem hittudományi iskolába nem jártam. Vajon miért lenne elengedhetetlen dolog, hogy egy pap a számba rakja az ostyát? Amikor én Úrvacsorán veszek részt, nem Jézust fogyasztom, hanem az Ő tiszteletére fogyasztom azt a kenyeret, ami őt szimbolizálja és iszom a borból, ami az ő vérét szimbolizálja. Hálát adok neki, hogy meghalt értem és megemlékezem az Ő rettenetes utolsó napjáról, aminek én az életemet és egészségemet köszönhetem. Pontosan úgy teszek, ahogy a Szentírás szerint az Atyámnak tetsző. 1Kor.23-26

    Nincs megosztottság. Testvérek vagyunk az Úrban. A megosztottság számomra egy ijesztő dolog, ami ellen csak szeretettel lehet harcolni, nem egy kötélhúzás, hogy kinek az oldalán állnak többen. Testvérek között ilyen nincs. Egyenlőek és egyformán “erőseknek” kell lennünk, mert a mi erőtlenségünkben mutatkozik meg az ő ereje. Isten látja a szívemet, hogy senki felett nem ítélkezem. Pontosan tudom, hogy ugyan úgy, ahogy az én szívemet is csak ő látja, a másét is.
    Az ismét egy tény, hogy a korábbi írásomban feltett kérdéseimre nem válaszoltál. Pedig komolyan érdekel a te hited az ostyával kapcsolatban, nem az, hogy a katolikus egyháznak, mi a tanítása ezzel kapcsolatban. Érzem és értem, hogy te Krisztust követed.

    Szeretettel,
    Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- Anikó.
    #1726
     ÉVA 
    Felhasználó

    Drága Anikó
    könnyek között írom most a levelet. Köszönöm ezt az őszinteséget! Minden sor, dehogy, minden bötű 🙂 tiszta szívedről és szeretetedről szólt. A könnyem pedig annak, hogy én, aki ÓRÁKAT, értsd, egy teljes “munkaidőt” 🙂 vagyis, nyolc órát töltöttem például egy nagypénteken Jézus előtt, képes voltam … – mindig írom, hogy üldöztek, hogy nem volt már mit tennem, amikor MINDENT megtettem, odahagytam otthont, stb. “Lásd mi mindent elhagytunk és követtünk” mondták a tanítványok.
    És MÉGIS a “nagy aposztázia hullám” elsodort ! Amikor a kislányom (vagyis az első, a legnagyobb) megállt egy falusi templom előtt – ott volt parasztházunk – és azt mondta: “itt van valaki” akkor ÉN, ÉN KÉTSÉGBEESTEM ! azért, hogy “majd ő kezdi elölről” – értsd: a csalódásokat ?
    De ezek a csalódások EMBEREK voltak – és én magam ! engem is becsapott az ördög, hogy olyan utakon jártam, amit előbb el sem tudtam volna képzelni … Most Ida mindig arra hivatkozik, mert már sokszor írtam, hogy “dehát téged üldöztek” : kit érdekel? Engem nem “én magam” érdeklem, hanem az ÚR !
    Az ahogyan csodálatosan visszahozott … Ahogy Péter is, miután háromszor megtagadta, Jézus azt mondta előbb “mikor MEGTÉRSZ TE erősíted meg testvéreidet”. Péter – a hagyomány szerint – amikor a keresztrefeszítéseket végrehajtották, azt kérte, hogy ő nem méltó arra, hogy ugyanúgy haljon meg, mint az Úr … hanem, fordítva tegyék a keresztre … Ezért van – csak mellékesen, hogy most erről van szó – a pápa széke háttámláján fordított kereszt, nem azért mert “sátánista” ahogy félreértik.
    Tehát, ennek a KÜLÖNBSÉGNEK a minőségét próbálom leírni, Péteréhez hasonlítani. Akkor, egy barátnőm – aki akkor “felvilágosult katolikus” volt – és látta, hogy élek, azt mondta: “hogy kerülhet valaki a középkorba”? 🙂 többször kérdezte tőlem egyébként, mi volt az, ami AKKORA HITET eredményezett ? egy ikon voltam (ezt csak “csak”? nem csak hanem kizárólag Isten kegyelmének lehet betudni. Akkor kb tényleg húsz centivel a föld felett jártam, és olyan voltam, mint egy automata: kérték, Éva, imádkozz ezért, és mindig, mindig OK volt … hogy is mondjam? mostanában valaki – hetvenen felüli pici idős asszony – megragadta a karomat ugyanott a templomban, és azt mondta: én ismerem ! régről ! na, több se kellett nekem, elfordultam, és rázott a zokogás… HOGY TUDTAM ÉN ŐT ELHAGYNI mikor a SZERETETET NEM HAGYTAM EL, sőt… olyan sztorik voltak, olyat találtam meg … és az egész történet mégis ISTEN szeretetéről szól, vagyis, az Ő hozzám való szeretetéről.

    Mit gondolok a SZENTMISÉRŐL? Azt, hogy Jézus újra elindul a Golgotára. Azt, hogy újra odaadja magát értünk, és a megismételhetetlen, de mégis emlékezésből ismételt, amit Ő mondott, vagyis “vér nélküli élet-áldozatával” vagyis ABBAN jelenné változik. Ő. Aztán, amikor szétosztásra kerül, és forró kenyérdarabként van nálam és olvad belém, ahogy a szerelmesek egymásba olvadnak …most megint sírok … : a szívemben … és édessége napokig kísér, a fejem tetejétől a kisujjam hegyéig érzem, és MEGVÁLTOZOM.

    És már ott tartok, hogy ÉRZEM ahogy jelen van minden katolikus templomban … gondolj a búcsúra, szerelmesek közt, egy vonatállomáson, indul a vonat, fogják egymás kezét, a kezük, végül már csak az ujjuk ér össze … és elindul a vonat ! Akkor már csak néznek egymás után, integetnek.

    Jézus MEGTEHETTE hogy itt maradjon hiszen mondta: én veletek VAGYOK minden nap, a világ végezetéig. Nem szabad, annak “kipróbálni” aki nem hisz. Elmondhatatlan a sérelem ha valaki szokásból áldozik a szentmisén (meg, innen lopnak a sátánisták :(( ) tudják KIT kell gyalázni, de ezt hagyjuk is, hátha már nem (tudnak) !

    Jézus a mostani prófétáknak elmondta – és van egy könyvem, három kötet, amit (a pap, aki leírta az üzeneteket, azt írta mellé, hogy az életemet adom ennek igazáért) egy prófétanő által kaptunk, és mások is, azt mondják, hogy Jézus az AK idejében – valamikor – vissza fogja vonni jelenlétét. Hogy borzalmasan csúfot fognak belőle űzni (már ez is elég, hogy … mint írtam, hogy a kafarnaumi beszédtől MEGBOTRÁNKOZTAK sokan). Hogy TÉNYLEG megismétlődik – a hitehagyással – a Golgota …

    Olyanokat mondanak, – pl. Ida – ugye, hogy az ördög rászed. Ez nagyon nagy ellentmondás, ugyanúgy, ahogy az Úrra azt mondták, hogy Belzebub segítségével csinálja a jeleket (űzi ki az ördögöket). Hogy lehet pl. Pio atya testén az öt sebhely … az ördög annál jobban semmit nem ÚTÁL mint az Úr Jézus sebeit 🙂

    Ez – annak aki azt hiszi, tárgy … – “bálványimádás” viszont én/mi senki mást nem imádunk mint az Istent ! Ezt nem lehet elhinni ?! hogy tudunk különbséget tenni ?

    Jézus azt mondta: “ha az Emberfia visszajön, talál-e hitet a földön?” eléggé kopik …

    Nem tudsz “kísérletet tenni” hogy az “ostyával” hogy is van a dolog, mert ez kb olyan, mint ha valakinek beszélnél Jézusról, és szóba kerülne, hogy ő férfi közreműködése nélkül fogant, és született. El se tudja képzelni, miiiii ? kérdezné az illető. Pedig ez így volt. Neki ez kínaiul van. Tehát ehhez hasonlóan nem lehet “ostyáról beszélni” hanem arról, hogy Jézus valóságos-e (vagy valaki nem hiszi ezt) hogy lényegileg MEGVÁLTOZIK: ez a “transzszubsztanciáció”.

    Én azt gondolom és TUDOM 🙂 hogy valóságos 🙂 Remélem, nem haragszol ha ezzel “terheltelek” én tökéletesen megértem, ha valaki azt gondolja “bálványimádás” igen, csakhogy BÁLVÁNYOM Jézus 🙂

    #1728
     Anikó 
    Kitiltott

    mindig megérint, hogy mennyire érzékeny emberke vagy, Évi. Isten áldjon!
    Köszönöm, hogy te is őszinte vagy velem. Olvasva soraidat azt éreztem, hogy azért van jelen a katolikus templomokban Jézus, ahova betérsz, mert veled együtt megy Ő is 🙂
    Átérzem, hogy a katolikus közösség, amibe visszatértél hálás.
    Fordított kereszt… a sátán és szolgái csak azt tudják használni, ami már eleve van, ő semmit nem talál ki maga. A sátánisták tényleg a fordított keresztet használják, nekik azt jelenti, hogy gúnyt űznek Jézus halálából. Pedig a tisztátalan szellemi lények pontosan tudják, hogy Jézus a feltámadásával legyőzte őket. Ténylegesen hallunk bizonyított “szörnyűségeket” a Vatikán “háza tájáról”. Sajnos nem hiszem, hogy az aktuális Pápa a fordított kereszttel Pálra akarna “emlékezni”. Te sem hiszel az evolúcióban, ahogy írtad, ő meg azt hirdeti…. Ezt mindketten fájlaljuk.
    Megosztottál velem, számomra új szavakat is pl. “transzubsztantáció” utána néztem, hogy ez mit jelent katolikus “vonatkozásban”. Ezt az átlényegülést, a hit adja meg, nem az ostya. Ahogy mondod is, a hitetlen hiába próbálkozik ostya evéssel.
    Hiszem, Évi, hogy, amikor te Úrvacsorát veszel, (szentmise keretei között) csakis Jézust szereted és az Atyát imádod. Oka van annak, hogy ott vagy, ahol vagy, az Úr tökéletes tervének a része.
    Drága Évi! Jézus nem fogja visszavonni jelenlétét, csak az idők végezetén. Mt 28,20 … ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen! Ezt te is írtad, akkor a prófétanő milyen visszavonásról beszél?

    Habár testben nincs jelen Jézus, de elküldte nekünk a Szent Lelket, nem a “szent ostyát”.
    Apcsel 19,2 Monda nékik: Vajon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hivőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.
    Te “vettél” Szent Lelket?
    Jó éjszakát szeretett testvérem.
    Anikó

    #1729
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Éva!

    Nagyon szép és tanúságos történet. Köszönöm én is.
    Igen sajnos mi emberek hagyjuk el az Atyát és nem Ő minket,de egyforma esélyt ad mindenkinek, de csak a választottak futják be a célt.
    A választottak pedig akik az igazságot szeretik, gyűlölik a bűnt és mustármagnyi engedelmességük van, ők elsősorban álomban, látomásban, majd kijelentések (és soha nem érzelem által) által megértik az Atya akaratát és elindulnak azon az úton.
    És bármilyen nehéz is ez az út, ki kell préselődjön belőlünk mind az, amit az Atya akar, hiszen Ő a szőlőműves, Krisztus a szőlőtő és mi pedig a gyümölcsök lehetünk, ha engedelmesek maradunk mindvégig.

      Ján 15:1 Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.
       Ján 15:2 Minden szőlővesszőt lemetsz, amely nem terem bennem gyümölcsöt, mindazt pedig, amely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.
       Ján 15:3 Ti már tiszták vagytok a beszéd által, amelyet szóltam nektek.
       Ján 15:4 Maradjatok énbennem, és én is tibennetek. Ahogyan a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok bennem.
       Ján 15:5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az sok gyümölcsöt terem, mert nélkülem semmit sem cselekedhettek.
       Ján 15:6 Ha valaki nem marad énbennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; ezeket összegyűjtik, tűzre vetik és elégetik.
       Ján 15:7 Ha énbennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és megadatik nektek.
       Ján 15:8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és a tanítványaim lesztek.

    Én is sokáig ebben a tévhitben éltem, hogy érzem…, de mit, amit a sátán az érzelmeken keresztül tud vezetni? Éhség, szomjúság, szeretet hiány, vágyódás, hideg, meleg érzet, fájdalom, liba bőr ezeket mind irányítja sátán.
    Igen tud kreálni nagyon sok dolgot, de az Atya nem adja a nevét ilyenekhez, hogy érzelem.
    Én is tudnék erről mesélni, ördögöt űztem a gyerekeimből, mert azt hittem, hogy látok és majdnem vakká lettem, aztán majdnem sikerült megölnie, mert elhitette velem, hogy ez jó lesz és bizonyság a családomnak, de az Atya akarata nem ez volt.

    Hála az Atyának, aki méltónak talált arra, hogy álomban megszólítson és kihívjon a szellemi pusztába, ahol csak én és Ő voltunk és vezetett engem, mint a zsidókat.
    És ekkor el kezdtem olvasni a Bibliát, ahol felismertem, hogy mekkora kegyelemben vagyok.

    És ez az, amit nem vehet el és nem is cserélnék el senkivel sem.

    Zsid 12:1 Azért mi is, akiket a bizonyságok ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdőteret.
       Zsid 12:2 Nézzünk a hit elkezdőjére és bevégzőjére, Jézusra, aki az előtte levő öröm helyett – a gyalázattal nem törődve – elszenvedte a keresztet, és Isten trónjának a jobbjára ült.

    Sajnos nem mondhatom el magamról, hogy már tiszta vagyok, hiszen ez egyedül csakis a Megváltó Krisztust illeti, de minden erőmmel azon vagyok, hogy befussam a célt.

    Szeretettel: Edit

    #1731
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kedves Edit csatlakozom, hogy hányszor tévedhetünk el, amikor azt gondoljuk, hogy a “birtokunkban van” Isten ereje a Szentlélek által … igen, így van, egy szellemi pusztában vagyunk DE vajon meddig ?
    Jó hogy írtad, így értem, és köszönöm Őneki, hogy jelenleg egyedül élek egy kis lakásban és akkor sírok amikor épp … 😀 (pedig, már azt hittem, elsírtam minden könnyem) !

    Mikor fog vajon az Úr kihívni, hogy már Őbenne megerősödve vonzzuk Hozzá azokat, akiket szintén hív ? Amikor majd a Szentlélek erejében hirdethetjük a bűnbocsánatot, hiszen Jézus azt mondta, “az evangélium hirdettetik az egész világon és akkor jön el a vég”?!

    Lehet, hogy Téged egy karizmatikus közösségből hívott a pusztába, abból gondolom, hogy … amit írtál a gyerekekkel kapcsolatban. Én is azt hittem … hogy valamire van “mennyei erőm” (nagyon régen) és nagyot tévedtem. DE most alakul egy kicsi csoport, mint a mustármag :)levetve a körülöttünk lévő szennyet, átlátva, hogy bizony, van BŰN amit titkolni akarnak és az ezoterikusok saját erőből akarnak eljutni az örök életre 🙁

    Tehát, nekünk ezek a pusztai idők – főleg, hogy lélekben megtaláljuk egymást – azt gondolom, Isten tervében vannak 🙂 DE haladnunk kell, fogy az idő: Te is így látod?

    Örömmel ölellek a szívemre, Jézusban
    Éva

    és emlékezzünk KÖZÖSEN gyermekeinkről az imáinkban 🙂 ! hajh, nagyon fontos … tudod, azon keresztül támad a gonosz engem … (spec.) nemtom Ti hogy vagytok vele?

    #1732
     ÉVA 
    Felhasználó

    Édes Anikó köszönöm hogy már zene is szól közöttünk nemcsak “húron pendülünk” 🙂 Azt, hogy ilyen “irtózattal” vagy az iránt, ami “katolikus” annyi szidalom után, NEM CSODÁLOM!

    Hűtlenségből volt éppen elég. Ám azt tudni kell, hogy az Úr Jézus EGYHÁZÁNAK alapítása és folytatása – közben a “konstantini fordulat” – éppen a HIT ilyen alapjaival folyt … Nem LÁTHATÓ embereken keresztül, sokszor, hanem, azokon a “mindenszenteken” akik egyszerű lélekkel voltak HŰEK 🙂 egy életen keresztül. Sokan.

    Súlyos problémák vannak, kívülről is látszanak: mit mondjanak azok a papok, akik odaadták életüket Jézusnak, és KÉPTELENEK – mint én, sajnos, “képes” voltam – elhagyni … DE mit tesz/tegyen egy kapcsolat után egy pap, amikor téved, és gyermeke születik? megtagadja a gyermekét, vagy, megtagadja a hivatását ? Milyen egyszerű – volt abban a történetben – a házasságtörő asszonynak, nem? Menj, és többé ne vétkezzél … ő nem teheti meg, bár azt, hogy nem lép “félre” azt igen, de ha már ott a gyermek ! Melyiket titkolja, tagadja meg ? Persze, azt a mondatot kell elővenni ilyenkor a Bibliából: “elviselhetetlen terhet raktok az emberek vállára” meg, a vak vezetőkről “magatok nem mentek be – az Isten Országába – és aki be akar menni, annak elálljátok az utat” ! De milyen könnyű másokat megítélni … ugye ?

    Azt gondolom, igen, hogy a fordított kereszt azon a széken “trónon” – a hideg is kilel, és sokan vagyunk így, hogy TÉVEDÉS volt, amikor JÉZUS EGYHÁZA “bement a hatalomba” – és tudni kellene, hogy végig kíséri SZENTSÉG is az utat. Együtt nő a konkoly a tiszta búzával. Az Úr Jézus vetése TISZTA BÚZA volt, egy része ott is van 🙂

    1500 évig vajon hol volt a Szentlélek, vajon, “csak” a protestánsokkal “jött” amikor – ezért emlegetem annyit a kafarnaumi beszédet – azt mondták “ez lehetetlen” ! és “jelképpé” változtatták KENYERET, így a szentmisét (a küldetést: missa=küldetés) főképpen a kenyeret, melyet Jézus adott, VALÓBAN a megtört Teste és Vére szándékával és tettével. Valóban … Ez a tett – az elfogadás – a HITÉ de az Isten ereje, kegyelme … Ezért említettem, párhuzamosan, hogy Jézus hogyan fogant Mária méhében ? “megárnyékoz a Magasságbeli ereje” … ugyanez történik a SZENTLÉLEK által. De, hogy valaki LERONTJA az Isten templomát saját magában, vagy, hitetlenségében LERONTJA a szentség erejét …

    Hogy mi minden rosszat mondtak, csak felsejlik “papok”: egy csomó sötét dolog, jó szolgálatot tett a foxi-maxi egyetem is, meg a felvilágosodás/felsötétedés ahogy sokan mondják. Azt mondják: “jezsuita” és megint egy csomó gonoszság … tényleg ?
    Nézzük az alapító Loyolai Szent Ignác imáját http://ditur04ima.blogspot.hu/2009/05/loyolai-szent-ignac-imaja.html “Krisztus lelke, szentelj meg engem … szent Sebeidbe rejts el engem …”

    … és akkor itt EZEN az oldalon, hogy a katolikusok nem keresztények … ?! szóval, ezért volt az egész nagy KIAKADÁSOM, “felháborodásom” …

    Ditur egyébként a “Feri” akit a neten ismertem meg, most a gép dobta az ő lapját 🙂
    amikor ezt az imát kerestem.

    Szétkínoztak minket a mindennapi.hu oldalon, én odáig jutottam el, mint itt is: “elhatárolódom az Egyház bűneitől” ! Feri pedig, sorolta, sorolta … és azt írta, “ÉN VOLTAM” az inkvizítor, a pedofil pap … sorolta, sorolta … és a végén azt mondta: “bocsássatok meg nekem, testvérek” !

    Ez az a lelkiség, amit egy ilyen hatalmas megtérés eredményez (nekem bőven elég, a saját bűneim … még hogy a másokét … bár néha … ) szóval, ezt a habitust, amiben Feri már létezik, KIZÁRÓLAG a Szentlélek adhatta meg, és kizárólag – így látom – abban a hatalmas LELKI erőben, amit Jézussal való, valós, igazi, FIZIKAI és egyben szellemi találkozás, egybe-olvadás adhat !

    Az igaz, hogy amikor a Szentlélek jön ! úgy ahogy Bonnke is közvetíti, AMIT AZ ELŐBB KÜLDTEM, A VIDEÓN az evangéliumot a Szentlélek erejében … az tökéletes és teljes. Külön kegyelem, hogy az Úr Jézus megismertette velem ezt, KÖZVETLENÜL : képzeld, drága Anikó RÉSZT VEHETTEM egy olyan kurzuson ahol Bonnke tanított … és még mások, nemzetközi hírű karizmatikus vezetők.

    Ezért látom másként a mostani Egyházat, annak emberi oldalát, a felhígulást, “a laodiceai gyülekezetet” DE amit Jézus alapított, azt nem 🙂 és cseppet sem csodálom, hogy az égi Kenyér fizikai voltától annyi lehúzó “híresztelés” miatt így vélekedsz … sokan – egyházi emberek – úgy látják, hogy “minek ezt cipelni” ezeket a katedrálisokat, a templom-renoválások problémáját, de, azt mondják:

    “nem csinálhatunk zöldmezős beruházást” 🙂 nem, nem tehetünk úgy, mintha MINDEZ nem tartozott volna KRISZTUS EGYHÁZÁHOZ és tartozik ma is. Az Úr kiárasztotta Lelkét, ahogy Jóel 3-ban írja: “Kiárasztom lelkemet minden emberre, és prófétálni fognak fiaitok és lányaitok: álmokat álmodnak a vének és látomásokat látnak ifjaitok. Sőt szolgáimra és szolgálóimra is kiárasztom azokban a napokban lelkemet. És csodálatos jeleket idézek elő az égen és a földön: vért, tüzet és füstfelhőt: a nap sötétséggé változik, a hold pedig vérré, MIELŐTT ELJÖN AZ ÚRNAK NAGY ÉS RETTENETES NAPJA.”

    FOLYTATÁSKÉNT pedig: “…mindenki, aki segítségül hívja az Úr nevét, megszabadul”.

    Az Úr áldjon édes Anikó és töltsön el minden kegyelemmel amit csak kérsz és befogadsz! Szeretettel, testvéred Jézusban
    Éva

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- ÉVA.
    #1733
     egy meggyőződött 
    Felhasználó

    Kedves Éva!

    Sokszor tévedhetünk bizony, de ez is a kegyelem része és tanítás lehet számunkra.
    Minél több helyen jár az ember, minél több olyan ismerőse van akik ilyen helyekre járnak, annál jobban fel tudja ismerni a hazugságot, a ferdítést és a tévutat.
    Bármennyire is fájdalmas, de minden gonosz és rossz dolgot feltud használni az Atya, az övéi kihívásához, ahogy az internet világát és egyebeket.

    És már ez folyamatban van, a magvető példája pont ezt taglalja.

    Máté 13:3 Sok mindent mondott nekik példázatokban: Íme, a magvető kiment vetni.
       Máté 13:4 Amikor vetett, némelyik mag az útfélre esett, és jöttek a madarak, és felkapdosták.
       Máté 13:5 Némelyik mag köves helyre esett, ahol nem volt sok föld, és hamar kihajtott, mert nem volt mélyen a földben.
       Máté 13:6 De amikor a nap fölkelt, kiégett, mivel nem eresztett gyökeret.
       Máté 13:7 Némelyik pedig a tövisek közé esett, és a tövisek felnövekedtek, és megfojtották.
       Máté 13:8 Némely mag pedig a jó földbe esett, és termést hozott. Az egyik százannyit, a másik hatvanannyit, ismét másik harmincannyit.
       Máté 13:9 Akinek van füle a hallásra, hallja meg!
       Máté 13:10 Odamentek a tanítványok, és azt kérdezték: Miért szólsz hozzájuk példázatokban?
       Máté 13:11 Így felelt: Nektek megadatott, hogy megismerjétek a mennyek országának titkait, de nekik nem adatott meg.

    És mindennek meg van a maga rendelt ideje is.

      Préd 3:1 Mindennek megvan a rendelt ideje, és megvan az ideje az ég alatt minden eseménynek.
       Préd 3:2 Ideje van a születésnek, és ideje van a meghalásnak; ideje van az ültetésnek, ideje van az ültetvény kiszaggatásának.
       Préd 3:3 Ideje van az ölésnek, és ideje van a gyógyításnak; ideje van a rombolásnak, és ideje van az építésnek.
       Préd 3:4 Ideje van a sírásnak, és ideje van a nevetésnek; ideje van a jajgatásnak, és ideje van a táncolásnak.
       Préd 3:5 Ideje van a kövek szétszórásának, és ideje van a kövek összegyűjtésének; ideje van az ölelésnek, és ideje van az öleléstől való tartózkodásnak.
       Préd 3:6 Ideje van a keresésnek, és ideje van az elvesztésnek; ideje van a megőrzésnek, és ideje van az eldobásnak.
       Préd 3:7 Ideje van a szaggatásnak, és ideje van a megvarrásnak; ideje van a hallgatásnak, és ideje van a szólásnak.
       Préd 3:8 Ideje van a szeretetnek, és ideje van a gyűlöletnek; ideje van a harcnak, és ideje van a békességnek.
       Préd 3:9 Mi haszna van a munkásnak abból, amiért fáradozik?
       Préd 3:10 Láttam mindazt az elfoglaltságot, amit Isten adott az emberek fiainak, hogy fáradozzanak.
       Préd 3:11 Mindent szépen alkotott Isten a maga idejében. Az örökkévalóságot is az emberek szívébe helyezte, de úgy, hogy elejétől a végéig nem foghatják föl mindazt, amit Isten cselekszik.
       Préd 3:12 Fölismertem, hogy nem tehet jobbat az ember, mint hogy örvendjen, és jót tegyen egész élete során.
       Préd 3:13 De még az is Isten ajándéka, hogy az ember eszik és iszik, és jól él fáradságos munkájából.
       Préd 3:14 Tudom, hogy amit Isten cselekszik, az örökké megáll, ahhoz nincs mit hozzáadni, és abból nincs mit elvenni. Isten azért cselekszi ezt így, hogy féljék őt.
       Préd 3:15 Ami most történik, már régtől megvan, és ami következik, az is már régen megvolt; és Isten visszahozza, ami elmúlt.
       Préd 3:16 Ezenfelül azt is láttam a nap alatt, hogy az ítélet helyén hamisság és az igazság helyén gonoszság van.
       Préd 3:17 De azt mondtam magamban: az igazat és a hazugot egyaránt megítéli Isten. Mert ő szabja meg minden dolognak és minden tevékenységnek az idejét.
       Préd 3:18 Így szóltam azért magamban: az emberek fiai miatt van ez így, Isten megpróbálja őket, hogy meglássák: ők önmagukban az oktalan állatokhoz hasonlóak.
       Préd 3:19 Az emberek fiainak sorsa hasonló az oktalan állat sorsához: ugyanúgy végzik. Éppúgy meghal az egyik, mint a másik, és ugyanaz az éltető lehelet van mindegyikben, az embernek pedig nincs nagyobb méltósága az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság.
       Préd 3:20 Mindegyik ugyanarra a helyre kerül: mindegyik porból való, és mindegyik porrá lesz.
       Préd 3:21 Vajon ki tudhatja, hogy az ember lelke fölfelé száll-e, és az oktalan állat lelke a föld alá jut-e?
       Préd 3:22 Azért úgy láttam, hogy nincs jobb, mint hogy az ember örvendezzen munkájának, mivel ez az ő osztályrésze. Mert ki hozhatja vissza őt, hogy lássa, mi lesz utána?

    Karizmatikus vagy nem karizmatikus oly mindegy, ami a pápa fennhatósága alatt van az az Atya akarata ellen van, mert ő:   
    Jel 13:11 Azután láttam egy másik fenevadat feljönni a földből, akinek két szarva volt, a Bárányéhoz hasonló, de úgy beszélt, mint a sárkány.
       Jel 13:12 És az első fenevad minden hatalmát gyakorolja előtte, és azt is eléri, hogy a föld és annak lakosai imádják az első fenevadat, amelynek halálos sebe meggyógyult.
       Jel 13:13 Nagy jeleket is tesz: Tüzet bocsát az égből a földre az emberek szeme láttára,
       Jel 13:14 és megtéveszti a föld lakosait azokkal a jelekkel, amelyeket a fenevad előtt képes megtenni, és azt mondja a föld lakosainak, hogy készítsék el a fenevad képmását, akin fegyverrel ejtett seb van, de életre kelt.
       Jel 13:15 Megadatott neki, hogy a fenevad képmásába lelket adjon, hogy a fenevad képmása beszéljen, és hogy megölesse mindazokat, akik nem imádják a fenevad képmását.

    És akármilyen nehéz, ezt meg kell látni és hallani, de ezt is csak az Atya tudja elérni az emberekben.
    Mi nem tudhatjuk, hogy kinél hogyan terem gyümölcsöt mind az, amit tovább adtunk.

    De egy biztos, hogy a Krisztus követés semmilyen módon nem hasonlít a kereszténységhez és a dogmáikhoz, amit tanítanak! 🙂

    Nap nem múlik el, hogy ne támadna a gyerekeimen keresztül is, de Hála az Atyának, hogy értem a próbát és a miértjét és ennek tudatában próbálok helyt állni a nehéz pillanatokban. Kisebb, nagyobb sikerrel. 🙁

    De nem adom fel, akármilyen nehéz is. 🙂

    Neked is és mindannyiunknak kitartást a nehézségekben, az Atyánk mérhetetlen szeretetével és kegyelmével.

    Üdvözlettel és szeretettel: Edit

12 bejegyzés megtekintése - 109-120 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account