az újra egyesített egyház?!

Ennek a témakörnek tartalma 26 hozzászólás, 7 résztvevő. Utolsó frissítés:  Fanta 9 éve, 3 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #909
     Névtelen

    Szia Dávid!

    Köszi, hogy tájékoztatsz! És, igen sajnos, úgy történik.
    Arra az igeversre, hogy “Jel. 13,15 És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, …”, mindig úgy gondoltam, hogy az a TV által lesz…. Persze, lehet, hogy más technikai trükk is lesz még, de akkor, amikor a “pápa képe szólt…”, ott a konferencián….! 🙁

    #1481
     ÉVA 
    Felhasználó

    Lacika, ez nagyon meglep! Mármint Németh Sándor “jó véleménye” erről, ez is minősíti az eltévedését ! Másként lenne, ha a hetvenes években, amikor még KATOLIKUSOK VOLTAK és karizmatikusok (nekem most már nem azok bocs) akkor MEGÚJÍTOTTÁK VOLNA az egyházi gyakorlatot, imában, hitéletben !
    Biztos vagyok abban, mert máshol nem kellett “kimenniük” a Szentlélekben megújult csoportoknak, hanem, éppen az történt amit említettem: megújították a hitéletet, az imaéletet (most felteszek egy katolikus püspök megtérésnek történetét “megtérések történetei” témát indítva. A mexikói püspök egy karizmatikus közösséggel való találkozásának következtében tért meg valósággal.)

    Tehát, ha AKKOR Magyarországon nem lett volna egyházüldözés, hogy még “alapjáraton” sem volt konform akkor a hitgyüli nem ilyen lenne MA !

    Nem ilyennek indult, eltorzult 🙁 Pontosan olyanná váltak – anyagiasság, személyi kultusz (mindenesetre komoly és megközelíthetetlen “központi hatalom”) – mint amit a Kat.E-ban annyira kritizáltak.

    Fel nem tudom fogni, hogy a világ evangelizálása HOGY CSÚSZHAT ennyire félre, hogy mindenkit “befogadunk”?! Puszta “szeretetből” ?!

    Igen, a VALÓDI katolikus karizmatikusok erre a “világvallásra” NEMET fognak mondani, ahogy Ida hozta is, hogy a legnagyobb üldözésnek ők lesznek kitéve … David Wilkersonnak adott üzenet szerint !

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 3 hónapja telt el- ÉVA.
    #1484
     Fanta 
    Felhasználó

    Sziasztok,egy ertelmes válasz itt:soos.peter blogspot.hu

3 bejegyzés megtekintése - 25-27 / 27

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account