Hit és cselekedetek

Ennek a témakörnek tartalma 34 hozzászólás, 8 résztvevő. Utolsó frissítés:  Koe Paal 7 éve, 7 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1403
     legkisebbatyafi 
    Felhasználó

    Kedves Kóbor Bari
    Igét kértél,hát igét írok arra,hogyan kell viselkednünk azokkal szemben,akik bántják,gyalázzák az ÚrJézust,vagy minket:
    “Mert kegyelem az,ha valaki Istenre néző lelkiismerettel tűr el sérelmeket amikor igazságtalanul szenved.De milyen dicsőség az,ha kitartóan tűritek a hibátok miatt kapott verést?Ellenben ha kitartóan cselekszitek a jót,és tűritek érte a szenvedést,az kedves az Isten szemében.Hiszen erre hívattatok el,mivel Krisztus is szenvedett értetek,és példát hagyott rátok,hogy az ő nyomdokait kövessétek:ő nem tett bűnt,álnokság sem hagyta el a száját,mikor gyalázták,,nem viszonozta a gyalázást,amikor szenvedett,nem fenyegetőzött,hanem rábízta ezt arra,aki igazságosan ítél.”1.Pét.2.19.-23.

    #1404
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Kedves Edua
    A szent Szellem káromlása az egy csomag amit ha kibontasz,akkor azt találod benne hogy kik nem öröklik Isten királyságát és azoknak mi a tulajdonsága ami által felismerhetőek.Plusz hozzájön még az ,ha valaki a Szent Szellem csodáit a Sátánnak tulajdonítja,de ezzel is ügyelni kell mert a Sátán is fog csodákat tenni az írás szerint.

    A gyávákat a bibliából idéztem ,és szerintem azokról beszél akik nem alkalmazzák a kapott igazság ismereteiket az életben ,mert félnek azt végrehajtani(emberektől ,közösségektől stb.-től.Ezekben nem gyönyörködik az Úr.
    “Ha arra gondolsz ,hogy én hazudtam valahol ,akkor igazíts ki bátran” Igen,mégpedig,mikor írtad,hogy Ida a Sátán szolgája
    Azt írtam ,hogy Ida a mai állapotában a Sátánt szolgálja-ta.
    Tehát neked is újra leírom,:nem elítéltem Idát ,hanem megítéltem az akkori állapotát,ami addig tart amíg valóban meg nem tér!
    Elárulom neked ,hogy én se látszak különbnek,hogy bizony én is sokkal buzgóbb voltam régebben ,pedig én is a Sátánt szolgáltam ,pedig azt hittem ,hogy Jézust.Nagy a különbség de kicsi ahhoz könnyen lehessen észrevenni
    Hidd el tudom mi a különbség a kettő közt,ezt próbálom nektek itt leírni!

    “ti nem vagytok a testvéreim” Ezt sajnálattal mondom,és bár ne így lenne,és már leírtam az okát is ,csupán annyi választ el minden földi egyháztól ,hogy nem engedelmeskednek az igének amire hivatkoznak.Biztosan vannak olyan emberek és talán egy gyülekezet is ,ami ennek eleget tesz de nem győződtem még meg rólla hogy az az egy az valóban az e,és nem gondolhatok csak magamra,ezért hívom fel a figyelmeteket hogy ugyanúgy félreértelmeztek igéket mint én régebben ,és ezért ha meg nem tértek belőle nem üdvözülhettek ,mint ahogy én sem üdvözülhettem volna abban az állapotomban.Tehát ez az állapot nem csak változhat ,hanem ha valóban szeretitek Istent akkor változnia is kell.Sőt elmondom még azt is ,hogy egy ideje én sem voltam különb Idától semmivel.Pedig neki lehet ,hogy sokkal jobb adottságai(tálentumai) vannak ,mint nekem,ezért ha ,enged az igének többre jut vele mint én.

    –Mi viszont egymás testvérei vagyunk a Krisztusban.Te kihez tartozol?—Én véleményem szerint ,és az ige is engem igazol ,Jézushoz ,ezért hívom fel a figyelmeteket,hogy változnotok kell ha hozzá akartok tartozni.
    Hagyj fel a kóborlással, drága Bari és hagyd, hogy Jézus megtaláljon.
    Lehet már megtalált és azt mondta,hogy szóljak nektek is!Hogy ami vétkekben én voltam ,attól szabadújatok meg ti is ,és hagyjátok azokat akik erre nem hajlandóak,ne tartozzatok közéjük,de az igazságot tárjátok fel nekik is!

    #1405
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Kedves Éva
    –Az fáj nekem hogy dobálóztok,–Aki a tévedéseiben meg van győződve,annak nem is kell egy könnyen az igazság sem.Ezért tudom ,hogy akik ezt olvassák azoknak idő fog kelleni hogy megfoganjon náluk is az értelme,akár hónapok is,és aki nem értette még meg annak ez addig a pillanatig , dobálózás lesz
    elvégre én támadom a tévedéseiteket,amiről ti azt hiszitek ,hogy igazság.De én tudom hogy nem az ,mert ahogy már írtam voltam benne én is eleget.
    És ,hogy ne valami térítőnek vagy egyébnek tűnjek,ezért elmondom ,hogy nem agitálok egyetlen földi egyházszervezetnek sem,hanem azt mondom ,hogy értsétek meg az igét a maga valóságába,és anyagi hasznom se lesz ebből soha,most sincs.
    Csak azoknak ajánlottam fel ,hogy kiállítok egy ilyen levelet ,akik nem hajlandóak megváltoztatni a gondolkodásukat az általam vázolt hibákból,és ez által az életük folyását sem.De azért hagyok mindenkinek gondolkodási időt ,mert szükséges.
    Amikor valakik tévedésben vannak,de valaki szól nekik és ezt az igével bizonyítja,akkor arra azért nem halgatnak ,mert nem értik(tehát értelem hiány ),nem akarják megérteni,mert így kényelmesebb ,vagy értik csak nem akarnak az igének engedelmeskedni.Aztán ,hogy mikor az már más kérdés.
    Igaz azért én is lenyeltem pár sértést és továbbra is Krisztust bizonygatom nektek!!

    #1406
     ÉVA 
    Felhasználó

    Barika, ez a többes szám egészen különböző emberekre+egészen különböző írásokra … nem is írok jelzőt: végre, régi és rossz viták után volt egy srác, aki leszögezte hogy “keresztény testvérekkel nem vitatkozom”. Az a puszta tény, hogy “kóbornak” írod magad, meg, hogy majd “nem maradsz soká” ezek olyan üzenetek, amelyek eléggé körülírnak egy állapotot.

    Vajon mikor lesz már vége ennek? nem elég, hogy Ida nincs itt: elüldözted sajnos. Buzgón írogatott, remélve, hogy messze ható lesz. Rám is miket írt?! Olyanokat. “Félreálltam, letöröltem” – már Arany János is így írt amikor “bekenték sárral”.

    Thea is hallgat: mit is mondjon ? nem csodálom…

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 5 hónapja telt el- ÉVA.
    #1408
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Kedves Legiksebb Atyafi
    Tőled is újra megkérdezem,amikor Jézus a farizeusok ,írástudók megtámadták vagy csak megkörnyékezték,akkor miért nevezte őket a Sátán fiainak,és miért nem csatlakozott hozzájuk ?
    Vagy netán itt vétett a törvény ellen?én nem hiszem ezt !

    Erre válaszolj igével !
    Várom a választ!

    Vagy amikor István kiosztotta a támadóit és a Hazúgság Atyja Fiainak nevezte őket ,miért nem hallgatott inkább rájuk ,hogy életben hagyják,és miért nem kért tőlük bocsánatot mielőtt még meghalt volna ?
    Aztán hogy imádkozott értük ,az már egy könnyű egyszerű dolog.

    #1409
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Évike ,az értelmezésed a válaszod utánra maradt,ha jól látom!

    #1410
     ÉVA 
    Felhasználó

    Kérdésem van: Te vajon, hány követ dobtál volna a házasságtörő asszonyra, amikor az Úr Jézus azt mondta “az vesse rá az első követ” … és szépen mindenki lerakta ami a kezében volt ? Látod, most én is így hagyom itt ezt a klaviatúrát … szia, Barika, viszlát Isten Országában 🙂 !

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 5 hónapja telt el- ÉVA.
    #1412
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Még mindig kapom tőletek a kiosztásokat ,de az nem tűnt fel nektek,hogy egyetlen értelmes idevágó bibliai igét nem tudtatok felhozni?
    Hatodszor is,:Jézus vétkezett amikor a farizeusokat Sátán Fiainak nevezte?
    Erre válaszoljatok már ,legyetek kedvesek ,aztán osszatok ki újra!

    #1413
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Egyet sem Évike ,de már megint nem érted mit beszélsz,és nem válaszoltál a kérdésre sem!!!!!

    #1414
     ÉVA 
    Felhasználó

    Nemtom kedves Barika hogy milyen kérdésre kellene válaszolnom, a “nem vagytok a testvéreim” éppen eléggé kiakasztott. EGY hiten lehetetlen lenni: aki szóval végigmondja a “hitvallást” nem tudjuk, szívében mennyi van belőle, mert az nem egy szó/mondat (aztán lehet lapozni).
    Évek és évtizedek után növekszik, ám közben az ember visszafordul hogy mit hagyott el, hajjaj, aztán megint és megint.

    Nagyon tetszik, és hitelességét el is fogadom annak a hitgyülis asszonynak, aki “járt a mennyben és a pokolban” ismert a video. Megkérdezte az Urat: ameddig nem volt Hit Gyülekezete… mégis, hogy volt hit a világban (valahogy így, nem pontos). Mire Jézus azt felelte: “Aki keresett, megtalált”. Számomra hiteles ez a látomás mégpedig válasz miatt! Más kérdés, hogy leesek a székről a kérdéstől 😀

    Szóval, azt gondolod, kedves Barika, hogy Te meg tudod ítélni másnak a hitét ahogy ez az asszony nem tudta, hogy “kívülük” van-e/volt-e egyáltalán HIT ?! Az egész világon onnantól, hogy az Úr feltámadt?!

    Meg tudod ítélni hogy mennyire testvéred-e vagy sem ? Mennyire “egyháztag” az egyetlen Egyházban (ugyanis Te, TUTI, ott vagy)? Ne mondd ! Nahát !
    —————————————————————————
    Kedvenc történetem Assisi Szent Ferenc “farkas testvérének” megszelídítése.

    Épp tegnap láttam egy kisfilmet, ugyanerről, amiben egy lány olyan szívű volt… hogy egy rémes fekete párducot szelídített meg, kiolvasta szemeiből a BÁNATÁT és változott az “kezes macskává” 🙂

    még véletlenül sem kezes báránnyá mert az legyél Te 😀 kedves Barika Jézus mellett! szia!

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 5 hónapja telt el- ÉVA.
    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 5 hónapja telt el- ÉVA.
    #1417
     ÉVA 
    Felhasználó

    Egyvalaki létezik bűn nélkül, akit a mi bűneinkért öltek meg.

    #1418
     Kóbor Bari 
    Felhasználó

    Kedves Évike
    –Nemtom kedves Barika hogy milyen kérdésre kellene válaszolnom, –Nem vagy itt egy kissé flegma Évike?Szoktál olvasni? mert ide van írva a kérdés Két kockával feljebb,de leírom mégegyszer ,add tovább!

    Ez a gyülis asszony kétszer megkerülte a holdat is aztán esett ki a székből ?ugye.Én meg írok neked erre egy igét,:Kol.2:18 Majd olvasd el, vagy olvastasd fel valakivel,mert hogy a kérdést sem tudtad elolvasni.

    Azt az igét kellene ideírniok a kedves támadóknak akik Ida miatt letoltak,amelyik azt bizonyítja,hogy Jézus vétkezett amikor a farizeusokat és írástudókat a Sátán fiainak nevezte,mert csak az alapján volt jogotok engem támadni, és a méltóságomat megkérdőjelezni.

    De ne aggódjatok miatta ,mert innentől már a ti méltóságotok forog kockán,(vagyis szerintem már oda is van).De azért próbáljátok meg!

12 bejegyzés megtekintése - 13-24 / 35

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account