Mindent megvizsgáljatok

Ennek a témakörnek tartalma 45 hozzászólás, 6 résztvevő. Utolsó frissítés:  Névtelen 9 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1091
     Edua 
    Felhasználó

    Sziasztok!
    Én gyanútlanúl elolvastam,mert eddig amit Ida feltett mind nagyon hasznos és tiszta írás volt,de ez nálam fennakadt a szűrőn.(Ebben is van sok jó gondolat és hasznos dolog,de mint tudjuk a keresztényekhez szóló tévtanításoknak legalább a fele igaz szokott lenni,egyébként rögtön elutasítanák.)És miután olvastam tőle további részleteket,még rosszabb lett az összkép.
    Nagyon sok dolgot állít,ami nem felel meg a valóságnak és a Szent Írásnak.Állítja többek között,hogy megtért keresztényekben is laknak démonok,a boszorkányok átka hat(rászáll)a keresztényeken is,nagyobb hatalmat tulajdonít az ellenségnek,mint aki bennünk van,állítja,hogy fizikailag harcolt hús-vér démon ellen,amikor farkasemberrel találkozott,hatástalan volt az ima…stb.Elég furcsa az is,hogy mennyire felkészületlen volt az angyal és Rebeccában az hagyott nyomot,hogy milyen színű a haja és hogy frissen volt borotválva.

    A linkeket nem azok a dolgok miatt tettem ide,amikkel vádolják őket-mert mivel nem ismerem a két nőt,nem tudhatom,igazak-e,és egyébként is szokás mindenkit mindenfélével megvádolni-hanem amiatt,mert itt is van több idézet a többi könyvéből és a felvételekből.Közölnek tényeket és olyan emberek írják le tapasztalatukat,akik személyesen beszéltek és találkoztak velük.És olyanok akik a teljes könyveket elolvasták,nem csak részleteket.

    A tények közt vannak dokumentumok,amik bizonyítják a hazugságait.Pl.a férje akiról állítja,hogy próféta hamis papírokkal rendelkezik,Elaine összes osztálytársa és a csapat tagjai is tagadják,hogy bármikor bárkit is megvert volna,a korházban engedélyezve van a lelkésti szolgélat,csak az ördögűzés van megtiltva(és a Bibliák sincsenek összeszedve),közel halálos dózisu demetrolt(morfiumhoz hasonló kábító-fájdalomcsillapító)adott be Elainenek Rebecca + a lányát is kábítószerezte és ő is súlyos kábítószer függő,szándékosan téves diagnózisokat állított fel,pisztollyal fenyegetőzött a korházban.(bár a korházi részt nem tudom mennyire lehet hitelesnek venni)

    Azok közül akik a könyveket olvasták volt akinek álmatlan éjszakái voltak,amíg meg nem bánta és meg nem vallotta,hogy olvasta őket,volt aki nem tudott aludni,míg a szobájából ki nem dobta a könyvet aszemétbe és voltak többen akiknek könyv olvasása után komoly démoni támadás volt az életükben.

    Akik személyesen ismerik óva intenek mindenkit,hogy a könyveit elolvassák,mert aki olvassa a könyveit,vagy hallgatja a felvételait,utat nyit a démonok tevékenységeinek,javasolják elégetni őket.Állítják,hogy amikor a könyvet írta,még mindketten foglalkoztak az okkultizmussal(gyakorló boszorkányok)voltak (és talán soha nem is hagytak fel,csak színlelt keresztények)és a félelemkeltés a céljuk.

    írom mindezt azért,mert szeretem a dolgokat több szempontból is megvizsgálni,főleg ha már az ige alapján a gyanú óvatosságra int.Úgy gondolom,hogy nem szabad szem elől tévesztenünk,hogy a Sátán tudja,hogy egy magát részben leleplező és támadó írással sikeresebben elfogadtathatja a keresztényekkel a tévtanításait.

    Testvéri szeretettel:Édua

    #1092
     Névtelen

    Szia kedves Edua!

    Köszi, hogy leírtad! (kérlek máskor is, ha bármi információ, illetve kétség előjön, akkor is szólj, ill szóljatok…!) Bár mint tudod, én nem tudok angolul, és ahogyan már írtam, engem nem nagyon rendit meg, ha egy keresztényről rosszat mondanak ( most az apostolokra is gondolhatunk, akiket mire életük végéhez értek, már el is vetettek a gyülekezetek…!) , de valóban vannak tények, amiket figyelembe kell venni, amik, ha bizonyíthatóan nem igazak, akkor hiteltelen a történet is és az ember is! És a kórházas dolog az olyan…! Annak nyoma van, illetve kell, hogy nyoma legyen!
    Bár mint írtam én magam is sokat vacilláltam rajta, hogy feltegyem-e ide, és foglalkozzak-e vele, mert én is elég vadnak éreztem a dolgot. De mivel keveset lehet a sátánisták és a boszorkányok dolgairól tudni, ezért gondoltam, hogy hasznos lehet! (Ahogyan én is írtam, hátha vannak benne hasznosítható elemek!)

    írod:
    “Nagyon sok dolgot állít,ami nem felel meg a valóságnak és a Szent Írásnak.Állítja többek között,hogy megtért keresztényekben is laknak démonok,a boszorkányok átka hat(rászáll)a keresztényeken is,nagyobb hatalmat tulajdonít az ellenségnek,mint aki bennünk van,állítja,hogy fizikailag harcolt hús-vér démon ellen,amikor farkasemberrel találkozott,hatástalan volt az ima…stb.”

    Azért itt ne felejtsük el, hogy abban az esetben, ha belekeverednek az újjászületett keresztények különböző okkult dolgokba, ( vagy csak nem töltekeznek be Szent Lélekkel) akkor bizony “visszatérhetnek a démonok a kisöpört házukba, 7 még náluknál is gonoszabbal együtt…”! Továbbá többen tesznek bizonyságot arról (akik elvileg nem vallásosak!) , hogy démonokkal fizikailag is harcoltak ( pl az UFO eltérítések is ilyenek…!) , illetve arról is, hogy azokkal szexuális viszonyt létesítettek. És ezt más, volt sátánisták, illetve boszorkányok, sőt más vallásból megtértek is mondják. Tehát azért ez nem csak az Ő kitalációja. Tudjuk azt is, hogy ahol, akinél a bűn még ( “életvitelszerűen” )jelen van, ott a Sátánnak bejárása van a keresztény életébe, és az az illető megszállásáig is vezethet!
    (Gondoljunk mondjuk Saul királyra, ahol bár a Szent Lélek benne lakott, de azért Isten az engedetlenségéért egy gonosz lelket küldött rá…! )
    Továbbá a sámáni oldalról is olvashattuk, hogy pl állatokba tudják a lelküket “teleportálni”, stb. Az átokról pedig csak azt mondhatjuk, hogy Péld. 26,2 Miképen a madár elmegy és a fecske elrepül, azonképen az ok nélkül való átok nem száll az emberre. Vagyis az ok nélkül mondott átok nem száll az emberre. De küldhetnek ránk démonokat, akik lenyomhatnak, harcolhatnak ellenünk…! Hiszen mint tudjuk, ez meg is történik, ahogyan megtérünk, rögtön jön a sátáni támadás…! ( Kérdés, hogy ahogyan Jóbnál meg lett engedve a Sátánnak az, hogy megpróbálja őt , és a megrostálás is meg szokott lenni engedve neki…!)
    Meg azután mint írod, éppen itt is írják azok, akik olvasták a könyveit, hogy utána démoni támadásnak voltak kitéve, és amíg az Úr elé nem vitték. Azok közül akik a könyveket olvasták volt akinek álmatlan éjszakái voltak,amíg meg nem bánta és meg nem vallotta,hogy olvasta őket,volt aki nem tudott aludni,míg a szobájából ki nem dobta a könyvet a szemétbe és voltak többen akiknek könyv olvasása után komoly démoni támadás volt az életükben.

    Szóval, azért láthatjuk (nem csak itt) , hogy arról az oldalról jöhet támadás az újjászületett keresztényekre is! De persze azért teljesen egyetértek veled, hogy minden oldalról meg kell mindent vizsgálni, mert már nagyon az utolsó napokat éljük, és nagyon intenzív lett a hitetés, és a támadás….!

    Én is szeretettel, és köszönöm: Ida

    Err

    #1093
     Thea 
    Adminisztrátor

    Sziasztok!
    Én is elolvastam a feltett részeket.
    Számomra pont a kórházzal kapcsolatos vádak hiteltelenek. Személyes ismerőseimmel is megestek már horror történetek amerikai kórházakban és a hazudozás és saját tetteik elfedezése egy cseppet sem lepne meg. Ehhez még az sem kell, hogy boszorkányok legyenek a nővérek vagy orvosok között.
    Szerintem fontos a könyv tartalmára koncentrálni, mert a személyes vádakat úgysem tudjuk cáfolni vagy megerősíteni. Ezeket írhatták sátánisták is.

    A tartalmát tekintve én néhány dolgot találtam, amit másképp gondolok, de ehhez hozzátartozik, hogy az én tapasztalataim ezen a téren elenyészőek a fentiekhez viszonyítva.
    Én is úgy gondolom, hogy “nagyobb, aki bennünk van”, de megint csak azt mondom, hogy még nem volt alkalmam letesztelni ezt ilyen éles lelki harcban.
    Az is igaz, hogy ez az olvasmány nem mindenkinek való, így nekünk is szükségünk van bölcsességre, hogy kivel osszuk meg az ilyesmit. Manapság sok keresztény hiába évek óta keresztény, még mindig csecsemőnek számít lelkileg. És fontos az egyensúly is. Ha valaki csak ilyesmit olvas, az nem jó, a pozitív hitépítő tápláléknak kell túlsúlyban lenni és olvasás előtt is fontos imádkozni.
    Számomra a történet hitelesnek és a két “főszereplő” őszintének tűnik. Megint ajánlanám a fent általam említett dokumentumfilmet, mert ott sok pozitív példát láthattok.

    #1094
     Edua 
    Felhasználó

    Sziasztok!
    Kedves Thea,sajnos tudom mi folyik a korházakban,ezért is írtam zárójelben:”bár a korházi részt nem tudom mennyire lehet hitelesnek venni”

    Kedves Ida,én úgy tudtam,hogy a démonok nem tudnak fizikai testet ölteti-emiatt is van szükségük arra,hogy valakinek a testében lakjanak-csak az ördögök.De mivel a könyv írója ennyire benne van ezekben,úgy gondoltam tud külömbséget tenni.
    Azzal egyetértek,hogy kívűlről támadhatják,lenyomhatják,küzdhetnek a hívők ellen is.Viszont:akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé,akiben pedig van,oda nem fog magamellé más szellemet beengedni.(Jóbot is csak kívűlről támadhatta,benne nem volt gonosz)
    Így van az ok nélküli átok.De egy hívőnek mi oka lenne a jogos átokra?

    Egyébként lehet,hogy azért is így állok hozzá,mert volt egy nagyon rossz tapasztalatom hasonló dologban,és azóta vigyázok.Van egy keresztény író,aki szellemi harcokról ír, az első könyvét elolvastam,semmi kivetnivalót nem találtam benne,sőt nagyon tanulságos volt,a másodikban már voltak furcsa dolgok,de mivel az első olyan jó volt,nem is annyira tűnt fel.Viszont a harmadikat ahogy elkezdtem olvasni már az elején azzal kezdte,hogy megjelent neki Jézus,hogy megmondja,hogy mit kell tennie.És ahogy Jézust leírja,meg amit tett,és mondott,világos volt,hogy ez nem az a Jézus!Sokként ért,és akkor utána néztem ki az író,és hát ha ezt előbb tudtam volna,egy betűt sem olvastam volna el tőle.Egyébként karizmatikus nagy gyülekezet pásztora,-aki nagyon sokat ír a varázslás és a Sátán ellen,a démonok legyőzéséről-és magasfokozatú szabad kőműves.Nem volt!Hanem párhuzamosan.
    Talán ezért nem veszem félvélról,hogy a kommentekben azt írják Rebeccaról és Elaineről,hogy nem csak voltak boszorkányok,hanem még mindig gyakorolják.

    elnézést,hogy ilyen sokat írtam erről…

    #1095
     Névtelen

    Sziasztok!

    Én a kórházi résznél arra gondoltam, mint ellenőrizhető igazságra, hogy nem volt betiltva a Biblia, és lehetett evangelizálni! ( Amit írtál Edua) A többiről nekem is az a látásom, hogy bármikor, bárkinek, bármit hazudnak, ha az érdekük ezt kívánja( ill még akkor is, ha nem )…! (Akár még a “keresztények” is!)Tehát, ha arra van igazi bizonyíték, hogy ezek nem voltak betiltva , akkor számomra hiteltelen mind a történet, mind az ember…! ( Persze itt az, hogy most lehet, az nem jelenti azt, hogy nem volt ilyen időszak, amikor valóban nem lehetett, akárcsak egy kis ideig is…!)
    Kedves Edua! A démonokkal kapcsolatosan jogos, az ott nekem is igencsak feltűnt, hogy a kettőt egybe mossa, de én azt gondoltam, hogy a fordításban van a hiba! ( Mint tudjuk, nem igazán tudják megkülönböztetni őket, még sok ismerettel bíró keresztények se! Én pedig mint tudod abban a hiányosságban szenvedek, hogy nem tudom eredetiben leellenőrizni, hogy a fordítás mennyire egyezik az eredetivel…! És , ha a fordítónak “egykutya” a kettő, akkor előfordulhat a rossz fordítás! (Ha nem ez történt, akkor viszont még maga a boszorkány mivoltjuk is megkérdőjelezhető…! Illetve csak az egyik hölgyről volt szó, mint boszorkányról!)

    Amit a szabadulás hosszúságáról írtál, arról az jutott eszembe, hogy az apostoloknál is volt olyan, amikor nem engedtek az ördögök. Arra mondta az Úr, hogy van olyan fajzat, amelyik csak böjtöléssel, és imádsággal űzhető ki. De a részletben még az is olvasható, hogy a nő nem is igazán akart az erejétől megszabadulni!
    Ha pedig a mi akarjuk, akkor nem történik meg a szabadulás!(ApCsel 19,18 A hívõk közül sokan bevallották gonosz tetteiket az emberek elõtt. ApCsel 19,19
    Voltak olyan hívõk, akik korábban varázsoltak. Ezek közül sokan összegyûjtötték varázsláshoz használt könyveiket, és a többiek szeme láttára elégették õket. Az így elégetett könyvek összesen körülbelül ötvenezer ezüstpénzt értek.)

    írod:
    “Azzal egyetértek,hogy kívűlről támadhatják,lenyomhatják,küzdhetnek a hívők ellen is.Viszont:akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé,akiben pedig van,oda nem fog magamellé más szellemet beengedni.(Jóbot is csak kívűlről támadhatta,benne nem volt gonosz)”

    Igen, de azt se felejtsük el, hogy azért a megszentelődés egy folyamat! Nem vagyunk egyből teljesen tökéletesek (sajnos), és nem tudunk egyből mindent…! Bár ugye Krisztusban lát bennünket a mennyei Atya, és előtte Krisztusban tökéletesek vagyunk, de azért a megszentelődés időt vesz igénybe! A test cselekedeteinek a megöldöklése, a bűnök felismerése és elhagyása, óemberünk levetkezése…, szellem szerint járásunk, …stb, és az ismeret begyűjtése is időbe telik! ( Hiszen maga Isten mondja, hogy “és lassan, lassan űzöm ki előled, hogy a mezei vadak el ne szaporodjanak ellened….”!) Addig pedig lehetnek olyasmik az ember életében, amelyeket elbagatellizál , nem tulajdonít neki nagy jelentőséget, ha nem figyel annyira a Szent Lélekre! (Persze Ő figyelmeztet bennünket mindenre, és rámutat minden olyan dologra, amely nem Istentől származik, de én láttam már olyat, aki nem akarta azt tudomásul venni….! Attól még valódi keresztény volt, csak a “lélek kész volt, de a test erőtelen” volt…! Ezt arra írtam most, hogy azért a keresztények is cselekedhetnek úgy, hogy démoni befolyásolás érhesse őket folyamatosan.
    Jóbot csak azért említettem meg, mert hogy Isten megengedte a kínzását a Sátánnak…! És Pál apostol is ír olyat, hogy az “ilyet átadjuk a Sátánnak…!”(1 Kor. 5,4 Ti és az én lelkem a mi Urunk Jézus Krisztusnak nevében egybegyűlvén, a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmával 1 Kor. 5,5 Átadjuk az ilyent a Sátánnak a testnek veszedelmére, hogy a lélek megtartassék az Úr Jézusnak ama napján.)(Pl az inkvizíció is ebből származhat szerintem…)De mint láthatjuk, itt olyanokról van szó, akik keresztények( a Krisztushoz tértek, befogadták Őt), de bűnben élnek…!

    írod:
    “Így van az ok nélküli átok.De egy hívőnek mi oka lenne a jogos átokra?”

    Nem tudom, de én hallottam már olyat (az apostoli versekben is :2 Thess. 3,6 A mi Urunk Jézus Krisztus nevében pedig, rendeljük néktek, atyámfiai, hogy vonjátok el magatokat minden ATYAFITÓL, a ki rendetlenül él, és nem ama utasítás szerint, a melyet mi tőlünk kapott.), amikor nem igyekszik valaki az Ige szerinti módon élni…! És 1 Pét. 4,15 Mert senki se szenvedjen közületek mint gyilkos, vagy tolvaj, vagy gonosztévő, vagy mint más dolgába avatkozó: azért mint láthatjuk erre is van szabadsága a hívőknek!
    De hát olvashatjuk, hogy Krisztus ítélőszékénél is sokan lesznek, akik ” átkozottak” …!

    #1096
     Edua 
    Felhasználó

    Kedves Ida!
    Én nem annyira a szabadulás hosszúságára gondoltam,mint inkább a harc módjára.Ahogy írod is,böjtöléssel imádkozással és szóval űzték ki az apostolok is.Olyanról viszont szó sincs,hogy fizikailag küzdöttek volna ellenük.Vagyis,egy esetben említ ilyet a Biblia,Skéva főpap fiainál.
    “Elkezdték pedig némelyek a lézengő zsidó ördögűzők közül az Úr Jézus nevét hívni azokra, a kikben gonosz lelkek valának, mondván: Kényszerítünk titeket a Jézusra, kit Pál prédikál.
    Valának pedig némelyek Skévának, egy zsidó főpapnak fiai heten, a kik ezt mívelik vala.
    Felelvén pedig a gonosz lélek, monda: A Jézust ismerem, Pálról is tudok; de ti kicsodák vagytok?
    És reájok ugorván az az ember, a kiben a gonosz lélek vala, és legyőzvén őket, hatalmat vőn rajtuk annyira, hogy mezítelenen és megsebesülve szaladának ki abból a házból.”(Ap.csel.19)
    Ez egy nagyon elgondolkodtató példa.
    A démonokat csak a Szent Lélek ereje által lehet kiűzni,azt viszont ők felismerik és nem támadhatnak,sőt már csak Jézus nevére is menekülnek(és ehez még csak hívőnek sem kell lenni)Jézust elég nagy alázattal kérték:”Ha kiűzesz minket, engedd meg nékünk,”…

    Ha valaki még nem szent,nem hagyta el az összes bűnét,test cselekedeteit még nem teljesen öldökölte meg óemberét még nem sikerült levetkeznie,még nem tud szellem szerint járni,akkor is a Szent Lélek védelme és Isten áldása alatt van.És ezzel szemben az ördögök,démonok tehetetlenek.Ha valaki befogadták a szívükbe Jézust/Szent Lelket,oda már nem térhet vissza a gonosz lélek.Egy emberben nem lehet kétféle lélek.
    “Átadjuk az ilyent a Sátánnak a testnek veszedelmére, hogy a lélek megtartassékbaz Úr Jézusnak ama napján”Viszont ez nem az ördögűzés kapcsán,hanem a bűn miatt lehetséges.Az ilyen ember nem is tudja kiűzni őket,mert nem engednek neki.
    És még itt is csak a testen van hatalma.Rebecca meg azt írja,hogy a “24 éves fiatalembert, aki mindig az Úrral járt (lelkésznek készült)” el tudták “vágni” Istentől.Többé se imádkozni,se Bibliát olvasni nem tudott.Sőt a többiek imái sem segítettek.Tehát a szellemén is hatalmat vettek a démonok.Nekem ez már úgy tűnik,mintha azt akarná kihozni a dologból,hogy a démonok meg az örökség,átkok hatalmasabbak,mint aki bennünk van. (Ti az Istentől vagytok fiacskáim, és legyőztétek azokat; mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van.1Jn 4,4)

    Értem,amit az átokkal kapcsolatban írsz,Pál apostol is írja,hogy “Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott!” de az nem az ördög átka,az ördög azért szerintem nem átkoz valakit,mert nem él Isten szerint.Hanem épp ellenkezőleg,az viszont nem lehet hatásos.

    Ezt is írja:”Tudtuk, hogy Sátán elől nincs hová menekülnünk vagy elbújnunk,”Pedig tudjuk,hogy van:
    “Mert te vagy az én menedékem, s erős tornyom az ellenség ellen.”(Zsolt 61,4)
    “Tollaival fedez be téged, és szárnyai alatt lészen oltalmad”( Zsolt 91,4 )
    Nem illet téged a veszedelem, és csapás nem közelget a sátorodhoz;
    Mert az ő angyalainak parancsolt felőled, hogy őrizzenek téged minden útadban

    ír még hatástalan imáról a farkasemberrel szemben,és óriási csatákról démonokkal szemben.
    “Messze van az Úr az istentelenektől; az igazaknak pedig könyörgését meghallgatja.”(Péld 15,29)
    Tehát,ha Isten nem hallgatta meg a könyörgését az Ő gyermeke-e Rebecca?Ha nem,hogy űz démonokat?
    Miért kéne csatákat folytatni a démonokkal,mikor Jézus már legyőzte őket,örökre?Nekünk elég Őt segítségül hívni,a többit elintézi Ő helyettünk.Egyébként is mi alulmaradnánk.

    És az angyal továbbra is nagyon gyanús több szempontból is…

    #1097
     Névtelen

    Folytatnám, mert el kellett mennem.
    Tudom , hogy én is azt írtam, hogy vannak, akik arról tesznek tanúságot, hogy démonokkal harcoltak fizikálisan (ők annak azonosították őket, de persze ez nem jelent semmit ), de arra gondoltam, hogy csak azért jegyezted meg, mert a ” fizikailag” rész volt számodra a zavaró, és te se teszel ebben különbséget! Szóval elnézést, az ige szerint is, különbség van a démonok, és az ördögök között.Erről már másutt írtam is, de (nem volt sok hitelem….!) És, ahogyan mondtad, a démonoknak szüksége van testre, akiken keresztül megnyilvánulhatnak.

    írod:
    “Van egy keresztény író,aki szellemi harcokról ír, az első könyvét elolvastam,semmi kivetnivalót nem találtam benne,sőt nagyon tanulságos volt,a másodikban már voltak furcsa dolgok,de mivel az első olyan jó volt,nem is annyira tűnt fel.Viszont a harmadikat ahogy elkezdtem olvasni már az elején azzal kezdte,hogy megjelent neki Jézus,hogy megmondja,hogy mit kell tennie.”

    Lehet tudni, hogy kiről van szó? ( Hagin is írt ilyesmiről! Mondjuk nekem az nem okoz gondot, ha az Úr megjelenik valakinek, hiszen erre az igében is találhatunk példát.( Pál is ilyen módon tanult az Úrtól!) Továbbá ahogyan megfigyeltem, a választott “edényeknek”, mindig van valamilyen természetfeletti találkozásuk az Úr Jézussal. Ez többnyire már a megtérésükkor megtörténik. Meg az iszlám országokban is halljuk, hogy így térnek meg egyesek…!)

    írod:
    “És ahogy Jézust leírja,meg amit tett,és mondott,világos volt,hogy ez nem az a Jézus!”

    Igen, az biztos, hogy ezeket a jelenségeket is meg kel vizsgálnunk, mert az ördög is utánozhatja, és csinálhat ilyet.

    írod:
    “Sokként ért,és akkor utána néztem ki az író,és hát ha ezt előbb tudtam volna,egy betűt sem olvastam volna el tőle.Egyébként karizmatikus nagy gyülekezet pásztora,-aki nagyon sokat ír a varázslás és a Sátán ellen,a démonok legyőzéséről-és magasfokozatú szabad kőműves.Nem volt!Hanem párhuzamosan.
    Talán ezért nem veszem félvélról,hogy a kommentekben azt írják Rebeccaról és Elaineről,hogy nem csak voltak boszorkányok,hanem még mindig gyakorolják.”

    Azért azt ne bánd, hogy olvastad az írásait, hiszen az Istent szeretőknek minden a javukat szolgálja! Ha nem lett volna értelme, akkor megtudott volna az Isten tartani attól….! ( Legalább tudunk beszélni róla, és megvitatni a dolgokat épülésünkre…!)

    Egyébként, mint írtam is, nekem leginkább ez a rész volt a nagyon hasznos, hogy a sátáni praktikákról, erőkről olvashattam benne. Én tipikusan az vagyok, illetve voltam, aki azt mondja, hogy “jó, jó, de a mi Urunk lényegesen hatalmasabb Sátán minden seregénél, ezért nem kell foglalkozni túl sokat vele….! Ne őt dicsőítsük, hanem az Úr Jézust..!”
    De, az az igazság, hogy valóban elbagatellizálhatjuk az ördög mesterkedéseit, ha nem figyelünk, és behúzhat a csőbe bennünket! Hiszen Ő szerte jár, keresvén akit elnyeljen…”! És tudjuk, hogy AK, és HP is ezt teszi majd, a Sátán ereje által…!

    Továbbá az is váratlanul ért, ahogyan ezt már másutt mondtam is, hogy vannak pásztorok, tanítók, próféták, és “gyalogok”, akik a Sátánt szolgálják! Akik benn ülnek a gyülekezetekben, és közben a Sátánt imádják….! És itt, mint mondtam, nem a vallásosakról, illetve a sima hitetlenekről van szó! Sőt, az is lezsibbasztott, hogy vannak gyülekezetek, amelyek a pl szabadkőművesek kezében vannak… , vagy egyéb “klubok” vezetése alatt!

    Persze, mint mondtam én nem tudok angolul, tehát nem tudom “élőben” leellenőrizni , hogy mik állnak az Erica által írt könyvekben, ezért nem tudom, hogy hogyan is vegyem ezt.( Hiszen az ellenvélemények is lehetnek a Sátán lejárató akciói!) Mondjuk én azt is “tapasztaltam”, hogy akik csak hazugok, vagy képmutatók , és ezt “felrovod” nekik, akkor azok káromkodnak, káromolnak, átkozódnak, hazudoznak, neked támadnak, “köpködnek”, és …., stb. Nem tudom, hogy ők mennyire védekeztek , ezen vádak ellen, vagy csak hagyták az igazságosan ítélőre…?

    írod:
    “elnézést,hogy ilyen sokat írtam erről…”

    Szerintem meg jó, hogy ilyen sokat írsz, írunk róla, hiszen éppen ez a lényege , hogy vigyázzunk egymásra, és az ige alapján megítéljünk mindent!És ez a klub oldal is erre van!

    Szeretettel: Ida

    #1099
     Névtelen

    Kedves Edua!

    írod:
    “Én nem annyira a szabadulás hosszúságára gondoltam,mint inkább a harc módjára.Ahogy írod is,böjtöléssel imádkozással és szóval űzték ki az apostolok is.Olyanról viszont szó sincs,hogy fizikailag küzdöttek volna ellenük.”

    Jogos! Valószínűleg félre olvastam, mert én arra emlékeztem, hogy más boszorkányok vették hatalmuk alá a testét a hölgynek, és azok harcoltak Rebeccával. ( Úgy emlékeztem, hogy a démonok, és az ördögök, csak a másik hölgyet kínozták. De rosszul emlékszem, majd újra átolvasom.)

    írod:
    “Ha valaki még nem szent,nem hagyta el az összes bűnét,test cselekedeteit még nem teljesen öldökölte meg óemberét még nem sikerült levetkeznie,még nem tud szellem szerint járni,akkor is a Szent Lélek védelme és Isten áldása alatt van.És ezzel szemben az ördögök,démonok tehetetlenek.Ha valaki befogadták a szívükbe Jézust/Szent Lelket,oda már nem térhet vissza a gonosz lélek.Egy emberben nem lehet kétféle lélek.”

    Ezt nem tudom! Én úgy látom az ige alapán, hogy a védelmünk csak addig tart, amíg nem hagyjuk el az Úrban való hitet.Amíg nem szakadunk el az Isten kegyelmétől…!

    írod:
    “Átadjuk az ilyent a Sátánnak a testnek veszedelmére, hogy a lélek megtartassékbaz Úr Jézusnak ama napján”Viszont ez nem az ördögűzés kapcsán,hanem a bűn miatt lehetséges.Az ilyen ember nem is tudja kiűzni őket,mert nem engednek neki.”

    Igen, ez valóban a bűn miatt történhet.

    írod:
    “Nekem ez már úgy tűnik,mintha azt akarná kihozni a dologból,hogy a démonok meg az örökség,átkok hatalmasabbak,mint aki bennünk van. (Ti az Istentől vagytok fiacskáim, és legyőztétek azokat; mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van.1Jn 4,4)”

    Te figyelmesebb voltál ebben nálam, én jobban a szörnyűségekre koncentráltam. De újra el fogom olvasni !

    írod:
    “Értem,amit az átokkal kapcsolatban írsz,Pál apostol is írja,hogy “Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott!” de az nem az ördög átka,az ördög azért szerintem nem átkoz valakit,mert nem él Isten szerint.Hanem épp ellenkezőleg,az viszont nem lehet hatásos.”

    Nem, igazából azt akartam finoman mondani, hogy sajnos Isten népe között vannak olyanok , akik rászolgálnak az átokra. Ez amit írtál, ez persze , de azért vannak olyanok, akikben nem teng túl a szeretet, és nem úgy viselkednek, cselekednek másokkal, ahogyan szeretnék, hogy velük viselkedjenek azok…! Sőt, az Úr nevét is meggyalázzák.

    írod:
    “ír még hatástalan imáról a farkasemberrel szemben,és óriási csatákról démonokkal szemben.
    “Messze van az Úr az istentelenektől; az igazaknak pedig könyörgését meghallgatja.”(Péld 15,29)
    Tehát,ha Isten nem hallgatta meg a könyörgését az Ő gyermeke-e Rebecca?”
    Ha nem,hogy űz démonokat?
    Miért kéne csatákat folytatni a démonokkal,mikor Jézus már legyőzte őket,örökre?Nekünk elég Őt segítségül hívni,a többit elintézi Ő helyettünk.Egyébként is mi alulmaradnánk.

    Szerintem is simán kellene működnie az ördögűzésnek , de láthatunk a neten elég sok kínlódást. Viszont van olyan igevers is, ahol maga Jézus űzi ki a démont, és az van írva, hogy abban az órában ment ki a megszállottból!

    És az angyal továbbra is nagyon gyanús több szempontból is…

    Melyik? A “frissen borotvált…” 🙂 ?!

    #1100
     Edua 
    Felhasználó

    Kedves Ida!
    Rick Joyner.Nem azzal volt gondom,hogy Jézussal találkozott,hanem azzal,hogy milyen Jézussal.
    Nem bánom,hogy olvastam,mert tanultam belőle,tapasztalatot szereztem,sőt van olyan jó godolat is a könyvben,amire még most is szívesen emlékezek,pedig már nagyon régen olvastam.És gondolom,hogy nem véletlen,hogy nem tudtam,mert akkor nem olvasom el.Viszont a harmadikat már úgy sem olvastam el.

    Írod:”Viszont van olyan igevers is, ahol maga Jézus űzi ki a démont, és az van írva, hogy abban az órában ment ki a megszállottból!”
    Gondolom Pált akartál írni.Én ezt annak tudtam be,hogy valózsínűleg abban az időben az óra volt a legkisebb időmérési egység.Amiatt is hogy a vérfolyásos asszonyról Máté úgy írja,hogy abban az órában meggyógyult,Lukács viszont azonnalt ír.Nem hiszem,hogy lett volna idejük tétovázni,vagy ellenállni.Ha Jézus szólt azonnal engedelmeskedniük kellett.

    Igen a frissen borotvált,mosolygós,valódi aranyszegésű tunikában,arany szandálban,napsütötte gyönyörű barna bőrrel…
    És akit “ÁLLJ! Te ki vagy?”kiálltással félbeszakított a mondanivalójában.
    Ahoz képest,hogy mennyire készületlenül jött az üzenet átadását illetően,elég jól elbeszélgettek két órán keresztül,ahogy melléült az ágyra.

    Leellenőrízni én sem tudom az igazságot velük kapcsolatban.Viszont a gyanú azzal kapcsolatosan jött fel bennem,amit idemásoltál.(ezért is néztem utánna)De örülök neki,hogy megosztottad velünk,az épülésünket szolgálhatja.Az észrevételeimet is inkább mások miatt írtam le,mert nem tudhatom még kik olvassák,hátha van olyan is akit esetleg félrevinne(gyengébb,vagy frissen megtért)
    Tudom,hogy ti megtudjátok külömböztetni a jót a hamistól.

    #1101
     Névtelen

    Kedves Edua!

    Igen, én is úgy gondolom, hogy muszáj leírni az ellenvetéseket is. Hiszen akár frissen megtért, akár nem mindannyian vadászterület vagyunk Sátán számára!

    Visszatérve az írásra, újra elkezdtem olvasni. A vérfarkasos résznél, azt mondja, hogy az Úr Jézus nevében van a szabadulás tőlük, csak arról ír, hogy az ennyire átadott életűeket még nem látta soha megszabadulni. A “démonokkal” harcolós résznél is, a volt boszorkányról volt szó. Erről mások is bizonyságot tettek, hogy akik azon az oldalon tevékenykednek, találkoznak megtestesült ördögökkel…, akik akár meg is verik őket…!

    Persze nem tudom, még nem olvastam el újra teljesen.

    #1102
     Névtelen

    Kedves Edua!

    írod:
    “Rick Joyner.Nem azzal volt gondom,hogy Jézussal találkozott,hanem azzal,hogy milyen Jézussal.”

    Nem ismerem a könyveit, és az élettörténetét se. Néhány “próféciáját” olvastam azt hiszem, de az nekem elég is volt. Arról én is olvastam, hogy szabadkőműves…! Borzasztó, és nem értem…!

    írod:
    “Nem bánom,hogy olvastam,mert tanultam belőle,tapasztalatot szereztem,sőt van olyan jó gondolat is a könyvben,amire még most is szívesen emlékezek,pedig már nagyon régen olvastam.És gondolom,hogy nem véletlen,hogy nem tudtam,mert akkor nem olvasom el.Viszont a harmadikat már úgy sem olvastam el.”

    Én Haginnel vagyok így. Azok a könyvei, amelyeket olvastam, még mindig áldásosak. A régi tanításai! Csak nekem éppen ő, és még 1-2 hozzáhasonló igen áldott ember miatt van az a meglátásom (imbolygok) , hogy mégiscsak betelepedhet az emberbe gonosz szellem, a Szent Lélek mellé! ( Pedig Hagin is, már egy idő múlva azt írta, hogy ezek a keresztény “szabadítós” szeánszok, amiket egykoron ő is pártolt, gyakorolt, és igaz tanításnak vélt, nem Istentől valóak….! Viszont az is igaz, hogy ő is mondta, hogy azok, akik keresztényként részt vettek ilyeneken, azok közül a legtöbben beszereztek maguknak démonokat, amelyektől azután szabadulniuk kellett….! De láttuk a végét, hogy a végén ő is engedett annak a gonosz léleknek! Viszont kérdés, hogy ilyenkor a Szent Lélek távozik -e az emberből….?) De, most még várom, hogy a Szent Lélek ezeket a dolgokat világosítsa meg.

    Írod:”Viszont van olyan igevers is, ahol maga Jézus űzi ki a démont, és az van írva, hogy abban az órában ment ki a megszállottból!”
    Gondolom Pált akartál írni.”

    Nem, csak eltévesztettem a történetet…! De valóban ez a történet Pálnál íródott! De én is csak azért írtam le, hogy mint láthatjuk nem mindenkor azonnali a szabadulás…!

    írod:
    “Nem hiszem,hogy lett volna idejük tétovázni,vagy ellenállni.Ha Jézus szólt azonnal engedelmeskedniük kellett.”

    Ezzel egyetértek teljesen!

    írd:
    “Igen a frissen borotvált,mosolygós,valódi aranyszegésű tunikában,arany szandálban,napsütötte gyönyörű barna bőrrel…
    És akit “ÁLLJ! Te ki vagy?”kiálltással félbeszakított a mondanivalójában.
    Ahoz képest,hogy mennyire készületlenül jött az üzenet átadását illetően,elég jól elbeszélgettek két órán keresztül,ahogy melléült az ágyra.”

    Igen, ez nekem is furcsa volt. És nekem is gyanús volt, hogy feltétlenül angyal volt az illető!

    írod:
    “Leellenőrízni én sem tudom az igazságot velük kapcsolatban.Viszont a gyanú azzal kapcsolatosan jött fel bennem,amit idemásoltál.(ezért is néztem utánna)De örülök neki,hogy megosztottad velünk,az épülésünket szolgálhatja.Az észrevételeimet is inkább mások miatt írtam le,mert nem tudhatom még kik olvassák,hátha van olyan is akit esetleg félrevinne(gyengébb,vagy frissen megtért)”

    Teljesen egyetértek veled! Persze az igazságot csak az Úr tudja velük kapcsolatosan, de nekünk vigyázni kell, és résen lenni, hogy se egy ördögi lejáratás ne befolyásoljon bennünket mások megítélésében, se a túlzott népszerűségük !
    De szerintem ez sem véletlenül került elő most, hogy a sátáni támadás erősödni fog még jobban! ( Ahogyan arról az Ige is bizonyságot tesz!) Szerintem az Úr azt akarja, hogy erre az oldalra is figyeljünk….!

    #1103
     Névtelen

    Most találtam:

    Az igazság a megszállottságról

    🙁 🙁 🙁

12 bejegyzés megtekintése - 13-24 / 46

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account