Hozzászólás: Mindent megvizsgáljatok

#1079
 Névtelen

12. Fejezet
Az emberi szellem, a törésbe állni, és a szellemvilág

Rebecca szavai:

EMBERI SZELLEMEK

A könyv során már sok említés történt az emberi szellemekről. Ez nagyon fontos koncepció, amit a keresztényeknek érteniük kell. Ez az az erő, amit Elaine és sokan hozzá hasonlóak kifejlesztettek és használtak. Pál azt tanítja az I. Thessalonika 5:23-ban, hogy mi emberek hármas felépítésű lények vagyunk, három külön részből állunk: a testből, a lélekből (ez a tudatos gondolkodásunk, az akaratunk és az érzelmeink), és a szellemből. Világosan kijelenti, hogy mind a hármat meg kell tisztítani és Jézusnak kell szentelni és Neki kell minket képessé tennie arra, hogy mindhárom részt meg tudjuk őrizni “feddhetetlenül” az Ő visszatéréséig.

“…Van természetes test, és van szellemi test.”
I. Korinthus 15:44 (angol fordítás)

Sokan átsiklanak e vers fölött. Szellemünknek van formája vagy alakja, egy teste, amely megfelel a fizikai testünknek. Kevesen vannak ennek tudatában a sátánistákon és azokon kívül, akik foglalkoznak olyasmivel, mint a testen kívüliség. A II. Korinthus 12:2-4, a Jelenések 4:1-2 és más igék szellemben megélt tapasztalatokat mutatnak be.

“Mert Isten igéje gyors és nagyerejű, élesebb, mint bármely kétélű kard, elhatol a lélek és a szellem elválasztó kettéosztásáig…”
Zsidó 4:12 (angol fordítás)

Ádám a bűnbeesés előtt ugyanolyan kapcsolatban volt a szellemvilággal, mint a fizikaival, ugyanolyan jól látta azt, mint a fizikait. Hogyan? A szellemi teste által. Könnyedén tudott járni és beszélni Istennel az Édenkertben. Ugyanúgy tudatában volt a szellemi testének, mint a fizikainak. A lelke (tudatos gondolkodása és akarata) irányította a fizikai és a szellemi testét is. De a bűnbeeséskor bekövetkezett a szellemi halál, Ádám és leszármazottai már nem voltak tudatában szellemi testüknek, és nem tudtak többé az Úrral kommunikálni. Ahogy a Szent Szellem bejön újjászületésünkkor, mikor elfogadjuk Jézust Urunknak és Megváltónknak, a szellemi testünk újjászületik, hogy újra kapcsolatba kerüljünk az Úrral, és tudjuk imádni Őt, mint Ádám a bukás előtt. A János 4:23-24 világosan mutatja, hogy Istennel (a Szent Szellem segítségével) az emberi szellemünkön keresztül kommunikálunk.
Az angyalok szintén szellemek (Zsoltár 104:4, Zsidó 1:13-14). Sátán és démonai is szellemek, valaha Isten szolgálatában álltak, míg fel nem lázadtak. Jézus angyalokként definiálja ezeket a lényeket. (pl. Máté 25:41).
Látható ezekből az igékből, és sok másikból is, hogy nemcsak Isten szellem, hanem vannak más, angyaloknak nevezett szellemi lények is – némelyek Isten, némelyek Sátán szolgálatában.
Szellemi testünk a kapcsolat köztünk és a szellemvilág között, hisz a szellemvilág ne látható vagy mérhető semmivel a valós világból.
A Szent Szellem által kapcsolatba kerülünk Istennel, de a Zsidó 4:12 mutatja, hogy nem Isten akarata, hogy visszaszerezzük tudatos irányításunkat a szellemi testünk fölött, amíg a Földön vagyunk. Ezért választotta ketté a Szellem kardja a lelket és a szellemet. És ezért kell az I. Thessalonika 5:23 szerint a testünk és lelkünk mellett szellemünknek is teljesen Jézus uralma alatt lennie.
Érdekes különbségtételt találunk a Jelenések 18:11-13 végén az emberek teste és lelke között.

“…és rabokat (az angolban (és a németben is): testeket v. Emberek testeit) és emberek lelkeit.”

Óriási erő és intelligencia rejlik ugyanis az emberek szellemi testében, különösen, ha a lélek tudatos ellenőrzése alá kerül. Sátán, Ádám bukásától kezdve, a történelmi korokon keresztül azon dolgozik, hogy a szellemi test használatát a maga gonosz céljaira szerezze meg. Az emberek fizikai teste gyenge, és Sátán nem sok hasznát veszi, de más a helyzet a szellemi testtel.
Sátán célja, hogy megtanítsa az embereknek, hogyan szerezzék vissza rendelkezésüket szellemi testük fölött. Amikor ezt eléri valaki, ugyanúgy képes érzékelni a szellemvilágot, mint a fizikai. Szabadon beszélhet démonokkal, képes elhagyni a testét, és más helyeken ezt vagy azt cselekedni, olyan dolgokat, ami az átlagos ember számára természetfölöttinek tűnik. (Utasíthat démonokat, vagy szellemi testével maga végezhet bizonyos dolgokat pld. Tárgyak felemelése, beszélgetések kihallgatása) A különböző boszorkányok és varázslók szellemi testükkel tudtak engem és Elaine-t kiragadni az ágyból, keresztüldobálni a szobán, stb, anélkül, hogy valóságosan jelen lettek volna. Nem láttuk őket, mert a fizikai szem nem látja a szellemvilágot. Isten nem akarja, hogy az Ő népe ilyen módon uralja szellemi testét. Ha így tennénk, a bűn óriási kísértésének lennénk kitéve, nem is függnénk Tőle annyira, és állandóan tudatában lennénk Sátánnak és királyságának.
A démonoknak van egy speciális osztálya, akik úgy szoktak magukra hivatkozni, mint erő démonok. Ezek hozzák létre a lélek és a szellem közötti kapcsolatot, lehetővé téve a személynek, hogy tudatos irányítást nyerjen szellemi teste fölött. A képzelet kulcsfontosságú lépcsőfok a lélek és a szellem közti kapcsolat kiépítésében. (Pld: okkult fantázia játékok) Ezért olyan fontos, hogy minden gondolatot Krisztusnak ejtsünk foglyul. (II. Korinthus 10:3-5)
Úgy vettük észre, hogy sok időt és erőfeszítést takaríthatunk meg az okkultizmusból való szabadításban, ha a szabadításért folyamodóval közöljük, hogy legelőször ennek az erő démonnak a kiűzésére fogjuk kérni az Urat. Aki be akar csapni minket, vagy nem akarja komolyan a szabadulást, az hamar visszakozik, mikor megtudja, hogy ezzel elveszti majd minden képességét a szellemi teste használatára.
Gyakran el is feledkeznek erről a területről, és így nyitva marad ez az ajtó, aminek eredményeképpen Sátán és démonai tovább tudják gyötörni és zaklatni a személyt. Aki ilyen dolgoktól szenved, az kérheti az Urat, hogy vágja el a lelke és a szelleme közti kapcsolatot (mint a Zsidó 4:12-ben), és vegye el a szellemvilág érzékelésének képességét – óriási megkönnyebbüléshez fog jutni! Ezentúl csak akkor lesz kapcsolata a szellemvilággal, amikor az Úr úgy rendeli, szelleme Jézus irányítása alá kerül.
Nagyon fontos, hogy kérjük az Urat, hogy teljes irányítást vegyen szellemünk fölött. Sok keresztény beleesik abba a csapdába, hogy megtanulja irányítani a szellemét. Azt mondják: “Addig elmélkedem (meditálok), amíg szellemi megtapasztalást élek át, vagy megtapasztalom Istent.” A keresztényeknek tényleg vannak megtapasztalásaik – látomások, kijelentések – de ezek mindig az Úr ellenőrzése alatt állnak, soha nem a mi irányításunkkal, vagy kezdeményezésünkkel jönnek. Aki képes arra, hogy szabályozza, mikor legyen ilyen megtapasztalása, az alighanem Sátántól kapja a megtapasztalásokat.
Sajnos nagyon sok keresztény gondolja azt, hogy ki kell ürítenie az elméjét ahhoz, hogy a Szent Szellem beszélhessen rajta keresztül, vagy irányíthassa. A Biblia világosan mutatja nekünk, hogy tevékenyen kell együttműködnünk a Szent Szellemmel. Sok ilyen módon adott prófécia démoni prófécia. Nagyon sok keresztényt félrevezet ez, és elfogadják az ilyen próféciákat, mert a prófétáló személy olyan tényeket tud róluk, amelyeket szerintük csak Isten tudhat. Elfelejtik, hogy Sátán életünk minden részletét ismeri, kivéve szívünk gondolatait és szándékait, ezekbe nem lát bele.
Még egy fontos terület a szellemünkkel kapcsolatban, amiről nem tanítanak gyülekezeteinkben: Sátán, amikor csak teheti, használja az ember szellemi testét, anélkül, hogy az illető tudna róla.

“A ki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az…”
I. János 3:15

Sokat tűnődtem ezen a versen, mielőtt megértettem a szellemi testet. Hogyan lehet valaki gyilkos egy érzelem által, ha nem tesz semmi kézzelfoghatót az utált személy halálának előidézésére?
A gyűlölet tudatos bűn, és ha engedjük, hogy a szívünkben lakozzon, akkor ez jogos teret ad Sátánnak. Ha gyűlölsz valakit, Sátán beléphet, és a szellemi testeddel támadást intézhet az ellen, akit gyűlölsz. A támadás eredménye lehet mindenféle betegség, érzelmi probléma, baleset, akár halál is. A gyűlölő általában nem tudja, hogy Sátán használja szellemi testét, a gyűlöltnek pedig fogalma sincs róla, hogy mi a bajok forrása. Ezért kell mindhárom részünk tisztán tartására kérnünk Jézust, és ezért adott az Úr olyan sok parancsolatot az egymás iránti szeretetre és megbocsátásra. Jó példákat ad erről a témáról Watchman Nee könyve a The Latent Power Of The Soul (A lélek rejtett ereje).

A TÖRÉSBE ÁLLNI

“És keresék közülük valakit, a ki falat falazna, és állana a törésen én előmbe az országért, hogy el ne pusztítsam azt, de senkit nem találék.”
Ezékiel 22:30

Az Ezékiel 22:30-31-ben az Úr olyan valakit keresett, aki készen állt volna arra, hogy felvegye a harcot Sátánnal és démonaival, akik azért vakították meg a népet, hogy ne lássák szükségüket a megmentőre. Mivel nem talált ilyet, kiöntötte haragját és büntetését a népre bűneikért. Végső fokon Jézus Krisztus az, aki a törésbe áll minden bűnösért. Ezért jött a földre és halt meg – elszenvedvén a bűneinkért járó büntetést. Ezzel példát is adott. Nem fizethetjük ugyan meg a magunk vagy a mások bűneinek az árát, de harcolhatunk értük a szellemi birodalomban, hogy megtörjük az őket megvakító démoni erőket. (Efézus 6:12) Ebben az értelemben, hiszem, hogy beállhatunk a törésbe értük. Gyakran imádkozunk ilyen módon:

“Uram, kérlek engedd meg, hogy _________-ért a törésbe álljak és harcoljak érte, hogy szemei megnyíljanak, és megszabaduljon a démoni megkötözöttségből, hogy meglássa azt, hogy szüksége van Jézusra.”

Még egy módot mutatott az Úr:

“Hát nem ez-é a böjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?”
Ésaiás 58:6

“Egymás terhét hordozzátok, és úgy töltsétek be a Krisztus törvényét.”
Galata 6:2

“Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.”
János 15:13

A fentiek mutatják, hogy az Úr akarata szerint segítenünk kell keresztény testvéreinknek a terheik és fájdalmaik viselésében, és harcolnunk is kell értük, amikor csak szükséges, hogy megszabaduljanak a démoni elnyomásból. A törésbe állás egy módja ennek.

Hajlandó vagy a törésbe állni a lelkészetekért? Ha ő valóban Jézust tanítja és leleplezi Sátánt, ahogy tennie kell, nagy ellenállásba fog ütközni. Magukat keresztényeknek beállító sátánisták megtámadják szellemi testükkel és démonokkal, minden alkalommal, amikor szólásra emelkedik, és nagyon sok más esetben is. Ezek a Sátán szolgái a gyülekezetben gyakran magas pozícióban vannak, igazán szükség van erős, egészséges, fiatal emberekre, akik hajlandóak lelkészükért a törésbe állni, és kérni az Urat, hogy harcolhassanak érte. Más szavakkal, minden feléje irányított démoni erőnek, először rajtad kell átjutnia. Ez szenvedést fog jelenteni – fizikai és érzelmi szenvedést. Lehet, hogy ennek következtében nem tudsz majd minden vasárnap elmenni az istentiszteletre, mert túl beteg leszel hozzá. Lehet, hogy hamis vádakkal illetnek a gyülekezeti tagok. “Azért vagy beteg, mert nem jársz gyülekezetbe.” Hajlandó vagy állni ezt a fajta vádlást, és hallgatni az igazi okról, hogy miért nem voltál ott? A törésbe állás valakiért egy módja annak, ahogy “életedet adod egy barátodért”.
Szeretnék egy dolgot tisztázni. Azzal, hogy a törésbe állunk, nem fogadunk el semmit a démonoktól. Célunk az, hogy Jézus Krisztus hatalmában és erejében álljunk. Ne “fogadd el” a betegséget vagy bármi más formájú elnyomást! Jézus nevében meg kell dorgálnod minden démoni elnyomást, és meg kell tiltanod, hogy elérjenek téged vagy azt, akiért harcolsz. Ez az elsődleges célja a “törésbe állásnak”.
Te nem rakhatod be magad a törésbe. Csak az Úr teheti ezt meg, mert csak az Úr rendelkezik a szellemi tested fölött. Azt kell tenned, hogy kéred az Atyát, hogy tegyen oda téged, ha ez egyezik az akaratával. Oda kell szánnod magad, hogy az Atya bármely módon használjon téged a másik személy hasznára. Te nem határozhatod meg, mi legyen az a mód.
Hadd mutassak rá valamire. Ritkán leszel tudatában annak, hogy a “törésben” vagy, mivel szellemi testünk teljesen az Úr hatalmában van. Nem “látjuk” a szellemvilágot állandóan, mint a fizikai, csak különleges alkalmakkor engedi meg az Úr egyeseknek, és akkor is általában csak egy-egy pillanatra, vagy rövid időre. Csak akkor tudjuk meg, hogy a törésben vagyunk, vagy voltunk, ha az Úr felfedi nekünk, vagy a testünkben jelentkező különféle problémákból, amelyekről az Úr megerősíti, hogy abból származnak, ami a törésben történt velünk.
Éltél-e már át olyan intenzív közbenjáró imával töltött időszakot, amely után teljesen kimerültél? Ez azért van, mert amíg a fizikai testünkkel és az elménkkel imádkozunk, addig Isten fogja a szellemi testünket, és beveti őket a szellemvilág csataterén azon démoni erőkkel szemben, amelyek ellen imádkozunk. Az érzett fáradság legtöbbször annak a feszültségnek a tükröződése, amit a szellemi testünk élt át. A szellemi testen elszenvedett sebek gyakran különböző tünetek formájában a fizikai testben is megnyilvánulnak. Számomra az derült ki, hogy a bűn betörése annyira elváltoztatta a fizikai testünket, hogy a szellemvilág tudatos érzékelését csak rövid időszakokra vagyunk képesek elviselni, különben túlságosan elgyengülünk. A férfi és női boszorkányok sokkal gyorsabban öregednek, drágán megfizetnek fizikai testükben a szellemvilággal történő gyakori kapcsolatba lépésért.

Több helyen is megerősíti ezt a Biblia (pld. Dániel elájult és több napig beteg volt, miután bepillantott a szellemvilágba és beszélt Gábriel angyallal (Dániel 8:27))

CSATÁZÁS A SZELLEMVILÁGBAN

Ahogy megértjük, hogy szellemünk élő, tevékeny részünk, amely tud járni, beszélni, énekelni, gondolkodni, imádkozni, az Urat dicsérni és harcolni a szellemvilágban, az írásnak sok, eddig fejtörést okozó része érthetőbbé válik. Figyelembe véve, hogy a nap nagy részében “földi” dolgokkal vagyunk elfoglalva (pénzkeresés, család, stb.), hogyan tudunk megfelelni a következő igéknek?

“Ugyanezért mi is hálát adunk az Istennek szüntelenül…”
I. Thessalonika 2:13

“Szüntelenül imádkozzatok.”
I. Thessalonika 5:17

Elménk nem képes a nap 24 órájában megállás nélkül imádkozni vagy az Urat dicsérni, de ha az elménk nem is, a szellemünk megteheti.

“…de éljenek Isten szerint lélekben (szellemben).”
I. Péter 4:6

A szellemi testünk mozog, gondolkodik, beszél, éppúgy, mint a fizikai testünk, de jellemét és gondolkodásmódját a fizikai testünkből és lelkünkből meríti. Például, ha nem tudjuk az igét, a szellemi testünk sem fogja tudni (eltekintve persze attól, hogy a szellemi test közelebb van a Szent Szellemhez). Nem “test és vér ellen” harcolunk, hanem szellemek ellen – ezért nem a fizikai, hanem a szellemi testünk végzi a csatázást. Ezért fontos kérni Istent naponta, hogy adja ránk – szellemi testünkre – fegyverzetét, különben komoly sebeket kaphatunk a “tüzes nyilaktól”.
Furcsa és nehéz elfogadni azt, hogy szellemünk elválhat, és földrajzilag messze kerülhet fizikai testünktől. Az I. Korinthus 5:1-4-ben Pál épp egy ilyen esetet ír le. Lényeges, hogy Pál szelleme az Úr Jézus Krisztus erejével volt ott, nem saját lelkének irányításával.
A szellem általában a fizikai testben nyugszik, bár a test tovább él, ha a szellem különválik tőle. Nem így van ez a lélekkel. Ha a lélek elhagyja a testet, meghal a test. Ezért említi sok helyen a Biblia a fizikai halált a lélekkel együtt.
Az évek során az Úr megmutatta, hogy van egy érdekes tünete annak, hogyha a szellem távol van a testtől: erőteljes fehérjehiány áll be. Ha nem figyelünk eléggé arra, hogy intenzív szellemi harc idején növeljük az értékes fehérjefogyasztásunkat, elgyengülünk. Az ige sokat mond ezzel kapcsolatban.
Mióta Isten új szövetséget kötött Noéval (húsevés), Sátán és démonai megpróbálják visszatartani az embereket a húsevéstől.
“Az utolsó csepp a pohárba”, amely Isten ítéletét kiváltotta (özönvíz), a démonok és emberek közösülése volt (I. Mózes 6. fejezet). Nem hiszem, hogy véletlen volt, hogy Noénak megparancsolta Isten a húsevést, előre látva, hogy milyen szellemi csatározást kell majd folytatniuk, hogy a démonokat megakadályozzák abban, hogy irányítsák őket és életüket.
Az Ószövetség szellemi harcosai a Léviták voltak, az ő étrendjükben is sok volt a marhahús. (ITT NEM TUDOM ELOLVASNI RENDESEN!)
Ábrahám nyilván a legjobbat készítette Istennek, ez marhahús volt. (I. Mózes 18:1-7)
Azt is láthatjuk, hogy minden megújulás szellemi harcosait az Úr húsevéssel készítette fel. Pld. Illés. Az Úr kenyeret és húst adott neki, mielőtt a Baál prófétáival találkozott. (I. Királyok 17:2-6)
Az I. Timótheus 4:3-ban:

“A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől (az angolban: húsoktól) való tartózkodást, melyeket az Isten teremtett hálaadással élvezésre a hívőknek és azoknak a kik megismerték az igazságot.”

Figyelmesen tanulmányoztam a szakirodalmat, és igazából nincs olyan, jó kutatás, amely bizonyítaná, hogy a hús ártalmas. Ezzel szemben vannak eredmények, amelyek sok betegségnél a fehérjeadagolás pozitív hatását mutatják. Sajnos az orvosi terület annyira Sátán uralma alatt van, hogy az átlag orvos figyelmét iszonyú nehéz a protein előnyeire felhívni.
Intenzív harc esetén gyakran szükségesnek találjuk a napi kétszeri húsevést. Dolgoztam betegekkel, akik erős boszorkánytámadás alatt álltak, nagyon legyengültek és meg is betegedtek, mert nem tettek eleget Isten törvényének a fehérjebevitel szempontjából. Mindannyiuk állapota sokat javult, amikor növelték a húsmennyiséget étrendjükben.

Amikor fájdalmat, depressziót és kimerültséget hozol a csatamezőről (vagy máskor), ne feledkezz el egyik kulcs fegyverünkről – a dicséretről. Sose felejtem el azt az éjszakát, amikor az Atya adott egy leckét ebből. Épp lefeküdtem, de nem ment az alvás, csak forgolódtam, nyűglődtem az ágyban. Mély levertség lett rajtam úrrá, ki voltam merülve, mindenem fájt és minden olyan lehetetlennek tűnt. Igazából nagyon-nagyon sajnáltam magam.
Hirtelen az Atya megengedte, hogy szellemben lássam magamat (szellemi testemet). A csatamezőn voltam, de nem harcoltam. A földön kuporogtam, körülöttem egy csomó démon, akik mind gúnyolódtak és köveket hajigáltak rám. Nem érdekelt, olyan fáradt voltam, hogy azt reméltem, hogy azok a démonok majd megölnek, nem akartam élni. Nem volt sehová elfutni, nem volt kiút ebből a helyzetből, csak az, hogy felállok és tovább harcolok, de ehhez akkor túl fáradt és levert voltam.
Nem tudom Elaine mennyit tudott arról, hogy mi történik, de az biztos, hogy az Atya parancsára válaszként ekkor bejött a szobámba és feltette az egyik keresztény zenés szalagunkat. Semmi kedvem nem volt a zenehallgatáshoz, ezekhez a dicshimnuszokhoz pedig, amiket ő választott, aztán pláne semmi. Elaine semmit nem szólt hozzám, csak leült és hallgatta a zenét. A Szent Szellem gyengéden és kitartóan elkezdte megmutatni, milyen téves volt az önsajnálatomban való elmerülés. Újra csak elcsodálkoztam, milyen szerető és nagylelkű az Úr, amikor kudarcot vallunk és elbukunk. Nem tehettem róla, válaszolnom kellett erre a nagy-nagy szeretetre. Így aztán, ahogy a fizikai testemmel elkezdtem együtt énekelni a szalaggal, a szellemvilágban talpra küzdöttem magam, és azt mondtam a démonoknak, hogy nem érdekel, mit csinálnak, dicsérni fogom az én Uramat az Ő hatalmas szeretetéért. Felemeltem a fejem és karjaimat a menny felé, és szívből jövő szeretetemet, imádatomat és dicséretemet énekeltem, fizikai és szellemi testemmel egyaránt. Ahogy ezt tettem, hirtelen a szellemvilágban tündöklő fehér fény gyúlt körülöttem. Láttam a démonokat, ahogy földre esve elterülnek, aztán egyenként eloldalognak a sötétbe. Sátán és démonai nem tudnak megállni az Úrnak szóló dicséretben. Biztos vagyok benne, hogy Pál ezért írta ezt a sokat vitatott verset az I. Thessalonika 5:16-ban:

“Mindenkor örüljetek (az angolban: Mindenben adjatok hálát.).”

Minél rosszabbak a körülmények, annál biztosabbak lehetünk, hogy Sátán és démonai körülöttünk vannak. Ahogy dicsérjük az Urat, problémáink forrása – Sátán – gyorsan veszíti erejét, és mi bő áldáshoz jutunk.

GYAKORLATI TANÁCSOK

Soha ne becsüld le Sátán hatalmát és ne bánj vele tiszteletlenül (Júdás 8-9, I. Péter 5:8). Gondolj arra, mit mondott Isten, mikor Sátánt megalkotta:

“…Te valál az aranyosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességben, tökéletes szépségben.”
Ezékiel 28:12

Sátán volt a legszebb és legokosabb teremtménye Istennek. Nem is remélhetjük, hogy pöttömnyi emberi intelligenciánkkal legyőzhetjük, vagy kiismerhetjük csalásait és félrevezetéseit. Teljesen az Úrra kell támaszkodnunk Sátán taktikáinak felismeréséhez, és kizárólag Jézus Krisztus hatalmával állhatunk ellene és győzhetjük le.
Sátán és a démonok képesek kívülről gondolatokat injektálni az elménkbe. Ezek a gondolatok egyes szám első személyben vannak megfogalmazva, hogy ne tudjuk megkülönböztetni a sajátjainktól (Igaz hívő kereszténynek három forrásból támadhatnak gondolatai: a Szent Szellemtől, saját elméjéből és a gonosztól.) Ezért is fontos minden gondolatunkat foglyul ejteni Krisztusnak. Sátán és démonai nem tudnak olvasni gondolatainkban, így ha el akarjuk őket űzni magunktól, hangosan kell utasítanunk őket – amint erről Jézus is példát adott. A gondolkodásról szól a Filippi 4:8 és a Róma 12:2 is.
A gondolkodással kapcsolatban érdemes néhány szót ejteni a depresszióról. Bár a démonok a legkülönfélébb betegségeket tudják okozni, és a baktériumok és vírusok kezelésében is szakértők, mégsem igaz, hogy minden betegség démoni eredetű. Különösen igaz ez a depresszióra. Mi emberek szeretjük az egyszerű megoldásokat. Könnyű mindenre azt mondani, hogy démonikus probléma, csak ki kell űzni a démont, és slussz. Azonban az én tapasztalatomban előfordult, súlyos depressziós esetek túlnyomó többségét nem a személyben lakozó depresszió-démon okozta, hanem gondolkodási hiba. Isten igéje világosan mondja a II. Korinthus 3:5-ben, hogy minden gondolatot foglyul kell ejtenünk a Krisztusnak való engedelmességnek. A súlyosan depressziós emberek szinte soha nem tartják be ezt a parancsolatot. Megengedik bármilyen gondolatnak, amit Sátán vagy a démonok be akarnak tenni az elméjébe, hogy ott maradjon! Minden gondolatot sajátjukként fogadnak el, nem veszik a fáradságot, hogy meggyőződjenek azok realitásáról, vagy Isten igéjével való egyezésükről. Így az elméjük lusta passzivitásában, a démoni erők óriási érzelmi kínoknak vetik őket alá.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account