Apacs: miért nem egyforma erőfeszítés mindenki számára hinni?

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 46 hozzászólás, 7 résztvevő. Utolsó frissítés:  apacs333 9 éve, 1 hónap telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1620
     apacs333 
    Felhasználó

    Kedves Anikó!

    Köszönöm a videót.Képzeld még az aláfestő zene is tetszett.Számomra a metál /kemény/ zene a favorit,persze nem minden esetben.Pl.voltam már Nox,és Princess koncerten is,bár ezt már lehet írtam.
    Azt hittem a videó végén az lesz a csattanó,hogy az egy lábnyomos nehéz korszakoknál,az adott személy hagyta el Istent.Ezért nagy “finálét” nem is vártam.Ám szebben alakult a vége,még meg is könnyeztetett.
    Szép,és tanulságos a történet,de én jelenleg kitalációnak vélem.
    Miért bonyolítsa Istened ezt a hiszek,nem hiszek kérdést?
    Nem lenne egyszerűbb,elfogadhatóbb mindenkinek megmutatnia magát,s ez által nem csak hinné hanem tudná,hogy létezik,magyarul könnyen be tartaná a parancsolatokat,s emiatt könnyen lenne “jóóóóóóóóóóóóóóóó”,pozitívan értékelhető élete,bármekkora “tragédia” is éri.Ha biztos lennék Isten létezésében,írtam nehézségeimről,ezek egyáltalán nem zavarnának,mivel semmilyen probléma mélysége,erőssége nem lehet csüggesztőbb,mint az Istenbe vetett biztosság öröme.
    Persze ha valóban létezik,hogy jövök én ahhoz,hogy ötleteljek.Elvileg Ő tökéletes,tehát az Ő szemszögéből így a jobb.Sokaknak elég a puszta hit,mint ahogy sokaknak ízlik a spenót,míg a többségnek,elképzelhetetlennek tartja,a puszta hitet,illetve a spenót kellemét.
    Sajnálom,hogy most átmentem vitatkozósba,de szerettem volna válaszolni,és eddigi leveleink Isten körül forogtak.Magyarul vagy nem válaszolok,vagy ily kétkedő mondatokat használok.
    Ha nem túl személyes írhatnál említett betegségedről,mindennapjaidról.Szívesen hallgatnám ajánlott zenei kedvenceidet.Sajnos maradnom kell még egy darabig,bátyám miatt.
    Kellemes napot,Isten áldjon.

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- apacs333.
    #1622
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Zsolt!

    Örülök, hogy tetszett a videó, ezek szerint a „lélek-simogató” zene is kedvedre való;-)

    Átérzem a szavaidat, ami a kitalációt illeti. Amikor megtértem, megtapasztaltam a csodálatos békét, szeretetet, annyira boldog voltam. Majd olyan pokoli dolgok történtek velem, hogy össze voltam zavarodva. Hála Istennek minden engem és a gyermekeimet ért szörnyűségekkel, anyagi veszteségekkel hozzá futottam, hogy „magyarázza” el nekem, hogy hogyan lehetséges ez a sok szörnyűség, ha Ő a szeretet. Mindenre megkaptam a választ és meg tudom erősíteni a személyes tapasztalataimmal, hogy
    Rm 8,28
    ….. azoknak, a kik Istent szeretik, minden javukra van….

    Erre nincs egységes „recept”, de hidd el, hogy Isten azt szeretné, ha az újjászületésünkkel nem állnánk meg a fejlődésben. A fejlődés célja a szeretetben való növekedés. Maradj közel hozzá és érezni fogod, hogy mennyire szeret és nem Ő az okozója az életedben jelen lévő rossz dolgoknak.

    Lehet vitatkozni Istennel, szereti ha az összes kételyünkkel hozzá fordulunk. Ott van minden válasz Nála és Ő tudja, hogy mi nyomja a szívünket, de ha nem Tőle kérünk választ, kitől várjuk?

    Zsolt téged a Szentlélek vezet? Kérted az Úrtól a Szent Lélek ajándékát?

    Csel 19,2
    Monda nékik: Vajon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hívőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.

    Lk 11,13
    Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

    A Szentlélek keresztsége a szellemünk szabadulását jelenti, szükségünk van rá.

    Köszönöm érdeklődésedet a hogylétem felől, milyen figyelmes vagy 🙂
    Influenzás voltam, elhúzódott és a fülemre ment, 2 hétig „víz alatt” voltam, alig hallottam.
    A gyerekeim annyit nevettek, hogy a mama süket… Viszont az Urat olyan kristály tisztán hallottam, hogy csak, na. Sokat tanított nekem Jézus a betegségem alatt, nagyon hálás vagyok érte.

    Búcsúzóul küldöm szeretettel egy másik kedvencemet,

    Neked most mi a kedvenced, mit hallgatsz?

    Jó éjszakát,
    Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- Anikó.
    #1624
     apacs333 
    Felhasználó

    Szia kedves Anikó!

    Örülök influenzád elmúltának,és hogy “csak” ennyi volt a gond.
    “lélek simogató”.Tetszik ez a kifejezésed.Csak ilyeneket hallgatók,bár számomra a legvadabb gitárszóló,is kellemmel töltheti el lelkemet,ha megérinti.
    Igen,egy hívő számára a hosszú haj,szűk kopott farmer,és a kemény zene sátánistának tűnik.
    Tapasztalataim szerint épp ellenkezőleg,persze ezesetben is van kivétel.
    Vannak kiknek megadatik a rózsaszínű gyermekkor.Számukra a vidám,kellemes dallamú,és szövegű “egyszerű”dalok a nyerők.
    De sajnos sokak,az ellenkező színű oldalon vannak.Ők az ugynevezett lázadók,rockerek,illetve valójában,elesettek,beilleszkedni,szocializálódni kevésbé képesek.
    Ez indulatokat,dühöt ébreszt bennünk,ezért találjuk oly szépnek,vígasztalóknak a keményebb,zordabb hangvitelű dalokat,együtteseket.Azal a fránya torzított gitár hanggal
    nagyon hűen ecsetelhető a fájdalom,és a harag,ezért gyógyír,vígasz sebeinkre.Na és persze a dalszövegeket is másképp értelmezzük.
    Örülök,hogy téged nem élveztet a kemény zene,mert ezek szerint nem vagy különc.
    Voltak korszakaim,mikor viszonylag “elvoltam”,na ekkor volt a Nox,és princess korszakom,magyarul hangulatfüggő,hogy kik az adott kedvenceim.Ebből a mondatból többet szerettem volna kihozni,de nem sikerült.
    Írod,hogy mindenre megkaptad a választ.Lényszíves kérdezd meg Istenedet,én pl.hány miatyánkat mondjak el,hogy velem is szóba álljon?Igen ebben a kérdésben van egy kis cinizmus is,kérlek ne vedd zokon.
    Pontatlanul,bár igazabb,hogy hülyén fogalmaztam utolsó levelemben,mikor arról írtam,hogy szerintem igazságosabb,célravezetőbb lenne ha Isten mindenkinek megmutatná magát.
    Kihagytam belőle,hogy az ördögnek is meg kellene személyesen nyilvánulnia.
    Mindketten elmondanák pár mondatban,hogy mik az érveik,elvárásaik,ajándékaik,s utána mindenki döntse el számára ki a szinpatikusabb.
    Biztos vagyok benne,hogy Istent választanám,hisz még így látatlanba sincs a gonosznak esélye nálam,bár sok “gonoszságot” követek el,talán egyrészt azért mert nem hiszek 100%-ig Isten létezésében,de ez nem jelenti azt,hogy a gonosszal a legcsekélyebb mértékben is szinpatizálnék.
    Kormorán: “A szeretet az egyetlen,mi neked és nekem is jó”
    Ebben 100%-ig hiszek.
    Én halálomkor automatice a pokolba kerülök,vagy Isten felkínál egy másik alternatívát?
    Mostanában ezt sokat hallgatom, :http://youtu.be/5Xlta__xhOM TRB – amikor mélyen vagy.
    Szerettem volna egy vidámabb kedvencemet elküldeni a kormorámtól,melyben Varga Miklós énekel de csak a női énekes verziót találom,az meg nem az igazi,de nem adom fel tovább kutatok.
    Szép napot,Isten áldjon!

    #1625
     apacs333 
    Felhasználó

    Ismételten szia,kedves Anikó!
    Megtaláltam a keresett gyönyörűséget,valamiért két külön álló dallal összefűzték,
    ezért hiába kerestem az adott szám címe szerint.
    A dalban 3 perc 30 másodpercig van – az egyetlen út című szám,majd folytatódik a számodra elküldésre vágyottal.Egyébként hál Istennek rengeteg kedvencem van,nálam napközben szinte folyamatosan szól a zene,melyek rendkívül tetszenek,magyarul nem a csend leküzdése miatt veszem igénybe őket.
    http://youtu.be/s-tyXbWKgEQ Varga Miklós & Kormorán – az egyetlen út .
    Isten szeretete töltse be napodat,szia.

    #1626
     Anikó 
    Kitiltott

    Szia Te kis különc Zsolt 🙂

    Ha jól értelmezem szavaidat, a különcök azok, akiknek nem volt rózsaszín a gyermekkoruk? Nem tudom a tiéd “miben” nem volt rózsaszín. Az enyém borzalmas volt. Ilyen értelemben én is különc vagyok, napi verések, megaláztatások és végtelen magány érzése jellemezte a gyerekkoromat. Az, hogy nem a kemény zene felé nyitottam, nem jelenti azt, hogy szívem nem volt tele dühvel és keserűséggel. A szeretet és keserűség nem fér meg együtt. Valamelyiket el kell engedni.
    Valaki elengedi a szeretetet és teljesen megkeményedik a szíve, aki a szeretetet választja végül megtalálja Istent, mert Isten a szeretet. El tudod képzelni, hogy elengeded a keserűségedet?

    Amit a külső megjelenésről írtál, az én esetemben nem igaz. Számomra MINDEN ember egyforma (persze ez nem mindig volt így, nagyon előítéletes voltam, csak ma már Jézus „szemével” nézem az embereket) és tudom, hogy mindenki fontos Isten számára, így én is szeretem őket, ahogy az Úr is, nincs személyválogatás. Amúgy meg a Mennyországban nincs öltözködési etikett. 😉

    Amikor mélyen vagy című szám, egy teljesen reményvesztett ember dala. Szó szerint nincs benne remény. A dallam szép, de a mondanivaló nem tetszett. Mindig van remény!!!!
    A másik gyönyörű volt, abban ott van Isten lelke 🙂 azt megkönnyeztem, köszönöm, a másikat is köszönöm, mert jó megtapasztalás volt, hogy mennyire lefelé tud húzni egy reménytelen dal.

    Megkérdeztem Istent, azzal kapcsolatban, amit kértél itt a válasz:

    Zsolt 55,18
    Estve, reggel és délben panaszkodom és sóhajtozom, és ő meghallja az én szómat.

    Ő minden panaszodat ismeri, engedd, hogy része legyen az életednek.

    Nem tudom Te mit szeretnél…

    Szép délutánt!
    Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- Anikó.
    #1628
     apacs333 
    Felhasználó

    Szia kedves!

    Haragudj nyugodtan,sokmindent szeretnék,de a legfőbb vágyam a halál.
    Szentlélekkel telített életet,szia.

    #1629
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Zsolt!

    Az emberek hozzájárulhatnak aggodalmadhoz és depressziódhoz. Rávehetnek, hogy akarj élni – vagy elérhetik, hogy meghalni legyen kedved!
    Példabeszédek 18:21 Mind a halál, mind az élet a nyelv hatalmában van, és a miképpen ki-ki szeret azzal élni, úgy eszi annak gyümölcsét.
    Egy valamit nem tehetnek meg helyetted: NEM DÖNTHETNEK.

    Ismét az útelágazással találtad szembe magad, ahogy gondolom már sokszor az életed során.
    Balra mész ott vár a halál. Jobbra mész ott vár az élet. Jézus az út az élet az igazság.
    A lépést te teszed meg, senki nem képes arra, hogy helyetted lépjen.

    Vigyázz magadra!

    Szeretettel,
    Anikó

    #1630
     apacs333 
    Felhasználó

    Kedves Anikó!

    Tudom,nagyon könnyű bocsánatot kérni,elnézést,bocsánat multkori levelemért,de vagy nagyon részeg voltam,vagy lelkileg az átlagnál is mélyebben.
    Különcség?Nehéz sors,gyermekkor ellenére hál Isten vannak,akik veszik maguknak a fáradságot,és sikerrel tudnak visszatalálni a normális életre.Én nem akarok küzdeni.
    Minimum ötször volt öngyilkossági kísérletem 2000 óta.Sikerült mindegyik után talpra állnom,
    De csak miután megpróbáltam,s beláttam,hogy még ehhez is balf@sz — szerettem volna más szót használni,de az nem lett volna ily kifejező — vagyok.A kísérletek után be kellett látnom,hogy a következőig ki kell húznom valahogy,ezért bemagyaráztam magamnak,hogy egyedül is van “élet”,s elvegetáltam a következő megzuhanásig.
    Olyan még soha nem volt,hogy a kísérlet előtt sikerüljön magamat álltatni a társnélküliség elviselhetőségére.Magyarul valamikor megint meg kell próbálnom,s ha nem sikerül,utána
    szintén talpra állhatok egy darabig.
    Müller Péter egyik könyvében ír a katarzisról melyen át kell esni a gyengébb embereknek,hogy változtatni tudjanak életükön,gondolkodásukon.A normálisabbak,már elötte
    is tudnak,akarnak változni.Én nem ez a típus vagyok.
    “Az emberek hozzájárulhatnak aggodalmadhoz és depressziódhoz. Rávehetnek, hogy akarj élni – vagy elérhetik, hogy meghalni legyen kedved!”
    Sajnos esetemben ez nem igaz.Különc vagyok nem szokásom senkire sem hallgatni,
    akár mennyire is egyet értek vele.Tisztában vagyok vele,hogy ez sem jó tulajdonságom,de ez van.
    Aki változtatni tudna jelen jellememen,az Isten,illetve az egyetlen.
    Egyik változattal sem rendelkezem.
    “Jobbra mész ott vár az élet.” http://youtu.be/MT3nFFeoWU4 Ossian – az újrakezdés súlya.
    Próbáltam már többször jobbra menni,persze megpróbálhatnám megint,de egyedül nem megy,illetve így helyesebb egyedül nem is akarok erölködni.Megint áltassam magam 1-2 évig?
    Szentlélekkel áldott napot,szia.

    #1633
     Anikó 
    Kitiltott

    Drága Zsolt!

    Nem volt gépem, ezért nem válaszoltam eddig.
    Nem nehezteltem rád,gondoltam, hogy nem vagy éppen jó passzban.

    Megmondom őszintén, most egy kicsit elakadtam, hogy mit írjak neked. Teljes mértékben meg vagyok győződve róla, hogy csak az Ige, ami segíthet az újrakezdésben. Abban van minden erő, még ha most nem is érzed úgy.
    Az én esetemben a Biblia olvasás úgy kezdődött, hogy szó szerint szenvedtem, amikor olvastam, annyira tiltakozott minden porcikám ellene. Aztán egyszer csak elkezdett beszélni hozzám és elkezdtem épülni, erősödni és egyre többet akartam olvasni és, ahogy egyre többet olvastam úgy vált napról-napra csodálatosabbá az életem. Hála Istennek.
    Ki kell szállnod ebből az ördögi körből! Mit szólnál ha elolvasnád János evangéliumát és utána beszélgetnénk egy kicsit róla? Telefonon is lehet, ha gondolod 🙂 Tudlak hívni, jó a díjcsomagom;-)

    Szép estét,
    Szeretettel,
    Anikó

    • A hozzászólás módosításra került: 9 éve, 1 hónap telt el- Anikó.
    #1635
     apacs333 
    Felhasználó

    Kedves Anikó!

    Igen,kiskegyed 🙂 is belátja,miszerint vannak menthetetlenek,kiknek már “felesleges minden szó” /természetesen Paksi Endre/.Joggal merül fel a kérdés,hogyan tovább?
    Tudod 99,9%-ban sejtettem válaszaitokat,élt bennem az a 0,01%-nyi remény,hátha én tévedek.Ezeket a mondatokat egyik énem kitörölné,de a másik meggyőzőbb.Sajnálom.
    Most nagyon lemegyek őszintébe:Képzeld annyira szemét vagyok,hogy fotód miatt válaszolok neked.Reményt ad,hátha van közös jövönk.Te ki tudod olvasni a bibliából,hogy ki a potenciális partner?Befejezem,30 2572154. Természetesen ha felhívsz,vissza foglak hívni.
    Nekem rossz díjcsomagom van ,ellenben kivételes szüleimtől jó géneket,magatartást örököltem.

10 bejegyzés megtekintése - 37-46 / 46

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account