A zsidóság szerepe az Ige szerint

Ennek a témakörnek tartalma 130 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  Házi Árpád 7 éve, 9 hónapja telt el.

  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1457
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Még egy fontos dolog:

    “Jézus királysága már tart.
    Mt. 4:
    “17 Jézus ettől fogva kezdte hirdetni: „Változtassátok meg, ahogy gondolkodtok, és térjetek vissza Istenhez, mert Isten Királysága megérkezett!””

    Amikor befogadjuk Jézus Krisztust, akkor “erre a királyságra” VIRTUÁLIS HITELT KAPUNK.
    Viszont a “virtuális hitelünket” csak Jézus Krisztus 1.000 éves királysága idején fogjuk tudni beváltani, akár feltámadás, vagy elragadtatás után!

    Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és URALKODNAK Ő VELE EZER ESZTENDEIG.
    Jel.20:6

    #1458
     Pötty 
    Felhasználó

    Mikor végre???
    Jézus halála és feltámadása nem elég indok, hogy ez megtörténjen?

    Mi értelme, hogy sulykolod még mindig ezt a különbséget köztünk, mikor már nincs különbség többé, rég vége van?!

    #1459
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Testvérek között ez a szó már nem létezik! mert Krisztusban vagyunk.
    De ne felejtsd el, hogy ma még ennek a világnak fejedelme sátán, és amíg Jézus meg nem kötözi 1.000 esztendőre, és át nem veszi a Föld feletti hatalmat, addig még egy gonosz világban élünk.
    Legalább is körülöttünk gonoszság uralkodik. De bennünk a Krisztus!
    Jó, ha erre is figyelünk, és tudjuk, hogy Krisztus követőinek miért is kell szenvedni még mindig. Sőt, azt is, hogy meddig?
    Sátán csapdáiba ne lépjünk bele, és ne legyünk uszíthatók a Krisztusban elrejtett Testvérek ellen, akár pogány, akár zsidóként!

    #1460
     Pötty 
    Felhasználó

    Amiben ezt írtad, csak most jelent meg nálam (a “mikor végre???” felkiáltás az előző hsz.-odra ment):

    “Amikor befogadjuk Jézus Krisztust, akkor “erre a királyságra” VIRTUÁLIS HITELT KAPUNK.
    Viszont a “virtuális hitelünket” csak Jézus Krisztus 1.000 éves királysága idején fogjuk tudni beváltani, akár feltámadás, vagy elragadtatás után!”

    ÁLLAMPOLGÁRSÁGOT kaptunk, nem virtuális hitelt: nincs beváltás, nincs visszatérítés. Állampolgárok vagyunk, mert Jézus kihirdette a királyságát, mi pedig elfogadtuk, és az ő országába tartozunk: bennünk az ő béke-országa van, de körülöttünk még tart a háború – de nem bennünk, és kérlek, ne köztünk! És ez a jelen, a most, Jézus óta: nem kell várni az 1000 éves békeországig, mert a szívünkben már tart, csak körülöttünk nem. Ezért próbálom mondani Neked, hogy nem helyes a bicskanyitogató, borsot a goj-keresztyén orra alá szóró meglátásod. Most hirtelen mégis mondod, hogy:
    “Testvérek között ez a szó már nem létezik! mert Krisztusban vagyunk….Sátán csapdáiba ne lépjünk bele, és ne legyünk uszíthatók a Krisztusban elrejtett Testvérek ellen, akár pogány, akár zsidóként!”
    Ezért remélem, nem kell tovább aggódnom Érted, és nyugodtan alhatok…
    Isten áldjon!

    #1461
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika!
    Mit értettél “virtuális hitel” alatt?

    #1462
     Pötty 
    Felhasználó

    Kedves Erika!

    Mit értettél “virtuális hitel” alatt?

    Egyébként igen, Te is elfogadod Jézust, de továbbra is csak azt kifogásolom, hogy a ún. “zsidó gyökerek” Nálad túl nagy hangsúlyt kapnak. Nincs ennek jelentősége. A zsidó- és pogány keresztyéneknek is ugyanaz a feladatuk, ugyanaz az üdvösség a részük, tehát semmi különbség nincs már.

    Egy másik dolog: az üdvösségben sem az a pláne, hogy a zsidók megkapják a Mennyei Jeruzsálemet és az Ígéret Földje a Tiétek lesz. Tudom, hogy régóta várjátok, de ez akkor is semmi. Az a nagy dolog, hogy Jézussal és az Atyával együtt leszünk színről színre, és semmi nem lesz, ami beárnyékolja! Szóval sosem az ajándék a lényeg, hanem az Ajándékozó.

    És szeretném, ha nem neheztelnél rám.
    Szeretettel:
    .

    #1463
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    Eszembe sincs neheztelni Rád 😀

    Mit értettem virtuális hitel alatt?
    Istennek egy csodálatos ígéretét, amely most még csak ígéret által lett Krisztus követőinek adva, – de Krisztus 1.000 éves Királysága idején teljesedik be teljesen:
    Azt, hogy most, ebben az életben, hús, vér, és emberi testünkben a Krisztuséi vagyunk. Emberként ezen a földön Krisztusért elszenvedjük a nyomorúságokat, ha kell a mártírhalált is. Viszont az “első feltámadás” után (ill. az “akkor még élők elragadtatnak”) és már romolhatatlan testben uralkodnak Jézus Krisztussal 1.000 esztendeig.
    20,6 Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem LESZNEK az Istennek és a Krisztusnak PAPJAI, és URALKODNAK Ő VELE EZER ESZTENDEIG.
    Jelenések 20,6

    Attól virtuális, hogy az ígéretet megkaptuk rá, de a beteljesedése csak a Jézus Krisztus Királyságának idején lesz teljes. (Ez Isten ajándéka az Őt szeretők és Krisztust követők számára.)

    Szeretettel: Erika

    #1464
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    A másik dolog, ami az előbb lemaradt:
    “Egy másik dolog: az üdvösségben sem az a pláne, hogy a zsidók megkapják a Mennyei Jeruzsálemet és az Ígéret Földje a Tiétek lesz.”

    – “Az Ígéret Földje:” Ezen a földön lesz, Jézus 1.000 éves királyságának idején.
    Ezen a földön fog uralkodni Jézus Krisztus, és minden (a 144.000 felvételéig bezárólag) Krisztust befogadó Testvérünk Jézussal. Függetlenül attól, hogy a zsidóság soraiból tért-e meg, vagy a pogányok közül. 😀
    Az Armageddoni csata lezajlása után, (Antikrisztus megsemmisítése, Sátán megkötöztetése 1.000 esztendőre) a Földön, a hús, vér emberek között ismét megnyílik a megtérés lehetősége az 1.000 éves Királyság idején.
    (Akik nem térnek meg, azok maradnak a pogányok.)
    Az “akkor megtérő emberek” már nem lesznek Krisztus uralkodótársai, – de Krisztus Királyságának viszont tagjaivá válnak, ez által Krisztus országának polgáraivá is.
    Az 1.000 év végére a Föld lakosainak legnagyobb része megtér.
    Ekkor oldoztatik el Sátán egy kevés időre, hogy megpróbálhassa ismét a Föld “akkori” lakóit.
    Akik megmaradnak Krisztusban, azok (IS) MINDANNYIAN a Mennyei Jeruzsálem lakóivá fognak válni, csak úgy mint Krisztus és a vele uralkodó papjai.

    Miért lesz erre szükség?
    21,1 Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első FÖLD ELMÚLT vala; és a tenger többé nem vala.
    21,4 És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a HALÁL NEM LESZ TÖBBÉ; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az ELSŐK ELMÚLTAK.
    Jelenések 21:1,4

    Azért, mert az 1.000 éves Királyság végére a FÖLD betöltötte Istentől rendelt küldetését, és ELMÚLIK !!!
    Istenünk pedig minden hozzá hűséges “gyermeke” számára ÚJ LAKÓHELYET AJÁNDÉKOZ, függetlenül attól, hogy a jelenleg ismert Földünknek melyik korszakában élt!!!
    (A kegyelmi korszak előtt, kegyelmi korszakban, vagy az 1.000 éves királyság idején.)

    – Még egy apróság: 😀
    “Tudom, hogy régóta VÁRJÁTOK, …”
    Familiáris szinten nem tudok arról, hogy “zsidó vér csörgedezne ereimben” …, bár felmenőim révén ezt kizárni sem tudom.
    (Hacsak ezt maga Isten nem jelenti ki az által, hogy megadta a kegyelmet arra, hogy megértsem a zsidóság és a pogányság kapcsolatát, útját, Isten üdvtervében …)
    Semmiféle zsidó neveltetésben nem részesültem, ezért pogányokból megtértnek vallom magam.
    8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!
    9 Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!
    Ésaiás 55:8-9

    És szerintem is, csak a bűn, az emberi gondolkodás vezet el odáig, – nem pedig Isten üdvtörténeti terve – hogy zsidó és keresztény, marják egymást, és féltékenyek legyenek egymásra.
    Ezért mondja Ésaiás 11:13 is, hogy amikor tökéletességre jutunk, vagy legalább Isten üdvtervének megértésére, akkor már ilyen bűnök nem lesznek.
    11,13 Megszünik Efraimnak irígysége, és Júdából a gyűlölködők kivágattatnak; Efraim nem irígykedik Júdára, és Júda sem támad többé Efraimra.

    Szeretettel: Erika

    #1465
     Pötty 
    Felhasználó

    🙂 Hála Istennek, talán megtaláljuk a közös nyelvet… A fogalmainkat jó, ha egyeztetjük.

    A “vitruális hitel” kifejezés, ha tényleg azt értesz alatta, amit írtál, szerintem nem szerencsés. A “vitruális” jelentése: látszólagos, nem valódi (http://idegen-szavak.hu/virtu%C3%A1lis). És hitelről sincs szó itt, mert senki nem tartozik senkinek, Istennek egyébként is megvan a joga visszavonni az ígéretét, nem kérheti Őt számon senki! Az más kérdés, hogy nem tesz ilyet, de kizárólag Önmagáért, nem azért, mintha nekünk tartozna bármivel! Szerintem a legjobb kifejezés helyette egyszerűen az, hogy “ígéret” – mivel a Biblia is (az üzenetét is beleértve) az egyszerűségéről híres.

    Amit az 1000 éves Békeországról írtál, én is hasonlóan értettem meg az Igéből, kb. biblikusnak érzem. Az ígéret a békére vonatkozik és a romolhatatlanságra. Az ország már létezik, csak a földre nem jött még el egyetemesen. Az állampolgárságot megkapjuk már itt, tekintve, hogy a törvényei vonatkoznak ránk, kvázi felruház jogokkal és kötelezettségekkel. És ez az Ószövetségben is így volt, származásra tekintet nélkül: éppen ma kényszerített a Szent Lélek, hogy Jónás könyvét olvassam, ahol Isten az asszír fővárost hívta megtérésre. A niniveiek meg is tértek! Jónás abban az időben élt, amikor az izraeli és júdai királyok lezüllesztették és kiszolgáltatták Isten ítéletének a népet. Cserébe ott van a méd-perzsa Dáriusz, Cirusz és Xerxész (Ahasvérós), akik visszavonhatatlan méd-perzsa rendeletben írták elő azt, amit a zsidó királyoknak kellett volna tenniük:
    “Kívánom, hogy békességetek bőséges legyen! 26 Királyi rendelettel megparancsolom birodalmam minden alattvalójának, hogy tisztelje és félje Dániel Istenét!
    Mert ő az Élő Isten,
    az Örökkévaló!
    Királysága örökre megmarad,
    és uralmának soha nem lesz vége!
    27 Ő az, aki megment és megszabadít,
    jeleket és csodákat tesz
    égen és földön!
    Ő mentette meg Dánielt is
    az oroszlánok karma közül.””

    Tudod, mekkora volt a Méd-Perzsa Birodalom… mindenki megtérhetett, hozzájuk hasonlóan, az Ószövetségben, a maihoz képest nem volt semmi különbség, mert hallották. A szertartásos áldozatbemutatást is csak Jézusra tekintettel fogadta el Isten, Zsid 10. (“…4Lehetetlen ugyanis, hogy bikák és bakok vére bűnöket töröljön el….”)
    Ugyanígy nincs különbség az állampolgárság (az országhoz tartozás) létében és lehetőségében sem most, sem akkor, sem a Békeország idején: ez VAN. Viszont a rangbeli különbségektől ez független (vagyis hogy ki fog uralkodni, ki nem), ez más kérdés.

    Efraim és Manassé is szerves része volt Izrael népének az egyiptomi származástól függetlenül. És amikor az Északi Királyság bűnbe ment, Júda ugyanúgy követte, ebben sem volt semmi különbség. (1Móz 48.5 Most hát a két fiad — akik még azelőtt születtek, hogy én hozzád költöztem volna Egyiptomba — az én fiaim lesznek, ugyanúgy, mint Rúben és Simeon.) Ezért amit korábban próbáltál hangsúlyozni, nem állhatja meg a helyét. A levezetés korrekt, de a végkövetkeztetés NEM! Vagyis ez, írod:
    “Ez az áldás az Ezékiel 37:16-os versével, valamint az 1. Mózes 48: 16 versével együtt, bizonyságot tesz arról, hogy az EGÉSZ HÁZ A ZSIDÓKÉ!!!”
    Mert Izrael Háza ISTENÉ! Efraim és Júda is Istené, ugyanúgy! Ez nagyon fontos, mert ez az Isten üzenete a világ számára, a Biblia fő üzenete, maga az evangélium: hogy MINDENKIT HÍV KÖZVETLEN KAPCSOLATRA VELE! És igen, ebben Jézus Krisztus az út.
    Ehhez képest csavar egyet az egészen az az állítás, hogy “Nincs, nem is lehet kapcsolatunk a Menyei Anyaszentegyházzal zsidó gyökerek nélkül, mert ez a Ház CSAK a zsidóké Jézus Krisztusban, és a zsidó tulajdonos(ok) hív(nak) be bennünket pogányokat.” Nem! Nem! NEM!!! Mert “átkozott, aki emberben bízik”!!! (Jer. 17.5.) Isten hív a saját házába, ahol a meghívót a zsidóknak kellene közvetíteni, de ha ők nem, majd lesz más! Nézd meg Jézus példázatait (a tékozló fiú története (Lk.15), menyegzőre hívás (Mt.22.)) Az egész Biblia erről szól: ISTEN MINDENKIT HÍV KÖZVETLEN KAPCSOLATRA VELE! GYERMEKÉVÉ AKAR FOGADNI! Ő TEREMTETT ÉS NEM PUSZTÍT EL A BŰNEID ELLENÉRE! Zsidó gyökerek? Meg kell térned belőle, ha olyan engedetlen vagy. Erről szól a Biblia. T33-nak erről kellett volna hallania…

    Milyen igehirdetést hallgatsz?

    #1466
     Kormos Erika 
    Felhasználó

    Kedves Pötty!

    „A “vitruális” jelentése: látszólagos, nem valódi Wikipédia”
    Nem ebben az értelemben használtam.

    A Jelenések 20:6 EGYÉRTELMŰVÉ teszi, hogy itt az „első feltámadás utáni” állapotról van szó!!! és a lényeg ebben rejlik.
    Tudjuk, hogy a feltámadottak NEM EMBI (halandó) TESTBEN fognak feltámadni, hanem ROMOLHATATLAN testben, – csak úgy, mint Jézus Krisztus.
    Túl sokat, erről a romolhatatlan testről nem tudunk, max. annyit, amennyit Jézus Krisztus a saját állapotával bemutatott nekünk. Pl. a bezárt szobába megjelent a tanítványainak. (János 19,20), evett a tanítványaival, elváltozott a teste, eltűnt előlük, stb.
    Egyértelmű, hogy ez a romolhatatlan „test” más tulajdonságokkal rendelkezik, mint a mi emberi testünk. Ennek értelmében sokkal nagyobb „hatalomra” „szolgálatra” „feladat elvégzésére” képes, mint mi emberi testben.
    A Jelenések 20:6 egy ILYEN romolhatatlan testben lévő „uralkodást” helyez kilátásba, (ami Krisztus példája alapján Istennek való szolgálatot jelent, és nem a mai, népi értelembe vett uralkodást.)
    Ez az „uralkodás” pedig CSAK az első feltámadás UTÁN valósulhat meg …

    Pontosan ezért is kell bezáródni a 144.000 felvétele után annak a bizonyos ajtónak, (az okos szüzek példázatából) mert akik „ezen az ajtón bejutottak” azoknak részük lesz az első feltámadásban, ill. elragadtatásban, és ők romolhatatlan testben fognak élni (és uralkodni Jézussal 1.000 esztendeig).
    A másik 5 „balga szűz” is visszamegy az utólag vásárolt olajjal, de ők már bezárva találják az ajtót, és hiába dörömbölnek, őket már nem engedik be.
    1 Akkor hasonlatos lesz a MENNYEKNEK ORSZÁGA ama tíz szűzhöz, akik elővevén az ő lámpásaikat, kimenének a vőlegény elé.
    11 Később pedig a többi szűzek is MEGJÖVÉNEK, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk.
    12 Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, NEM ISMERLEK TITEKET.
    Máté 25:1-12

    Ez a példázat nem arról beszél, hogy az 5 BALGA szűz nem üdvözülhet, hanem arról, hogy ők is megtértek ugyan Jézushoz, vették a Szent Lélek olaját, de mivel KÉSŐBB értek el a megtérésre, mint az 5 okos társuk, így ők Jézus Krisztus Királyságának idején „MÁR CSAK” emberi testben élhetnek és jelenhetnek meg ISTEN GYERMEKEIKÉNT, az ezer esztendő ideje alatt.
    Az ő kegyelmi ajándékuk a „MENNYEI JERUZSÁLEMBE” való bejutás lesz, feltámadott ROMOLHATATLAN testben, (ami az utolsó feltámadáskor való jutalmat jelenti.)

    Az 5 OKOS társuk viszont JÉZUS KRISZTUS KIRÁLYSÁGÁBAN ROMOLHATATLAN TESTBEN fog élni és szolgálja az Urat, (uralkodik Jézussal.)

    Az okos és a balga szüzek között az „ajtó” pedig a 144.000 lesz. Ők lesznek az utolsók, akik utolsóként vétetnek fől, a romolhatatlan testben való feltámadásra.
    Amikor ez megtörtént, csak akkor jön vissza Jézus a SZENTJEIVEL megkezdeni az „országlását” 1.000 esztendőre.

    Isten ígéreteinek BIRTOKOSAI vagyunk MOST IS, de csak annyira tudjuk birtokolni, amennyire azt a romlott, halandó „emberi testünkkel” képesek vagyunk betölteni !!!
    Nekünk még van lehetőségünk, – most még – az 1.000 éves királyság idejére „begyűjteni” az „olajunkat” arra, hogy a Királyságban „romolhatatlan testtel” jelenhessünk meg !!!

    (Most viszont sajnos, kénytelen vagyok befejezni, mert indulok dolgozni. Éjszaka, – ha lesz rá erőm – folytatom, ha nem, akkor már csak 24.-én. Minden meglátásodra szeretnék válaszolni. 😀 )

    Szeretettel: Erika

    #1467
     Pötty 
    Felhasználó

    Nézd, ha egy kifejezésnek ilyen hosszú a magyarázata, akkor célszerűbb egy olyat használni, amit magyarázat nélkül is mindenki, még az utca embere is egyből megért – követve Jézus példáját. Nem véletlenül kerülte a szóvirágokat. A “virtuálisnak” nincs más jelentése, hitelről meg nincs szó ennél a témánál.

    Most a végidők eseményeinek a taglalásába nem szeretnék belemenni. Nem a vita kedvéért írtam, hanem fontosnak tartottam tisztázni, hogy mi is valójában a Biblia üzenete. Én már egy ideje úgy fogyasztom Isten Igéjét, hogy hetente max. 1 db istentiszteletet meghallgatok a gyülekezetemben. Nem olvasok, nem hallgatok semmit, csak a natúr Bibliát olvasom, és hagyom, hogy úgy váljon belsővé, ahogy van. Az egyszerű fordítást olvasom, hogy egyszerű legyen megérteni, és azért, mert egy pár hasznos megjegyzés van benne lábjegyzetként, ami segíti a körülményeket is rekonstruálni fejben (én csináltam magamnak egy időegyenest is).
    Ezt Neked is javaslom, és ne hagyd, hogy ember belebeszéljen Isten hangjába – mert úgy érzem, ez történik Nálad.

    Azt is javaslom, hogy jegeljük most a témát, a karácsonyt töltsük a hozzátartozóinkkal, és Jézus földrejövetelének a gondolatával.

    Isten áldjon, és köszönöm a türelmedet hozzám.
    .

    #1468
     Pötty 
    Felhasználó

    Persze amit szeretnél, azt írd le, mert érdekel!
    Csak ne rám áldozd az időt, amit a családoddal vagy akár alvással is tölthetnél…

12 bejegyzés megtekintése - 13-24 / 131

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kapcsolat

Most nem vagyok gépnél. Írj, ha kérdésed van! :)

Küldés folyamatban

©2024 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

vagy    

Forgot your details?

Create Account